Praca w RUCH

Money.pl / 2007-07-02 18:42
Komentarze do wiadomości: Praca w RUCH.
Wyświetlaj:
Szanowni Państwo,
Pragniemy poinformować, że wszelkie zmiany, które były wprowadzone nie odbyły się pod żadnym naciskiem. Ruch nigdy nie stosował ograniczeń dotyczących liczby przerw. System blokowania kasy wynika z kwestii technicznych oraz ochrony danych znajdujących się na kasach. Prace nad zmianami rozpoczęły się przed powstaniem związku zawodowego Agentów i były skutkiem analizy zgłoszeń, które wpłynęły od Agentów za pośrednictwem komunikatora.
Prosimy nie przypisywać Związkowi, ani Mediom zasług we wdrożeniu zmian wynikających z dialogu prowadzonego przez Ruch bezpośrednio z Agentami.
tosia456 / 46.215.46.* / 2016-05-14 22:28
To nie dialog tylko dyktatura jak w Korei!!!!!! I Prezes niech się nie ośmiesza słowami,,współpraca między dwoma podmiotami gospodarczymi"niedługo RUCH ustali karę za oddychanie a nowy news to MINI PACZKA za jedyne 0,50gr dla agenta BRAK SŁÓW.
Ajenunia / 2016-05-16 19:02
No właśnie! Dostawaliśmy 1zł za paczkę, ale i to trzeba było nam uciąć i zmienić na mini, choć nie ma żadnej różnicy w procedurach. Śmieszne
Szanowna Pani,
W ofercie firmy RUCH S.A. nic się nie zmieniło, tzn. nadal jest aktywna usługa PACZKA w RUCH. Została również uruchomiona druga usługa MINI PWR, która nie zastąpiła żadnej wcześniejszej usługi. Jest to nowy, dodatkowy produkt, który znalazł się w ofercie Ruchu dla naszych Klientów. W przypadku, jeżeli Klient nadał paczkę w MINI PWR, a gabaryty paczki nie są zgodne z zasadami tej usługi, prosimy o kontakt poprzez komunikator.
agent1949 / 37.152.19.* / 2016-05-14 17:41
Szanowne Biuro Sprzedaży,
o jakim dialogu piszesz???? Chyba śniłeś o DIALOGU. Wszystkie decyzje na Waszą korzyść podejmujecie centralnie.Notorycznie wymyślacie kary i zmniejszacie nasze prowizje. Niedługo będziecie sami w kioskach sprzedawać z Anną Gierczuk z Warszawy na czele i wszystkimi KS.
Obciążanie nas przeterminowanymi towarami, których nie zamawialiśmy zostanie zgłoszone do prokuratury - bez dialogu.
ja 1 / 78.88.30.* / 2016-05-13 12:16
Nie ma czegos takiego jak dialog miedzy Ruchem i Agentem..Ruch uprawia samowolkę posługując sie księgą agenta zamiast jak przystało na poważną firmę aneksami do umów na ktore Agent moze zareagowac podpisując go lub nie...
biurowiec 54 / 79.191.132.* / 2016-05-12 09:17
Tak samo analizowaliście zgłoszenia agentów w sprawie In Postu czego skutkiem było zmniejszenie zarobków w tej kategorii o 50 %. Co do zmiany waszego postępowania to myślę że głównym powodem jest pozyskanie dobrego wizerunku przed sprzedażą. Niestety dane za zeszły rok są kiepskie i nawet Morawiecki czepia się prywatyzacji.
kaśka683 / 95.40.155.* / 2016-05-12 08:26
Proszę mi wyjaśnić po co dwie blokady? Jedna to blokada pulpitu a druga - blokada kasy. Blokują się jednocześnie.
Rudy Fredi / 188.146.131.* / 2016-05-11 23:02
Próbowałem zrobić zamówienie mogę tylko pocztówki z Będzina a pracuję w Krakowie koszmar po chusteczkę ta opcja istnieje skoro nic nie można i wkurzają człowieka że jeszcze nie zrobiłeś zamówienia
xnxmncf / 178.235.42.* / 2016-05-11 23:31
Widzę, że w dyskusji bierze udział ktoś z Centrali RUCHu, więc może odpowie mi na pytanie. Otóż, jak to jest, że po zakończeniu współpracy Z Państwem i rozliczeniu nie mogę odzyskać aktu notarialnego? Może tutaj się czegoś dowiem bo kontakt z Państwem graniczy z cudem...
Szanowny Panie,
Do udzielenia szczegółowych informacji dotyczących Pana sprawy potrzebne są dodatkowe informacje, które zawierają dane wrażliwe. Forum internetowe nie jest miejscem do udzielania takich danych, dlatego prosimy o kontakt na adres e-mail ruch@ruch.com.pl.
W treści prosimy opisać problem, podać numer PSD, w którym Pan pracował imię i nazwisko Agenta oraz NIP. Te dane pomogą nam w szybkim zweryfikowaniu sprawy.
Picccolo / 87.207.109.* / 2016-05-11 21:15
Do jakjakochamruch. A kto powiedział ze jestes kierowca autobusu?
Bez obrazy ale twoje wpisy moga dać do zastanowienia, po co to wszystko robisz skoro w Ruchu nie siedzisz.
