Na skróty
Forum Forum ubezpieczeńNa życiePRAMERICA - NA CALE ZYCIE - prosze o opinie nt firmy i produktu

PRAMERICA - NA CALE ZYCIE - prosze o opinie nt firmy i produktu

skomentuj
blond-boooond / 77.255.246.* / 2009-11-16 16:40
jeśli ktoś takowy posiada, lub miał styczność z tą firmą.

Z góry dziękuję.
Wyświetlaj:
moli150 / 91.222.73.* / 2014-04-11 23:18
Pytanie do pracowników Pramerica, jak wygląda kwestia zwrotu kosztów szkolenia ? Czy jeżeli zrezygnuje się z pracy to firma rzeczywiście będzie ściągać tą należność ?
darek644 / 89.78.176.* / 2014-04-14 09:37
Tak nie wypłaci Ci kasy / potracając za szkolenie / nawet jak ona Cie zwolni / co według jej umowy moze zrobic w kazdym czasie bez podawania powodu - CZERWONE SWIATŁO !!!
PRZEKRET DOSKONAŁY ? / 89.78.176.* / 2014-04-10 18:02
"AMERYKANSKI "AMBER GOLD" ???

UCIEKAJCIE PÓKI CZAS !!!

A pretensje pozniej TYLKO DO SIEBIE !!!
darek1121 / 89.78.176.* / 2014-04-08 18:42
FIRMA MANIPULATOR , Pani Prezes Beata A. wydała dyspozycje ze NIE WOLNO zatrudniać osób z doswiadczeniem w ubezpieczeniach !!!
Nie respektują ogólnych warunków ubezpieczenia / sprawa w KNF / ostrzegam !!!
REALISTA / 89.78.176.* / 2014-04-10 17:54
Jezeli firma nie szanuje swych pracowników i ich pracy to co mozna powiedziec o szacunku do klientów zdobytych przez tych agentów ?
Typowo AMERYKANSKIE / a la wizy dla Polaków / podejscie do sprawy tzn. biznes i nic więcej oraz chęc całkowitego wycisniecia kasy z klientów przez pracowników któryxh sie zwolioni tuz przed 2 rokiem trwania umowy / ABY NIE PŁACIC SKUMULOWANEJ PROWIZJI !!!
Sprawy sądowe w toku / KNF i UOKiK /
kkch / 83.24.254.* / 2014-02-14 11:49
Mam zamiar się u nich zatrudnić ci Wy na to namawiają i obiecują dużo ale czy to prawda?????????????
ner / 31.61.129.* / 2014-03-10 22:30
Już zatrudniony?
Zależy czego poszukujesz? Kontroli - jesteś w dobrym miejscu.
Klasy, szanowania ludzi, dorosłego podejścia i ponadprzeciętnych pieniędzy - zamykaj stamtąd:-)
kika2 / 93.176.238.* / 2014-02-27 00:14
Sukces w sprzedaży (czegokolwiek) zależy od POCHODZENIA, jak pochodzisz to i sukces osiągniesz.
Jak masz słabą bazę klientów, którym będziesz oferował produkt nawet najlepszy na świecie, to łatwo nie będzie. Ale co jest ważne - pozwól ocenić potencjał Twojej bazy managerowi, który prowadzi z Tobą rekrutację.
Nie znam firmy która płaci za "nicnierobienie", więc jak ktoś liczy, że zarobi a się nie narobi, to nie w Pramerice. Zasady współpracy jasne i klarowne. Osobiście pracuję w tej firmie ponad 2 lata, łatwo nie było, ale oferta dla klientów jest naprawdę godna polecenia - największym sceptykom proponuję zebrać oferty z rynku i iść z ogólnymi warunkami ubezpieczenia do prawników i zlecić analizę. Moi niektórzy klienci właśnie tak zrobili i zgadnij którą polisę kupili? Oczywiście z Pramericy!
