Forum Forum podatkoweInne

Praca za granicą dłużej pod lupą fiskusa

Praca za granicą dłużej pod lupą fiskusa

Money.pl / 2007-07-06 18:45
Komentarze do wiadomości: Praca za granicą dłużej pod lupą fiskusa.
Wyświetlaj:
rasta / 83.4.121.* / 2007-07-31 16:30
Mam pytanie jka uniknac zaplacenia podatku jezeli wroce z angli arezynenta dostalem dopiero teraz mieszkaniowego a za rok 2005 i 2006 wypadalo sie by rozliczyc jakies pomysly jak tego uniknac jakis papierek czy cos prosze o rade nawet na emaila reggaefan@o2.pl pozdrawiams erdecznie
janusz fiszer / 194.181.131.* / 2007-08-17 14:50

informacji od zagranicznych organów skarbowych może być niekiedy czasochłonne, co uzasadnia proponowaną możliwość zawieszenia biegu przedawnienia. Teoretycznie przepis ten może dotyczyć dużej liczby podatników, w szczególności osób uzyskujących dochody za granicą - w państwach, z którymi Polska zawarła umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, a umowy te przewidują metodę proporcjonalnego odliczenia jako sposób unikania podwójnego opodatkowania dochodu w stosunkach transgranicznych - argumentował dr Fiszer.
Możliwość zawieszenia
lesz / 89.200.145.* / 2007-07-12 21:04
tzw.polska właśnie przestaje być moją ojczyzną ,bo trzy babsztyle stanowiące sąd apelacyjny nie zapoznawszy się ze sprawą i nie mające zamiaru wydawać sprawiedliwego wyroku w sprawie z zus wykazały tym stan tzw. państwa.
Andre7 / 2007-07-06 18:45 / Tysiącznik na forum
Czyli podatnik wyrzuci dokumenty pewny że za dany rok już nie odpowiada podatkowo, a tu nagle urząd skarbowy zrobi a kuku !??
Skad podatnik ma wiedzieć że urząd o coś występuje ??
Typowy przepis naruszający pewność obywatela co do okresu za który jeszcze odpowiada zrobiony bo leniwy urzędnik może się w 5 lat (!) nie wyrobić.
Bo włąściwie po co urzędnicy czekają z kontrolami, zamiast robic je od razu ??
Looblyn / 80.53.72.* / 2007-07-10 14:28
Jak to po co, żeby kontrola była "efektywna", żeby kartele urzędowe ZUS, US miały fundusze. Najprostsze rozwiązanie to otrzymać certyfikat rezydenta danego kraju i pozdrowić polskie urzędy pocztówką o treści, że przeniosłem ośrodek interesu własnego za granice polskie i mam was darmozjady w d.....ie ;) Szkoda gadać my w UE a system działa jak unowocześniony feudalizm, wstyd średniowiecze po prostu.

Najnowsze wpisy