Praca w RUCH

Money.pl / 2007-07-02 18:42
Komentarze do wiadomości: Praca w RUCH.
Wyświetlaj:
:((( / 89.228.216.* / 2011-08-10 15:03
tak naprawdę zanim nas sprzedano ,to my kioskarze powinniśmy mieli dostać propozycje odkupienia kiosków ..ale takie rzeczy niestety nie w Polsce, u nas włazi sie w d..ę obcym inwestorom a swój naród ma się gdzieś :(
real84 / 2011-08-10 08:05
RUCH robi tak na złość że nie chce nawet sprzedać tych starych kiosków. Wolą zapłacić za wywózkę i zezłomowanie zielono-żóltego gówna.
kaarol / 109.200.70.* / 2011-08-10 14:37
Wolą zezłomować, niż pozwolić, aby odmalowane budy z powrotem trafiły na ulicę.
Aannddrrzzeejj / 213.92.164.* / 2011-08-09 20:54
ASA-aktywna sprzedaż agenta.O co w tym konkursie chodzi?
amadeus / 195.117.222.* / 2011-08-09 17:13
Ciekawe,Tajemniczy INWESTOR z Teksasu pewnie zadowolony z inwestycji w sieć kiosków RUCH. Przy wyjściu z inwestycji w polsce bedzie mógł kupić dolary po 6 zł i bezpiecznie je ulokować w szwajcarii a kioski sprzedać wcześniej na złom bo tylko tam bedzie mógł coś za nie dostać.
bidulek / 109.243.4.* / 2011-08-09 15:57
Dzisiejszy HIT CENOWY PEPSI PUSZKA 2,60 ciekawe ile takich puszek kupi pracownik ruchu który tą cenę wymyślił nie on nie kupi poleci do lidla i kupi po 0,99 groszy przecież sam ledwo wiąże koniec z końcem i mu do 1 nie starcza. Panowie wiadomo że cen marketowych nie będziemy mieli ale nie można też przeginać pały bo co dostawa to wszystko droższe przywożą. KIOSKI TO NIE SALONIK W CENTRUM CHANDLOWYM PAMIĘTAJCIE OTYM. My mamy wkoło masę konkurencji.
kioskarz / 46.113.254.* / 2011-08-09 10:47
Jak nabija na kasę - przecież dotychczas bedac na umowie najmu nie nabijali towaru w caloci i nikt ich nie sprawdzal a jak siedzi się parę lat w kiosku to zna się klientow Bedąc na najmie zarabiali przy 60000 obrotu 6000zl na reke a teraz 2800 wiec muszą jakoś sobie poradzić zapytajcie starych kioskarzy to wam powiedzą jak się to robi.
bidulek / 109.243.4.* / 2011-08-09 16:04
Tylko nie o to chodzi żebym do roboty przychodził z kartonem swojego towaru i terminalem ogólnie to gra niewarta świeczki zarobisz parę złotych więcej. 2800 na rękę to chyba ci zostaje jak dużo prasy i artykułów na 15 % sprzedajesz bo u mnie średnio marża wychodzi gdzieś w granicach 6,5 % brutto.
konkurent / 46.113.18.* / 2011-08-08 12:08
Kioskarze dotychczas pracujący na na UAS nie narzekają najbardziej sa zdziwieni najemcy gdy zaproponowano im nowe warunki ale i oni już wpadli na pomysl jak obejść male stawki otoż posiadają terminale do sprzedaży kart telefonicznych ale nie korzystają z nich tylko kupują poza RUCH kartoniki i interes kwitnie to samo dotyczy papierosów jak i innych towarów, na karty z terminala jest 2 % a na kupione zdrapki na lewo 7% przy sprzedaży 12000 zl miesiecznie jest w kieszeni 600 zl ale tego nie widzą KS czyzby mieli w tym udzial, uczciwy sprzedawca siedzi za marne grosze .
kioskarz kuj-pom / 89.230.153.* / 2011-08-08 13:43
A jak nabije te "lewe towary" na kasę? U mnie klient do karty zdrapki zawsze bierze paragon.
kio opo / 89.77.30.* / 2011-08-04 13:18
Mam pytanie, czy ktoś z Państwa odmówił pracy na nowej kasie? bo czytając komentarze na tym forum włosy się jeżą... u mnie kasa stoi ale jeszcze bezczynnie...
lukier / 83.22.196.* / 2011-08-05 21:22
Mam pytanie, czy ktoś z Państwa próbował chociaż negocjować zakup swojego kiosku na własność...