Fakt, nikt nie jest doskonały, ale spośród oszołomstwa jakie jest na rynku finansowym i ubezpieczeniowym, to Pramerica mocno odbiega zwłaszcza jakością produktów jak i serwisem klienta.
Co do współpracy - jest nieco specyficzna, ale jak słyszę od agentów innych Towarzystw jak wygląda ich praca, co trzeba zrobić żeby zarobić - to ja dziękuję, wolę zostać w Pramerice.
Maciej11 / 88.156.23.* / 2014-01-30 14:22
Pracowałem w Pramerice przez 2 miesiące. Firma, a konkretnie jej marka, jest naprawdę solidna. Szkolenia robią, bardzo profesjonalnie. I tyle zachwytów. Co do rentowności, współpracy z Pramericą - jest to interes, całkowicie nie opłacalny. Jeśli chodzi o ubezpieczenia - to są faktycznie, najlepsze na rynku. Co do tego nie ma wątpliwości. Polityka firmy, jest z kolei - na ocenę mocną negatywną. Kierownictwo pozostawia niesmak, już do końca myśli, na temat Pramerici.
tt877 / 77.255.96.* / 2013-12-02 20:23
Ludzie nie kupujcie tych polis
To jest nabijanie kasy Agentom
Tyle prowizji dostają za to że hej
A wasze pieniądze nie pracują co do wypłaty to też LIPA
Pracowałem tam jeden miesiąc dziękuje
nie będę nabił im kasy
LIFE PLANNER / 178.42.82.* / 2014-01-11 14:34
To nie jest nabijanie kasy agentom , tylko menagenar, Dyrektorom Odziałowym Regionalnym i Krajowemu , bo agent może wziąc kase dopiero po 24 miesiacach pracy , ale moło kto wytrzymuje rok czasu , wywalaja często i biora nowych , bo chodzi o kontakty , pracowałem krótko to wiem
kika2 / 93.176.238.* / 2014-02-27 00:27
Niestety żaden z Was nie ma racji, bo przecież przez dwa lata dostaje się stałe wynagrodzenie a nie prowizyjne. A co do kontaktów - baza klientów jest narzędziem pracy LP, nikt inny z niej nie skorzysta z jednej przyczyny - tam nie ma danych kontaktowych!
Ale żółć Wam się wylała i czujecie się lepiej, mam rację?
ner / 31.61.129.* / 2014-03-10 22:41
Byłam tam 7 lat - mogę się wypowiedzieć?
Bo kiedy jesteś w środku słyszysz - to wyjątkowe miejsce, wyjątkowa firma, wyjątkowe towarzystwo i wyjątkowe produkty. A kiedy stamtąd wyjdziesz, bo słowa danego nie dotrzymali po raz kolejny, okazuje się, że to całkiem niezła historia, zupełnie nieprwdziwa. Bo na rynku są lepsze produkty, bo nie trzeba być niewolnikiem, żeby mądrze wykorzystać czas, bo można zarabiać zdecydowanie więcej i ludzie poza Pramericą mają mnóstwo charyzmy, otwartości na klienta, tolerancji do świata - bez tego pramericowskiego fanatyzmu
były LIFE PLANNER / 178.42.82.* / 2014-01-11 14:13
Nie kupujcie żadnych polis , bo kierownictwo niszczy szybko LIFe Planerów , jak chcą coś robić dobrze i, to ich szybko wymiata , a pózniej za ich inkasuje kasę od polis przez kolejne lata
cup / 83.143.137.* / 2013-06-18 16:59
Mój znajomy był u mnie i tez mi proponował polise na zycie,,,,,juz miałam umowę podpisywać jutro,ale.....czytając te komentarze coś tu nie gra....REZYGNUJĘ !!!!