P.S. Nie przyszło ci do głowy, źe moge być osobą szukającą pracy? Osobą która od jakiegoś czasu chodzi po forach i czyta opinie. Osobą która ma dziecko na utrzymaniu, kredyt na glowie i szuka roboty.
Nie wszyscy, kktorzy pozytywnie pisza są be, a ci co źle piszą są cacy.
jakjakochamruch / 77.252.195.* / 2016-05-11 21:58
Poczytaj opinie tu,poczytaj na Gowork,poczytaj na forach gazeta.pl
Idz do jakiegos kiosku w twojej miejscowosc,podaj sie za bylego kioskarza i spytaj sie "czy nadal w RUCHu jest tak samo",bo ty wymowiles rok temu i jestes ciekaw czy sie cos zmienilo"
Nie bede uprzedzal odpowiedzi,ktore padna,ale dopiero na ich podstawie podejmij decyzje.
Jakiejkolwiek decyzji nie podejmiesz,zycze powodzenia.
Pozdrawiam
red114 / 83.145.172.* / 2016-05-11 19:08
to dopiero początek proszę zauważyć o premii można już zapomnieć a teraz będą zawyżać plany na poszczególnych kategoriach do tego nie można dopuśćić
pomocymamdosc / 89.68.99.* / 2016-05-11 19:06
Słuchajcie nie mogłem zalogować się bo się blokada wyjść do toalety włączyła i nie mogłem odblokować. Serwis podpowiedział bo mam klawiaturę na USB. Wciśnij klawisz Windows i przełącz się na kasę. Proste. Co to za zabezpieczenie kasy skoro można obejść 1 przyciskiem.
Teraz mam blokadę ze byłem w wc i jednocześnie sprzedaz na drukarce fiskalnej.
Kto to testuje!!!!!

Brawo dla ochrony danych. Brawo jeżeli strace wynagrodzenie i sprzedawałem.
konrado1234 / 94.254.227.* / 2016-05-11 17:43
A zapomniałem dopisać, że gdyby nie wymuszenie podpisania przeze mnie UAS 8 i gdybym pozostał nadal na starej umowie bez żadnych cyferek miałbym ok 300zł więcej i tyle w tym temacie a każdy Agent się z tym zgodzi.
Scoobydoo / 37.47.61.* / 2016-05-13 09:13
No nie -po zmianie umowy mamy 6 stow więcej.się nie zgadzam
konrado1234 / 94.254.227.* / 2016-05-11 16:50
Odnosząc się do wypowiedzi Biura informuję, że sami nie wiecie co piszecie bo plany na poszczególne kategorie nie mają nic do planu do wyrobienia 100% we wszystkich kategoriach. Jeżeli nawet osiągnę 100% wszędzie to i tak "góra" pozostanie nie zrobiona i premia nie jest wypłacana gdyż tam kwota różni się od sumy kwot ze wszystkich kategori więc proszę tu nie ściemniać, że otrzymamy premię-otrzymamy tylko prowizję w całości bez uszczerbku procentowego. Oczywiście, że zniesienie progu 80% spowodowało zmniejszenie prowizji na moim przykładzie powiem, że w kwietniu na niskomarzowych zrobiłem 83% więc prowizja została mi odpowiednio zmniejszona czego skutkiem było to że dostałem 170zł mniej a liczyć to jeszcze umiem i sam sobie mogę wyliczyć ile bym zarobił więc proszę nie pisać głupot.
kiosk-asz / 37.47.61.* / 2016-05-13 09:35
Ajasie cieszę. Przez remonty ulicy mam 78 procent na niskomarzowce. I prowizje dostanę. Takie zmiany to ja lubie
praktyk15 / 37.47.28.* / 2016-05-11 22:59
Ja straciłem 5 pln, zyskałem pewność, że zawsze dostanę prowizję. Te 5 pln odrobinę w jeden dzień na promocjach. Nie rozpaczam
konrado1234 / 94.254.227.* / 2016-05-12 07:47
Co Ty mi tu jakieś brednie piszesz 5zł straciłeś i na promocjach odrobisz??? To odrob 300 i nie pier... mi głupot bo mój komentarz nie dotyczył tego tylko trzeba czytać ze zrozumieniem
Meio / 94.254.226.* / 2016-05-11 14:03
Przed chwilą widziałam tu komentarz, że ruch dementuje jakoby zmiana systemu wynagrodzeń obniżyła nasze wynagrodzenia.
Śmiech na sali, ile jeszcze macie zamiar mydlic ludziom oczy? Teraz, aby otrzymać wynagrodzenie na takim poziomie jak kilka miesięcy temu musimy wyrobić 100% a nie 80 narzuconego planu, który nijak ma się do rzeczywistości w której nie dostajemy towaru, minimum prasy, a klienci odchodzą słysząc o chusteczkach po 79gr za paczkę. Dobrze, że media się tym zaczęły interesowac, może w końcu ktoś się weźmie za ekipke z chłodnej.
jakjakochamruch / 77.252.195.* / 2016-05-10 09:39
Zauwazyliscie ze od dnia zamieszczenia wyjasnien przez Pana Gintera pojawilo sie tu mnostwo pochlebnych opinii o RUCHu.