Czy po tym ,jakim nie wypałem okazały się UAS-y i sprzedaży już wielu nieruchomości Ruch będzie wyprzedawał także kioski może ktoś coś wie? Proszę o odpowiedź...
wlkpwlkp / 79.184.150.* / 2011-08-06 13:32
Nie ma opcji kupna kiosków. UAS-y działają od lat, jeszcze 2-3 lata temu można było wypracowac w miarę normalną prowizję, po zmniejszeniu marży na papierosach pozostały ochłapy, a teraz na nowych umowach to już gorzej niż dno, zwłaszcza gdy punkt nie znajdje sie w dużym mieście.
kio opo / 89.77.30.* / 2011-08-06 09:23
nie sądzę
:)( / 89.228.216.* / 2011-08-04 18:23
ja nie podjęłam pracy na nowej kasie ,nie wymówiono mi umowy ,ja sama to zrobiłam i za miesiąc zegnam się z RUCHEM ..POZDRAWIAM
kio op / 89.77.30.* / 2011-08-04 13:01
Czy zagląda tu ktś z opolskiego? czy ktoś już pracuje na nowej umowie? jakie są stawki prowizji? czy macie problemy z rozliczeniami prasy? bo u mnie to masakra, uznają co im się podoba a na meile nie odpowiadają? macie na to jakiś sposób?
kio opo / 89.77.30.* / 2011-08-06 09:31
Dodzwonienie się granicz z cudem... Zastanawiam się co dalej, robią się z tego spore sumy i wszystko wyjdzie na inwenturze, i kto za to zapłaci? Różnie bywało, pracuje dla Ruchu już jakiś czas, ale co ma na celu ta obecna sytuacja? Może niech sprzedadzą kioski chętnym kioskarzom i każdy zadba o swój, tak jak dotychczas, bo w końcu kto dbał tego kiosk jeszcze funkcjonuje... Przy obecnym podejściu nowych władz Ruchu do kioskarzy nawet najbardziej wytrwali nie mają szans na przetrwanie.
głu / 89.77.30.* / 2011-08-06 09:20
Dodzwonienie się graniczy z cudem...
wlkpwlkp / 79.184.150.* / 2011-08-06 13:37
Owszem, jak zaczynam dzwonic około 8 rano to przy odrobinie szczęścia ktoś raczy w końcu odebrac koło południa. Firma - widmo, dali nam do kontaktu z 5 numerów na zwrotownię i inne działy, na częsc z nich zgłasza się poczta głosowa, reszta milczy. Tak samo z Działem Zakupów, jedynie poczta głosowa, maile bez odpowiedzi, a pomyłki przy dostawie towarów praktycznie co tydzien.
ki / 188.146.137.* / 2011-08-06 14:09
zg
pklw / 79.184.142.* / 2011-08-06 07:49
Nie pisz maili bo i tak pozostana bez odpowiedzi, chyba że chcesz miec podkładkę no to jak najbardziej. Dzwoń i proś jakiegoś kierownika zwrotowni, kogos kto zarządza tym burdelem.
kraków / 88.199.172.* / 2011-08-03 20:01
TAKIEGO CZEGOŚ JESZCZE NIE WIDZIAŁEM, NOWA KASA FISKALNA JEŚLI TAK JĄ MOŻNA NAZWAĆ ROBI POMYŁKI PRZY WYLICZENIU RAPORTÓW MIESIĘCZNYCH, NIE WIEM CZY TEGO FAKTU NIE POWINNO SIĘ ZGŁOSIĆ DO US, ZROBIŁEM DWA RAPORTY NA KONIEC PLU i PTU DLA ZORIENTOWANYCH WIADOMO O JAKIE CHODZI RAPORTY, NA OBU RAPORTACH KWOTY-OBROTY MIESIĘCZNE SĄ JEDNAKOWE NATOMIAST SUMY PODATKÓW SIĘ RÓŻNIĄ, MYŚLAŁEM ŻE MOŻE MÓJ BŁĄD POJECHAŁEM DO MĄDRYCH, STWIERDZILI ŻE KASA ŹLE ZAOKRĄGLA. Co Wy na to???????? Są jeszcze inne błędy na tych kasach, ale to może później.
