Forum Forum dla firmKadry

Pracownik tymczasowy na półtora roku

Pracownik tymczasowy na półtora roku

Money.pl / 2008-09-23 13:19
Komentarze do wiadomości: Pracownik tymczasowy na półtora roku.
Wyświetlaj:
m! / 80.51.57.* / 2009-01-26 01:59
A może zostać pracownikiem tymczasowym do emeytury?? Są zakłady w których od lat pracują ci sami ludzie tylko co rok dla innej agencji (chociaż właściciel i adres tych spółek są zawsze takie same).Zamiast więc dawać możliwość żerowania takim firmom lepiej zmusić pracodawców do zatrudniania takich oób po upływie 12 m-cy - taki okres wystarczy aby stwierdzili czy dany pracownik im odpowiada czy nie.Może ograniczjąc prawo do wykorzystywania pracowników tymczasowych na obecnych warunkach pracodawcy przestaną ich taktować jak pracowników II kategorii!
kargul / 79.163.247.* / 2009-04-08 15:33
Masz rację, powinien pojawić się przepis nakazujący pracodawcą wynajmującym pracowników tymczasowych na zatrudnienie ich na czas nieokreślony po 12 miesiącach pracy. Kiedyś okres próbny wynosił 3 miesiące i później dostawało się umowę o pracę na czas nieokreślony. Zarobki pracowników tymczasowych nie są aż tak duże w porównaniu z pracownikami danego zakładu. No i jeszcze ile się traci na dodatkach np:, dodatek stażowy (tam gdzie jest jeszcze wypłacany), fundusz socjalny (wczasy pod gruszą, paczki na święta, dodatek za pranie) itd. Jak się to zsumuje to pracownik tymczasowy w rezultacie jest bardzo stratny na wynagrodzeniu. I jak to już pisałeś II gatunku któremu nic mu się nie należy.
przewodnick / 2009-01-26 02:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Według ustawy - pracownik tymczasowy musi być traktowany tak samo jak pracownik pracodawcy użytkownika, zatrudniony na tym samym stanowiski (dotyczy to także wynagrodzenia). Naganne jest "naginanie" przepisów w zakresie omijania ustawy. Jeśli jednak to naginanie istnieje tylko w zakresie zmian agencji (a nie wysokości wynagordzenia, cz yogólniej - równego traktowania), to emerytura będzie taka sama.

W gospodarce istnieje prawo popytu i podaży - są pracodawcy i pracodawcy użytkownicy. NIkt nikogo nie zmusi do zatrudnienia pracownika tymczasowego, tak jak nikt nie zmusza w/w pracownika do przełużania umów.
unia / 212.244.185.* / 2008-09-24 12:51
pracownik tymczasowy teraz pracuje nawet kilka lat , jest wypożyczany z firmy która jest w 2 firmach, np. Workserwis i Serwiswork ta sama siedziba nawet pracownica angażująca.
To świadczy co ci politycy rozumieją. Jaja Jak Betrety
ads86 / 91.193.199.* / 2008-09-25 18:50
Dokładnie tak jak mówisz. Do niedawna byłem pracownikiem tymczasowym. Pracowałem 2 lata w firmie - jeden rok przez agencję Active Plus (tutaj moim pracodawcą użytkownikiem była firma), a następnie dalej przez Active Plus ale na zasadzie outsourcingu (tutaj moim pracodawcą użytkownikiem była firma Teleresources, ale pracę wykonywałem dla firmy która była moim pracodawcą użytkownikiem przez cały poprzedzający rok). Sama forma pracy tymczasowej jest dla mnie kompletnym bezsensem - jedyny pozytyw to pieniądze, a cała reszta już nie jest niczego warta. W moim wypadku potrącane były pieniądze na Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych i Fundusz Socjalny, ale w obu przypadkach nie miałem nic z tego (żadnej opieki medycznej, bonów na święta itp.), bo w końcu byłem pracownikiem II kategorii.
Adam222 / 77.88.184.* / 2008-09-23 19:45
Może prościej. Wprowadzić przymusowe obozy pracy bez żadnych szkoleń czy badań. Jak za Hitlera.
praaaaa / 87.205.37.* / 2008-09-23 16:03
"Ustawa znosiłaby także obowiązek pracowniczych badań lekarskich i szkoleń bhp " - dla pracownikow tymczasowych. To tak jakby przyznać, ze te badania lekarskie i szkolenia są nic nie warte, bo skoro można pracować rok tymczasowo bez orzeczenia lekarskiego czy są przeciwwskazania, to czemu nie mogę pracować i kilka lat i skoro podczas rocznej pracy tymczasowej nie potrzebuję mieć szkolenia bhp, to może wcale nie jest mi ono potrzebne?
Chyba, że źle zrozumiałem, więc proszę o wytłumaczenie mi tego.
geg / 89.228.73.* / 2008-09-26 09:55
Źle zrozumiałeś jeszcze z innego powodu. Obecnie, jeśli agencja zatrudnia np. na miesięczne umowy, to co miesiąc powinna robić badania lekarskie - czyli za kazdym razem jak podpisuje umowę
pecten / 91.94.53.* / 2008-09-24 08:01
źle zrozumiałeś. Pracodawcą w tym przypadku jest agencja pracy i na niej spoczywa obowiązek szkolenia pracownika i zapewnienia badań okresowych. Przedsiębiorca "wynamuje" pracownika i dostaje fakturę. w wielu przypadkach jest mu tak wygodniej i taniej niż utrzymywać np. własne służby BHP, rozbudowane kadry itp. Pozdrawiam
NetBoy / 196.3.50.* / 2008-09-23 13:19
Pani Semenowicz, niech się Panie nie kompromituje. Która firma inwestuje w pracowników czasowych?! Co za bzdury Pani opowiada!
somnambulik / 83.27.119.* / 2008-09-26 08:40
Dobre agencje pracy tymczasowej dbają o swoich pracowników, ponieważ dzięki nim funkcjonują. Zapewniają zakwaterowanie, wyżywienie, imprezy pracownicze, paczki na święta, budują lojalność swoich pracowników. Wydaje mi się, że jeżeli firmy będą mogły zatrudniać pracowników tymczasowych legalnie na dłuższy okres, to wpłynie to tylko pozytywnie.
Co do badań lekarskich, to najczęściej są one czystą fikcją i inkasowaniem 50 zł przez lekarza za wypełnienie oświadczenia badanego, że jest zdrowy! bez żadnego badania. Pracując w Szkocji w restauracji nie miałem żadnego badania, nikt się o nie nie pytał i było ok, w Polsce wszędzie trzeba mieć badania.
MAZAW / 83.19.156.* / 2008-09-26 08:51
gdzie pracowałeś w Szkocji i kiedy

Najnowsze wpisy