Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pomoc dla frankowiczów. Prezydent pozytywnie ocenia działania rządu

Pomoc dla frankowiczów. Prezydent pozytywnie ocenia działania rządu

Wyświetlaj:
dddddd / 91.189.219.* / 2015-02-02 21:17
Następna marionetka... ręce opadają...
jdsknksn / 91.217.0.* / 2015-01-29 08:45
Panu Komorowskiemu i PO-PSL już dziękujemy i dobranoc !!! Niedługo koryto się kończy !
BankowaBańka / 62.233.220.* / 2015-01-29 08:33
Nie wiem ile osób zdaje sobie sprawę z mitu wielkich strat banków w przypadku przewalutowania kredytów po kursie z dnia zaciągnięcia (i to jeszcze z dopłatą wg pomysłu pana Jakubiaka). System bankowy nie działa w sposób, który większość sobie wyobraża, tj. żeby pożyczyć Ci 200 000zł (np. denominowanych we frankach), bank wcale nie musi mieć takiej "gotówki". W różnych artykułach poruszających możliwość upadku banków ze względu na przewalutowanie wspominane było zejście poniżej minimalnego zabezpieczenia 8% obowiązującego w Polsce, czyli żeby pożyczyć Ci 200 000zł bank musi mieć minimum 0,08*200 000 = 16 000zł! Cała reszta może być "pustą bańką" zaczerpniętą do wypłaty z depozytów innych klientów (w końcu bank obraca ich pieniędzmi, aby zyskać procent). Więc jeśli przy pseudofrankowym kredycie po kursie 2zł musieliby zapewnić sobie 8 000 CHF jako zabezpieczenie (a z różnych doniesień słychać, że żadne franki w tych operacjach się nawet nie przewinęły), to przy wątpliwej konieczności oddania innemu bankowy tych 8 000 CHF po kursie 5zł nijak się to ma do pieniędzy, które od np. 2008r już wpłaciłeś. Cała reszta to czysty zysk dla banku. Więc ta "pseudostrata", to jedynie nieosiągnięcie gigantycznego, nadmiarowego zysku.
mama 2 dzieci / 31.2.23.* / 2015-01-29 00:43
TO FRANKOWICZE PO CZĘŚCI UTRZYMUJĄ RZĄD I BANKI Z ZACIĄGNIĘTYCH KREDYTÓW TO PAŃSTWO POWINNO INTERWENIOWAĆ I ZAPROPONOWAĆ KONKRETNE ROZWIĄZANIA.PAŃSTWO POWINNO STAĆ PO STRONIE OBYWATELI A STOI PO STRONIE BANKÓW I ICH ZYSKÓW.PROPOZYCJA: PRZEWALUTOWANIE KREDYTU NA PLN Z DNIA PODPISANIA UMOWY.W UMOWACH SĄ KLAUZULE NIEDOZWOLONE I TO WSZYSCY WIEMY.
mama 2 dzieci / 31.2.23.* / 2015-01-29 00:34
PAŃSTWO POLSKIE NIE JEST PO STRONIE OBYWATELI A PO STRONIE BANKÓW I ICH ZYSKÓW.
T. / 81.190.63.* / 2015-01-28 23:42
Na razie banki nic nie robią. Ale za 20,25 lat, gdy spłata większości kredytów będzie zbliżać się już ku końcowi,oczywiście wtedy kwota spłaconego kredytu będzie znacznie wyższa od wartości mieszkania które zajmujemy.
Niech wtedy noga się komuś powinie i będzie zalegał z ostatnimi ratami, to wówczas banki wykorzystując tzw."bankowy tytuł egzekucyjny",który każdy przy zawieraniu kredytu był zmuszony podpisać, mogą bardzo chętnie przejąć nadpłacone już mieszkania(!!!) .
O ile się nie mylę to taką klauzulę wykonalności można stosować jedynie w Polsce.Nie wiem, czy jeszcze gdzieś na świecie stosuje się takie narzędzie wobec swoich kredytobiorców.
Ina17 / 93.105.42.* / 2015-01-28 21:55
To jest chory dowcip! - ulga podatkowa na umorzenie kredytu przez bank - a który to bank będzie umarzał kredyty? Żaden. Czyli pusta ulga. Obowiązek uwzględniania ujemnego liboru - łaski nikt nie robi, to jest w umowach!!!! Czyli, że rząd się chwali, że rekomendował bankom przestrzeganie prawa w tym zakresie??? - super, wielkie osiągnięcie! Przewalutowanie kredytu po nbp z dnia przewalutowania, to już w ogóle choooore????????? Przyznaję - głosowałam na PO, ale nigdy więcej - skoro pozwalają, żeby banki robiły z uczciwymi, ciężko pracującymi obywatelami co im się żywnie podoba, to ja się przy tym rządzie nie czuję w Polsce bezpiecznie. I to wszystko się odbywało pod okiem bezczynnie patrzącego nadzoru finansowego - najpierw Amber Gold, teraz franki - co będzie następne ? A Pan Komorowski chwali pomysły, ktore na pewno nie pomogą, a mogą jeszcze bardziej pogrążyć frankowiczów!
japek939 / 87.205.255.* / 2015-01-28 23:23
No niestety ale masz racje - mysle ze nie liczac sie z problemem 1mln frankowiczow PO wydalo wyrok na samych siebie. PiS obieca zrobic z tym porzadek i pewnie wygraja wybory. Nie zeby mnie to cieszylo (nie przepadam za PiSem) ale tak mnie to wyglada
Chudi / 87.205.245.* / 2015-01-28 18:35
Hańba.... Brak słów...!!!!

