Forum Forum emerytalneOFE

Prośba o radę!

Prośba o radę!

KoBea / 2008-04-11 22:01
Mam prośbę! Czy ktoś potrafi mi doradzić, co mam robić w takiej sytuacji:jestem od początku w OFE w Commercial Union, ale obecnie dostalam ofertę przejścia do AXA. Przedstawiciel obu firm są bardzo przekonywujący, ale zarazem nawzajem się ostro krytykują, a ja nie wiem czy mam zostac w CU czy przenieść się do AXy.Proszę o pomoc w pojęciu decyzji!!
Wyświetlaj:
KKKKK / 157.25.31.* / 2008-06-04 08:17
CoBea
Ja na twoim miejscu nie przeszłabym do AXA ja bym wybrała ING. Ale twój wybór Pozdrawiam.
lezdrub / 79.185.107.* / 2009-03-07 11:35
I widzisz kkkkk. że twoja dorada byla kiepska.
ING OFE nalezy do tych, który stracil najwięcej. Spada do II ligi.
mateusz 28 / 80.51.105.* / 2009-03-07 08:39
ING to się dobrze reklamuje a jesli chodzi o klientów to stracił w dobie kryzysu Nie byłbym taki pewien czy to taki dobry wybór a jest to kolejny dowód na to jak media wpływają na psychikę ludzi i zazwyczaj mącą im w głowach.
Mirosław Coś / 157.25.31.* / 2008-05-17 11:24
nie przenoś się do AXA. Sprawdz wyniki od 99 roku, kolejny raport Rzeczpospolitej z 10 kwietnia ( do zobaczenia na ich stronie po wysłaniu smsa) i będziesz wszystko wiedział.
edafton / 83.14.149.* / 2008-06-05 08:32
Tyle,że AXA działa na naszym rynku OFE od zeszłego roku,więc nie ściemniaj komuś o wynikach od 1999 roku,bo to już historia.Wyniki historyczne dobre są do wyliczenia ile teraz byśmy mieli,gdybyśmy byli w takim czy takim funduszu.Przy kwotach miesięcznych składek,jakie wpływają na konta większości z nas,te różnice można sobie o kant d... potłuc.Jeśli to tak dalej będzie działać,to w momencie przejścia na emeryture być może będzie nas stać na garnitur do trumny.
Przyszły emeryt / 87.206.85.* / 2008-05-14 09:12
Ja już rok temu przeniosłem się do Bankowego, w przewidywaniu krachu na giełdzie. I trafiłem, nie chwaląc się, po raz trzeci z przenosinami. Dlaczego wybrałem Bankowy? Jeden z najniższych poziomów zaangażowania w akcje i bardzo konserwatywna polityka inwestycyjna, i mieli wtedy jeszcze na zarządzającego specjalistę od obligacji. Jak widziałem te największe OFE szalejące z inwestycjami prawie na 40% zaangażowania w akcje, rozbuchany rynek TFi, widziałem tylko jedno - KTO TO OD NICH KUPI?. Kolejne fale spadkowe przed nami, potrwają jeszcze z dwa-trzy lata, wtedy zdążę zmienić fundusz na bardziej agresywny, chyba że Bankowy zmieni zarządzającego na agresora dobrego na hossę. Pozdrowienia dla tych, co mnie nie słuchali rok temu, i dla pozostałych.
lezdrub / 79.185.107.* / 2009-03-07 11:29
I widisz przyszly emerycie jak wyszleś na tym wyborze bankowy jest jednym z tych funduszy, który stracil nanjwięcej.

