Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Powódź Tysiąclecia - bilans dziesięciolecia

Powódź Tysiąclecia - bilans dziesięciolecia

Wyświetlaj:
marie_z / 83.27.93.* / 2007-07-13 09:00
A ja powiem jedno - wszyscy staliśmy razem i pomagaliśmy sobie, miałam wtedy 18 lat i zaskoczyło mnie, jak ludzie są ze sobą solidarni, jak sobie pomagają i nie było ważne kto ładował worki z piaskiem czy kobiety czy mężczyźni, bo staliśmy tam razem i razem chcieliśmy ocalić Wrocław. To była bardzo piękna walka, która pokazała, że razem możemy wiele. Obcy ludzie przynosili nam kawę, gdy siedziliśmy przy już zbudowanym wale na Grabiszyńskiej, wcześniej jak budowaliśmy ten wał przynosili nam kanapki, a starzy i młodzi znaleźli wspólny jezyk przy walce o Wrocław. I choć to była ogromna tragedia to wiele nas nauczyła.
xxxxx / 89.174.14.* / 2007-07-16 09:46
hej!!
ja tej powodzi nieprzezyłam ,ale mieszkam w okolicach wrocławia to tez jagby sie mnie tyczyło bardzo podoba mi sie twojia wypowiedz.
z wrocławia / 87.105.245.* / 2007-07-13 17:45
Ja też nosiłem worki i chcjałem ocalić miasto. Dopiero później pomyślałem, że może nikt nie musiąłby tego robić, gdyby dzielnych włodarzy miasta w miejscowości Łany chłopi z widłami nie przegonili i pokazali słabość planu ocalenia Miasta. Bo na myślę, że opierając się na tym planie - do końca twierdzili, że wody we Wrocławiu nie będzie.
z wrocławia / 87.105.132.* / 2007-07-12 19:58
We Wrocławiu do ostatniej chwili komunikaty mówiły o tym, że woda na miasto nie pójdzie. Zaskoczyuło to ludzi kompletnie i stracili o wile więcej niż musieli. Przez 10 lat nikt głośno nie mówił, że mogą się starać o od szkodowania od władz, które nie powiadomiły na czas o zagrożeniu. Wczoraj dopiero usłyszałem, że minął termin. Może dlatego, że zostały zalane głównie biedne dzielnice:T rójkąt Bermudzki, okolice Dworca Nadodrze. Dzielnice notabli nie zostały ruszne. I teraz można opowiadać w telewizji co to Wrocław zyskał i jak się skonsolidował, bez mówienia o stratach, których można było uniknąć.
Eugeniusz KZ / 212.13.165.* / 2007-07-13 06:46
Wiesz jaki kraj takie zwyczaje. Skoro Ludzie nie widzieli jakie mają prawa - to oznacza ze komus bylo to na rękę. Z tego co piszesz moge wywnioskować że malo co się zmienilo. Polska ciągle stoi w miejscu. Każdy żąd w polsce boisię wyksztalconych ludzi bo ich nie można oszukiwać. Co pozostaje - samemu się doksztalcać zwlaszcza w dziedzinie swoich praw. Nikt inny tego za ciebie i dla ciebie nie zrobi.
Wspólczuje wam.

Milego dnia.

Najnowsze wpisy