Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Posiadacze kredytów we frankach nie zapłacą podatku. Eksperci chwalą pomysł, ale...

Posiadacze kredytów we frankach nie zapłacą podatku. Eksperci chwalą pomysł, ale...

Wyświetlaj:
stokrotka76 / 89.234.214.* / 2015-05-29 15:56
idiotyczne obietnice bez pokrycia - jak wiadomo to banki będą górą a ludzi traktuje się jak śmieci. no ale niestety za naiwność się płaci i teraz próbuję uporać się z kredytem, dzięki ludziom z kancelarii CWW przynajmniej wiem na czym stoję
kooorek / 78.28.23.* / 2015-05-22 12:52
Należy przestać spłacać te gangsterskie instrumenty i wreszcie ukrócić to złodziejstwo !
szybkotaniosolidnie / 79.187.182.* / 2015-05-22 12:06
Nie rozumiem dlaczego całe społeczeństwo ma płacić za głupotę, i chciwość "Frankowiczów". Podjęli ryzyko kursowe bo albo chcieli zwiększyć swoją zdolność kredytową albo liczyli na spadki waluty i realne korzyści. Niestety tym razem się nie opłaciło. Dla rządu mam taką radę żeby zamiast pomocy zafundował obywatelom profilaktykę i rozpoczął naukę ekonomi w podstawówkach, może wtedy ludzie wiedzieli co to ryzyko kursowe. Jeszcze na koniec dodam że gdyby wszystko szło po myśli Frankowiczów i Frank traciłby na wartości, to na pewno nikt z nich nie wpadł by na pomysł żeby swoim zyskiem podzielić się całym społeczeństwem.
KLIENT500 / 78.11.119.* / 2015-05-22 13:50
Masz racje to istna granda.Całe społeczeństwo to powinno utrzymywać górników ,rolników, rodziny wielodzietne,"rodzinę na swoim" ...Popieram pomysł edukacyjny ,bo gdybyś umiał czytać ze zrozumieniem i przeczytał cały tekst ,a nie tylko nagłówek, to byś wiedział,że nie chodzi o żadnego kredytobiorcę tylko o banki.Swoją drogą zmieniłabym tytuł i napisała ,że skorzysta miliony kredytobiorców , bo przecież miliony kredytobiorców nie spłaca kredytow.
szybkotaniosolidnie / 79.187.182.* / 2015-05-22 15:16
Chodzi właśnie o kredytobiorców, o nikogo innego. Żadne banki.
O tych kredytobiorców którzy zamiast poświęcić kilka chwil na przeczytanie umowy z bankiem i na zastanowienie się nad tym co robią składając na niej podpis, woleli szukać większych domów bo przecież powiedziała im pani w banku że we frankach mogą dostać więcej pieniędzy niż w zł.
Szkoda tylko że teraz nie potrafią przyjąć tego na klatę, tylko na siłę szukają winnych.
Analna / 89.74.149.* / 2015-05-22 11:28
A ja w złotówkach też mogę być odciążony od odstetek kredytu. Czy jestem gorszy, bo nie mam kredytu we frankach? To jest sprawiedliwe ???
leming / 195.38.12.* / 2015-05-22 10:17
W tym niby państwie kredyt to dożywotnia lichwa
prem / 109.255.17.* / 2015-05-22 10:16
No i sukces rzadu odtrabiony!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
DeBLAN / 178.37.220.* / 2015-05-22 10:10
Jaka korzyść majątkowa??? Co najwyżej mniejsza strata. Frankowicze i tak przepłacają. Osobiście współczuję każdemu, komu bank podniósł dwukrotnie ratę. To lichwa.
Pt31 / 79.189.186.* / 2015-05-22 09:52
ja tez nie chcę płacić podatku, mam kredyt w złotówkach, płacę i płaczę - poproszę ulgę!!!
Realista / 31.183.222.* / 2015-05-22 09:13
A dlaczego "frankowicze" mają nie zapłacić podatków?! Chcieli być cwańszy od innych, a teraz inni mają pokryć ich długi. Sprzeciw ! Po kredyty we frankach poszli dobrze poinformowani, bo zwykłego Polaka nie stać na żaden kredyt! Dziś rządząca banda głosi że inni mają zapłacić za nieudane cwaniactwo grupki kredytobiorców. Niech się sadzą z bankami na swój koszt!
Frankowicz / 62.233.202.* / 2015-05-22 09:34
Szanowny Panie, w czasie kiedy brałem kredyt nie miałem wyboru i musiałem wziąć we frankach bo banki oceniły, że nie mam zdolności do zaciągnięcia zadłużenia w złotówkach!!! Dlatego czuję się w pewnym sensie oszukany przez banki, które same wyznaczały kierunek.
Z drugiej strony dlaczego banki takie jak JPMorgan Chase i Citigroup zapłaciły ostatnio kary za manipulowanie kursami i stopami? Uważam, że podobny proceder ma miejsce i u nas, tylko nie ma odważnego, który byłby w stanie to udowodnić.
Daro888 / 5.172.252.* / 2015-05-22 09:26
ja place kredyt w PLN czy tez zwolnia mnie z placenia podatku ? nie ! glupki brali w CHF to niech teraz splacaja w ChF dlaczego ja mam placic podwojnie za cfaniactwo innych???
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
emma 290660 / 178.183.176.* / 2015-05-22 10:26
to niestety nie wynikało z cwaniactwa tylko ze zdolnosci kredytowej i informacji z banku ,a niestety nikt mi wtedy nie mowił ,że wartośc franka prawie sie potroji ,toctak jakby bank Tobie teraz powiedział ,ze cos policzyl ,doliczył masz do datkowo np 300 tys dospłaty ot tyle :(
Normalny 31 / 213.241.18.* / 2015-05-22 09:47
Zdecydowanie zgadzam się z Daro888. Każda osoba która brała kredyt we frankach lub innej walucie musi liczyć się z konsekwencjami zmiany wysokości wartości waluty. Dlaczego teraz wszyscy mają za to płacić. Jeżeli nasz wspaniały rząd chce pomóc obywatelom to wszystkim a nie tylko grupce osób. Większość Polaków ma zaciągnięte kredyty a tylko frankowicze płaczą. Niech każdy frankowicz policzy ile zaoszczędził na początku spłacania rat.
j957 / 109.241.253.* / 2015-05-22 11:18
Popieram kolegę " wróg lichwy" w okresie o którym mowa banki udzielały kredyty TYLKO we franku. A to że były złotówki to tylko pic i tak nie miało się nigdy zdolności. Jakoś wtedy nie było tych głośnych specjalistów co teraz trąbią ze " bierze się kredyty w walucie której się zarabia ". Skoro to taki trefny wybór to jakim cudem go dopuszczono. A skoro kredytobiorca ma być specjalistą od wszystkiego to po co nam doradzający bankowcy, adwokaci i wszelkiego rodzaju specjaliści. Jakoś narzazie nikt nie dopłaca do kredytów we franku z Państwowych pieniędzy i nikt tego nie chce. A po drugie jakoś przedmówca nie cierpi z powodu dopłat do kredytów w PLN dla młodych lub innych pomysłów Państwa które idą z budżetu.
gość2 / 79.185.172.* / 2015-05-22 04:57
Eksperci chwalą ponieważ pomysł Szczurka nie obciąża banków tylko polskich podatników. A trzeba było przywalić właśnie bankom w których zatrudnieni są ci eksperci.
IgorKowalski / 2015-05-22 00:21
Ja mam takie pytanie do ministra Szczurka w takim razie: czy jeśli w miesiącu kwietniu rata odsetkowa wyniosła 20zł a w miesiącu maju na skutek ujemnego oprocentowania było to -5zł to w sumie poniosłem koszt kredytu w wysokości 15zł czy też zyskałem 5zł na ujemnej stopie procentowej, co powinno być obłożone podatkiem od zysku?