Czyzby RUCH zaczal przywiazywac wage do opinii tu wyglaszanych i wszedl na droge informatycznej kontrofensywy?
ps.W maju ,jezdzac po Warszawie widze mnostwo od niedawna zamknietych kioskow,chocby na Zeromskiego w poblizu Ratusza,na Marymonckiej przy Podlesnej,na Płockiej przy Wolskiej kiosk w ogole zniknal( tu mozna oczywiscie to wyjasnic zblizajaca sie budowa metra,ale prze paroma miesiacami dowiedzialem sie od kioskarki,ze zlozyla wymowienie),na Krasinskiego przy Popieluszki.
Skoro wiec jest tak dobrze jak to niektorzy pisza(pozd dla agenta12),to dlaczego jest tak zle,ze coraz wiecej kioskow jest zamykanych i nie mozna znalezc na nie obsady przez dlugi czas
praktyk511 / 46.215.35.* / 2016-05-11 00:39
A nie pomyślałeś, że inni Agenci mogą już mieć po prostu dość tego jęczenia? Do tej pory myślałem, że ty te newsy jak jest źle z pierwszej ręki piszesz. A to zwyczajne odgrzewane kotlety. No to taraz tak szczerze - sam odszedłes czy cie wywalili po prostu? Niedobory? Gotówka nieodprowadzona?
Scoobydoo / 37.47.48.* / 2016-05-10 16:59
Ja tak se czytam i mysle po miescie jezdzisz z kioskarzami gadasz na ruch jedziesz równo - Ty dla konkurencji robisz?
alberto 1 / 95.49.218.* / 2016-05-10 21:10
Scoobydoo co ty opowiadasz ruchowi nie szkodzi konkurencja , ruch sam sobie szkodzi. wiem co mówię siedzę na kiosku 10 lat. kiedyś żadna konkurencja nie była straszna w hurtowniach ruch towar w dobrych cenach i pod dostatkiem resztę pod klienta dokupiłem gdzie indziej .to co się dzieje dziś to zaprzeczenie wszelkim zasadom handlu a zyski generują na wyzyskiwaniu kioskarzy i wszystkich z nim współpracujących.
jakjakochamruvh / 8.37.234.* / 2016-05-10 17:44
Zawiedziona miłość
Pracowałem ponad 30 lat w tej firmie.
Jak patrze co zostało z ruchu to mi żal 4 litery ściska.
A jeżdżę sporo po mieście bo taka mam teraz pracę
krycha45 / 87.207.109.* / 2016-05-10 20:43
Taki troche nie konsekwentny jesteś. Jak zawiedziona miłosc, to nie nienawsc. Póki co to w twoich wpisach jest tylko złość, a nie rozczarowanie. A prawda jest taka ze może i za kolorowo nie jest ale w innych firmach jest nielepiej. Wiem co mowie w dwóch bylam. Ruch nie jest wcale taki zły. Na tle innych firm u mnie ma całkiem niezle notowania. No nic za darmo, wszędzie trzeba pracować.
jakjakochamruch / 77.252.195.* / 2016-05-10 23:06
zawiedziona milosc i niespelniona nadzieja na dotrwanie do emerytury w rewelacyjnym kiosku,w ktorym mialem obroty przed reprywatyzacja rzedu 140 000/200 000 zl,a w ciagu nieco ponad dwoch lat konsekwentnej polityki zaopatrzeniowej po reprywatyzacji skonczylem na 60 000 w porywach.
W wielu firmach nie ma nic za darmo,ale teraz przynajmniej wiem ze za moja prace8-10(czasem nawet 11)godzin dziennie jestem w stanie zarobic , 4-5 tys na reke miesiecznie.Czyli tyle ile zarabialem w kiosku przed sprzedaniem RUCH . W dodatku wolne mam kiedy chce,kiedy zachoruje moge lezec w lozku,a nie trzasc sie w goraczce przy otwartym okienku.
Choc oczywiscie wtedy nie zarabiam
agent12 / 46.215.19.* / 2016-05-11 00:20
Czyli - podsumowując - skiepściłeś super punkt. Ja przed prywatyzacją kręciłem 100 koła i po prywatyzacji tyle kręcę. To ty żal miej do siebie, a nie do Ruchu. Powiedz tylko, który to był punkt. Chętnie jako drugi wezmę.
jakjakochamruch / 77.252.195.* / 2016-05-11 10:02
a ja przed prywatyzacja objalem ten punkt z obrotami ok 70 tys,wyrobilem go do kwot powyzej podanych,a potem sobie na zlosc go skiepscilem.
A recepta na skiepszczenie takiego kiosku jest prosta-nie zamawialem towaru,np czesto,przy zapotrzebowaniu rzedu 150-200 pakietow papierosow tygodniowo na przelomie roku(czyli w najgoretszym okresie handlowym),czyli od polowy pazdziernika do polowy lutego zamawialem po 2-3 pakiety tygodniowo.Ks-i z RUCHu alarmowali mnie i ostrzegali ze przez zanizanie zamowien moga mi spasc obroty,ale ja puszczalem te uwagi mimo uszu.Ruch dostarczyl mi przed mistrzostwami Europy wspanialy towar ,czyli gazdzety i akcesoria kibicowoskie.Szly wtedy jak woda,zwlaszcza w mojej lokalizacji.Ja zamiast domowic wiecej, z premedystacja ich nie sprzedawalem,czym narazilem siebie i firme na straty.Potem na poczatek roku szkolnego wymyslilo mi sie ze podbije rynek artykulami papierniczymi.