Bank uwzględni ujemną stopę procentową? Odkryli Amerykę. Przecież mamy to zapisane w umowach więc łaski nam robią?

Pewnego dnia banki zapłacą za to co zrobiły.... Pozwy dopiero się zaczynają...! Wszystkim frankowiczą życzę siły! siły którą wykorzystają do walki ze złodziejami.
ABZ / 185.26.182.* / 2015-01-28 16:47
Po raz kolejny okazało się, że ten rządu a także prezydent nie zamierza rozwiązać problemu frankowego. Mydli tylko oczy znanymi już sposobami.
To pomylenie sprawcy z ofiarą. To, że banki stworzyły cały ten majdan, kredyt w formie opcji walutowych, produkt skrajnie spekulacyjny, w oparciu o sprzeczne z prawem umowy, a następnie wciskały je na wszelki możliwy sposób Polakom, to według rządzących nic nie znaczy.
W każdym normalnym kraju złodziej dawno byłby osądzony i skazany.
Jak widać nie w Polsce, państwie kolesiów z PO i PSL.
Jestem Franek / 159.205.92.* / 2015-01-28 16:00
Nie oczekiwałem po komorowskim rozumnego podejścia do sprawy ale gdyby miał instynkt samozachowawczy to przynajmniej by się nie odzywał. Komorowski po-psl od wielu frankowiczów ciepłe Pa pa na najbliższych wyborach. Tm panom już "dziękujemy" !!!!!!!!!
anna304 / 62.141.195.* / 2015-01-28 15:59
Kto mi zwróci kasę za 8lat splacania kredytu w PLN kiedy rata w pln była o ok 700 zł droższa od franka?
Skoro frankowicze tworzą protesty to kredytobiorcy w PLN też powinni, ile nas jest? Czy są jakieś statystyki ile osób ma kredyt w PLN?
Jestem zainteresowana, czy ktoś tez jest chętny do utworzenia strony i pozwach zbiorowych przeciwko bankom i państwu ze jednym się pomaga a drugich za mądre decyzje karze?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Ina17 / 93.105.42.* / 2015-01-28 22:21
Taką właśnie postawą jak Twoja buduje się brak solidarności w narodzie i pozwala bankom robic co chcą, bo wiedzą, że obywatele i tak się sami skłócą i wykończą się na wzajem - dzisiaj banki zrobiły na szaro frankowiczów, może jutro zrobią posiadaczy kredytów w PLN (wibor jest zmienny). Więc pomagajmy sobie zamiast się wzajemnie wykańczać! To co się stało z frankiem jest jawną spekulacją, której żaden konsument nie był w stanie przewidzieć plus działał w zaufaniu do bankowców (którzy są też zawodem zaufania publicznego - jezeli fachowiec przekonywal mnie, ze jest to bezpieczne to, jak lekarzowi, nie mam wyjscia i musze mu ufac, albo nie bede miala gdzie mieszkac). Frankowicze nie chcą, żeby Państwo (ergo i Ty) dopłacali do ich kredytu - chcą tylko, aby i banki wzięły część odpowiedzialności za ich czyny. Ja z pokorą dopłacałam do MDMów, do górników itd. A teraz jak my potrzebujemy pomocy, bo sytuacja jest poważna (i to nie pomocy finansowej - Państwa nic to nie będzie kosztowało, chcemy tylko, żeby zmusiło banki do przestrzegania prawa - te ostatnie zresztą tez nie stracą ale po prostu mniej się obłowią!) to okazuje się, że można liczyć tylko na złośliwość rodaków - nic tak nie cieszy jak krzywda innych, prawda? Jakie to polskie... Bądźmy dla siebie lepsi - może w przyszłości posiadacze kredytów w PLN będą potrzebowali pomocy i fajnie jakbysmy i wowczas byli solidarni.
jopeks / 87.205.255.* / 2015-01-28 23:28
Wielu krzykaczy dzis nie rozumie ze jak frankowicze beda pchac ostatnie grosze do bankow to nie kupia wielu innych rzeczy - pierwszej i drugiej potrzeby a co za tym idzie nie napedza gospodarki, i nie zaplaca od tego podatkow. 1mln ludzi to 10% ludzi pracujacych w tym kraju. Przez krotkowzrocznosc wladzy czeka i nas frankowiczow i was zlotowkowiczow kolejny kryzys i zuborzenie PL spoleczenstwa. Wiecej empatii bo i Was to zaboli....
cwanszyCwaniak / 89.71.81.* / 2015-01-29 04:28
Nie pomyslales, ze banksterzy napedza gospodarke, za wasze pieniadze? dostana wszak premie za wyrolowanie was
Mono / 89.76.13.* / 2015-01-28 17:20
Skoro chcec skarzyc decyzje o pomocy, których nie ma, to sama się zorganizuj i walcz, powodzenia, i daj walczyć innym o swoje

Najnowsze wpisy