Forum Polityka, aktualnościKraj

"Potrzebne pieniądze na gabinety lekarskie w szkołach"

"Potrzebne pieniądze na gabinety lekarskie w szkołach"

Wyświetlaj:
Łupkowy / 81.219.115.* / 2010-06-01 21:48
Komu tam rewolty się zachciewa?Wiekopomne reformy AWS i najjaśniejszego Buzka obalać?Chyba rzecznik bilet na samolot chce w promocji otrzymać?To,że niemieckim dzieciom się należy od porodu to normalne,ale nam tłumaczył nasz prorok bolek,że 40 lat po pustyni chodzić będziemy w kółko, a tam papier toaletowy zbędnym jest.
Nie w naszej demokracji-never.I nie pisać o podręcznikach dla powodzian , bo mi dzieci do bajorka skakać zaczną!!!A w ogóle potrzeba więcej lekcji wychowania seksualnego bo wtedy i o bólu zęba i o jedzeniu zapomną.
beberlebe / 87.99.33.* / 2010-06-01 14:30
Słusznie służba zdrowia musi wrócić do szkół. Dzieci powinny być objęte szczególną opieką.
Pieniądze można odzyskać z likwidacji religii (jedynej słusznej) wprowadzonej od tyłu do szkół i obciążającej budżet państwa. Kto chce swoje dzieci uczyć religii to niech prowadzą dzieci na parafie (różnych wyznań, a nie jedynego słusznego wyznania) do sal katechetycznych.
dgen / 2010-06-01 13:53 / Tysiącznik na forum
a mnie cieszy, że PO dojściu do władzy obecnej ekipy nie słychać w końcu o korupcji wśród lekarzy, aresztowaniach itd.
a mówią, że ludzie się nie zmieniają ..............
Elektro Devil / 2010-06-01 12:32 / Tysiącznik na forum
Czy wy się naprawdę łudzicie że lekarze, a tym bardziej stomatolodzy będą pracować w szkołach? Pytam się za co? Chcecie jeszcze więcej płacić na niewydolny NFZ.

Najpierw przyzwyczajono lekarzy do życia jak Lordowie za pieniądze Podatników. Za przespanie się na dyżurze w publicznym szpitalu kasują ponad 1000pln. ( wiem że nie tylko śpią, ale celowo przejaskrawiam)

I wy myślicie że jakiś lekarz jak doktor Judym będzie siedział w szkole i leczył dzieci? Kiedy ludzie w tym kraju wyzbędą się tego chorego socjalistycznego myślenia???

Od opiekowania się zdrowiem Dziecka są rodzice !!! Nie zrzucajcie wszystkiego na szkoły.
man13 / 2010-06-01 11:24 / Tysiącznik na forum
Taki folklor egzotyczny w ciemnym społeczeństwie. Powinni jeszcze ogłosić potrzebę postawiania kaplic przyszkolnych i klasztorów pozalekcyjnych.
zgred 2 / 153.19.47.* / 2010-06-01 11:06
Koszty opieki medycznej w szkołach to tylko mały procencik wydatków ponoszonych na pensje katechetów i kler (a przecież miały być tylko udostępnione sale na katechezę)
Elektro Devil / 2010-06-01 12:35 / Tysiącznik na forum
z taką wiedzą ekonomiczną to nie nadajesz się nawet do naklejania znaczków na Poczcie.
ubecja / 78.155.124.* / 2010-06-01 21:32
ty ze swoimi poglądami możesz tylko znaczki lizać na tej poczcie!
wolny człowiek / 83.27.34.* / 2010-06-01 10:28
Brak pieniędzy na opiekę medyczną w szkołach, chociażby tą podstawową stomatologiczną, ale są etaty dla klechów i katechetów i dla nich kasa jest. Jak wprowadzali religię do szkół, klechy mieli prowadzić zajęcia bezpłatnie. Jak już się usadowili - biorą kasę. WYWALIĆ NA ZBITY PYSK WSZELKĄ INDOKTRYNACJĘ RELIGIJNĄ Z PAŃSTWOWYCH SZKÓŁ!!!!!!
też wolny człowiek / 62.23.212.* / 2010-06-01 10:55
Tak. zwolnić ludzi z więzień, mają prawo być wolni
zdjąć krzyże ze ścian, zburzyć kościoły, niech mniejszości religijne czują się swobodnie - w imię wolności wyznania. Tylko co zrobić z małżeństwami - aby nie drażniły homo?
To tyle jeśli chodzi o "wolność" no bo mnie wpienił "wolny człowiek" - bzdury gada, nie wie w jaki sposób jest to finansowane a się wypowiada.