Poniewaz kiosk byl raczej w dosc geriatrycznej okolicy wymyslilem sobie,ze zamowie ten towar w podwojnej ilosci,a poniewaz emeryci z reguly maja wiecej pieniedzy niz uczniowie szkol podstawowych,a jednoczesnie sa duzo mniej mobilni od zwyklego klienta,w zwiazku z czym im sie nie bedzie chcialo isc do jakiegos suprmarketu,ustalilem ceny nawet trzykrotnie wyzsze od rynkowych.A co tam...
Na slodycze i napoje,ktore szly u mnie w kiosku calkiem niezle(moze dlatego ze byly tansze niz w pobliskim sklepie spozywczym-nie wiem) tez postanowilem narzucic wyzsze marze-mniej wiecej takie jak w oddalonej o kilometr stacji Orlenu.Moj ks mnie znowu ostrzegal ze to nie ma sensu,ze klienci przejda do konkurencji,czyli do pobliskiego sklepu.Nie sluchalem,podwyzszylem.
Ceny u mnie i w pobliskim sklepie sie wyrownaly. I u mnie i w sklepie butelka Coli kosztowala 4,49.Co prawda u mnie byla to butelka pollitrowa,a w sklepie dwulitrowa,ale myslalem,ze emeryci nie zauwaza roznicy.Moze dlatego,ze gdzies wczesniej przeczytalem,ze emeryci straszna zwraca uwage na ceny,chodza i porownuja.O wielkosci opakowan nic nie czytalem,pewnie gdzies bylo o tym napisane,ale musialem zasnac nad czytanym przeze mnie tekstem.A propos spania,zdarzalo mi sie spac po pare godzin w kiosku,ale przeciez skoro przychodzilem do pracy godzine wczesniej ,zeby przyjac prase, przygotowac punkt do sprzedazy i otworzyc go wczesniej niz RUCH zazyczyl sobie w umowie,to musialem sobie jakos ten deficyt snu wyrownac.Zima z premedytacja zasypywalem dojscie i dojazd do kiosku pryzmami sniegu.Ks mnie ostrzegal,ze moge tracic przez to klientow,ale ja bylem pewny,ze majac ceny na poziomie takiej firmy jak Orlen na pewno przyciagne rzesze klientow.
Zatrudnilem tez Tajemniczego Sprzedawce.
Jego zadaniem bylo ocenianianie klientow.Co prawda po przeczytaniu arkusza ocen wielu klientow sie z nim nie zgadzalo,ale przez to ze za kare za nieosiagniecie wlasciwego poziomu oceny ,zabieralem klientom na koniec miesiaca pewnien procent z wydawanej reszty,jakos to jeszcze bylo.
Niesty ,klienci zirytowani zawinionymi przeze mnie brakami w zaopatrzeniu,podwyzszaniem przez mnie cen do peweksowskich poziomow ,bezsensownym wczesniejszym otwieraniem przeze mnie kiosku i nie dostosowaniem asortymentu(zamiast masci na bol kregoslupow i stawow flamastry BIC po 18 zl) w koncu przeszli do konkurencji.
W zwiazku z tym chce przeprosic niniejszym Zarzad i kierownictwo RUCH za to,ze taki wspanialy kiosk doprowadzilem na skraj upadku.
Jestem pewny , ze ty agencie 12(tak z ciekawosci to numer pokoju w ktorym pracujesz?),oraz ci wszyscy ktorzy teraz pisza jak to jest wspaniale w RUCH poradziliby by sobie duzo lepiej bedac na moim miejscu.
A teraz ide do jadalni popelnic harakiri.
Ale obiecuje,ze nadal tu bede wpadal,tyle ze z zaswiatow
róh / 188.146.3.* / 2016-05-11 12:37
Brawo, świetny tekst i 100% racji. Pytanie czy pracownicy i trole ruchu są na tyle inteligentni, żeby zajarzyć, że to ironia...?
xxzzzccc / 83.29.221.* / 2016-05-17 20:44
prosze mi wierzyc że niektórzy pracownicy Ruchu są bardzo inteligentni.
róh / 83.7.25.* / 2016-05-18 18:25
Tych inteligentnych to już dawno pozwalniali....
agent12 / 46.215.216.* / 2016-05-11 21:51
Nie tyle ironia, ile skecz z serii 'znowu w życiu mi nie wyszło, kogo by tu winą za to obciążyć'.
