Forum Forum pracyDokumenty

praca - umowy i odstapienia

praca - umowy i odstapienia

damia / 83.4.10.* / 2014-10-23 22:52
witam. zaczynam moja przygode z praca i mam kilka pytan :

1) kiedy przedstawiona zostanie mi umowa o prace? na rozmowie kwalifikacyjnej czy np tydzien po? jak to najczesciej wyglada?

2)mamy dajmy na to 1 stycznia. mam kilka upatrzonych firm w ktorych moglbym pracowac. czy moge prosic pracodawce o to by umowe

podpisac dopiero 25 stycznia , by miec czas na zastanowienie sie w ktorej fimie podjac prace?

3) jesli juz podpisze umowe z firma A, a w miedzy czasie odezwie sie do mnie firma B i przedstawi lepsze warunki pracy, czy moge odstapic od

umowy z firma A?

4) co do odstapienia od umowy. jesli podpisalem umowe na okres probny 3 miesieczny (naprzyklad) , to jakie sa tu ramy czasowe odstapienia od

umowy i zrezygnowania z pracy.

5) to samo pytanie co w 4 , ale jesli umowa zostala podpisana na okres dluzszy, to jakie sa ramy czasowe ( czy dopiero po 2 tygodniach pracy

moge odstapic czy jak to wyglada)

6) czy pracodawcy daja czas na zastanowienie sie i daja kopie umowy bym mogl sie z nia zapoznac na spokojnie w domu? jak to zazwyczaj

jest?

bardzo was prosze o rady i odpowiedzi na pytania, to moja pierwsza stycznosc z praca.
szklarek / 2014-10-24 11:33
Jeśli umowa o pracę jest podpisana, to nawet jeśli jeszcze nie rozpoczął się stosunek pracy- obowiązują już normalne zasady rozwiązywania umów takie jak w KP, czyli wypowiedzenie albo porozumienia stron, jeśli wypowiedzenie to z kodeksowym jego okresem.
Prawo pracy nie reguluje okresu pomiędzy rozmową kwalifikacyjną a informacji o jej pozytywnym przejściu a dalej pomiędzy jej przejściem, a podpisaniem.

Jasne są zasady, że umowa musi być podpisana najpóźniej w dniu rozpoczęcia stosunku pracy.

Nie ma w prawie pracy kwestii odstąpienia od umowy, tj. uchylenia się od skutków umowy jednostronnym wycofanie w jakimś terminie- nie nie sprzedaż internetowa itp.

Przy umowie próbnej okres wypowiedzenia wynosi

1) 3 dni robocze, jeżeli okres próbny nie przekracza 2 tygodni,
2) 1 tydzień, jeżeli okres próbny jest dłuższy niż 2 tygodnie,
3) 2 tygodnie, jeżeli okres próbny wynosi 3 miesiące.

Tak, powinien być czas na namysł w podpisaniu, kopia umowy jest dla pracownika, raczej nie praktykuje się dobowego czasu do namysłu, bo informacje w umowie są dość krótkie i jasne- wymiar etatu, stanowisko, miejsce świadczenia, wynagrodzenie, termin fizycznego rozpoczęcia.

Po więcej, ale już w konkretnych pytaniach zapraszam;

http://www.money.pl/forum/grupa,38,0,0,40,0,kadry.html

http://www.money.pl/forum/grupa,45,0,0,40,0,pracy.html

Najnowsze wpisy