Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pracownik w Polsce to wciąż przede wszystkim koszt, a nie cenny zasób

Pracownik w Polsce to wciąż przede wszystkim koszt, a nie cenny zasób

Wyświetlaj:
Henioo / 91.233.25.* / 2016-10-27 11:41
Trochę jest prawdy w tym co Pan Prof mówi np poziom intelektualny przedsiębiorców dorobkiewiczów jest faktycznie skrajnie niski i lubią poniżać, zaiste. Z drugiej strony Prof nie ma pojęcia o ekonomi i rzuca frazesami o neoliberalizmie, kapitalizmie którego nie rozumie i nie zna, zapewne żadnej firmy nigdy nie stworzył i nie zatrudniał nikogo- zaprawdę teoretyzuje i błądzi - grzeszy. Po za tym w Polsce nie ma kapitalizmu, a raczej socjalizm w jakiejś dziwnej formie Keynesowskiej?
Graża155 / 80.53.166.* / 2015-06-26 11:34
Artykuł nie porusza jeszcze jednego istotnego elementu psychosocjologicznego. Wielu z tych "kapitalistów" wywodzi się z niższych warstw społecznych, wyrośli w atmosferze pogardy dla drugiego człowieka. Ich obecne majątki powstały w sposób nie do końca uczciwy. To jedna z przyczyn ich arogancji i buty. Powszechnie wiadomo, że Polska cierpi na brak elit i pewnie jeszcze długo ich nie będzie.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Janek P / 176.221.106.* / 2015-06-02 08:18
Nie do końca mogę się z Panem Profesorem zgodzić, że społeczeństwo przystosowało się do przedmiotowego traktowania. Otóż jest bardzo duża grupa buntowników, ale niestety wyrazem ich buntu okazała się emigracja zarobkowa wobec bezsilności we własnym kraju. Wielka szkoda, że ludzie wykształceni i przedsiębiorczy opuszczają swój kraj, to jest niestety w części efekt "drapieżnego kapitalizmu", autokratycznego traktowania pracowników przez pracodawców i zaniżania wynagrodzeń etc.
dober 444 / 176.96.47.* / 2015-05-28 13:43
Nasz kapitalizm to niewolnictwo .
CEZARY B. / 153.19.170.* / 2015-05-28 09:33
Zaiste ciekawe spojrzenie na zasób jako istota a w szczególności zasób ludzki jako istota i siła wytwórcza możliwa do zagospodarowania w gospodarce narodowej. Wolny rynek ma swoje zasady także a może przede wszystkim w gospodarce jako źródło pracy i dochodu w tym małym wymiarze i tym dużym mając na uwadze pracę i jej dobro jako sposób zaspakajania potrzeb.Cała sprawa moim zdaniem polega na tym aby w tej gospodarce tym ustroju mając na uwadze rachunek ekonomiczny , wolny rynek odnaleźć podmiotowość zasobów ludzkich mając na uwadze deklaratywność konstytucyjną państwa prawa i sprawiedliwości społecznej jako istota oraz formułę państwa jako odpowiedzialność państwa za poziom życia tych zasobów ludzkich zwanych dalej Narodem.Jeżeli znajdziemy właściwą receptę na dolegliwości tego systemu to wyciągnięcie właściwych wniosków nie jest łatwym zadaniem ale bez zbadania tego problemu nie jesteśmy w stanie właśnie na wprowadzanie właściwych procedur naprawczych systemu a wraz z nim całego spektrum spraw , które niewątpliwie wpływają na poprawne jego działania tak od strony politycznej jak i gospodarczej.
dgrgrd / 5.172.233.* / 2015-05-28 02:29
dobrze powiedziane co się dzieje w tym zaiste ''chorym''kraju postępuje zdziczenie narodu załamywanie więzów rodzinych wyższych wartości prawa dżungli niedługo to tu będzie kraina depresjii ot przecież więcej się zabija osób niż ginie w wypadkach a w mediach się o tym nie mowi tylko o pijanych kierowach
E14 / 31.61.140.* / 2015-05-27 00:44
Mówią coś słowa szefa- nie odzywaj się- na Twoje miejsce pracy są inni. To jest demokracja czy kapitalizm, a może uzupatorstwo?