Dziękuję za pomoc....
joannanna / 12.42.50.* / 2013-10-28 09:39
To gratuluję skoro wymiernikiem podejmowania decyzji są opinie na forum
Bogna691 / 83.9.215.* / 2013-10-18 05:29
A ja kupiłam i jestem zadowolona, bo warunki sa dobre. Trzeba poczytać warunki kilku firm i pomyśleć i wybrać samodzielnie, a nie patrzeć na wpisy może konkurencji.Ja tam też nie kupiłabym niektórych polis, ale wybrałam taka , któtra mi pasowała, a agent był u mnie chyba ze 3 razy, zanim się zdecydowałam,
etyś / 83.9.215.* / 2013-10-18 18:53
Nie każdy na tym się zna, żeby samodzielnie wybrać. A agenci wszyscy mówią, ze ich firma najlepsza. Rozważam zakup u nich polisy, ale sam już nie wiem, jak jest tyle sprzecznych informacji.
Elżbieta z Łodzi / 83.9.215.* / 2013-10-18 05:27
A ja kupiłam polisę funduszem i jestem super zadowolona. W pierwszym roku płacenia mam na rachunku 70% wpłaconych pieniędzy, co jest super, bo miałam wcześniej taką polisę w innej znanej firmie, to po 2 latach było może z 10 %. Dostałam od agenta nowe warunki chorób i szpitala i operacji, i zamierzam teraz sobie dokupic, podoba mi się zwłaszcza kwota za pobyt w szpitalu i za operacje, latka lecą, nie wiadomo, co tam wysiądzie. Tez czytałam te opinie i trochę się bałam, ale dla mnie to firma bardzo wiarygodna, Mój znajomy, który mnie polecił złamał obojczyk i odszkodowanie dostał w ciągu 8 dni. Nie wiem, skad te negatywne opinie, moze od konkurencji, bo i ja i znajomi jesteśmy bardzo zadowoleni. Agent zawsze pod telefonem, obsługa w oddziale miła, bez porównania np ze znanymi polskimi firmami. My w każdym razie jesteśmy zadowoleni.
pinia / 89.174.34.* / 2013-02-14 18:54
Firma w której pracuje także ma ubezpieczenie w Pramerice i powiem tylko..że oszustwo, oszustwo. Kilka osób które starały się o odszkodowanie odesłano z kwitkiem. Zamierzamy zmienić ubezpieczyciela.
paul1184 / 83.9.215.* / 2013-10-18 08:16
Mozesz coś dokładniej napisać? bo zaczołem pracę w firmie, gdzie są 2 ubezpieczenia- pramerica i pzu , więszośc należy do pramerica i chwalą sobie. Muszę szybko się zdecydować.
Ortograf / 82.143.153.* / 2014-03-20 16:43
"Zaczołeś" pracę w tej firmie?? Jako kogo Cię zatrudnili??Dozorcę,czy sprzątacza,bo studiów przecież nie masz,skoro nie umiesz pisać PO POLSKU!!
ewa138 / 5.173.157.* / 2013-03-12 11:24
Proszę o kontakt jeżeli PZU brane jest pod uwagę
aaa1123 / 77.254.242.* / 2013-01-05 13:37
http://www.pramerica.pl/download/najbardziej_podziwiana_firma_na_swiecie.pdf