Ten fundusz bankowy którymu zaufaleś nigdy się nie sprawdzil.
Jest najgorszym funduszem OFE.
hbt / 83.28.247.* / 2008-06-17 23:21
Podzielam zdanie "zorientowanego". Bankowy do słaby OFE. Jako jedyny fundusz 2 razy dopłacał do kont klientów, bo nie wyrobił minimalnej stopy zwrotu.
A co do bezpieczeństwa inwestycji to zapraszam do poczytania na www.cu-ofe.info.pl
zorientowany / 83.4.224.* / 2008-06-05 21:39
Gratuluję wyboru i umiejętności interpretacji rynku finansowego. Bankowy był, jest i będzie jednym z najsłabszych funduszy. Zapraszam do analizy faktów , a nie mitów.
eme / 83.22.50.* / 2008-05-14 11:39
Przyszły emeryt no to popłynąłeś, czym sie chwalisz???
http://www.money.pl/emerytury/porownanie/por=stopy/pro=12
Przyszły emeryt / 87.206.85.* / 2008-05-14 20:01
Jestem do przodu, popatrz uważnie, a będę jeszcze bardziej po kolejnych falach bessy. Pogadamy za 1,5 - 2 lata. Wtedy moja strategia po raz kolejny będzie wyraźniej na wierzchu na wszystkich rankingach, chyba że Bankowy obje się szaleju))), ale nic na to nie wskazuje..
eme / 83.22.32.* / 2008-05-14 22:04
Przyszly emeryt jezeli bedziesz tak inwestowal jak do tej pory to na stare poprosisz o zasiłek w Mopsie:):):)
http://www.money.pl/emerytury/porownanie/por=stopy/pro=12
Ty sobie policz:):):) Póki co na rozmowe z toba sie nie zanosi:):):) A teraz mi powiedz jak wyglada Twoja strategia, bo wyglada na to że masz same tyły:):):)
Tylko nie pisz tego tutaj na forum bo wszystkich doprowadzisz do nedzy:):):)
mariusz teszner / 85.221.134.* / 2008-05-13 17:49
Jestem przedstawicielem OFE BANKOWY i chętnie podyskutuje z kazdym. prosze o pytania na maila.
marz291 / 86.63.80.* / 2008-05-26 20:22
Bankowy zarobił pisze w KNFie raporcie,musiałbym spojrzeć ,który to był rok,piął się pomału do góry,więc wszyscy zarobili 2004 rok,chodzi o to żeby przewidzieć ,który fundusz ma rokowania,czyli od tego są specjaliści.....mogą doradzić,a Pan wybiera,przechodzi do tego,który odniesie sukces w przyszłości....albo siedzi Pan w tym samym...wybór należy do Was....(Bankowy osiągnął najwyższą stopę zwrotu)
Mirosław Coś / 157.25.31.* / 2008-05-17 11:26
z bankowym to można podyskutować jedynie o przepisaniu się do innego ofe hahahaha
Mirosław Coś / 157.25.31.* / 2008-05-17 11:25
współczuję...
any / 2008-05-13 21:01 / portfel / Bywalec forum
Uch...
Zabrzmiało groźnie...
dragon1971 / 2008-04-17 20:32
Proponuję wejść na stronę KNF - www.knf.gov.pl - i tam sobie poszperać. KNF to jedyne wiarygodne źródło rankingów OFE. Tam zobaczysz prawdę a nie takie bzdury jak podają gazety. Ja również pracuję dla jednego OFE - nieważne którego - i powiem, że osobiście zostałbym w Commercial Union.
Dlaczego?
Bo w ubiegłym roku osiągnęli najlepszą stopę zwrotu mimo wielkich kłopotów na rynkach finansowych.
AXA natomiast wg KNF jest funduszem, który ma najwyższe w Polsce koszty konta klienta i wynoszą one 14,28 zł - ciekawe czy o tym akwizytor z AXA ci powiedział?
Reasumując - jeśli rozważasz tylko te dweie oferty to zostań w CU !!!!!!!!!!!!!
wioletta 28 / 80.51.105.* / 2009-03-07 08:52
Cu jest nie stabilny bo co z tego ze zarobił w poprzednich latach dużo a teraz stracił . Szczerze przyznam ze nie znam się za bardzo na ofe i mnie one nie interesują ale jak zobaczyłam ostatni wydruk to nie byłam mile zaskoczona oby to odrobił szczerze mu tego życzę ale zmieniłam już zdanie o funduszu emerytalnym CU
Morpheo78 / 87.205.213.* / 2008-04-24 00:05
Coz tego że ma najwyższe koszty klienta? Przeciez wydają dużo na akwizycję i dlatego taki koszt... A co do wyników - AXA to ekstraklasa za ostatni rok. Co było kiedys to było, ważne to co tu i teraz i perspektywy. A te AXA ma świetne. JA wybieram AXA.
edafton / 83.14.149.* / 2008-04-18 13:45

Ja również pracuję dla jednego OFE - nieważne którego

A dlaczego szanowny kolega tak skrzętnie ukrywa dla którego OFE pracuje? Czyżby jednak CU.