jakjakochamruvh / 8.37.234.* / 2016-05-11 22:49
Dzięki pracy w kiosku Ruchu stać mnie było na zakup sporego mieszkania w dobrej lokalizacji w Warszawie za gotówkę. Dzięki pracy w kiosku byłem w stanie utrzymać studiujaca żonę, a potem żonę i nowonarodzone dzieci. Stać mnie było żeby żona poszła do pracy dopiero wtedy gdy dzieci poszły do szkoły. Dzięki pracy w kiosku stać mnie było na zakup 3000 m2 działki w miejscowości uzdrowiskowej i wybudowanie tam ponad 100 metrowej drewnianej chaty. Ale to wszystko było przed prywatyzacją. Z ostatnich faktur,po opłaceniu legalnie na pół etatu zatrudnionego pracownika,i zapłaceniu ZUS u za mnie i za pracownika,zostawalo mi po ok 1000 zł na rękę. Faktycznie zrobiłem błąd.powinienem odejsc-tak odejść,bo nikt mnie nie wyrzucił,co najmniej półtora roku wcześniej. I jak na razie tylko o te decyzję mam do siebie pretensje. Dodatkową pracę zacząłem ponad rok przed odejściem,chciałem przeczekać domoroslych managerów z z ruchu, mając nadzieję że ktoś tam pójdzie po rozum do głowy. Złudne nadzieje, było coraz gorzej. Teraz pracuje gdzie indziej, mam czas na wakacje, jadę na początku października z całą rodziną tam,gdzie właśnie będzie zaczynało się lato.
Żałuję więc ostatnich dwóch lat w kiosku. To była strata czasu. Każdy ma jednak własne podejście do życia. Jeśli ty realizujesz się w pracy za 2000 miesięcznie na rękę za pracę na półtora etatu bez prawa do zwolnień i urlopu i sprawia Ci to satysfakcję to tylko twoja sprawa. Baw się dobrze
praktyk15 / 37.47.28.* / 2016-05-11 23:52
O rany, klimat tu się robi jak na obchodach barbórki. Mój wujek górnik tak samo wspomina tamte czasy, też że robota w kopalni była, że kasa płynęła strumieniem, że za towarowa nie w sklepach na Śląsku było lepsze niż gdzie indziej. Tyle,że u wujka to w ogóle wyszło bez happy endu. Kopalnię zamknęli, a on sam długo na bezrobociu siedział. U mnie w mieście częsc kiosków też wprawdzie zlikwidowana, ale dla mnie to nawet lepiej, bo prasa mi się lepiej zaczęła sprzedawać.
agent12 / 46.169.92.* / 2016-05-11 23:28
Stary, no szkoda że tak się u ciebie skipściło, ale może jakbyś zamiast przeczekiwać po prostu sprzedawał, to może ta twoja miłość do Ruchu byłaby odwzajemniona bardziej jakoś, tak bardziej niż na dwa tysia. Sam wiem, że przy prywatyzacji różowo nie było, ale dało się przetrwać. A tak co - roboty w kiosku nie masz, a sentyment został. Na tyle silny, że nawet po nocach nie śpisz tylko posty klepiesz. Tak samo jak ja zresztą, tyle że ja jak już to ustaliliśmy lubię tę robotę ;-)))
jakjakochamruvh / 8.37.234.* / 2016-05-12 09:23
Skoro jesteś zadowolony to z ciekawości zapytam : jaki poziom dochodów netto za godzinę pracy wprowadza ciebie w ten stan zadowolenia. Chodzi mi o prawdziwe netto, po zapłacie podatku ZUS itp. Oczywiście nie musisz odpowiadac
agent12 / 37.248.68.* / 2016-05-11 12:33
No sam widzisz. Towaru nie zamawiałeś, logiki systemu prowizyjnego nie rozumiesz, to co się ddziwisz że punkt zepsułeś? To do kogo masz teraz pretensje? Tak pracuje w pokoju, w pokoju ducha, bo robię swoje i nie mam pretensji do Ruchu że mi w zimie śnieg przed kioskiem pada. Dostaję przelew z Ruchu na czas, teraz nawet lepiej, bo bez stresu, bo progi zniesione. A ty ogarnij się w tej swojej nowej robocie, bo jak szef zobaczy że w czasie pracy. Na forum siedzisz to cie znowu wywali i wtedy co - nowy wątek na nową firmę założysz, że zła że niedobra, bo pracować kazała?
alberto 1 / 83.6.2.* / 2016-05-11 21:23
agent12 z tego co piszesz to ty nie jesteś agent tylko ks którego posadzili gdzieś w kiosku w jakimś centrum za niezłą pensyjkę .nic nie musisz robić bo zegary ci pozdejmowali wystarczy żebyś siedział ale myślę że jednak i tak żal ci ściska że z kierownika zrobili z ciebie kioskaża
agent12 / 46.215.216.* / 2016-05-11 22:10
Alberto1, ja na twoje potrzeby to mogę być nawet archibiskupem, z tą różnicą że rano zamiast na roraty biegnę prasę rozkładać. I nic mi się nie ściska, bo lubię tę robotę. Gdybym nie lubił to bym tu nie siedział. A na pensyjkę owszem, nie narzekam. Jak pilnujesz interesu to kase dostajesz. Nawet za te za przeproszeniem pożyczki, co to mi na początku ciśnienie podniosły, jak dostałem po kilka stów co miesiąc to przestałem się wkurzac. Jak cie praca w kiosku nie kręci to nie graj w te gre, tylko siadaj za kółkiem jak 'jakjakochamruch' i pisz posty na skrzyżowaniach. Chociaż nie, bo jego to wywalili chyba, to nie miał wyjścia chłopak. Ty może ciągle masz szansę na świadome decyzje.
jakjakochamruch / 77.252.195.* / 2016-05-11 13:56
Moze cie to zdziwic,ale moja praca nie polega na siedzeniu za kierownica przez 24 godziny na dobe.
w przeciwienstwie do twojego siedzenia przez 14 godzin mam prawo do dni wolnych, przerw w kazdej chwili,po prostu mam placone od wynikow pracy a nie od ilosci godzin spedzonych bezproduktywnie w okienku.
