Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pozwy zbiorowe. Klienci zaskarżają polisolokaty

Pozwy zbiorowe. Klienci zaskarżają polisolokaty

Wyświetlaj:
anna8989 / 83.31.219.* / 2014-08-26 16:54
Dzień dobry, zapraszam wszystkich zainteresowanych do przybicia na ROZPRAWĘ DNIA 19 WRZEŚNIA 2014 r. godz. 12.30 przeciwko Open Finance i TU Europa .

Sprawa odbędzie się w SĄDZIE REJONOWYM DLA WARSZAWY-WOLI W WARSZAWIE.

SPRAWA BĘDZIE DOTYCZYŁA ZWROTU CAŁOŚCI ŚWIADCZENIA Z FUNDUSZU KAPITAŁOWEGO LIBRA III.

BROŃMY RAZEM SWOICH PRAW!
Przywiązani do Polisy / 89.70.251.* / 2014-09-05 11:02
https://www.facebook.com/events/590593294383844/

STOP OSZUKAŃCZYM polisolokatom!!!
Przyjdź na Ogólnopolską Manifestacje pod KNF

Odzyskajmy NASZE pieniądze!!!

Drodzy Poszkodowani oraz Sympatycy naszych działań, 18 WRZEŚNIA o godz.12.00 pod siedzibą Komisji Nadzoru Finansowego w Warszawie (ul. Plac Powstańców Warszawy 1), nasze Stowarzyszenie organizuje manifestację przeciwko tzw. OSZUKAŃCZYM polisolokatom.

Zademonstrujemy, co należy zrobić z firmami ubezpieczeniowymi sprzedającymi oszukańcze polisy oraz KNF-em kryjącym, pozorowanymi działaniami, cały proceder.

Czy prezesi oszukańczych korporacji i prezes KNF zostaną skuci kajdankami przez panów w kominiarkach i zabrani do kryminału?

Przyjdź i weź czynny udział lub poprzyj nas tylko swoją obecnością!

Musimy odzyskać nasze pieniądze, musimy zmusić organy państwowe do działania!!!

!Uwaga! Wszystkich chętnych do czynnego udziału w manifestacji m.in. w oryginalnym happeningu podczas pikiety, prosimy o bezpośredni kontakt w prywatnej wiadomości.
wroclawiak / 78.8.247.* / 2014-08-13 14:03
Warto znać swoje prawa i wiedzieć, że nie ma żadnego powodu, by uzależniać koszt rozwiązania umowy od wpłaconych składek, a tym bardziej „karać” klienta za wcześniejsze rozwiązanie umowy poprzez nakładanie na niego horrendalnie wysokich opłat likwidacyjnych. Można odzyskać bezzasadnie pobraną opłatę likwidacyjną.[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
kurer / 212.67.153.* / 2014-07-19 08:12
Witam,
pojawiły się nowe możliwości odzyskiwania swojego kapitału z polis Axa, Generali, Aegon itp.
Jeśli jeszcze nie dopisaliście się do żadnego pozwu zbiorowego zapraszam do nowej grupy:

http://wspolnypozew.com/grupy/show/pozwy/axa-aegon-skanda-generali

Wkrótce na łamach grupy będą opublikowane informacje na temat planowanych działań.

Żadnych kosztów "wstępnych" - prowizja tylko za efekt !
21gz / 2014-02-06 12:29 / portfel
Opłaty likwidacyjne wynikają z ochrony ubezpieczeniowej w rozumieniu T.U :-) i systemu naliczania wynagrodzenia dla przedstawicieli.Firmy nie zmienią tego ponieważ nie miałby kto dla nich pracować.
Klienci podpisując takie umowy nie przyjmują do swoje świadomości że w okresie od momentu podpisania umowy ich sytuacja życiowa może zmienić się na bardzo negatywną (utrata pracy, zdrowia) z przyczyn od nich nie zależnych.Ludzie nie potrafią zadać pytania o tą kwestię ponieważ , mają przed oczami wspaniała przyszłość rysowaną przez przedstawiciela T.U Niestety większość z nas patrzy na dobre historyczne wyniki UFK które pokazują przedstawiciele dodają że historia w dłuższej perspektywie może się powtórzyć ( np. wysokie stopy zwrotu) tylko nie mówią za ile lat .... ponieważ nie są wróżbitami :-). Z drugiej strony klienci nie zwracają uwagi na to że jeżeli w trakcie trwania polisy zejdą z tego świata to pieniądze np. dla dzieci jako osób uposażonych zostaną przekazane bez żadnych podatków jako świadczenie ubezpieczeniowe.Kłopot w tym że to ubezpieczenie jest relatywnie drogie : opłata za zarządzanie , różnica w cenach jednostek TFI itd...Najgorsze jest to że nigdy w tych umowach nie wiemy ile dostaniemy nawet jak z umowy zrezygnujemy po okresie gdzie nie będzie już opłat likwidacyjnych. Problem w tym że bardzo duża część społeczeństwa nie potrafi policzyć tego. Wynika to z prowadzonej polityki przez nasze rządy ( MATEMATYKA NA MATURZE PRZEZ 10 LAT BYŁA NIEOBOWIĄZKOWA ) w myśl zasady im mniej wie społeczeństwo tym łatwiej min manipulować na swoją korzyść.Ale to społeczeństwo wybiera rządzących a nie firmy ubezpieczeniowe i pracownicy oraz współpracownicy więc warto pomyśleć przy zbliżających się wyborach.Pamiętajcie którzy posłowie głosowali za reformą OFE.
donkeyMonkey / 193.105.202.* / 2014-02-05 10:53
Głupoty mi nie żal.
Jak można podpisac umowę na 10, 15, 30 lat i nie przeczytać jej warunków? ZAWSZE jest termin na odstąpienie. ZAWSZE też klient otrzymuje wniosek z wyszczególnionymi warunkami, które podpisał.
Skoro podpisuje, to nie jest mi go żal

