Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Powiedz co sądzisz o wejściu do Unii!

Powiedz co sądzisz o wejściu do Unii!

Ania / .* / 2004-04-30 10:24
Komentarze do wiadomości: Powiedz co sądzisz o wejściu do Unii!.
Wyświetlaj:
Patriota / .* / 2004-04-30 11:05
Mam wrażenie, że wszycy czarno widzą im bliżej Unia, zapytam jak głosowali rok temu, Ja głosowałem na NIE. Niestety politycy oszukali społeczeństwo, jak Hitler. Brutalne, ale propaganda o Unii to iście Gebelsowskie gadanie, same pozytywy propgand sukcesu. Dla mnie jest utrata niepodległości, w przypadku wprowadzenia Euro do Polski k...stwo. Zgadzam sie Watzek, politycy i tak mają wszelkie gadanie w du... co przypomina sejmy przed rozpbirami, prywatyzujmy co sie bierzmy co jeszcze jest do wzięcia bo nas i tak już nie wybiorą, a tak bedziemy grupą trzymającą władzę (ekonomiczną). Żal mi tylko ludzi co walczyli o Polskę z komuną, Sowietami, teraz idziemy w jasyr Brukseli. Czuję sie jakbym stracił cnotę, a potem to już tylko mozę być k... stwo. Co nie jest nęcącą propozycja, a miało być tak pięknie tylko po co mi tylu członków wo współżycia. Wolałbym być jednym samodzilenym - POLSKĄ.
ranoma / .* / 2004-04-30 11:02
I oto objawił sie "prawdziwy duch polskiego narodu". Aż dziwię się, że ktokolwiek w UE chciałby mieć coś wspólnego z TAKĄ Polską.Watzek - optymizm to chyba sprzedałeś Białorusi :(
Patriota / .* / 2004-04-30 11:13
Czy widziałaś biedę w Pomorskim, gdzie kończą sie drogi asfaltowe, zjedź parę kilometrów z głównej drogi zobacz co to jest prawdziwe życie. Łatwo sie mówi i opowiada z pozycji zatrudnienia w dobrej firmie w dużym mieście. Trzeba spojrzeć trochę dalej niż czubek nosa. A bieda szyby na Śląsku w XXI wieku to co, wykopaliska archeologiczne. Idziemy do Unii, a nie umiemy pomóc bliźniemu z podórka, czy liczysz że obcy Ci pomogą, Niemcy, Francuzi, Anglicy - każdy naród patrzy swego interesu (patrz 1939), jakoś nic nie wyciągamy nauki z historii. Polacy są zawsze tacy naiwni, sąsiad w kaltce Ci nie pomoże, a sądzimy że wielki brat z Brukseli załatwi wszystko przez dotacje, tylko pieniądze nie biorą siez nikąd. Czy Polska dawałaby kilka miliardów Ukrainie tylko dlatego, że mamy umowę dobrosąsiedzką? bez czegoś w zamian. Prawda jest taka SPRZEDALIŚMY POLSKĘ za parę groszy dotacji... WSTYD... :(
Watzek / .* / 2004-04-30 10:48
Moje "sądzenie" ma tyle wpływu na działania i miralnośc naszych (ftu...) ojców narodu, co marzenie głodnego ojca na fakt wypieku chleba przeznaczonego dla jego dzieci. Nasi politycy to wiedzą i mają opinie wszystkich "wyborców" w ... dalece zaawansowanym poważaniu. Moją też, nawet jeśli ją kiedykolwiek usłyszą. Oni (odwieczni potomkowie Jakuba Szeli) już nas sprzedali za swoja politykę prorodzinną - czyli dla dobra swojej rodziny (tak jak Szela sprzedał Polskę za kilkumorgowe gospodarstwo dla siebie). Najpierw - sowietom, teraz - niemcom. Zawsze - "Góralom ze Wzgórz Golan". Będzie trzeba przyłożyć się do nauki angielskiego samemu, pędzić do nauki dzieci i jak najszybciej wy... nieść się stąd, puki jeszcze Lepper i Giertychowie nie dostaną władzy w łapy. Po nich nie będzie już co zbierać. A nie będzie dla nas nowego Planu Marshalla. Spodziewam się jedynie najgorszego - katastrofalnego wzrostu cen wszystkiego, wzrostu bezrobocia ponad obecne 30% (bo taki realnie