Zreszta,a czy twoj szef pozwala ci pisac na forum w czasie pracy,czy po prostu jest to polecenie sluzbowe i musisz pisac te bzdety.
Nie wiem,czemu wy,tam w ruchu myslicie,ze jestescie tacy madrzy i za pomoca parunastu stworzonych ad hoc trolli internetowych przekonacie tych wszystkich ktorzy uciekaja z kioskow o tym jaka to wspaniala praca.
Jeszcze raz powtorze,o prawdziwosci waszych slow swiadcza wasze wyniki,spadajace obroty,strata wiodacej pozycji na rynku,ilosc likwidowanych i pustych kioskow.
pps.tak w ogole to gratuluje inteligencji,nigdy bym nie przypuszal ze standardy zatrudnienia w ruchu az tak bardzo spadna
biurowiec 54 / 79.191.115.* / 2016-05-10 10:50
odpowiedż jest bardzo prosta poprawienie wizerunku przed sprzedażą a więc szczęśliwi i zadowoleni kioskarze , pełne towaru półki więc tylko brać tą rozwijającą się firmę .Gdyby nie sprzedaż Pan Ginter miałby wszystkich tak jak do tej pory mocno gdzieś , Właściciele cisną więc muszą coś z tym bajzlem zrobić.
kioskarz / 89.229.160.* / 2016-05-10 09:09
sprawdzajcie dokumenty rozliczeniowe z inwentaryzacji , nie wiem dlaczego ale u mnie uparły się panie z księgowości w katowicach że trzeci z kolei remament i nie doliczają mi ostatniego zwrotu prasy z dnia remamentu , dzwoniłem , tłumaczyłem żeby poczekały na wszystkie zwroty , nie znów muszę na odpowiednim formularzu pisać w ciągu 7 dni reklamacje, to też są koszty i nerwy.
Zofia56 / 89.78.199.* / 2016-05-09 23:10
Straszna gorycz przez państwo przemawia.Wszystkim źle, wszyscy załamani...A próbowaliście szczęścia za rogiem... przysłowiowym - to nie polecam. Ja przed emeryturą jestem, ostatnie 3 lata w żabce zdrowie straciłam. Praca 5-24, tylko zlecenia mlodym dają, albo pod ladą płacą....kontrole na około. Nawet nie wiadomo za co obcinali.To i kierowniczka cieła bo weryfikator sie czepiał..
Rok temu z synem kiosk przejełam i przynajmniej ubezpiecznie mam i premie sa. Nie wiem jak kiedyś było bo nie mam z czym porownać. My pracujemy jak umiemy. Syn papiery robi, a ja handel. I źle nie ma. Tłumaczyć sie nie musimy nikomu i spokój jest. A blokady na kasie nie mam, ale Pani kaeska powiedziała, ze taki dzwonek bedzie, bo wgrywaja po kolei.
róh / 188.146.3.* / 2016-05-11 12:44
Ubezpieczenie masz? Hahaha widać jaka kioskarka z ciebie, jak z koziej d... trąbka
xzawer / 94.254.243.* / 2016-05-11 12:53
Storczyk,ubawiłam się przy twoim tekście.Takie jest rzeczywiście zarządzanie w Ruchu.
były agent / 91.208.93.* / 2016-05-10 08:10
do Zofi ubezpieczenie masz jak sama zapłacisz,jak wejdziesz niedługo na pełny ZUS 1200 zł to tylko na niego zarobisz w kiosku
nowaalestara / 94.254.161.* / 2016-05-08 14:29
Sprawdziłam i nie ma blokady kasy wgranej co 15 minut. Serwis tez twierdzi ze nie ma.
trelek / 89.67.19.* / 2016-05-06 23:43
!!! nie ma żadnego blokowania po 15 minutach ktore śledzi wyjścia nie ma mimo że prezes pisze o tych danych osobowych. Nic takiego nie zrobili. Chyba się przestraszył. Zapytajcie folkom, centrum obsługi lub kierownika.
celeo / 89.229.139.* / 2016-05-08 20:34
jest blokada ,dziala od 2 tygodni
agent1949 / 37.248.254.* / 2016-05-07 19:00
Trelku,Morelku, blokowanie kasy jest. Moja znajoma doświadcza to co dziennie!!!!!!!
ja176 / 5.172.252.* / 2016-05-12 14:00
Blokowanie kasy można obejść wystarczy podlaczyc klawiaturę pod kasę wejsce w raport market i położyć cos na spacji😊
g2 / 94.251.141.* / 2016-05-04 14:38
likwidują Krakow nikt z ruchu o tym nic nie pisze ciekawe co się dzieje.