AXA natomiast wg KNF jest funduszem, który ma najwyższe w Polsce koszty konta klienta i
wynoszą one 14,28 zł

A gdzie dokładnie KNF o tym napisał,a poza tym,to fundusz ponosi koszta konta klienta nie prawdaż?
dragon1971 / 2008-04-20 10:38
Nie pracuje dla CU-tak dla wyjaśnienia.
Co do kosztów konta klienta to ładnie to napisałeś-tylko napisz również skąd fundusz ma pieniądze na pokrywanie "z własnych środków" :-) tych kosztów.
Wydaje mi się, że masz poważny problem z logicznym myśleniem.
Pracuję w tej branży - finanse - ponad 12 lat i mogę dużo jeszcze powiedzieć na temat różnych praktyk, ukrywania kosztów, itp......
Pytasz, gdzie KNF podał dane - napisałem adres strony, co ci jeszcze mam zrobić? Faks mam wysłać.
Wejdź i poszukaj - szukajcie a znajdziecie - mądre słowa!!!!!!!
edafton / 83.14.149.* / 2008-04-21 07:50

szukajcie a znajdziecie - mądre słowa

szukałem i nic takiego nie znalazłem,bo może tego wcale tam nie ma.Skoro masz taką wiedzę,to chyba to forum właśnie po to jest,abyś nas szaraczków oświecił.A propo szukania,to zacytuję Ci fragment z AnalizyOnline:
"Porównując zysk uczestników OFE wypracowany na koniec grudnia ubiegłego roku okazuje się, że w przeciągu miesiąca najwięcej, -853 PLN, stracili uczestnicy Commercial Union OFE". Dalej chwal swój fundusz agenciku i nie wciskaj ludziom kitu,ja nie pracuje dla CU.A niby czemu mielibyśmy Ci wierzyć.
eme / 83.22.38.* / 2008-04-21 08:25
edafon :) Skusiłeś mnie aby zajrzeć na analizy online.Pomimo że jestem czlowiekiem z natury leniwym i w dodatku jest poniedziałek (co źle mi wróży na cały tydzień) poświęciłem sie dla dobra idei.
Faktycznie tak jest napisane, fakt niezaprzeczalny:):):) Poszukałeś tekstu którego chciałeś znaleźć w odpowiedzi na posta dragon1971. Szkoda że sobie nie zadałeś w swoich poszukiwaniach wiecej trudu aby dojść do sedna sprawy. Popatrz na :

http://www.analizy.pl/analizy_online/index.php?strona=show_raport&id=5773&c=2516416&jezyk=pl

Tam masz fund-skaner otwórz, przeczytaj ze zrozumieniem i porównaj :)
Jeżeli już to zrozumiesz, podziel się z nami swoimi uwagami i skomentuj :)
Pokaż gdzie jesteś:)
spetry / 83.18.64.* / 2008-04-14 18:37
Proponuję konfrontację akwizytorów, z tego dowiesz się coś o nich. Weź pod uwagę nie tylko rankingi, ale i relację ryzyka do osiąganych wyników, następnie obecną sytuację na giełdzie. W najbliższym okresie wszystko jest możliwe, więc proponuję ostrożność. Ważna jest dywersyfikacja ryzyka. Weź pod uwagę swoje preferencje, skłonność do ryzyka itp. Dla jednych nr 1 będzie CU dla innych AXA, a ktoś jeszcze wybierze coś innego. Jeżeli chodzi o prowizje to wszystkie ofe od 2014 będą pobierały max prowizję 3,5%, a pierwsza obniżka dla wielu OFE już w 2011. Pozdrawiam i mam nadzieję, że trafisz na rzetelnego przedstawiciela.
any / 2008-04-15 20:10 / portfel / Bywalec forum