jest), nieskończonego pomiatania pracownikami (mobbing i oszustwa na szkodę pracowników sięgnęły już zenitu), straszonymi utratą pracy, głodu i nędzy, wysiedlania ludzi z mieszkań, za które nie zapłacą, ostatecznych aktów rozpaczy i desperacji. Śmierci chorych w szpitalach. Nie doczekamy ukarania winnych marnowania publicznych pieniędzy, niszczenia gospodarki, sekowania uczciwych ludzi. Nie doczekamy sadzania w więzieniach złodziei, mafiozów (nie mówię o prostych bandziorach-wykonawcach, tylko o politykach powiązanych z przestępczością zorganizowaną - wręcz jej inspiratorach). Od 2 maja nie zrobi się lepiej, nikt nie dostanie roboty z nieba, politycy nie będą uczciwsi, nie będa pro-polscy. Polacy - nie zmądrzeją; wybiorą znowu jakichś złodziei i głupoli, za to bez skrupułów i bez moralności. Od gminy do Sejmu - w całej rozciągłości. A potem będą narzekać i płakać. Najpierw po polsku, a potem ... się zobaczy. Nawet ulice nie będa nasze, ... nas nie będzie. Ot "Wielki Brat" redivivus. Odjeżdżamy z Dworca Wschodniego aby skończyć te podróż ... na peronie Berlin Ostbanbhof. Oby się moje słowa w g... obróciły!
xnet / .* / 2004-04-30 10:46
Ja czeka na przystąpienie do unii monetarnej - drażnią mnie te wymiany, przeliczania kursów itp...
wildcat / .* / 2004-04-30 10:45
Może niektórzy będą uważali to za dziwny objaw, ale jaCzyję jakąś taką wewnętrzną radośc z tego powodu.
czarny / .* / 2004-04-30 10:44
A po wala te sady i komentarze kto tego slycha nie bede nic pisal bo sie jeszcze wkur...
Paweł / .* / 2004-04-30 10:38
Najbardziej martwi mnie fakt iż o naszej współpracy ze wschodnimi sąsadami będziemy musieli informować Brukselę. Nie ukrywajmy, że nasze "demokratyczne" rządy zaniedbały handel ze wschodem. Wiem, że wschód nie płaciłby dewizami, ale przy profesjonalnych negocjacjach moglibyśmy sobie zapewnić wymianę towarową na np. ropę i gaz. Plusem jest spadek ceł na produkty pochodzące spoza UE. Ale nie łudźmy się że te towary stanieją. Importer samochodów Lada już zapowiedział że ceny prawdopodobnie nie spadną.
xxx / .* / 2004-04-30 10:37
Pełnoprawnym członkiem Unii???Od kiedy "pełnoprawnego członka" blokuje się wszędzie tam, gdzie mógłby stanowić konkurencję.
Ania / .* / 2004-04-30 10:24
Nie ma się co straszyć , kropka nad i została już postawiona ,o tym czy będzie aż tak źle przekonamy się już wkrótce.Ja bardziej niż Unii Europejskiej obawiam się tego co dzieje się u nas w kraju .Jeżeli Andrzej Leper zostanie prezydentem lub jego partia będzie miała większość w sejmie to może jednak warto mieć otwartą drogę do Europy i jak najszybciej emigrować z Polski.
ghd / .* / 2004-04-30 10:30
Jaka otwarta droga do Europy??? To raczej Europa będzie miała otwartą drogę do nas. Niemcy już zacierają ręce. Nasza ziemia, nasze tanie usługi... To wszystko sprawi, że ceny pójda w Polsce w górę, a nasze pensje nie! I dopiero będzimy mieli życie. Przekopane!
asd / .* / 2004-05-04 11:50
bedzie super - znowu przypomnimy sobie czasy komuny - nielegalnie i po cichutku będziemy bili świniaki i sprzedawali swojskie produkty - wcale nie opakowane w folię w sterylnych warunkach, a bigos konsumowac będziemy tylko w domku bo w barach nie będzie można go odgrzewać. pozostałe bezsensy, które teoretycznie mają nam ułatwić życie dopiero za jakiś czas sami zobaczymy
1 2 3 4 5
na koniec starsze

Najnowsze wpisy