Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Poznamy poziom deflacji w kwietniu

Poznamy poziom deflacji w kwietniu

Money.pl / 2016-04-29 08:00
Komentarze do wiadomości: Poznamy poziom deflacji w kwietniu.
Wyświetlaj:
zigor / 79.77.67.* / 2016-04-30 09:58
takie dane miesiąc do miesiąca są mało wiarygodne bo większość firm planuje podwyżki zwykle raz do roku i dopiero w skali roku je widać więc to strata czasu.
kupus 29.04.2016 / 195.187.32.* / 2016-04-29 10:41
te dane to sobie gus może wsadzić w dupppp....!.
Mono / 94.254.241.* / 2016-04-29 10:09
Zbadajcie sobie zmianę podaży pieniądza rok do roku i odejmijcie od tego wzrost nominalnego PKB, a będziecie mieli inflację rzędu około 5 procent rocznie. Również według statystyk Banku Światowego oraz MFW w Polsce nie ma żadnej deflacji tylko jest inflacja rzędu 3 do 5 procent rocznie.
Adada / 89.69.205.* / 2016-04-29 09:59
Deflacja ja pier... Skoro tak to dlaczego maleją opłaty, ale wręcz przeciwnie rosną. Podatek od nieruchomości wzrost, podatek za dzierżawe gruntu wzrost, ceny biletów miesięcznych komunikacji miejskiej (Gdynia) wzrost - a podobno ceny paliw zmalały, za mój koszoyk zakupów kiedyś starczała mi 100 zł teraz jedwo starcza 150 zł. Rozumie ze ta deflacja to po to aby wydawać z budżetu mniej np. znowu emerytom dać po 5 zł. Bardzo to dziwne bo żeby zasponsorować 500+ okrada się emerytów, tych samych dzieki którym PiS wygrał wybory.
Wq*wiony obywatel / 83.22.168.* / 2016-04-29 08:56
Taa.... . Deflacja piękne słowo ale abym kupował te deflacyjne produkty to musiał bym do nich jeszcze dołożyć bo one np. są na Podkarpaciu a ja mieszkam np. nad morzem. A ten z Podkarpacia aby coś dla niego coś deflacyjnego kupić to musiał by kupić nad morzem. Przepraszam kiedy wreszcie ci państwo jak widać opłacani z rządowej kasy będą robić za naszą kasę takie "statystyki"? Przepraszam bardzo czy ci "statystycy" są tacy mówiąc w prost durni czy im za to płacą a może mają społeczeństwo w głębokim "poważaniu" wraz z ich zleceniodawcami? Drodzy państwo czy wy myślicie, że społeczeństwo jest takie durne ja wam każą być i łykną każde brednie jakie napiszecie nie mające tak na prawdę nic wspólnego z rzeczywistością?? Skoro tu i teraz u mnie w mojej miejscowości z miesiąca na miesiąc gdzie bym nie poszedł to jest coraz drożej o kilka procent to o co tu chodzi?
tonsiek105 / 89.66.135.* / 2016-04-29 08:27
Oficjalnie GUS podaje deflację ale mnie rachunki za; mieszkanie,wodę,smiecii inne opłaty stale rosną.To chyba jest ten jeden z wielu paradoksów w Polsce.Podobnie wUE panuje przekonanie jak bardzo w Polsce ludziom się polepszyło ale mnie w ostatnich latach wyraznie się pogorszyło.Moje relacje;wysokośc emerytury do kosztów utrzymania stale się pogarsza i widzę,że znacznej części społeczeństwa również.Więc z czego mam się cieszyć?
Ja Adam / 89.69.205.* / 2016-04-29 10:07
najgorsze jest to ze ciebie emeryta oskubali z podwyżki i po to jest ta deflacja zeby cie znowu w przyszłym roku oszukać. Trzeba uważać bo jak deflacja bedzie zbyt duża to ci emeryture obniżą, co nie bedzie przeszkadzać aby różne podatki i opłaty podnieść. To tak samo jak ceny niby energii spadają, a i owszem ale Energa wymysliła sobie tzw. Gwarancję stałej ceny za co kasują po 15 zł do rachynku. Efekt: cena za energię spadła za miesiąc o 2 zł, ale dodają 15 zł tzw. opłaty handlowej i w taki sposób niby obniżka jest a za rachunki płaci się wiecej. Oszystwo wielkie oszustwo tak samo z deflacją. Mam tylko nadzieje ze ty jako emeryt nie głosowałeś na tą bandę ''dobrej zmiany''

Najnowsze wpisy