Czy tylko ja mam wrażenie, że pan Szczurek totalnie "doleciał"?
ap695 / 80.238.98.* / 2015-05-21 22:38
Przecież Jakubiak na początku sam zaproponował przewalutowanie po kursie z dnia zaciągnięcia + dopłata (odpowienia do tego, jakby się brało kredyt w PLN). To była uczciwa propozycja. Póxniej szybciutko się wycofał..., pewnie dostał odpowiednią reprymendę. Chyba nikt nie oczekuje, ze banki przyklasną temu - przecież pazerny prezes musi zarobić 300-500 tys miesiecznie. Bank nie może stracić, ale lichwa wobec zwykłych ludzi nikomu nie przeszkadza.
essem / 178.197.231.* / 2015-05-21 22:16
Nie nie i jeszcze raz nie! Dlaczego ma ponownie tracic Panstwo Polskie, a zarabiac maja banki? To jest przenoszenie zyskow z kasy Panstwa do kieszeni bankow, drenaz budzetu. Sprawa jest pomiedzy bankami a klientami a ulgi podatkowe nie maja nic do tego!!!
xvart / 46.174.73.* / 2015-05-21 22:04
przecież ta ulga jest czysto teoretyczna. Czy ktoś widział bank, który umarza część kredytu?!
Państwo chroni wyłącznie banki a nie obywatela. Obywatela obciąża ryzyko kursowe, bo tak wynika z umowy, którą podpisał. Ale jak wchodzą ujemne stopy procentowe, to bank ma pełne prawo zmienić umowę, którą podpisał i podzielić ryzyko między siebie a klienta. A Państwo na to nic. No przepraszam wymusili czasowe zawieszenie przez zarządy banków tych zmian do regulaminów kredytów, ale tylko do końca roku wyborczego. Potem wracamy do strzyżenia jeleni. Tak się właśnie przegrywa wybory.
qazus / 81.190.105.* / 2015-05-21 21:20
Eksperci zachęcali do zaciągania kredytów w CHF.
Poziom ich wiedzy i porad wynika jedynie z prostego merkantylizmu. Za kasę powiedzą wszystko.
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy