Praca w RUCH

Money.pl / 2007-07-02 18:42
Komentarze do wiadomości: Praca w RUCH.
Wyświetlaj:
tback / 89.230.157.* / 2011-07-16 00:21
Witam,
Mam pytanie z trochę innej beczki. Ruch wymienia kioski, stawia nowe, remontuje stare itd. A jak to wygląda z pozwoleniami budowlanymi. Ja stawiałem salonik prasowy 28m2 i zajeło mi to prawie rok. Od groma użerania się z urzędnikami. Fakt że z przyłączem wod-kan co nie jest standardem. Tak czy siak na każdy większy remont trzeba mieć pozwolenie z wydziału architektury. Ciekawe czy Ruch ma pozwolenia budowlane?
kristian / 87.207.129.* / 2011-07-16 00:51
starą zasadą wymianę kiosków w wielu miastach robi się z partyzanta. Kiosk działa normalnie, aż do zamknięcia, a rano stoi nowy kiosk, który normalnie sprzedaje. Taka noc cudów. Tylko w niektórych miejscowościach, gdzie urzędnicy zwracają uwage na przepisy Ruch uzyskuje pozwolenia i zgody. Trwa to bardzo długo i czesto jest kosztowne. Z zasady wymiana jest nazywana remontem, na co nie potrzeba zgody
tback / 89.230.157.* / 2011-07-16 10:14
Czyli tak jak myślałem, w większości przypadków inspektor budowlany by miał co robić. Kary by się sypały za bądź co bądź samowole budowlaną.
szczęśliwy / 89.230.154.* / 2011-07-15 18:22
A ja od lipca już wolny.Nareszcie.Żadnych sentymentów,smutków,zero wspomnień.Uciekajcie jak najprędzej,bo będziecie żałować.
"malkontentka" / 83.29.195.* / 2011-07-15 18:33
chętnie bym to zrobiła ale 3 lata przed wiekiem emerytalnym bez środków bo przy pracy na uas nawet w dawnym ruch się nie dorobiłam co mogę zrobić i gdzie szukać pracy bądź realistą kto mnie przyjmie muszę cierpieć, chyba, że masz jakiś pomysł
"malkontentka" / 83.29.195.* / 2011-07-15 17:14
a co nowymi umowami wie ktoś coś bo jakoś w ruchu temat przysechł
oszukiwany na zwrotach / 89.228.216.* / 2011-07-15 16:22
czy wy tez tak macie ??????od kilku dni czasu niezgadzająca mi sie zwroty!! oddaje prace której nie mam obitej zwrotem ,albo oddaje 5 szt tytułu a uznają mi 3 szt cholera czy was tez to spotkało ?!!!!bo u mnie od jakiegoś czasu jest to nagminne a zażalenie tylko do pana boga bo żadnej korekty nie robią .Az boje się inwentury bo załatwia mnie na prasie bez mydła ..APELUJE do was koledzy sprawdzajcie dokładnie zwroty bo cos jest w zwrotowi nie tak .i cos mi sie zdaje ze czas ociekać z tego jublu :!!
wlkpwlkp / 79.184.143.* / 2011-07-18 15:46
Mam to samo. dzień w dzień pomyłki, zaniżone ilości przyjetych zwrotów. Telefon do zwrotowni milczy albo jest zajęty, można próbowac dodzwonic się godzinami i nic. Zdarzają się przypadki, że w nadzieloną stertę dzienników wmieszane są stare, nieaktualne numery wydań. I co z tego, że zwroty sa skanowane, syf jak był tak jest nadal...
Dido 1 / 89.229.138.* / 2011-07-16 18:34
jestem z lubelskiego ale jak na razie prawie wszystko ok. oby tak dalej jak zaczną mącić od razu idę do prokuratora
wolnoscwyboru84 / 87.205.160.* / 2011-07-15 14:17
do 'chce zrezygnowac'
odnosnie Twojego pytania co napisac w wypowiedzeniu-PRAWDE.
napisz ze prosisz o rozwiazanie umowy z zachowaniem (nie wiem ile masz) 1 czy 3miesiecznego okresu wypowiedzenia z powodow osobistych i juz. ja tak napisalam i w czerwcu bylam juz 'wolna',odpisza Ci ze wyrazaja zgode(wow!!!) na zamkniecie psd i wykluczenie kiosku z dzial gosp i juz.
sama sie dlugo zastanawialam i nie zaluje mojej decyzji widzac co sie w tej firmie dzieje-burdel to lagodne okreslenie.
pozdrawiam Was wszystkich i zycze wiecej wiary w swoje mozliwosci.
chce zrezygnowac / 89.228.216.* / 2011-07-15 16:03
dziękuje Ci bardzo ja już od lutego borykam się z myślą o odejściu i przyznam ze mimo marnych zarobków mam sentyment do tego miejsca ,ale to co teraz sie wyprawia nie jest na moje nerwy by niezwariowac muszę uciekać Mój Boże po tylu latach pracy :((...dziękuje raz jeszcze i pozdrawiam
zmartwiony / 81.219.228.* / 2011-07-15 11:45
no kuzwa tego sie niespodziewalem jestem za moze rzecznika praw obywatelskich zainteresowac czy ksiega agenta nie jest naduzyciem
obserwator J23 / 81.219.228.* / 2011-07-15 11:01
MOZE JUZ CZAS PODJAC WALKE W OBRONIE NASZEJ GODNOSCI I NASZYCH INTERESOW CZY MAMY JAKIES SZANSE ? MYSLE ZE TAK .MAMY W REKACH POTEZNY OREZ JAKIM JEST INTERNET JEZELI JEDEN LIST OTWARTY NIC NIE DAL WYSLIJMY TAKICH LISTOW TYSIAC ZAINTERESUJMY TYM CO SIE DZIEJE ROZNE MEDIA NADCHODZA WYBORY TO NAJLEPSZY MOMENT ABY I POLITYCY ZROBILI COS DLA SWOICH WYBORCOW DOSC CHOREJ WSZECHWLADZY ROZNEJ MASCI KIEROWNIKOW I TAJEMNICZYCH KLIJENTOW LUDZi E CIEZKO PRACUJACY W BIURACH HURTOWNIACH EKSPEDYCJACH I ZWROTOWNIACH PRASY ORAZ WY AJENCI KIOSKOW CZAS ZROBIC COS DLA SIEBIE JA JUZ ZACZOLEM DZIALAC > CZEKAM NA PROPOZYCJE
Dido 1 / 89.229.138.* / 2011-07-16 18:37
kim ty właściwie jesteś ?
Aannddrrzzeejj / 213.92.164.* / 2011-07-15 22:36
Z koniem na kopyta nie wygrasz.Takie jest PRAWO. Ludzie w Biedronce są na umowie o pracę i mogą się domagać przestrzegania Kodeksu pracy / włącznie z mobbingiem/. My mamy umowy cywilnoprawne i mogą jeżeli jest to prawnie niezabronione wpisać do naszych obowiązków np:witanie KS przyklękiem na prawe kolano. Ty podpisując umowę wyrażasz na to swoją zgodę i nie ma gadania-trzeba się z umowy wywiązać.Ale przecież nikt Cię do podpisania nie zmusza ! Ayra ma rację.Rozejrzyj się. Może w pobliżu jest jakiś lokal.Trudna to decyzja ale jeżeli będziesz brał pożyczkę ,na zabezpieczenie towaru w kiosku to chociaż pomyśl czy nie lepiej te pieniądze włożyć w własny interes.
"malkontentka" / 83.5.248.* / 2011-07-16 12:32
jaką pożyczkę, na jakie zabezpieczenie????????????????????????????