Śląsk / 188.146.235.* / 2011-08-04 08:05
a wszystko po to żeby nas wszystkich ładnie wydoić
kajak123 / 109.243.18.* / 2011-08-03 21:55
to jest mały problem, bo sprzedaż, która jest księgowana brana jest z raportu okresowego, a m=tam jest wszystko ok
proponowałabym martwić się raczej różnicami sprzedaży brutto pomiędzy raportem okresowym, a raportem sprzedaży plu
czasami jeden paragon fiskalizuje się dwa razy i taka sprzedaż wchodzi do okresówki a nie wchodzi do plu, pieniądze do kasy oczywiście włożyliśmy tylko jeden raz, kto za to zapłaci? oczywiście kioskarz w niedoborze
jeśli dany paragon wydrukuje się dwa razy, to zrubcie z tego błędną sprzedaż, bo inaczej będziecie płacić
nawiedzona biurokratka / 178.235.78.* / 2011-08-08 20:27
W świętokrzysim sobie poradziliśmy. Robimy korekty do paragonów ufiskalnianych i raport okresowy (po uwzględnieniu korekty) zgodny jest z raportem plu. Co do nadziałów i zwrotów działają obecnie bez zażutu
sceptyk pół na pół / 77.237.15.* / 2011-08-03 21:11
Miałem to samo ."Oaza" wiedzy wszelakiej już o tym wiedziała.Podobno fachowcy ze Świdnicy nie mogą sobie z tym poradzić.Raporty PLU trzeba przeliczyć ręcznie rachunkiem stu i wyjdzie to samo co na zbiorczym miesięcznym.Swoją drogą ciekawe dlaczego nikt nam o tym nie powiedział?Moja hipoteza jest taka.Frajerzy będą poprawiać sprawozdania i faktury przez następne kilka lub kilkanaście dni a pieniążki leżą na koncie Ruchu i procentują na zysk nadzwyczajny.Wszystko zgodnie z umową UAS.A gdzie uczciwość?Frajerów trzeba rżnąć w każdy możliwy sposób.Prawda "oazo"?
bidulek / 46.113.213.* / 2011-08-02 17:10
E ziomki ile u was trwa remanent.
Dido 1 / 89.229.138.* / 2011-08-05 20:17
u mnie trwał trzy godziny manko ok 170
obserwator j23 / 81.219.228.* / 2011-08-02 18:23
sprytna osoba zrobi w niecaly dzien
money / 62.148.81.* / 2011-08-02 01:12
GRATULUJĘ! Kliknąłeś pierwszy
dziś o 01:04:39 po nagrodę!
Którą nagrodę teraz?
A: bon paliwowy za 500 zł
B: 1000 zł w gotówce
romcio1 / 62.133.145.* / 2011-08-01 16:27
Niepracownicze formy zatrudnienia
Z niepracowniczą formą pracy (zatrudnienia) mamy do czynienia wówczas, gdy pracobiorca w sensie prawnym nie jest pracownikiem, ale wykonuje pracę w ramach względnie trwałej więzi prawnej i organizacyjnej z podmiotem zlecającym mu pracę. Stosunek prawny między podmiotami w tych formach pracy ma charakter cywilny (zobowiązaniowy). Rozróżnia się następujące niepracownicze formy pracy: 1. Prywatna działalność gospodarcza na zlecenie Ta forma zatrudnienia ma charakter umowy między dwoma podmiotami gospodarczymi. Jednym podmiotem jest zwykle duże przedsiębiorstwo, a drugim jednoosobowa firma, którą prowadzi często były pracownik przedsiębiorstwa. Taka firma jest całkowicie zależna ekonomicznie od przesiębiorstwa-zleceniodawcy, jakkolwiek nie ma zakazu świadczenia usług także dla innych podmiotów. Firma-wykonawca, czyli były pracownik, wykonuje często te same zadania, jakie wykonywał w ramach stosunku pracy, tyle że obecnie robi to w innej formie prawnej. Podstawowym celem stosowania tej formy zatrudnienia jest uniknięcie płacenia składki na ubezpieczenie społeczne, która zostaje ograniczona do ryczałtu płaconego przez osoby prowadzące działalność gospodarczą. 2. Umowa agencyjna (ajencja) Jest to umowa, w której przyjmujący zlecenie zobowiązuje się za wynagrodzeniem do wykonania określonych czynności w imieniu zleceniodawcy. Może to być np. stałe pośrednictwo lub zawieranie umów określonego rodzaju.
Do zawierania umów w imieniu dającego zlecenie oraz do odbierania dla niego oświadczeń agent jest uprawniony tylko wtedy, gdy ma do tego umocowanie.
Jeżeli sposób wynagrodzenia nie został w umowie określony, agentowi należy się prowizja. Jeżeli wysokość prowizji nie została w umowie określona, należy się ona w wysokości zwyczajowo przyjętej w stosunkach danego rodzaju, w miejscu działalności prowadzonej przez agenta, a w razie niemożności ustalenia prowizji w ten sposób, agentowi należy się prowizja w odpowiedniej wysokości, uwzględniającej wszystkie okoliczności bezpośrednio związane z wykonaniem zleconych mu czynności. Agent może żądać prowizji od umowy zawartej po rozwiązaniu umowy agencyjnej, jeżeli propozycję zawarcia umowy dający zlecenie lub agent otrzymał od klienta przed rozwiązaniem umowy agencyjnej.