Proponuję konfrontację akwizytorów,

Ee, niczemu to nie służy, a grozi, że wezmą się za łby - zgodziłem się kilka razy na taką imprezę i z reguły kończyło się co najmniej niesmakiem...
Np. kobitka z ING tak mocno wczuła się w swoją rolę, że niczym Rejtan rzucała się na ziemię, a jej opowieść o cudach jakie to ona robi dla swoich klientów i za jak małe pieniądze wzbudziły jeno podziw dla jej talentów aktorskich...
ULIK / 83.4.129.* / 2008-04-12 15:26
Po .pierwsze jeżeli jesteś w CU od 1999 r prowizję od składki pobieraną masz w wysokości 4% , przechodząc do AXA wchodzisz na 7%. W funduszach liczą się zyski wejdz na www.money .pl i porównaj , który z tych funduszy wypracował je wyższe. Co prawda CU nie jest z mojej bajki ,ale jeżeli chodzi o te dwa fundusze proponuję pozostać w starym fu AXA znana jest z praktyk nieuczciwych i dlatego najlepiej śledzić samemu wyniki OFE .Matematyka nie kłamie i zawsz 1 będzie mniejsze od 2.
KoBea / 2008-04-12 22:17
No właśnie spotkałam się już wcześniej z takimi nieprzychylnymi ocenami AXy dlatego mam wątpliwości, bo się mówi i pisze o jej nieuczciwości, ale nie wiem na czym miałoby to polegać .Z drugiej strony to podobno AXA zwyżkuje w swoich notowaniach, a CU ma tendencję spadkową, a z kolei CU ma większe aktywa ... itd.
maciek68 / 77.252.80.* / 2008-04-13 00:16
Witaj KoBea. Moje zdanie jest takie: przedstawiciele są różni tak w AXA jak i CU czy innych funduszach. Jedni uczciwi a inni nie. Nie powinnaś na to za bardzo zwracać uwagi ponieważ wysokość Twojej przyszłej emerytury nie będzie zależała na jakiego przedstawiciela Trafisz tylko jakie zyski wypracuje Twój fundusz. Proponuję porównać wyniki funduszy za okres 12 miesięcy i krótszy. Pewnie zastanawiasz się dlaczego max 12 miesięcy a nie dłuższy? Dlatego, że AXA w Polsce jest dopiero od ok roku. Wcześniej to był Wintertuhr i AXA go przejęła więc dlaczego AXA ma tłumaczyć się za wyniki wypracowane przez fundusz który został przez nią przejęty. Zmieniło się wszystko: zarząd funduszu a przede wszystkim osoba zarządzająca aktywami a co za tym idzie również wyniki osiągane przez AXA OFE. Porównaj wyniki za ten okres zobacz na rankingi i zdecyduj co Ci się bardziej opłaca. A i jeszcze jedno: rzeczywiście CU ma 4% a w AXA 7% prowizji od składki pobieranej co miesiąc. Zakładając, że do funduszu co miesiąc wpływa Ci 100zł to w AXA w ciągu roku zapłacisz 36zł więcej prowizji ale jeśli masz np na koncie zgromadzone 20 000 zł i AXA zarabia w ciągu roku tylko 1% więcej niż CU to twój kapitał na koncie wzrasta 200 zł więcej niż w CU po odjęciu tej prowizji 36 zł to i tak zarabiasz w AXA 164 zł więcej niż w CU. Pozdrawiam, życzę udanego wyboru i napisz co Wybrałaś i dlaczego.
eme / 83.22.9.* / 2008-04-13 09:51
Maciek68 i KoBea na pisze do was razem.Oczywiscie to co pisze maciek to sie zgadza ale nie do konca :) Napisz Maciek do KoBea ile lat musi ona czekać aby z powrotem uzyskac swoje wypracowane 4 % ??? Znowu jest wiele spraw niedopowiedzianych do konca.Przeciez te 7 % nie dotyczy tylko jednego, tego pierwszego roku!!! Może Maćku teraz policzysz ogólna różnice???
Co do zysków to na dwoje babka wróżyła.Czy Macku podpiszesz sie pod tym ze axa wypracuje przez kolejne miesiace wyzszy zysk niz CU i ewentualną różnice zapłacisz ze swojej kieszeni???
Dlaczego nie wspominasz Maćku o innych kosztach o których jak mi wiadomo także są i maja wpływa na wartość rachunku.Czyżbyś zapomniał? Nic o tym nie wspominasz w swojej wypowiedzi i myślę ze raczej powinienes to zrobić i jeszcze raz policzyć, ale uczciwie.
KoBea / 2008-04-13 22:48
Dzięki za podanie mi wątków do sprawdzenia oraz do przemyślenia:) Mam zamiar jutro siąść i porównać oraz posprawdzać profile obu firm oraz ich zyski itd. no i zobaczę co mi z tego wyjdzie,bo przeznam szczerze, że nadal mam mętlik w głowie i nie wiem co robić! Dam znac jak podejmę jakąś decyzje, a czas mam do środy. Pozdrawiam!
any / 2008-04-14 09:15 / portfel / Bywalec forum
KoBea - nic Ci z tego sprawdzania nie wyjdzie. Albo jeszcze większy mętlik
Dlaczego?
Ano z prostej przyczyny. Wyniki finansowe, stopy zwrotu itepede różnią się między sobą minimalnie, zresztą kiedyś przygotowałem dla klientki rozważającej przejście do ING zestawienie, porównujące co działoby się z jej składkami w ING i co się dzieje w CU.
Zerknij pod ten link:
http://www.money.pl/portfel/publiczne_informacje/portfel,informacje,45319.html
Masz tutaj obraz jak wygląda rzeczywisty kapitał w CU i jak wyglądałby w ING, który ma lepsze stopy zwrotu. Różnica oszałamiająca prawda? ;-)
Dostęp do portfela jest otwarty, więc możesz sobie prześledzić rzetelność moich wyliczeń.
Zwróć uwagę właśnie na rzetelność i uczciwość akwizytorów. Bo OFE wybieramy nie dla jego wyników, ale kupujemy właśnie akwizytora. I przykład manipulacji stosowanej przez akwizytorów AXA masz w jednym z powyższych postów.