Aannddrrzzeejj / 213.92.164.* / 2011-07-19 21:44
Chodziło mi o kaucję zwrotną na zabezpieczenie towaru ,który daje RUCH.Prawdopodobnie jest to 30% wartości obrotów sprzedaży /może więcej?/.Oczywiście nie musi to być gotówka może to być ;;;weksel poręczony "in blanko"do wysokości zadłużenia wraz z deklaracją wekslową--- oświadczenie o poddaniu rygorowi egzekucji w trybie art.777paragraf 1 k.p.c.---inna forma zabezpieczenia,na którą strony wyrażą zgodę.
Ayra / 89.75.40.* / 2011-07-15 12:35
Przeczytałem tak dokładniej to co napisałem i stwierdzam że to twoje pisanie to zwykłe brednie. Nie ma sensu cię traktować poważnie bo z jakiegoś powodu zacząłeś to pisać zupełnie bez sensu, nie wiem czy pracujesz w tej firmie i chcesz tą stronę sprowadzić do absurdu, czy po prostu masz dużo czasu wolnego i dużo wolnego miejsca "pod sufitem"
Nie ma co brać twoich postów na poważnie bo to jest jakiś zupełny mętlik.
obserwator J23 / 81.219.228.* / 2011-07-15 20:54
przykro mi ze tak myslisz Ludzie w Biedronce[ tez firma prywatna] potrafili cos ugrac
Ayra / 89.75.40.* / 2011-07-15 21:34
Ludzie w biedronce nie mają własnej działalności gospodarczej! Nie widzisz różnicy?
obserwator J23 / 81.219.228.* / 2011-07-15 21:43
Tak to jest roznica ale sens podjetej walki podobny
Ayra / 89.75.40.* / 2011-07-15 23:59
Ale powiedz w czym podobny? Co chcesz wygrać? Ludzie pracujący w biedronce są zatrudnienie na umowę o pracę, mają argumenty żeby walczyć o swoje, a ajenci z ruchu? To są ... posłużę się cytatem z Mari albo ze śląska :biznesmeni" O co walczysz?
Pracownicy Biedronki mają argumenty do walki, a ajenci mają umowy podpisane w których czarno na białym widać że zgodzili się na wyzysk! Myślisz że Ruch nie zatrudnia prawników żeby sprowadzili na ziemię takich buntowników ? Jak coś nie pasuje pod umowę to można walczyć, ale nie porwiesz się z motyką na księżyc
Ayra / 89.75.40.* / 2011-07-15 12:06
Działaj, działaj chłopie. Nie wiem co tam działasz bo Cię troszkę nie rozumiem.
W każdym bądź razie nie wiem co chcesz zrobić i po co?
Masz doświadczenie w handlu, stałych klientów i chęć do zarabiania? To nie ma sensu się użerać z tą firmą która nastawiona jest na wyzysk i zupełnie nie wie na czym handel polega w małych punktach jakim są kioski, tylko trzeba wziąść sprawy w swoje ręce, powiedzieć DOŚĆ ! i otworzyć własny punkt w pobliżu starego. Ruch nie ma żadnych szans na przetrwanie obok punku który prowadzi były współpracownik tej firmy (ajent, dzierżawca) Jak już coś robić to z sensem, z tą firma się nie wygra bo to firma prywatna, gdyby zatrudniali ludzi na normalne umowy o pracę to byłby sens walczyć, a w obecnej sytuacji nie ma to zupełnie sensu!.
Powiedz mi Obserwator co osiągniesz? Jak masz doświadczenie to walcz o swoje i bierz sprawy w swoje ręce, zarobisz dużo więcej będąc na swoim a tym samym będziesz rozwijał swój punkt... Będziesz inwestował. Pani Śląsk nie mam racji?
romcio1 / 62.133.149.* / 2011-07-15 11:01
A mnie się wydaje że "Śląsk" ma racje !!!!!!!!
