Forum Forum podatkoweOdliczenia

pomoc w wypełnienu PITU

pomoc w wypełnienu PITU

gplay / 193.59.56.* / 2017-01-26 14:31
Witam,
Sprzedałem swoje przedmioty do gry ponieważ już w nią nie gram i podczas sprzedaży zauważyłem, że można na tym zarobić na zasadzie: kup taniej- sprzedaj drożej, więc tak zacząłem robić,
kupowane przedmioty miałem max do miesiąca czasu, czyli teraz od tego pewnie muszę odprowadzić podatek.

i teraz pytanie jak mam to zrobić?
w "koszty uzyskanie przychodu" mam dać łączną sumę za wszystkie kupione przedmioty i mam też w to wliczyć np "wyróżnienie przedmiotu na stronie"?

w "Przychód" ile łącznie zarobiłem na sprzedaży?

i tam są jeszcze takie opcje:
Dochód 3) (b-c)
Strata 3) (b-c)
Należna zaliczka, w tym zaliczka pobrana przez płatnika
i co w nich należy podać?

i potem mam od przychodu odjąć koszty i od tej sumy co zostanie odprowadzić podatek?

przedmioty sprzedałem na zagranicznej stronie w $ i po jakim kursie mam liczyć przychód/koszt, czy po prostu można podać w $?

czy po prostu mogę wypełnić PIT na zasadzie przedmioty dostałem od brata i je sprzedałem, pewnie będzie trosze wyższy podatek ale mniej zawracania głowy?:)
Wyświetlaj:
wiwan / 2017-01-26 18:18
1. nie pewnie podatek, ale na pewno podatek
2. tak, koszty uzyskania to suma ceny poszczególnych zakupów, koszty konta aukcyjnego i np. wyróżnień
3. tak, przychód to łączny 'zarobek' ze wszystkich transakcji
4. wyjdzie dochód, a nie strata przecież, NIE ma należnej zaliczki przecież w tym formularzu. Wypełniasz PIT 36, aukcje wpisujesz w wiersz 8 w cz. D.1.

Wypełniasz formularz zgodnie z broszurą informacyjną i umieszczasz w nim RÓWNIEŻ przychody z innych źródeł- typu renta rodzinna, stypendium, zlecenia itd. w odpowiednich wierszach ww części D.1., czyli za 2016 r. wypełniasz PIT 36 zamiast PIT 37. Dalej odliczasz składki, ulgi podtakowe...

No chyba, że jesteś NIEletnim- to zmienia postać rzeczy.
gplay / 193.59.56.* / 2017-01-27 14:43
a jeśli w portfelu na stronie na której sprzedawałem te przedmioty miałem 1000$, przelałem 600$ na paypala, a 400 zostało, to mam się rozliczyć z tych 600$ co wpłynęło na paypala czy z całości?

i w "koszty uzyskanie przychodu" podać też prowizję jaką zabrała ta strona za przelanie pieniędzy na paypala?

Po napisaniu tego postu trochę czytałem w internecie i jakby to podpiąć pod:
"Dochod z "gry losowej" 10%
mogło by to przejść czy nie bardzo?
wiwan / 2017-01-27 18:07
Prowizja za przelew może iść w KUP. Nie wiem co to za portfel, uwzględniasz w kosztach 'ubytek' z niego, a w przychodach 'nabytek' do niego. Tak jak w prawdziwym portfelu nieważne ile masz wyjściowo, ważne ile z niego wydasz i ile do niego wsadzisz w rozliczanym okresie.

A jakby to podpiąć pod spadek ? Bądźmy poważni.

Jest to określone jasno źródło przychodu w ustawie o PIT, mające nawet osobny wiersz w PIT 36.
gplay / 193.59.56.* / 2017-01-27 21:24
"uwzględniasz w kosztach 'ubytek' z niego, a w przychodach 'nabytek' do niego"

czyli jak będę wypełniał PIT to mam się rozliczać z kwoty jaką miałem w portfelu na tej stronie, a nie z pieniędzy które wypłaciłem na Paypala?

a historię kupna/sprzedaży z tej strony mam dołączyć do PITu bo można ją pobrać i wydrukować czy nie trzeba?
wiwan / 2017-01-29 20:36
Napisałem już, że nie wiem jak ów portfel działa, ale żeby rozliczyć dochód musisz ustalić różnicę między uzyskanymi w 2016 przychodami, a poniesionymi kosztami. Samo zasilenie portfela, bez wydatkowania na zakupy nie jest kosztem.

Najnowsze wpisy