Forum Forum podatkowePIT

pracuje w Anglii czy muszę składać zeznanie podatkowe

pracuje w Anglii czy muszę składać zeznanie podatkowe

taczusia / 2009-01-22 12:45
Witam!
Mam pytanie czy pracując w Anglii mam obowiązek składania co roku zeznania o dochodach w urzędzie skarbowym w Polsce? Czy jest to uregulowane jakąś ustawą?
Wyświetlaj:
Mirek127 / 2018-10-11 13:48
Mam sprawdzone biuro księgowe Farrow&Farrow w Londynie, mają punkt w Tooting, na stronie http://financialrepublic.co.uk/ jest do nich dokładny namiar, godziny otwarcia i szczegóły oferty. Polecam ich zwłaszcza przy spółkach Offshore, mają duże doświadczenie w prawie międzynarodowym.
kajetan64 / 212.129.64.* / 2009-02-26 18:06
Tylko wtedy jesli jestes rezydentem polskim dla celow podatkowych, czyli prostszym jezykiem jesli mieszkasz w Polsce. Tutaj od razu dwie uwagi.

1. To czy mieszkasz w Polsce, decyduje urzad skarbowy wedlug swoich kryteriow.
2. Zawsze staraj sie podawac jak najmniej danych w US i to nie tylko polskim. Jak sie zmieni rzad i zmienia ustawe to zabaczycz, ze sie to przyda.
belladonna / 2009-02-26 20:07 / Tysiącznik profesjonalny
Certyfikat zagranicznego rezydenta, tego chce US jeśli ktoś uważa, że nie mieszka w Polsce. Bo co oznacza certyfikat?... to, że w jakimś kraju osoba ma nieograniczone obowiązki, czyli rozlicza się ze wszystkich dochodów. Bo jak ktoś ma certyfikat w Anglii, to tam rozlicza się z angielskich i polskich wg prawa angielskiego :-))
To sedno sprawy :-))
cyganicha / 79.66.97.* / 2009-02-19 23:33
Witam!! Mam problem, poniewaz nie wiem jak mam sie rozliczac za rok podatkowy 2008. Otoz pracowalam przez pol roku w Polsce, a kolejne pol roku w Anglii. Czy mam sie rozliczyc z podatku w Polsce, czy tez w Anglii??
belladonna / 2009-02-20 17:40 / Tysiącznik profesjonalny
Wszystko zależy gdzie Twoje miejsce zamieszkania, bo tam podlegasz nieograniczonym obowiązkom podatkowym. Jak nie masz certyfikatu zagranicznego rezydenta, to w Polsce rozliczasz się ze wszystkich dochodów wg metody wyłączenia z progresją :-))
belladonna / 2009-01-22 19:49 / Tysiącznik profesjonalny
Od 2007 nie masz takiego obowiązku jeśli w roku podatkowym miałaś jedynie dochody angielskie. A reguluje to umowa w sprawie unikania podwójnego opodatkowania i ustawa pdof :-))
jasiuz / 212.183.134.* / 2009-02-01 22:34
Witam serdecznie;
czyli jak w roku 2007 pracowalem za granica (w okresie marzec - wrzesien 2007) i to byly jedyne moje dochody czy to znaczy ze nie musze sie rozliczac z US w Polsce? Nie ma koniecznosci skladania PITaz? PIT36? czy jakis innych oswiadczen z mojej strony?
z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam
belladonna / 2009-02-03 20:22 / Tysiącznik profesjonalny
Nie. Bo dochody angielskie od 2007 roku nie podlegają opodatkowaniu w Polsce i jedynie wykazuje się je do wyliczenia stopy jak się ma inne dochody podlegające opodatkowaniu. Jak w całym roku 2007 miałeś tylko dochody z UK, to zeznania się nie składa. Abolicja co do Anglii ma zastosowanie do roku 2006. Bo potem zmienili umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania i metodę z proporcjonalnego odliczenia na wyłączenie z progresją :-))
majka777 / 83.2.173.* / 2009-02-17 13:31
W 2008 roku 5 miesięcy pracy w Irlandii i strata w działalności gospodarczej za ostatnie 3 meisiące 2008. Jak to rozliczyc w Pit-36, czy w kazdym urzedzie wymagane jest tlumaczenie zagranicznej informacji o dochodach?? pozdrawiam
belladonna / 2009-02-17 17:25 / Tysiącznik profesjonalny
Tak, w PIT-36 plus PIT/ZG. Dochody irlandzkie wykazujesz do stopy. Nie dołączasz żadnych informacji do PIT, więc nic nie tłumaczysz :-))

Najnowsze wpisy