Forum Forum dla firmKadry

Problem z ustaleniem czasu trwania umowy o pracę

Problem z ustaleniem czasu trwania umowy o pracę

tripler / 213.238.66.* / 2012-03-10 09:09
Moje pytanie dotyczy okresu wypowiedzenia, nie wiem czy należy mi się 1msc czy 3msc.

Rozpocząłem pracę w firmie A pół etatu i B pól etatu, obydwie firmy miały w zarządzie mojego prezesa X. Po 6msc firma A rozwiązała ze mną umowę i pracowałem tylko w firmie B na cały etat przez kolejne 2 lata. Po tym firma się zamknęła.

Po 2 latach rozpocząłem pracę ponownie dla firmy A na cały etat w którego zarządzenie zasiadał mój prezes X, pracowałem 2 lata i będzie likwidacja stanowiska.

Moje pytanie, czy mój staż pracy liczy się od momentu pracy pod logiem firmy A czy dla prezesa X. Bo jeśli to drugie, przysługują mi 3 msc wypowiedzenia, jeśli to pierwsze, to tylko miesiąc.
Wyświetlaj:
szklarek / 2012-03-12 12:23
Nieważne kto jest prezesem. Ważny jest pracodawca, a jest nim firma określona w umowie o pracę. Czyli wypowiedzenie 1 miesięczne w tym przypadku.

Wyjątek- jeśli firma B nie tyle się zamknęła co w całości lub w części, w której Pan pracował została formalnie przejęta/kupiona przez firmę A. Wtedy przejęłą ona w trybie art.23'1 Kp wszelkie prawa i obowiązki firmy/części firmy B, a tym samym Pana staże zakładowe sumuje się.
tripler / 87.205.170.* / 2012-03-28 22:02
dziękuję za odpowiedź

Najnowsze wpisy