:)
prosto w oczy / 79.186.14.* / 2014-02-04 08:48
Zacząć należałoby od tego że warunki ogólne takich produktów nie mogłyby zawierać więcej niż 3-4 strony.
Można tam zawrzeć najważniejsze postanowienia umowy (nawet na 100 stronach nie sposób zapisać wszystkich możliwych przypadków), resztę reguluje Kodeks Cywilny.
Sprawa znana od dawna: W mętnej wodzie ryby biorą.
Klient ma z reguły znikomą wiedzę o tych inwestycjach, nie ogarnia tych wszystkich terminów i po prostu "nie ma głowy" i czasu na czytanie 60 stron umowy. I o to chodzi sprzedającemu!!!
Ufa słowom agenta, a ten przedstawia mu tylko to co klient chętnie kupi.
Agent ma plan sprzedaży i prowizję od sprzedanych polis, a klient podpisuje oświadczenie że zapoznał się z warunkami umowy i je przeczytał i zrozumiał.
To taka specjalna "polisa" dla agenta i firmy ubezpieczeniowej - zupełnie darmowa polisa, bo podpisana przez nieświadomego i zmanipulowanego klienta.

A te wszystkie instytucje państwa niby powołane do ochrony interesów klienta to ŻENADA I PORAŻKA.
Zaczynają się ujawniać jak już tysiące klientów nabitych w butelkę robi zadymę.
Instytucje finansowe mają obowiązek przedstawiać tym urzędom warunki takich umów i te urzędy powinny zwrócić uwagę na złodziejskie zapisy w tych warunkach.
Dlaczego tego nie robią?
Oszuści czują się bezkarni i dlatego są takie "kwiatki" jak WGI, Amber Gold i inni naciągacze schowani za fasadą niby prestiżowych instytucji finansowych.
Lomion / 81.210.17.* / 2014-02-05 16:10
Uważasz że klient nie potrafi policzyć ile stron liczy umowa? Że nie potrafi się zorientować czy warunki szczególne mieszczą się na czterech stronach czy na sześćdziesięciu?
Podatikuskumulatus / 91.215.34.* / 2014-02-04 07:53
To jest polskie prawo umożliwiające oszustom różnej maści działanie na niekorzyść obywateli zgodnie z prawem,typowo komunistyczne , monopolistyczne,koruptogenne działanie. Żaden ustawodawca,urzędnik nie poniósł żadnej odpowiedzialności za fatalne ustawy,prawo i tak to się robi nadal.
edededed / 91.227.212.* / 2014-02-04 08:31
bzdury piszesz czlowieku... ludzie nie czytaja umow, nic to ze ma 60 stron... ja czytam i gowien nie podpisuje... jezeli chodzi o polisolokaty, to probowano mi wcisnac w expanderze przekonujac, ze nie ma podatku belki, ale skoro ubezpieczeniowy fundusz gwarancyjny gwarantopwal tylko 50% zwrotu kapitalu w przypadku upadlosci jakiejs firemki ubezpieczeniowej, o ktorej pierwsze slyszalem, to sobie darowalem... zreszta nawet jakbym slyszal, to raporty biezace firm nie sa wcale takie biezace, wiec nie do konca powinno sie im wierzyc...

podsumowujac, jak masz kase i nie myslisz, to nie masz kasy... tak to dziala...
gosc512 / 24.85.132.* / 2014-02-04 07:26
... przykre, ale jak WFG pojawi sie w Polsce to bedzie jeszcze gorzej.

Najnowsze wpisy