Zawiedzionyagent / 78.11.184.* / 2016-05-04 19:44
Udało mi się skontaktować z panem Karczewskim,przewodniczącym MKZZ który potwierdził działalność związku zawodowego agentów Ruch S.A.Do związku może się zapisać każdy agent.Z informacji które uzyskałem wynika że wymieniony związek wysłał do zarządu Ruch S.A. petycje z 15 postulatami z których do tej pory zlikwidowano przymus pracy w niedziele przedświąteczne,Vivusa oraz 2 przerwy 15 minutowe które miały być wprowadzone od 1.04, a z których zrezygnowano po publikacji artykułu w Dzienniku Polskim w dniu 1.04 tytuł artykułu ,,Bunt agentów" dalszym krokiem będzie skierowanie sprawy do sądu.Pozostałe informacje można uzyskać u przewodniczącego M.K.Z.Z pana Zbigniewa Karczewskiego który jest dostępny pod nr tel. 601 563 116.Pozdrawiam:)
Kwiatek123456789 / 37.47.23.* / 2016-05-05 15:21
A ile wynosi składka?
max3456 / 83.11.43.* / 2016-05-04 16:09
czy ktos sie orientuje co to jest pismo "AKCENT" gdzie tego szukać?
g2 / 94.251.141.* / 2016-05-04 16:05
Sama nie wiem ponoc biora Katowice niema się gdzie dowiedzieć?
agent1949 / 5.172.235.* / 2016-05-04 19:01
zainteresowani inwestorzy
Fot. materiały prasowe Ruch

Spółka Ruch, zajmująca się przede wszystkim dystrybucją prasy, jest do kupienia. Obecny inwestor jest jej właścicielem od 2010 roku.

Informację o możliwej zmianie zarządzającego Ruchem podaje dziennik "Rzeczpospolita". W tym kontekście przytacza wypowiedź Wiesława Podkańskiego, szefa Izby Wydawców Prasy. - Trwa proces sprzedaży Ruchu, jest do niego powołany doradca - powiedział Wiesław Podkański, cytowany przez gazetę. Jak dodał, zainteresowanych udziałem w tym procesie jest siedmiu wydawców. Ich nazw jednak nie ujawnił.

Z kolei rzecznik spółki Ruch nie chciał komentować tych doniesień, odsyłając do jej właściciela.

Obecnie Ruch jest kontrolowany przez amerykański podmiot Eton Park Capital Management. To inwestor finansowy, który pojawił się w spółce w 2010 roku. "Rzeczpospolita" nie podaje, czy fundusz zamierza sprzedać spółkę w całości, czy też częściami. Bowiem Ruch to nie tylko salony prasowe i kioski, ale też np. usługi kurierskie.

Dziennik przypomina, że Amerykanie kupili Ruch od Skarbu Państwa, ogłaszając wezwanie i doprowadzając ostatecznie do tego, że spółka opuściła warszawską giełdę. Cała transakcja była warta ponad 546 milionów złotych. Potem nowy właściciel zabrał się za poważną restrukturyzację spółki, co doprowadziło do redukcji zatrudnienia z ponad 3 tysięcy do około 500 osób.
hjkj / 89.77.135.* / 2016-05-04 16:09
Co znaczy "biora Katowice"? Kto i co bierze?
xzawer / 94.254.243.* / 2016-05-04 15:47
Co to znaczy 'likwidują Kraków"?
róh / 83.4.9.* / 2016-05-04 17:45
To znaczy, że prasę i towar do krakowskich kiosków będą wozić z... Katowic hahaha, szkoda, że nie z Gdańska :)
agent1234 / 31.178.215.* / 2016-05-08 17:42
całe dolnośląskie dostaje towar z Poznania
ruch123456 / 94.254.224.* / 2016-05-09 08:28
Łódzkie też dostaje z Katowic
Pepeg653 / 78.154.83.* / 2016-05-03 22:16
Firma Ruch wykorzystuje umowy śmieciowe ponieważ umowa o pracę nakłada na firmę obowiązek urlopowy,zaplecze socjalne nie wspominając o podstawowych potrzebach fizjologicznych. Swoją drogą umowa podstawiana przez Ruch nosi znamiona umowy o pracę. Tylko czy ktoś podejmie się udowodnienia tego przed sądem? Pewnie nie. Ale dlaczego nikt nie stworzy związku zawodowego agentów,który wspomorze w negocjacjach np przy zwolnieniach lub przy wprowadzaniu nieakceptowalnych zapisów w umowie???
Zawiedzionyagent / 78.11.184.* / 2016-05-04 18:28
DO WSZYSTKICH AGENTÓW RUCH.
Z wielką radością chcielibyśmy poinformować o powstaniu ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH AGENTÓW RUCH S.A. pod auspicjami OPPZ MAŁOPOLSKA z siedzibą 30-018 Kraków Al.Słowackiego 48 Tel.(012)633 80 75 .Przewodniczącym Małopolskiej Konfederacji Związków Zawodowych jest Pan Zbigniew Karczewski z którym można się kontaktować pod numerem tel. 603-903-026 lub e- mail:zbigniewkarczewski@poczta.fm.