W razie gdy agent zawierający umowę w imieniu dającego zlecenie nie ma umocowania albo przekroczy jego zakres, umowę uważa się za potwierdzoną, jeżeli dający zlecenie niezwłocznie po otrzymaniu wiadomości o zawarciu umowy nie oświadczy klientowi, że umowy nie potwierdza.
Jeżeli agentowi zostało przyznane prawo wyłączności w odniesieniu do oznaczonej grupy klientów lub obszaru geograficznego, a w czasie trwania umowy agencyjnej została bez udziału agenta zawarta umowa z klientem z tej grupy lub obszaru, agent może żądać prowizji od tej umowy. Dający zlecenie obowiązany jest w rozsądnym czasie zawiadomić agenta o zawarciu takiej umowy.
W umowie agencyjnej zawartej w formie pisemnej można zastrzec, że agent za odrębnym wynagrodzeniem (prowizja del credere), w uzgodnionym zakresie, odpowiada za wykonanie zobowiązania przez klienta. Jeżeli umowa nie stanowi inaczej, agent odpowiada za to, że klient spełni świadczenie. W razie niezachowania formy pisemnej poczytuje się umowę agencyjną za zawartą bez tego zastrzeżenia. Odpowiedzialność agenta może dotyczyć tylko oznaczonej umowy lub umów z oznaczonym klientem, przy których zawarciu pośredniczył albo które zawarł w imieniu dającego zlecenie.
Umowę zawartą na czas oznaczony, a wykonywaną przez strony po upływie terminu, na jaki została zawarta, poczytuje się za zawartą na czas nieoznaczony
Umowy agencyjne mają największe zastosowanie w handlu np. przedstawiciele handlowi, w marketingu np. akwizytorzy, w ubezpieczeniach np. agenci ubezpieczeniowi itp. Agent różni się od pracownika tym, że wykonuje swoje czynności samodzielnie, nie pracuje pod bezpośrednim kierownictwem zleceniodawcy. Zleceniodawca stosuje jednak opiekę merytoryczna nad agentem, np. bezpłatnie szkoli go, określa sposób wykonania pracy. Umowa agencyjna podlega obowiązkowemu ubezpieczeniu społecznemu. Ajencja nie jest ani prywatną działalnością gospodarczą, ani stosunkiem pracowniczym. 3. Umowa o pracę nakładczą Umowa o pracę nakładczą zawiera zobowiązanie wykonawcy do wytwarzania określonych wyrobów lub ich części z materiałów dostarczonych przez nakładcę, względnie z materiałów stanowiących własność wykonawcy. Wykonywane czynności mogą polegać również na montażu elementów, obróbce wykończeniowej, naprawie i konserwacji wyrobów, bądź ich części, a nadto na świadczeniu usług. Praca wykonywana jest w określonym terminie, ale poza zakładem pracy np. we własnym mieszkaniu, czyli w chałupie, i dlatego praca nakładcza często nazywana jest chałupnictwem, zaś wykonawcy chałupnikami. Chałupnicy nie są pracownikami, a mimo to mają wiele uprawnień pracowniczych np. prawo do urlopu wypoczynkowego, do zasiłku chorobowego, do emerytury lub renty, jeśli chałupnik zarabiał przynajmn
Opservatorka / 91.219.131.* / 2011-08-01 23:10
Po co wypisujesz te wywody, kogo tu obchodzi chałupnik!
Praca na podstawie umowy cywilnoprawnej - umowa agencyjna - charakterystyczne jest: nie ingerowanie zleceniodawcy w proces pracy, niewykonywanie zadania pod jego kierownictwem, ponoszenie kosztów wyposażenia i ryzyka niewykonania zadania przez zleceniodawcę, stosowanie prawa cywilnego do spraw nieuregulowanych umową. Jeżeli te warunki nie są dotrzymane zachodzi domniemanie, że umowę zawarto w celu ominięcia kodeksu pracy
aello / 79.184.151.* / 2011-08-03 08:03
A ciebie co ponosi? Niech pisze skoro miał taka potrzebę, kto chciał to przeczytał, reszta nie musiała.
forumamator / 178.159.197.* / 2011-08-01 14:21
O tym czy zawarto umowę o pracę a nie umowę cywilnoprawną decyduje także sposób, w jaki wykonywana jest praca - zobacz artykuł "ETAT CZY WSPÓŁPRACA? ZOBACZ CO WYBRAĆ" na prawo.money.pl (Księga Agenta, Kierownik Sprzedaży - zapytajcie prawnika)
bidulek / 109.243.201.* / 2011-08-01 09:30
Witam a ile u was średnio trwa remanent przy stokach towarowych w granicach 70.000 tysięcy.

Najnowsze wpisy