No bo zobacz jak ładnie Maciek68 tłumaczy AXĘ.
Nie zwracaj uwagi na uczciwość akwizytora, ale na wyniki finansowe. Ale uwaga! Na wyniki wygodne dla AXA - to znaczy ostatni rok, bo za poprzedni okres AXA nie bierze odpowiedzialności.
A dlaczego nie bierze?
Bo kupiła inne OFE, a czy kupując Wintertur nie podpisała się pod jego wynikami finansowymi?
To dlaczego kupiła taki, do którego wyników się nie przyznaje?
Zarówno AXA jak i CU mieszczą się w średniej zyskowności OFE. Jeżeli chcesz faktycznie najlepszy pod względem zyskowności fundusz, to czemu nie od razu Polsat?
Pomimo ostatnich swoich zawirowań, jest to w dalszym ciągu fundusz o najlepszej stopie zwrotu. A w świetle urban legend propagowanych przez "doradców" pracujących dla AXY wejście w fundusz w dołku oznacza krociowe zyski dla klientów - jeżeli więc rozważasz transfer, bo wydaje Ci się, że więcej na tym zarobisz, to tylko Polsat.
I dalej wróćmy do bajeczek dla naiwnych.
Maciek rzetelnie wskazał różnice w kosztach pomiędzy AXA i CU, ale dalej już ta rzetelność zaczyna się kończyć - bo pozostała część wywodu naszego kolegi opiera się na spekulacjach - ten 1% różnicy w stopach zwrotu. Kiedyż on był, czy też będzie?
Bo lektura tego odnośnika jakoś nie wskazuje na 1% różnicy: http://www.money.pl/emerytury/porownanie/por=stopy/pro=12
Być może kiedyś wskazywała, albo będzie wskazywać. Ale to wszystko tylko być może, czyli spekulacja.
Zresztą eme już zwrócił na to uwagę. Czy Maciek68 jest w stanie zagwarantować Tobie regularnie ten 1 % różnicy?
Na piśmie i z pieczątką?

Prawda jaka piękna manipulacja?

Dlaczego nasz kolega, tak dyskretnie zagania do AXY, niby to w trosce o Twoje finanse?
Gdyby faktycznie chciał Ci doradzić rzetelnie, to czemu nie pokazał Polsatu - przecież robi on świetne zyski - i po awanturze giełdowej dalej będzie robił, bo taka jest polityka inwestycyjna tego PTE.

I konkluzja z tego przydługawego monologu.
Chcesz zarobić więcej na OFE - są inne fundusze zarabiające lepiej od AXA.
AXA jest nowym podmiotem na naszym rynku, na razie znanym z tego, że prowadzi bardzo agresywną akwizycje na tzw. rynku wtórnym, czyli wyciąga klientów konkurencji.
I to jest jedyna rzecz godna podziwu w tym OFE - to znaczy bardzo wysoka aktywność działu sprzedaży. I agresywność "doradców".
Reszta jest w zasadzie jak wszędzie.
A jeżeli nie wiesz co zrobić i się wahasz - pozostań w CU.
Chcesz zarobić Polsat lub inny agresywnie grający na giełdzie.
Lubisz nowinki i wróżenie ze szklanej kuli - AXA.

Decyzja należy do Ciebie.

Acha i żeby mi nie zarzucano. Jestem agentem CU. Zapisuję do OFE CU i odradzam chęć zmiany CU na inny OFE.
I z mojej praktyki wynika, że najwięcej osób rezygnuje z przejścia właśnie do AXA. Dlaczego? Ze względu na nieuczciwe praktyki przedstawicieli AXA.

Ale to już historia na inny wątek.

Oczywiście ostateczna decyzja należy do Ciebie, ciekaw jestem jaką podejmiesz i chętnie odpowiem na pytania dotyczące OFE, ale czytając moje wywody pamiętaj, że bronię CU.