Wracając do tematu:
Kto ma pracować w takim gabinecie i za jakie pieniądze? Jeżeli dziecko ma czekać z bolącym zębem miesiąc bo "kolejki" to dziękuję. Jeśli MF lub NFZ nie wie co z kasą zrobić to niech spojrzy co się dzieje po ostatniej redukcji wizyt u specjalistów ( parogodzinne kolejki, w styczniu brak miejsc do grudnia itd. Niech spojrzy co się dzieje w szpitalach: "sytuacja pilna, operacja musi być w przeciągu tygodnia - proszę przyjść za 2 miesiące bo brak miejsc/pieniędzy"

Jeżeli nic nie potrafię i na niczym się nie znam to zrobię coś co po mnie zostanie i będą mówili: " to on zrobił reformę"

Podsumowując: więcej ----- niż +.
wolny człowiek / 83.27.34.* / 2010-06-01 11:32
Też wolny człowieku - czy zaprzeczysz że katecheci są na etatach w szkole i biorą za to pieniądze? Kto mówi o zburzeniu kościołów? Kto mówi o wypuszczeniu więźniów?, a niby dlaczego "mniejszości religijne" mają być dyskryminowane? Jeśli nie naruszają prawa to w wolnym kraju mają prawo istnieć. Kościół katolicki jest w Polsce religią państwową?. A niby dlaczego w państwowej szkole mają wisieć krzyże - symbole jednej religii? Dlaczego te symbole wiszą w państwowych urzędach?. Dlaczego z podatków państwo finansuje budowę kościołów? Dlaczego kler nie płaci podatków od faktycznych dochodów? Dlaczego duchowni są ponad prawem - dziesiątki finansowych, seksualnych afer z udziałem kleru, a karą jest przeniesienie do innej parafii. Spójrz trzeźwym okiem na fakty. Porównaj co głoszą, a jak czynią, może coś zrozumiesz.
A wracając do tematu: Ponad 30 lat temu w szkole średniej był gabinet dentystyczny i nikt nie dostał świadectwa do następnej klasy jeśli nie "zaliczył" wizyty w tym gabinecie.
I jeszcze jedno: W tym miesiącu pani stomatolog wymieniała mi plombę w zębie, którą jakieś 35 lat temu zrobiono mi w technikum. Wtedy jakoś było można - dziś nie da rady.
Ja rozumiem że szkoła to nie przychodnia i trudno urządzać tam specjalistyczne gabinety, ale gabinet stomatologiczny w szkole to inwestycja w zdrowie dzieci i młodzieży, a wyposażenie takiego gabinetu to nie jakieś zawrotne koszty i nie trzeba ponosić ich corocznie (oprócz wynagrodzenia stomatologa), w końcu taki gabinet nie musi być w każdej szkole, a obsługiwać 2 czy 3 szkoły.
też wolny człowiek / 62.23.212.* / 2010-06-01 12:04
ech bo wyjeżdżasz z takimi populistycznymi hasłami że mnie poniosło o tej wolności.


katecheci są na etatach w szkole

Katecheta czy ksiądz ? bo jeden jest świecki a drugi duchowny.. Jeśli jest na etacie to ma prawo jak każdy człowiek na etacie dostawać za to pieniądze. prawda ?

reszty nie komentuję bo nasze poglądy się różnią w tej materii i tak jest dobrze dla każdego. Proszę jednak o nie generalizowanie i wrzucanie wszystkich do jednego worka przez jakieś czarne owce. Tak samo można powiedzieć o politykach i innych grupach. Skoro jeden to znaczy że oni wszyscy. Zbyt ogólne podejście.


Porównaj co głoszą, a jak czynią, może coś zrozumiesz.


a to o księżach czy politykach ?

a tak serio:
Gratuluję plomby. Faktycznie kiedyś to dentyści korzystali ze starych ale skutecznych materiałów i technologii. Trochę się bałem tej wiertarki napędzanej linką ( podobno wcześniejsze były napędzane nożnie)

Dzisiejsze pokolenie dzieci jest troszkę inaczej konserwowane chemicznie przez dziwne produkty spożywcze. Potrzebne im są regularne wizyty lekarskie ale czy koniecznie w szkole ? To ośrodki zdrowia są po to. nie duplikujmy instytucji.

Fakt koszty nie są wysokie ale obawiam się że to kolejny wkręt kasy publicznej do czyjejś kieszeni prywatnej (wiem nic nie ma za darmo ale państwowy pieniądz powinien być dwa razy obejrzany zanim opuści kasę). Takie czasy. Mamy dużo kasy więc co się będziemy szczypać, zróbmy jakiś "przetarg". Żeby nie było: chcieli dobrze a wyszło jak zwykle" i temat do komisji sejmowej za 20 lat.

Zdrowia życzę.
stary ubek / 78.155.124.* / 2010-06-01 21:45
człowieku, katecheta jest opłacany z budżetówki,a powinien z kasy kościelnej-poza tym ksieża i katecheci w szkołach korzystają ze wzystkich przywilejów karty nauczyciela!(sic!) I wreszcie nie wiem czy pamietasz na jakiej zsadzie prawnej religia wróciła do szkół,zanim podpisano konkordat-to było wejście na chama , wbrew obowiazującemu wówczas prawu! No ,ale rządził wtedy slidarnościowy rząd i nie wolno było stawiac veta!
zdrowy uczeń / 62.23.212.* / 2010-06-01 12:16
hmmm.. a czy Twoi rodzice wiedzą że nie jesteś w szkole i wyzywasz od głupoli ludzi wierzących?