Ruch to firma w której pracuje się bardzo fajnie - można zarobić nie pracując wcale długo no bo co to jest 16 godz dziennie - a zarobek 35 zł jest kaska ? Jest.I luzik jest się businessmanem ? Jest i kropa.Wprawdzie na umowie śmieciowej nie uznawanej w Unii Europejskiej , ale co tam Europa . A może potem będą wyższe marże np za bilety dadzą 2.1 % o i np za kiełbasę o nazwie jakiejś-tam tez dorzucą procencik i darmowa kawka , a co !!!!!!!! Nie ma to jak być Ajentem
magik12 / 188.146.205.* / 2011-07-15 11:55
i tu sie romcio1 mylisz w nowej umowie ma byc podstawa + 0% za bilety czyż ten rUCH nie jest "wspaniały"
jarosławiec / 89.228.216.* / 2011-07-15 16:09
tak podstawa owszem dla nowych i to tylko przez trzy miesiące a później po staremu
Aannddrrzzeejj / 213.92.164.* / 2011-07-14 21:56
W tygodniku "Przegląd" jest artykuł o związkach zawodowych.W rozdziale 'Gdzie są młodzi?Na umowach śmieciowych" mimo ,że dotyczy młodych TO ZACYTUJĘ urywek ,który pasuje również do naszej sytuacji. "...czym są umowy śmieciowe.Są to umowy cywilnoprawne,które nie podlegają Kodeksowi pracy,mimo że osoby wykonują pracę pod nadzorem,w określonych ramach czasowych ,mają wyznaczony zakres codziennych obowiązków." "Wymuszone samozatrudnienie również jest formą umowy śmieciowej.Umowy śmieciowe generują wysokie koszty społeczne.Pracujący bez prawa do zwolnień chorobowych ,bez ograniczeń tygodniowego wymiaru czasu pracy ,bez urlopów wypoczynkowych to..."
chce zrezygnowac / 89.228.216.* / 2011-07-14 16:01
kochani chcę napisać wypowiedzenie ,po niemal 17 latach pracy nie daje rady i jeśli nie odejdę zabije mnie stres .Kierownik sprzedaży to kawał nie powiem czego jak widzę ze idzie to nóż mi się w kieszeni otwiera ta osoba powinna była żyć w czasach holokaustu.nie przesadzę z porównaniem tej osoby z hitlerowcem, nawet gdybym nie wiem co działo się w kiosku nie zadzwonię do tego człowieka .zastanawiam sie jak on przeszedł rekrutacje no chyba ze potrzeby był etat za przeproszeniem chama.Jego pomysły uwagi pretensje doprowadzają mnie do płaczu, muszę zrezygnować by nie zwariować, po tylu latach pracy za grosze w mrozy i upału dorobiłam sie nerwicy ..ale do rzeczy!!! chce złożyć wymówienie jeszcze w tym miesiącu w trybie ustawowym i zupełnie nie wiem jak je uzasadnić, moi drodzy jeśli ktoś pisał wypowiedzenie pomóżcie mi proszę ,jak sformułować przyczynę mojej rezygnacji nie nie proponowano mi nowej umowy wiec nie napisze ze nie odpowiadają mi jej warunki albo ze w kur..ia mnie KS ..czy ze dorobiłam sie nerwicy bardzo proszę pomóżcie mi ..napiszcie proszę, jakich argumentów wy użyliście ,pozdrawiam i z góry serdecznie dziękuje
grzybek64 / 109.196.82.* / 2011-07-15 15:51
Nie potrzeba żadnych argumentów ,aby złożyc wypowiedzenie wystarczy ze wpiszesz że wypowiadasz umowe nr,,,, z dnia... termin wypowiedzenia mija w dniu (1.2 albo 3 miesieczny termin wypowiedzenia) i podpis ,żadnego uzasadnienia.Głowa do góry bedzie lepiej
Ayra / 89.75.40.* / 2011-07-15 12:43
Prowadzisz własną działalność gospodarczą i nie masz żadnego obowiązku podawania przyczyn rezygnacji z umowy. Po prostu zrywasz współpracę i tyle, jedyne na co masz zwrócić uwagę to okres wypowiedzenia współpracy zawarty w umowie. Ale jak napiszesz że masz dość takiego traktowanie przez kierownika (który według pani Śląsk nie jest kierownikiem) to będzie plus, on uwaa Ci ya nic to napisy w wypowiedzeniu co o tym myślisz i o jego zachowaniu. Nie daj si stłamsić, ten wielki mistrz miał Cię za nic to mu nie odpuszczaj.
