Forum Forum ubezpieczeńInne

Problem z ZUS i KRUS

Problem z ZUS i KRUS

niutka / 77.115.158.* / 2008-07-05 18:47
Mam poważny problem. Może ktoś mi pomoże, może ktoś ma podobne doświadczenia.
A więc sprawa po krótce wygląda tak. Mój mąż prowadzi od kilku lat działalność gospodarczą. Płacił do tej pory składkę krus, ale podwójną, ponieważ mamy również gospodarstwo rolne. Nie musiał płacić zusu, ponieważ nie przekroczył rocznego podatku w wysokości ok. 2800 zł rocznie. Przed założeniem działalności pracował przez ok. 3 miesiące na 4/5 etatu i pracodawca opłacał mu zus, ale, że nie były to pełne kwartały mąż musiał opłacać również krus. Teraz po kilku latach krus dostał informację od zusu, że mąż pracował w owym czasie i na 20-pare dni wyłączył go z krus( przypominam, że informację o wyłączeniu otrzymał teraz a dotyczy ono okresu sprzed paru lat, wtedy kiedy pracował). W takiej sytuacji mąż według ich przepisów nie był rok rolnikiem i nie mógł płacić podwójnego krusu tylko powinien płacić przez te wszystkie lata zus. Nie wiem czy dobrze opisałam tę sprawę, bo jest ona dość pogmatwana. Teraz martwimy się, że zus będzie chciał od nas spłaty składek za te kilka lat (wartość tego jest ogromna!!!). Nie nasza wina, że w instytucjach tych panuje taki bałagan - zaznaczę, że mąż przez te wszystkie lata otrzymywał pisma od krus i od zus, że podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników. Bardzo Was proszę pomóżcie.

Najnowsze wpisy