Tak codziennie wszystkich wyzywasz ? nikogo nie lubisz ? świat jest zły?
To masz problem ale w wieku 14 lat już Ci minie.
Też kiedyś byłem takim matołkiem i wyrosłem z tego.

Przepraszam że poza tematem ale wyzywanie ludzi od głupoli boli.
zdrowy uczeń / 62.23.212.* / 2010-06-02 08:45
Kolejny skasowany post kogoś o loginie "man13"
Bardzo dobrze bo to bluzgi były
myślcie / 83.22.90.* / 2010-06-01 10:02
Podatków płacimy już dość , panie rzecznik .
Co do opieki , to zgoda .
Czy gabinety to dobre rozwiązanie ? Mam wątpliwości .
Co w takim gabinecie można badać ???
Raz w roku można posyłać do specjalistów , gdzie jest sprzęt .
Na miejscu wystarczy pielęgniarka ( tylko duże szkoły ).
Wywalić te szafy z batonami !
Wyrzucać w czasie przerwy na podwórko ( znam szkoły , gdzie jest ZAKAZ opuszczania budynku ! ).
Prowadzić prawdziwe zajęcia z wychowania fizycznego .
Uczyć zdrowego odżywiania , aktywności fizycznej , podstaw medycyny itd. , rzeczy przydatnych .
Postawić na sport masowy .
gkjhgkjhgkjhg / 83.28.46.* / 2010-06-01 12:28
zlikwidowano gabinety w szkołach ale rozbito edukacje i stworzono gimnazja czyli nowe stołki dla kolesi partyjnych i pociotków. Najwazniejsze w eurosyfie jest rozrost biurokracji
ROSINEK / 83.17.65.* / 2010-06-01 10:34
Zamiast iść do lekarz pierwszego kontaktu - bo tam brak specjalistycznego sprzętu - możesz iść do pielęgniarki, ona załatwi wszystko. To wg ciebie prawidłowa opieka medyczna dzieci. Nobel za takie pomysły należy się takiemu geniuszowi. Raz w roku posyłać do specjalistów - PEWNIE WSZYSTKICH ? Nie do wszystkich. Do tych które wskaże geniałna pielęgniarka. GENIUSZ JESTEŚ.
myślcie / 83.22.127.* / 2010-06-01 16:30
Widzę, że nic nie zrozumiałeś .
Pielęgniarka nie jest od leczenia , bo szkoła to nie przychodnia ani szpital . W razie nagłej potrzeby ma udzielić
pierwszej pomocy . Tyle i aż tyle . Czasem liczy się każda sekunda .
Raz w roku robić kompleksowe porządne badania na porządnym sprzęcie robione przez specjalistów .
Potem już zalecenia ( wady postawy ) i leczenie indywidualne . Profilaktyka i badania to najniższe koszty
a najlepsze efekty .
A dalej mammografia , prostata itp. OBOWIĄZKOWE , albo płacisz potem z własnej kieszeni . ( to oczywiście nie dla uczniów )
Dalej się nie zgadzasz ?
myślcie / 83.22.127.* / 2010-06-01 16:46
Gabinet dentystyczny . To owszem .
To jednak duża kasa i będą opory środowiska dentystów .
I te opory trzeba zwalczyć .
Lekarze nie są po to aby wyleczyć , tylko leczyć , leczyć ,leczyć i pisać recepty ( przepraszam niektórych ). Trzeba to zmienić .
zdrowy uczeń / 62.23.212.* / 2010-06-01 10:58
wiem wiem, to zemsta za propozycję wyrzucenia tych szaf z batonami
zdrowy uczeń / 62.23.212.* / 2010-06-01 12:09
a teraz mnie obrażasz.
doczytaj sobie o sieciach osiedlowych zanim zaczniesz wszystkie osoby z osiedla traktować jak jedną i tą samą.

Piszesz coś konkretniejszego na tym forum niż tylko bluzgi i brednie?
śledczy IP się znalazł.. no nie ma co..
zdrowy uczeń / 62.23.212.* / 2010-06-02 08:44
Widzę że albo moderator zadziałał (BRAWO) albo ktoś o loginie "man13" sam skasował swoje brednie na które odpisałem.
stary ubek / 78.155.124.* / 2010-06-01 21:52
do kogo ty pijesz ,bo chyba pomyliłeś adresy na tym forum?
zdrowy uczeń / 64.208.49.* / 2010-06-02 08:41
To była odpowiedź na bluzgi takiego jednego u loginie "man13"
Gościu zmądrzał i pokasował swoje brednie z forum.
myślcie / 83.22.90.* / 2010-06-01 10:07
Coś mi się jednak zdaje , że chodzi
głównie o KASĘ za wyposażenie " gabinetów "
i etaty dla lekarzy .

Najnowsze wpisy