Pozdrawiam
any
KoBea / 2008-04-14 09:29
Przyznam szczerze, że Twoje "przydługawe" (:)) wywidy są dla mnie dość przekonywujące i przyznaję Ci wiele racji. Rzeczywiście to porównywanie jest dość trudne, ale skłaniam się jednak do pozostania w Cu choćby z powodu narastającej ilości informacji o nieuczciwości AXy (to mnie niepokoi i budzi watpliwości), po drugie CU ma o wiele więcej członków, po trzecie, jak sobie [rzeliczyłam te opłaty od składek to mi wychodzi średnia do 2014 roku w AXie na 5,25% (do 2010r.-7%, 2011r.-6,125%, itd.), a w CU mam stałe 4%. No i masz rację z ta agresywną polityką AXy...rzeczywiście trochę mnie to zniechęca i rownież budzi jakiś niepokój i brak zaufania. Dziękuję za rady i jeszcze poczytam sobie linki, które mi poleciłeś!:)
ewaj32 / 83.5.52.* / 2008-04-14 18:32
witaj , po pierwsze bzdurą jest ,że AXA jest dopiero od roku ,drugą bzdurą jest to ,że pod uwagę bierze się ostatni rok(nigdy w życiu) wszędzie patrzy się na zestawienia długoterminowe 2 i 3 letnie.Ja jestem przedstawicielem całkiem innego funduszu i nie powiem jakiego ,bo ktos napisze ,że będę cię namawiać.Natomiast jeśli masz te dwa warianty do wyboru to zostań lepiej w CU chociaż najlepsze lata ma już za sobą ,ale będzie to mniejsze zło:)

2008-04-13 00:16:44 | 77.252.80.* | maciek68
Witaj KoBea. Moje zdanie jest takie: przedstawiciele są różni tak w AXA jak i CU
czy innych funduszach. Jedni uczciwi a inni nie. Nie powinnaś na to za bardzo
zwracać uwagi ponieważ wysokość Twojej przyszłej emerytury nie będzie zależała na
jakiego przedstawiciela Trafisz tylko jakie zyski wypracuje Twój fundusz. Proponuję
porównać wyniki funduszy za okres 12 miesięcy i krótszy. Pewnie zastanawiasz się
dlaczego max 12 miesięcy a nie dłuższy? Dlatego, że AXA w Polsce jest dopiero od ok
roku. Wcześniej to był Wintertuhr i AXA go przejęła więc dlaczego AXA ma tłumaczyć
się za wyniki wypracowane przez fundusz który został przez nią przejęty. Zmieniło
się wszystko
any / 2008-04-15 20:15 / portfel / Bywalec forum

po pierwsze bzdurą jest ,że AXA jest dopiero od roku

No nie, AXA jako OFE na Polskim rynku istnieje od roku - to jest fakt.

CU chociaż najlepsze lata ma już za sobą ,ale będzie to mniejsze zło:)

Ale masz jakieś argumenty na poparcie tej tezy?
I tak przy okazji, przyglądając się jak walisz w CU zza płota zastanawiam się dla jakiego to PTE świadczysz usługi...
Jakoś tak pachnie mi drugą ligą...
maciek68 / 77.252.80.* / 2008-04-15 22:57
any pachnie Ci drugą ligą? Ty to masz nosa, ale w sumie jak możesz nie znać swoich rywali bo przecież nie powiesz mi i że CU jest w pierwszej lidze. Jesli jestes porządnym i uczciwym akwizytorem ba! jak to dumnie brzmi, może być zmieniaczem OFE to mówisz swoim klientom całą prawdę o CU i pokazujesz wyniki CU. Po wynikach każdych: krótko, średnio i długoterminowych nie wynika że CU jest w pierwszej LIDZE.
eme / 83.22.24.* / 2008-04-16 07:33
Maciek68 czytam twoje wypowiedzi i any. Cóż żeś taki rozeźlony? :):) Przeciez any i ewaj32 nie pokazują wyzszosci jednego konkretnego ofe na drugim :) Sprostowali tylko twoją wypowiedź odnosnie axa. Gdzieś albo sie pogubiłeś albo brakło tobie wiedzy albo tez zrobiłeś to celowo. :)

any pachnie Ci drugą ligą? Ty to masz nosa, ale w sumie jak możesz nie znać swoich rywali
bo przecież nie powiesz mi i że CU jest w pierwszej lidze. Jesli jestes porządnym i
uczciwym akwizytorem ba! jak to dumnie brzmi, może być zmieniaczem OFE to mówisz swoim
klientom całą prawdę o CU i pokazujesz wyniki CU. Po wynikach każdych: krótko, średnio i
długoterminowych nie wynika że CU jest w pierwszej LIDZE.