http://rzu.gov.pl/publikacje/raporty-i-opracowania

Tylko Pramerica
ashfartsehasgd / 213.17.155.* / 2011-11-29 20:23
Jestem pracownikiem 400 osobowej firmy mamy ubezpieczenie grupowe w Pramerice - przeszliśmy do tej firmy z PZU -niestety firma obiecuje gruszki na wierzbie na ponad 40 zgłoszonych przypadków uszczerbku na zdrowiu nikt nie dostał odszkodowania. Pragnę dodać że w PZU np złamanie palca to 3 procent uszczerbku na zdrowiu dla Pramerica to 0 procent. Nie jest dla nich uszczerbkiem na zdrowiu oparzenie, zgniecenie palców ,złamanie operacyjne nogi itd.przykłady można mnożyć. Problem polega na tym że nasza polisa obejmuje wypłatę odszkodowania na wypadek uszczerbku na zdrowiu procentowo do składki ,niestety dla tej firmy chyba nawet urwanie kończyny to nie uszczerbek na zdrowiu. Zawsze przecież jest druga.Warto też dobrze przeczytać drobny druczek w umowie, są tam pewne kruczki . Powszechnie wiadomo że gdy wypadek śmiertelny następuje pod wpływem alkoholu to wypłata polisy jest nie możliwa ale dla tej firmy przeszkodą są też sporty ekstremalne i tu o zgrozo mamy wyszczególnione narciarstwo wspinaczka górska ( nawet jeśli to zwykłe chodzenie po wyższych partiach Tatr ) Polecam tą firmę jeżeli nie macie na co wydawać pieniędzy ale może lepiej przeznaczyć je na inny cel
gosc4435 / 77.254.245.* / 2013-02-16 15:00
kolego czytaj warunki umowy, tak to jest jak się nie czyta a potem wymaga nie wiadomo czego.
thew one / 178.235.210.* / 2012-09-28 15:35
byłem na 1 spotkaniu o pracę i więcej nie pójdę
tragedia, żenada
stanowczo odradzam !
bylyLP / 81.18.200.* / 2011-08-12 11:44
Przeszedłem 5 stopniową rekrutację bylo fajnie i miło obiecywali i mówili ze bede zarabial fortunne że za czasz szkolenia mam miec zaplacone i bede miała czas sie zastanowic czy mi to odpowiada. Po 1.5 miesiaca zrezygnowałem dostałem lepszą finansowo ofertę. Po rozwiązaniu umowy agencyjnej czekałem na wypłatę,po tygodniu i rozmowie dowiedziałem sie ze niepracowałem i niemam co liczyć na wypłate bo niesprzedałem zadnej polisy.Polityka firmy jest pranie ludzią głowy mówiąc im że sa najlepszym pracodawcą na rynku.Ludzie ci ktorzy tam pracuja maja poprostu szczescie i maja juz rozbudowany rynek wiec siedza tam.Jestem bardzo rozżalony na ta firme i niepolecam kolega pracuje juz u nich 2 miesiąc i tez czeka jeszcze na wypłatę.Oszukują uczciwych ludzi swietlana przyszłościa w Pramerica. U W A G A PRZESTRZEGAM WSZYSTKICH NOWYCH PRACOWNIKÓW KTORZY CHCA ZOSTAĆ lIFEPLANNERAMI ZASTANÓW SIE 100000 RAZY BO I TY MOŻESZ ZOSTAC BEZ KASY JAK CI NIEWYJDZIE
Kaja 83 / 89.229.84.* / 2014-02-28 22:23
Tu nie może nie wyjść. Jeśli konkurencja szkoli się u nas za darmo i jeszcze wyciąga łapę po pieniądze to my nie płacimy, wszystko zgodnie z listem intencyjnym przedstawianym przed rozpoczęciem współpracy oraz podpisywanym osobiście przez Kandydata.
joannanna / 12.42.50.* / 2013-10-28 09:45
I kolega pracuje za darmo? Ciekawy egzamplarz z niego
Miętus / 12.42.50.* / 2013-04-13 12:23
byłyLP, stek bzdur piszesz, nie ma jak się na kogoś obrazić i opluć kłamstwami.
owsiana / 83.25.39.* / 2012-08-27 14:28
W Pramerice mogłeś zarobić jak to napisałeś "fortunę" ale za cieńki w uszach byłeś. Po 1,5 miesiąca zrezygnowałeś - miesiąc u nas trwa szkolenie a póxniej trzeba zdać egzamin. Jesteś kolejnym NIEUDACZNIKIEM - który chce kasę za NIC. Jak takich nierobów rekrutują to aż mi się niedobrze robi. Pracuję w tej firmie 5 lat i daje mi ona przyjemność, zadowolenie i pieniądze.
Napisałeś tego posta rok temu i mogę się załozyć, że w nowej firmie też długo nie popracowałeś. Jestes typem leniwca-roszczeniowca.
SLP / 12.42.50.* / 2012-07-31 14:56
Z mojej perspektywy - a pracuję w Pra 6 lat - komentarz daleki od rzeczywistości.

Praca jest ciężka (to akurat jest pewne), średnie zarobki bardzo różne. Moje to srednio ok 13 tys, są tacy którzy zarabiają więcej (dużo więcej!), są tacy którzy zarabiają połowę tej kwoty (wg mnie to kompletne nieporozumienie - tyle można przecież zarobić pracując na jakiejs ciepłej posadce w urzędzie a niekoniecznie w sprzedaży). Mitem jest zdobycie rynku po kilku latach, co ma pozwoić na "nicnierobienie" i świetne zarabianie - takie opinie znalazełm gdzieś poniżej.
Nie pamiętam, aby firma spóźniła się z zapłatą chociażby dzień.
Ważne jest, do jakiego kierownika sie trafi. Jest ich tu kilku bardzo dobrych, i od nich można na prawdę dużo się nauczyć.
Denerwuje mnie natomiast to, że zatrudnianiani są często przypadkowi LP - którzy potem wypisują takie brednie jak ten komentarz powyżej. Popracują trochę, nie nadają się do tej pracy, swoje zarobią, a i tak przyczyn swojej porażki upatrują nie w sobie tylko w innych: w kierowniku, w klientach, w firmie. Ot - takie czasy, ludzie mają coraz większy problem z spojrzeniem prawdzie w oczy. Przygnebiające te komentarze pisane przez LP-ów którzy wpadli do Pra tylko na chwilę.

Swoją droga - 6 lat to szmat czasu :)
rex984 / 89.71.2.* / 2013-12-03 18:45
co za bzdura, to chyba jak się jest sekretarką u Prezesa. W firmie stała karuzela kadrowa, oczekiwania na wyrost nawet jak spełniasz to ci dziękują. Potrzebne jest nowe młode mięso, które będzie oszukiwało rodzinę i znajomych mamione perspektywą dużych pieniędzy.Jak ci za dobrze idzie i tak dostajesz kopa w d.... Dlatego całe oddziały odchodzą z "pracy".
REALISTA / 188.33.69.* / 2013-10-13 17:25
Od 2 wrzsenia zatrudniłem sie w sieci LA ,
3 dni temu dowiedzialem sie o jej...LIKWIDACJI !!!