W swoim działaniu, związek zawodowy będzie dążył do:

poprawy warunków pracy,
bezpieczeństwa i stabilizacji pracy (Twój pracodawca nie będzie mógł Cię niesprawiedliwie zwolnić),
rozwiązywania problemów w sposób jawny i niekonfliktowy,
ochrony przed dyskryminacją i nękaniem w pracy,
pomocy prawnej i materialnej swoim członkom,
poprawy wysokości płacy oraz dodatków do wynagrodzenia.
Działając w związku zawodowym, poprzez zbiorowe działanie i mówienie jednym, wspólnym głosem, możemy zdziałać bardzo dużo. Przystąpienie do związku zawodowego jest Twoim niezbywalnym prawem. Jeśli w odpowiedzi na aktywność związkową Twój pracodawca podejmuje działania skierowane przeciwko Tobie lub Twoim koleżankom i kolegom – jest to bezprawne i nielegalne!
Zachęcamy wszystkich Agentów do zapisywania się do Związków Zawodowych.
alberto 1 / 83.24.226.* / 2016-05-07 22:14
Witam z całym szacunkiem dla ciebie Zawiedzionyagencie ale dlaczego o powstaniu związku informujesz ty a nie ktoś ze związków informując nas o strukturze związku kto zakłada , kim jest p.Karczewski itd...
żeby działał związek potrzebni są członkowie , regulamin ,wybrany przewodniczący itd..
Na tym forum są potencjalni członkowie a do tej pory nic tu o tym nie było widomo. Coś tu nie gra siła związku to ilość członków. Proszę o więcej informacji.
Blondi 99 / 188.146.77.* / 2016-05-04 23:21
Witam dwie osoby podają różne telefony do
Pana Karczewskiego który jest właściwy
podajcie więcej szczegółów z kim się skontaktowac żeby się zapisać do związków
Jeśli nas przyjmiecie Warszawa jest z Wami
Zawiedzionyagent / 78.11.184.* / 2016-05-05 19:40
obydwa numery sa dobre, jeden sluzbowy a drugi prywatny
Ajenunia / 2016-05-04 19:14
Ale o co chodzi? Przecież to my sami dla siebie jesteśmy pracodawcami. Przecież mamy działalność.
teżpracownik / 77.253.165.* / 2016-05-04 22:10
02.06. 2015 r, tak w tej chwili deprecjonowany Trybunał Konstytucyjny, uznał, że mamy prawo zrzeszać się w związkach zawodowych.
http://trybunal.gov.pl/rozprawy/komunikaty-prasowe/komunikaty-po/art/8073-zasady-tworzenia-zwiazkow-zawodowych/
Ajenunia / 2016-05-05 04:23
No ja to wszystko rozumiem, tylko że nas nikt nie może zwolnić (najwyżej my siebie sami), nie mamy umów o pracę tylko umowy agencyjne sprzedaży... Więc co nam pomoże związek zawodowy skoro Ruch to nie nasz pracodawca?
były agent / 91.208.93.* / 2016-05-06 06:17
do Ajenunia mnie RUCH wypowiedział umowę na wniosek KS Anny Wiatr z Warszawy bez podania przyczyn
tezpracownik / 77.253.165.* / 2016-05-05 08:37
Jak to nikt nas nie może zwolnić? A Ruch? Związek może negocjować w sprawach umowy. Z Tobą Ruch rozmawiał nie będzie. Z organizacją, która być może skupi w przyszłości większość ajentów, tak. Wtedy jest i dobra opieka prawna i możliwość negocjacji, której w tej chwili nie mamy. Możemy dokładnie, jak pracownicy zastrajkować. Sami ajenci, przez lata, nie mieli tej możliwości i robiono z nami co chciano. Co innego będzie, jak się zrzeszymy. W końcu dostalismy taką, zgodną z prawem, możliwość.
Buzia1 / 94.254.162.* / 2016-05-05 15:24
Już się cieszę na związki zawodowe prywatnych przedsiębiorców!!! Może nawet sobie postrajkowac.... A czy związki zapłacą nam za brak sprzedaży???? Buuuuu hahaha
Może jakiś lepszy pomysł?
teżpracownik / 77.253.165.* / 2016-05-05 21:51
Jestem przekonana, że jakoś bym dała radę nie pracować kilka dni, za to nie jestem pewna, jak by to dał radę unieść Ruch, gdyby kioskarze w całym kraju parę dni nie handlowali. Już samo zawalenie paczek, złe oceny za ich dystrybucję u klientów, mogłoby spore straty zrobić.
O strajku napisalam jedynie w kontekście związków zawodowych, a nie pomysłu na rozwiązywanie problemów, ale buhaha, trzeba umieć czytać ze zrozumieniem
Ania17555 / 94.254.227.* / 2016-05-04 13:28
W danym miejscu i okreslonym czasie to jest umowa o pracę .nie chce ale muszę.nie mam swobody tylko nakaz albo się na to górze albo nie podpisuje umowy.spóźnię się 10 min ..co z tego zostanę 30 dłużej i to co mam zarobić zarobie , ale nie rygor na swoim jak w zakładzie pracy
kapit332 / 78.11.129.* / 2016-05-03 23:28
Z tego co doczytalem to nie jest tzw. umowa smieciowa. To umowa pomiedzy dwoma firmami.

Najnowsze wpisy