Heh / 89.188.222.* / 2015-05-28 13:43
To od jutra kupuj tylko produkty firmy wskazanej. A jak kupisz coś z Zachodu to cham jesteś. Tak mam to rozumieć ? A spróbuj kupić tańsze to nie odzywam się do Ciebie. Ludziska nie rozumiecie życia.
Wawiak / 195.66.86.* / 2015-05-28 11:32
Nie, to jest zwykłe chamstwo. Jest stare powiedzenie: nie masz chama nad pana z chama. Nie mamy elit, mamy cwaniaków i krętaczy, którzy są zdecydowanie za wysoko. rzecz jasna, zdarzają się też właściwi ludzie na właściwym miejscu, ale póki co największe szanse awansu ma nie najlepszy, ale najbardziej bezwzględny...
E14 / 31.61.140.* / 2015-05-27 00:15
Dlaczego rząd Polski hamuje rozwój państwa Państwa Polskiego? Wynalazki, badania- grafen, oddajemy innym a potem nie stać nas na zakup własnego dorobku. Człowiek w Polsce w moim mniemaniu to królik doświadczany. Nie chcę być takim królikiem.
E14 / 31.61.140.* / 2015-05-26 23:56
No i tak rząd traktuje Polaków, jako darmozjadów z wysokim kosztem utrzymania (sprowadzenia do nędzy) Takim narodem da się rządzić z takiego założenia wyszedł Tusk a teraz gdzie jest? Polska byłaby Polską a ludzie żyli by dostatnio gdyby nie rządowi złodzieje dbający tylko o "własny tyłek" Może teraz coś się zmieni. Mam taką nadzieję. Tzw. sektor prywatny. firmy prywatne płacą najniższe pensje, bo od tego ZUS i inne składki, kto na to zezwolił?
Tonino / 178.36.47.* / 2015-05-26 23:03
Czy nikt nie może pomóc pani Skrzypiec w poprawnym formułowaniu pytań? Jak można mówić o poważnych sprawach, z poważnym ekspertem stawiając pytania, które językowo są poniżej poziomu gimnazjum???
Pozdrowienia dla Redakcji.
wkurzony / 176.105.134.* / 2015-05-26 21:59
No pieknie, Grecje nam chca zafundowac, Hiszpanie. Juz mielismy zreszta PRL, nedza taka, ze szkoda gadac. Kazdy kto mogl to spieprzal, z wycieczek polowa ludzi nie wracala. Jak ktos ma klopot z tym ze innemu sie lepiej powodzi, to niech sie albo leczy albo sam firme zalozy.
Do / 83.8.196.* / 2015-05-27 13:53
Żal ci zapłacić pracowników? Zakasz rękawy i do roboty.
lusy58 / 81.15.251.* / 2015-05-26 20:17
Moja Pani dyrektor jeszcze lepiej komentowała, nie dałam Wam wypłaty i co z tego. Nie dałam mówi wszystko ona uważała, ze powinniśmy być wdzięczni, że mamy pracę i chyba oczekiwała, że będziemy dopłacać do kasy. Zero przyzwoitości, sama nierób i leń tylko wymagania wobec innych, Prezes w Warszawie nie ma pojęcia co się dzieje w jego firmie. Obudzi się z letargu jak firma padnie. Ja jestem zabezpieczona materialnie i podziękowałam, ale co mają zrobić inni.......
terek / 213.158.221.* / 2015-05-26 19:54
a w którym pastwie pracownik to nie koszt? Ale tylko w Polsce pracodawcy ciągle płaczą, chociaż NIGDY nie dzielą sie bieżącymi zyskami z pracownikami
wkurzony / 176.105.134.* / 2015-05-26 21:56
No a dlaczego maja sie dzielic? To ich pieniadze. Jak sie pracownikowi nie podoba, niech sobie sam firme zalozy. I gwarantuje, ze swoich pracownikow tez bedzie uważał za koszt
Obserwator_rynku_pracy / 77.253.203.* / 2015-05-26 19:03
A gdzie mój wczorajszy post?
Obserwator_rynku_pracy / 77.253.203.* / 2015-05-26 19:27
Sorki znalazłem go już ...
Blondi prawdziwy / 31.63.148.* / 2015-05-26 15:45
Niech WP zdejmie w końcu te wypociny "profesora", bo to wstyd aby coś takiego tak długo wisiało. Współczuję studentom, którzy muszą się zapewne uczyć takich, czy też podobnych bzdur na pamięć i zdawać z tego egzaminy. Mam nadzieję, że nie będą w życiu z takiej "wiedzy" korzystać.
do początku nowsze
1 2 3 4 5 +25

Najnowsze wpisy