Nie gniewaj sie ale czegos takiego nikt tutaj nie powiedział a sposób Twojej wypowiedzi przypomina mi wystąpienia Andrzeja z sejmu.


A i jeśli napiszesz coś w stylu że CU ma największą liczbę członków bo jest najlepszy i
że te wspaniałe 4% prowizji od składki mają ogromne znaczenie na wysokość emerytury to
znaczy ze szkoleniowcy z CU naprawdę potrafią wypuszczać regularnie całe rzesze
nakręconych wspaniała wizją akwizytorów. A i te 4% to dla osób które przystąpiły przed
2004 rokiem


Też tego nikt nie powiedział i takze przypomina mi sposob wypowiedzi Andrzeja L.
A co do tych 4 % byc moze nie maja wiekszego znaczenia ale jednak znaczenie mają.
To wlasnie w twojej wypowiedzi znalazło sie wiele niedomówień tak charakterystycznych dla akwizytorów ofe dorabiajacych popołudniami.
Prosze cie jezeli mówisz a powiedz i b, Zbyt wiele bardzo istostnych faktów przemilczasz.
Podsumowując : A czy nie jest prawdą że axa ma w planie ponad milion klientów do 2012 roku??:):):)
Tylko jak to zrobić:):):)Jedynie podstępem, bo rynek pierwotny nie jest dla axy przyjazny.
maciek68 / 77.252.80.* / 2008-04-15 23:02
A i jeśli napiszesz coś w stylu że CU ma największą liczbę członków bo jest najlepszy i że te wspaniałe 4% prowizji od składki mają ogromne znaczenie na wysokość emerytury to znaczy ze szkoleniowcy z CU naprawdę potrafią wypuszczać regularnie całe rzesze nakręconych wspaniała wizją akwizytorów. A i te 4% to dla osób które przystąpiły przed 2004 rokiem
any / 2008-04-16 09:34 / portfel / Bywalec forum
Ha!
Alem wetknął kij w mrowisko...
Szkoda tylko, żeś skwapliwie pominął moje pytania, a wykorzystałeś pierwszą okazję i uderzyłeś ad personam.
Ale to i tak się przyda, bo ładnie pokazałeś dlaczego bezpośrednia konfrontacja do niczego nie prowadzi, jaka jatka mogłaby być, gdybyśmy spotkali się face to face...
any pachnie Ci drugą ligą?
Ano pachnie, taka tajemniczość. Osobiście lubię grać w otwarte karty i nie mam niczego do ukrycia.
Ale dobrze, skoro uważasz, że CU to liga okręgowa, to proszę Cię Maćku o zapoznanie się z poniższym linkiem:
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Commercial-Union-wyroznione-przez-miesiecznik-Investment-Pensions-Europe-1517623.html
I komentarz do tego.
A także z artykułami w następujących periodykach:
Dziennik z dnia 3 stycznia br.
Rzeczpospolita z tegoż samego dnia i 10 stycznia br.
Gazeta Wyborcza z 19 grudnia ub. roku
Parkiet z 3 stycznia i 5 stycznia
I także o skomentowanie faktu, że wszystkie te wymienione gazety jednogłośnie wskazują na OFE CU jako najlepszy fundusz za ubiegły rok.
I oczywiście o wskazanie ekstraklasy w OFE, wraz z niezależnymi źródłami na poparcie tej tezy.
Możesz to zrobić?
Jeżeli masz problem w dotarciu do tych artykułów, chętnie podeślę ich skany.
I oczywiście bez spekulacji i domniemywania, co potrafią szkoleniowcy CU.
Potrafisz?
maciek68 / 77.252.80.* / 2008-04-16 12:07
any nie potrzebuję czytać tych artykułów bo wiem co prasa pisała o CU za ubiegły rok. Ale zauważ, że tylko za ubiegły rok czyli za 12 miesięcy. Ja pisałem zeby sprawdzić wyniki osiągane przez AXA za 12 miesięcy bo mniej więcej od takiego czasu AXA jest w polsce jako OFE. Po tym poście został napisany komentarz że nie patrzy się na wyniki krótkoterminowe tylko co najmniej 2-3 letnie (wpis pana/pani ewaj32). Nasuwa mi się w tym momencie pytanie dlaczego w przypadku AXA wynik za 12 miesięcy nie jest dobry i miarodajny a w przypadku CU za ostatni czyli 2007 rok jak najbardziej? any to pytanie jest skierowane do Ciebie ale także do ewaj32. Proszę o odpowiedź. A i co do pytania luczka to nie jestem z DSA ani nawet z AXA tylko irytują mnie takie wpisy na temat AXA i dlatego o tym piszę.
any / 2008-04-16 12:52 / portfel / Bywalec forum

nie potrzebuję czytać tych artykułów

A dlaczego ich nie komentujesz?

wiem co prasa pisała o CU za ubiegły rok.

