Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Prezes PKP S.A. w Money.pl: Pendolino teraz są za nowoczesne, ale będą wisienką na torcie

Prezes PKP S.A. w Money.pl: Pendolino teraz są za nowoczesne, ale będą wisienką na torcie

Wyświetlaj:
rosie / 91.198.177.* / 2014-09-29 14:30
Witam,
Odnośnie kolei to ja zbyt wiele obecnie nie mogę powiedzieć, gdyż ostatnio w 2010 jechałam pociągiem i tak się zawiodłam. Drogo, długo, nie zawsze wygodnie i przesiadki.. Szukam tańszego i szybszego rozwiązania w busach. Jako dziecko -rocznik83-pamiętam przesiadki w środku nocy i spanie na torbie podróżnej przy drzwiach wyjściowych pociągu.. Ufam że się zmieni...
Co do pani Wasiak, to tak wszyscy się rzucili bo więcej pieniędzy miałaby wziąć.. No cóż awans więc jej się nie należy, logiczne... Ale czy ktoś zastanowił się ile wziął pan Tusk za przejście do nowej - większej piaskownicy /w tej oczywiście zostawił bałagan i mówił że nas nie opuści/. Co teraz pan Tusk robi? Jest zarejestrowany w Urzędzie Pracy jak każdy bezrobotny? Kto mu płaci za te dni kiedy nie urzęduje i wisi w powietrzu ta jego nowa praca.. Wszakże też awans niezły... A nam chyba nawet emerytury chcą zabrać... wrrrrr.. Ale no cóż tak było od wiek wieka.. nic się nie zmienia, tylko psychologia polityków etc :)
głównie słupy / 37.128.43.* / 2014-09-23 16:21
Ale tam słupów z tyłu zdjęcia.
ukasz_ / 2014-09-23 12:13
hahaha, to po co wydawali taką grubą kasę na nie, skoro nie mamy odpowiedniej infrastruktury na takie pociągi, jak to w Pl - dali kasę, kupujcie cokolwiek. a może by tak tory wyremontować, w większości, tory w Pl od wojny nie były modernizowane masakra!
ququ561 / 95.40.202.* / 2014-09-26 18:19
Odpowiedź na to pytanie masz w tekście. Czytaj ze zrozumieniem.
szymmoney / 195.182.52.* / 2014-09-23 12:00
Prywatyzacja, prywatyzacja... a komu to zostanie sprzedane? Czy to będzie taka sama "prywatyzacja", jak ta wielu firm państwowych w latach 90? Wyprzedaż majątku narodowego za bezcen, po to tylko żeby jakiś zagraniczny kolega kogoś z naszego rządu mógł zarobić? Poza tym, tak się podniecamy zagranicznymi inwestorami z kupa forsy do "zainwestowania" w naszym kraju. Przecież inwestycja, to nic innego jak włożenie n pieniędzy, tylko po to, żeby wyjąć n+1 pieniędzy. Wyjąć, a nie zostawić w kraju,w którym tę inwestycję się robi. Z czego więc tu się cieszyć? Lepiej gdyby PKP poszło w polskie prywatne ręce. Jest tak wielu zdolnych polaków z wielkim kapitałem.
asdasdasdasd / 46.229.153.* / 2014-09-23 09:41
Wszystko pięknie, Pendolino, IC między miastami itp., a nikt (łącznie z dziennikarzami) nie pyta o najważniejsze czyli przewozy regionalne którymi codziennie jeżdżą setki tysięcy ludzi w podłych warunkach. Nie od czasu do czasu jak delegacja czy wakacje do innego miasta, ale dzień w dzień na krótkich odcinkach nawet 20-50km. Rozumiem, że Pendolino, że technologia, że medialny temat (negatywnie można nazwać zakup propagandą sukcesu, bo jak chwalić się zwykłymi wagonami z klimatyzacją dla przewozów regionalnych? Lepiej kupić Pendolino i jest coś wspaniałego na torach, a nie "zwykły szary nowy pociąg"). Priorytetem powinien być przelicznik ludzi korzystających z zakupionych dobrodziejstw a ten jest większy dla transportu regionalnego niż międzymiastowego.
silesia / 89.73.156.* / 2014-09-23 20:43
Mój ostatni przejaz z Krakowa do Katowic trwał 0 godzinę dłużej niż w latach 60, gdy studiowałam w Krakowie... A syf był taki sam jak wtedy. I to byłoby na tyle.
Aha, jeszcze jedno pytanko: czy Bundes Bane są firmą prywatną? Bo jeśli dobrze pamiętam, to jest to firma państwowa, gdyż Niemcy już od dawna wiedzą, że neoliberalny bzdet o wolnym rynku, który wszystko porzadkuje to największy przękret świata, a skorumpowana polska klasa polityczna ma w tym doktrynerskim bełkocie doskonałe alibi dla swojego szubrastwa
lowelas / 94.42.189.* / 2014-09-23 08:58
Pendolino, mówienie, ze później będzie lepiej to brednie. Ostatnia taka pula pieniędzy na infrastrukturę z UE, jeśli teraz nie zmodernizuje się całej PKP, to później nie będzie już kasy.
"Tarcza antykorupcyjna" tuska dobrze sprzyjała rozwojowi korupcji w Polsce. Rosła lawinowo ilość afer zamiatanych pod dywan. Te państwom nie jest w stanie ochronić sie przed korupcją, mafijna pajęczyna przez 25 lat oplotła wszystko gdzie jest szmal.
Tęcza nienawiści / 88.199.162.* / 2014-09-23 08:10

- PKP były państwem w państwie - tak początki pracy w Polskich Kolejach Państwowych w 2012 roku wspomina prezes zarządu Jakub Karnowski.

i nadal są - tyle że teraz to jest juz TWOJE państwo i TWOI ludzie, panie (zdecydowanie z małej litery) karnowski.
tak trzymać! / 213.158.217.* / 2014-09-23 08:01
też mi, wisienką na tzw. torcie kolejowym jest sam, zabójczo przystojny, prezes tego tzw. interesu

Najnowsze wpisy