Pani Ś;ląsk jak to jest z tymi kierownikami? Czy ta kobieta kłamie??
wielkiszu2244 / 2011-07-14 20:52
Dwa miesiące temu złożyłem wymuwienie zgodnie z umową po trzech latach okres wypowiedzenia wynosi trzy miesiace. Nie musisz uzasadniać chęci wypowiedzenia. Napisz tylko iż składam wymówienie zgodnie z paragrafem " tu wpisz numer paragrafu który dotyczy wypowiedzenia przez Ciebie umowy" to wystarczy ja tak napisałem, pracyję jeszcze tylko do końca sierpnia, też nie podpisywałem nowej umowy, zrezygnowałem wczesniej bo nie pozwolę się wykorzystywać ludziom którzy mają w d....ie ajentów. To nie jest współpraca ale niewolnictwo w 21 wieku. Pozdrawiam.
chce zrezygnowac / 89.228.216.* / 2011-07-14 21:06
dziękuje Ci bardzo ,nigdy czegoś takiego nie pisałam i myślałam ze trzeba swoja decyzje jakoś uzasadnić ale jeśli nie to oki ,dzięki wielkie i życie Tobie i wszystkim którzy zdecydowali sie na przerwanie tego jednego wielkiego nieporozumienia , powodzenia !!!
bidulek / 46.112.223.* / 2011-07-14 18:25
A po co ci argumenty piszesz z dniem tym i tym rozwiązuje umowę o współpracę i to wszystko.
chce zrezygnowac / 89.228.216.* / 2011-07-14 20:27
czyli nie muszę podawać dlaczego???
Aannddrrzzeejj / 213.92.164.* / 2011-07-14 21:17
Powód odejścia musisz podać gdy-- chcesz odejść w trybie natychmiastowym. W tym przypadku nic nie musisz uzasadniać.Mimo wszystko proponuję --proszę o rozwiązanie umowy UAS ... z dn..... w związku z prowizją ,która jest za mała w stosunku do mojego wysiłku i zaangażowania w pracę sprzedawcy.
"malkontentka" / 83.29.33.* / 2011-07-14 12:04
Pani Śląski i j23 mówicie, ze jest tak pięknie i będzie jeszcze lepiej no mogę w to uwierzyć , ale traktowanie ludzi i wymaganie od nich niemożliwego to chyba przesada. Mam kiosk na przystanku z punktem lotto dojeżdżam autobusem wodę przywożę w 5 litrowej butli do sprzątania ,i picia , ale teraz dochodzi mycie elewacji z zewnątrz czym w jakich warunkach, mam 153 wzrostu potrzebna drabina i cała masa wody, przy czym trzeba zamknąć kiosk, stracić obrót i niejednokrotnie klienta. Jak się wymaga to trzeba i zapewnić odpowiednie warunki. Podjeżdża takie coś TK pod samą ladę ledwo uchyli drzwiczki samochodu bierze chusteczki i już go nie ma ale elaboraty co to on nie widział to ho ho. I to ma być brane pod uwagę , nie widzi lotto nie dotyczy, nie ma nośników okazuje się, że są brudne, kosz stoi nie dotyczy. to tyle na początek
2011zle a bedzie bardzo zle / 81.219.228.* / 2011-07-14 10:52
Co do pracownikow Oni maja jeszcze jakies prawa Moga na drodze sadowej dochodzic wyplaty zaleglych wynagrodzen Jezeli chodzi o ajentow to podpisujac nowa umowe skazali sie na los dojnej krowy Bedzie dokad bedzie ja mozna wydoic Potem bedzie dorznieta co wczesniej czy puzniej nastapi A i na padlinie Ruch zarobi
2011zle a bedzie bardzo zle / 81.219.228.* / 2011-07-14 09:24
