Forum Forum pracyDokumenty

PROGRAM ''PRACA DLA MŁODYCH'' Z UP A WYPOWIEDZENIE W PRZYPADKU ZNALEZIENIA INNEJ PRACY

PROGRAM ''PRACA DLA MŁODYCH'' Z UP A WYPOWIEDZENIE W PRZYPADKU ZNALEZIENIA INNEJ PRACY

kola140 / 31.182.70.* / 2016-01-31 16:38
Jak jest w przypadku zatrudnienia osoby bezrobotnej do 30. roku życia w ramach tego nowego programu "Praca dla młodych" w 2016 , gdy osoba bezrobotna będzie zatrudniona w ramach tego programu i gdyby znalazła inną lepszą pracę i chciała złożyć wypowiedzenie , czy są jakieś konsekwencje z tego ? Jak to wygląda? Czy jest tak jak normalnie w przypadku umowy o pracę?
Wyświetlaj:
kola140 / 31.182.70.* / 2016-02-01 16:33
Tak chodzi mi o młodego pracownika, chodzi mi o sytuację gdy taki pracownik będzie już zatrudniony w ramach tego programu, a odezwą się do niego z innej pracy i go przyjmą do pracy. Czyli wtedy nie ponosi żadnych konsekwencji pracownik jakby zmienił pracę tak?
szklarek / 2016-02-02 09:35
Żadnej dodatkowej konsekwencji. Umowa 'dodatkowa' jest pomiędzy pracodawcą a PUP. Wskazywałem na konsekwencje jakie takie wypowiedzenie może mieć, gdyby ta druga praca zakończyła się szybko i powstała kwestia PONOWNEJ rejestracji w PUP.
szklarek / 2016-02-01 14:21
Konsekwencje dla kogo ? Pracodawcy czy młodego pracownika ? Jeśli tego drugiego- to identyczne jak dla 'zwykłego' zatrudnienia- identyczny tryb rozwiązania umowy w świadectwie pracy i identyczne konsekwencje dla ewentualnego nowego starania się o status bezrobotnego/zasiłek dla bezrobotnych.

Najnowsze wpisy