Do dzis / pomimo umowy ze przelew za poprzedni miesiac max do 10 tego Zero kasy !!

Kto KŁAMIE a kto jest NIEKOMPETENTNY ???
joannanna / 12.42.50.* / 2013-10-28 09:48
Pieniądze będą wyplacone jak przyjdą dokumenty z KNF.Inaczej nie można ich wypłacić
pramek / 95.178.40.* / 2011-10-26 21:46
Przeszedłem 5 stopniową rekrutację bylo fajnie i miło obiecywali i mówili ze bede
zarabial fortunne że za czasz szkolenia mam miec zaplacone i bede miała czas sie
zastanowic czy mi to odpowiada. Po 1.5 miesiaca zrezygnowałem dostałem lepszą finansowo
ofertę. Po rozwiązaniu umowy agencyjnej czekałem na wypłatę,po tygodniu i rozmowie
dowiedziałem sie ze niepracowałem i niemam co liczyć na wypłate bo niesprzedałem zadnej
polisy.Polityka firmy jest pranie ludzią głowy mówiąc im że sa najlepszym pracodawcą na
rynku.Ludzie ci ktorzy tam pracuja maja poprostu szczescie i maja juz rozbudowany rynek
wiec siedza tam.Jestem bardzo rozżalony na ta firme i niepolecam kolega pracuje juz u
nich 2 miesiąc i tez czeka jeszcze na wypłatę.Oszukują uczciwych ludzi swietlana
przyszłościa w Pramerica. U W A G A PRZESTRZEGAM WSZYSTKICH NOWYCH PRACOWNIKÓW KTORZY
CHCA ZOSTAĆ lIFEPLANNERAMI ZASTANÓW SIE 100000 RAZY BO I TY MOŻESZ ZOSTAC BEZ KASY JAK CI
NIEWYJDZIE.