Panl Slask i inni zwolennicy Ruchu jest duzo gorzej niz tu pisza czesto zrozpaczeni ludzie Praca na czarno staje sie powoli regula w tej firmie nieplacenie naleznosci lub ich obcinanie to tez normalka Od zatrudnionych wymaga sie coraz wiecej a co bedzie po kolejnych zwolnieniach Prezesi firmy zalozyli sobie sobie systematyczny wzrost przychodow co tez sie niesprawdzilo Jak myslicie do czyjej kieszeni siegna zeby wyrownac te straty Plany strategiczne na najblizszy okres to kolejne zwolnienia kolejne likwidacje oddzialow kolejne upadlanie ludzi [moze sie sami zwolnia bez odprawy ] Co do protestow Pan z Wroclawia napisal list otwarty na forum tvn24do zarzadu Ruchu i co Nic Nikt w tej firmie nikomu nie udzieli pomocy Najblizsze miesiace beda decydujace dla dalszego istnienia Ruchu Pamietajcie im mniej pieniedzy z przewidywanych zyskow tym gorsze czasy dla pracownikow i ajentow
obserwator J23 / 81.219.228.* / 2011-07-14 08:28
No prosze jaka dobra kobieta z P SLASK a wy tylko na nia psioczycie Dziekujemy
slask / 83.242.93.* / 2011-07-13 23:24
do bidulek..kioski nie sa czynne tak dlugo ..ja mam po 11 godz lub 12 godz od poniedzialku do piatku soboty po 8 i niedziele tylko w niektorych po 4 godz i to co druga..co do zwrotu towarow to gumy chipsy orzeszki mozna zwracac bez problemu nawet jesli sa po terminie co do reszty to trzeba zglaszac kierownikowi i on ma obowiazek te sprawe zalatwic czyli albo zalatwic zwrot albo przerzucic nba inne punkty..jesli cos sami zamawiamy to bierzemy za to odpowiedzialnosc i czyli uwazamy ze sprzedamy skoro zamawiamy..jesli towar jest narzucany i w momencie dostawy posiadamy na punkcie to samo co w narzucie to mozemy odmowic przyjecia tegoz towaru..w zasadzie z wszystkim mozna sie zwracac do kierownika sprzedazy i on jest od tego by zalatwic nasze sprawy..jesli cos was nurtuje piszcie maile do KS by miec podkladke ze cos zrobiliscie w danej sprawie..naprawde nie jest tak zle jak to przedstawiacie ..
lolka d / 95.49.205.* / 2011-07-20 15:00
Pani Śląsk to chyba komuś d....y daje skoro tak zachwala i tyle ma
Ayra / 89.75.40.* / 2011-07-15 12:57
Do szczęściary. Prawda jest inna niż tu piszesz. Towar nie jest przyjmowany, a godziny otwarcia są ustalane odgórnie. Ty szczęściaro mogłaś negocjować ale większość osób nie może więc nie pisz głupot! Zapewne prowadzisz najlepsze punkty ponieważ .. jakoś udało Ci się je przejąć i jakoś tak Ruch idzie Ci na ugodę, ale w normalnych punktach sprawa wygląda zupełnie inaczej. Co powiesz tym osobom którym Ruch odmawia przyjęcia towaru?
Źle się starają, nie umieją prowadzić biznesu,... bo ja Ci powiem kobieto że nie mogą zwrócić towaru przez to że firma ma takie priorytety teraz, zarobić na murzynach!
Dido 1 / 89.229.138.* / 2011-07-14 20:25
mam 25/14 co ty na to
alicja-cd / 89.108.195.* / 2011-07-14 00:11
Nic z tego handlu detalicznego nie będzie, jedyne będzie upadek sieci kiosków jeszcze pracujących, kanapki i kawa w nowych kioskach bez bieżącej wody z toaleta na wynos to porażka a propozycja pracy za 3 zł na godzinę to wstyd dla właściciela firmy. Gość powinien się pod ziemię ze wstydu zapaść

Najnowsze wpisy