Chwila.Pierwszy miesiąc to szkolenie.Po kolejnych 2 tygodniach zrezygnowałeś.To za co mieli Ci wypłacić wynagrodzenie?
chrabia monte christo / 83.24.77.* / 2011-09-03 14:55
Firma oszukańcza wmawiają ludziom że za cenne 100 zł po śmierci dostaną 300tys, zapopminają wspomnieć że przez 30 lat składka rośnie do 20 tys. miesięcznie :DDDDDDDDDDDDDD , gratuluje zgwałconym analnie klientom :D Jak już ochłoniecie proponuje skarge do KNF. Ciekaw jestem ilu oni rocznie idiotów znajdują może też zacznę oszukiwać ludzi.
A prac u nich na prowizji którą oni nazywają pensją. w tej chwili juz nie zdobędziesz kontaktów z ulicy więc im chodzi tylko i wyłącznie o twoje kontakty, bo po znajomości zawsze łatwiej oszukać człowieka. Żeby zdobyc te kontakty powiedzą ci że jesteś wyjątkowy jedyny wspaniały itd itp. ty wydymasz swoich znajomych oni wydymaja ciebie. Wszystkim life planerom życze szczęscia bo bardzo wam się przyda.
Kaja 83 / 89.229.84.* / 2014-02-28 23:00
Składka nigdzie nie rośnie, chyba że to program, który nazywa się UBEZPIECZENIE NA ZYCIE DO WIEKU 70 LAT ZE SKŁADKĄ ZMIENNĄ CO 5 LAT.
Jeśli Klient nawet nazwy programu nie czyta, to Life Planner na pewno mu to przeczyta prezentując rozwiązanie.
gosc1099 / 77.254.245.* / 2013-02-16 15:06
chrabia... wypowiedź dziecka
Były pracownik PRA / 195.95.144.* / 2012-11-27 19:47
Ale łom jestes - kompletnie tepy - starzejesz sie to ryzyko prawdopodobieństwo smierci rosnie wiec płacisz wiecej - WE WSZYSTKICH FIRMACH UBEZPIECZENIOWYCH NA SWIECIE !!! Inna sprawa ze niektóre firmy usredniaja składke za cały okres - wiec łomie nie widzisz ze płacisz wiecej co rok - w pierwszych latach płacisz dodatkow za lata koncowe. Jesli masz zgrzewke z funduszami to coraz mniej idzie na oszczedzanie - wiecej na ryzko - PROSTE
W PRA - PŁACISZ SKŁADKE UBEZPIECZENIWOA ZA AKTUALNE RYZKO W DANYM WIEKU - NIE UŚREDNIONE - UCZCIWE MASZ NAPISANE ILE BEDZIESZ PŁACIŁ W PRZYSZŁOSCI JAK DOZYJESZ - OCZYWISCIE LUB NIE ZREZYGNUJESZ Z UBEZPIECZENIA
Co do pracy w Pra - pracowałem - wystarczająco długo - kilka lat i sobie chwalę
Budowniczy mostów / 5.134.64.* / 2014-03-19 20:05
Nie dlatego składka rośnie. Przenieś się ze swoimi sponsorowanymi wpisami gdzie indziej, jeśli łaska.
Składkę możesz oczywiście utrzymać na niezmiennej wysokości przez cały okres ubezpieczenia i liczyć na wypłatę zapisanych w polisie 500 tysięcy złotych. Niestety wskutek inflacji, twoje "dzisiejsze" 500 tys. po upływie 30 lat (przykładowo) będzie warte tyle co nic. Na przykład 50 złotych. I wypłacą Ci, a jakże! Chrabia dobrze pisze: przez 30 lat składka rośnie. To się nazywa rewaloryzacja składki. Stopniowo, z każdym rokiem, z uwzględnieniem inflacji. Po to, żebyś o 30 latach dostał odpowiednik "ówczesnych" 500 tys.
Tyle, że nikt ich nie da za darmo. Sam je sobie musisz wpłacić. Całe 500 tys.
...chyba, że przedmiot ubezpieczenia o tak dużej wartości wystąpi stosunkowo wcześnie, tuż po zakończeniu okresu wstępnego. Wtedy gratulujemy szczęściarzowi i wysyłamy kondolencje rodzinie.
rzp / 79.188.254.* / 2012-10-10 15:09
Jeden na pewno jak widać się znalazł. Nie mogę gwarantować za wszystkich life plannerów, ale w OWU jest wszystko - chyba, że się nie umie czytać. Pozdrawiam wszystkich mądrzejszych od chrabiego.
agnieszka234 / 77.255.42.* / 2012-10-11 19:06
najłatwiej zrzucić na polskich klientów analfabetów proszę Pana/ Panią, typowe podejście i pokazanie nam ładnie przebranego gestu Kozakiewicza, widać że jest Pan z branży lub nawet z samej firmy Pramerica, jestem klientem Waszej firmy i z przyjemnością przejdę do innego ubezpieczyciela ps. Hrabia piszę się przez samo H" tak przy okazji dbania o mowę
cyber711 / 77.252.126.* / 2012-01-28 12:48
Witam, to co piszesz nie trzyma się kupy. Widać, że nie znasz tematu ubezpieczeń. Dlaczego składka rośnie? a dlaczego ty pacisz coraz więcej za benzynę? To,że składka rośnie to znaczy suma ubezpieczenia jest urealniana.Składki oraz suma ubezpieczenia rośnie bo jest inflacja.Nie musisz korzystać z corocznej ideksacji, ale za 20 lat jak ci się coś stanie twoja rodzina, może będzie miałana koszty pogrzebu.
panna joanna / 83.6.84.* / 2011-07-27 18:04
Walą w h.j na samym początku. Najpierw dostajesz piękną ofertę (tutaj dla firm), a jak dostajesz polisę to najciekawszych umów dodatkowych nie ma... Żenada...
joannanna / 12.42.50.* / 2013-10-28 09:54
bo pracodawca w ubezpieczeniach grupowych decyduje jak polisa będzie wyglądała. Przede wszystkich kieruje się składką,więc ubezpieczyciel niewiele ma do powiedzenia. I ot, cała tajemnica, że co innego jest w propozycji a co innego już w polisie
UszkaMuszka / 109.243.10.* / 2010-09-15 10:03
zobacz też tu:

http://dobre-ubezpieczenie.blogspot.com
nuew / 109.243.26.* / 2010-05-19 21:32
Ludzie z daleka od tej zakłamanej oszukańczej firmy !! Szczerze nie pakujcie się w to bagno ja mam teraz tylko problemy.
do początku nowsze
1 2
skomentuj

Najnowsze wpisy