No więc proszę o wskazanie tej ekstraklasy...
I skoro wiesz, to zerknij jeszcze proszę w podany wcześniej link.
Masz dwa lata działalności.
I rankingi w podanych źródłach oceniają nie tylko krótkoterminowe wyniki inwestycyjne. Ale pewnie to wiesz, bo wiesz co pisała prasa.
No proszę człowieku. Zadałem Ci konkretne pytania, a Ty zamiast odpowiedzieć na nie, dywagujesz dla kogo 12 miesięcy jest wygodne, a dla kogo nie.
Acha zirytował Cię mój wpis, że jedyne, co na razie można powiedzieć o tym OFE to agresywna akwizycja na rynku wtórnym?
Ale to prawda jest, wystarczy zerknąć w dane na stronach KNF i porównać dynamikę wzrostu na rynku pierwotnym i wtórnym.
I nie ma w tym nic złego, poza tym, że AXA strzela gola do własnej bramki.
Bo zamiast budować swoją sieć dystrybucji korzysta z usług zewnętrznych firm pośredniczących, które mają to do siebie, że tytułując się "niezależnymi" sprzedają to co im się bardziej opłaca...
Serio.
Miałem przypadek, że przedstawiciel jednej z takich firm zrobił transfery małżeństwu.
Żonę zapisał do AXY, męża do Generali. Porównanie siatek prowizyjnych obu OFE rozjaśniło mi dlaczego tak się stało.
I jest to strzał w kolano, bo za dwa lata Ci sami ludzie przetransferują klientów do konkurencji.
luczka / 194.181.127.* / 2008-04-16 09:19
Maciek68,

Czy ty reprezentujesz swiatła firme jaka jest DSA?
luczka / 194.181.127.* / 2008-04-16 09:22
"A czy nie jest prawdą że axa ma w planieponad milion klientów do 2012 roku??:):):)
Tylko jak to zrobić:):):)Jedynie podstępem, bo rynek pierwotny nie jest dla axy przyjazny."
Jestem ciekawa jak sobie poradza jak wejdzie zakaz akwizycji OFE, a wiem z pewnych źródeł , że jest przygotowywana ustawa w/w kwestii.
Darek.R / 78.88.192.* / 2008-04-16 22:44
Wiem jedno!!Akwizytorzu CU to osoby które najmniej dbają o swoich klientów.Pisze to nie tylko z własnego doświadczenia ale także w oparciu o opinie wielu moich znajomych którzy byli lub nadal są w Commercial Union.Każdy z nich zmienił bądz rozważa chęć zmiany tego funduszu na inny.W chwili podpisania umowy zupełnie zapominaja o kliencie.Osobiscie w swoim życiu spotkałem sie juz z przedstawicielami czterech funduszy.Każdy z nich trafił do mnie z polecenia jakiegoś znajomego.Jeden był z AXY,jeden z NORDEII.Agenci tych właśnie dwóch funduszy prezentowali się najlepiej.Mieli fachowa wiedze i ludzie którzy mnie im polecili stwierdzili że z nawiązką wywiązuja sie ze swojej roli.Wybrałem sobie fundusz Nordea poniewaz lepiej sobie radzi jeżeli chodzi o stope zwrotu od 1999 roku.A taki ranking najbardziej do mnie przemawia.Naprawde jestem zadowolony z tego wyboru.Nie wierzcie w te bajki o 4 % prowizji.To jedyna rzecz na którą CU łowi swoich klientów poniewaz gdy przyjdzie co do czego i wypada pokazac rankingi to w tym momencie Commercial zapada się pod ziemię.Wyrobiona "marka" to tylko efekt mega promocji i wyjątkowo agresywnej polityki werbunkowej w 1999 roku.Gdyby nie ten fakt że wówczas CU zapisał tyle osób to byłby to fundusz który miałby duży problem by obecnie wygrac z Allianz albo Pocztylionem.Nie ma się co oszukiwać!!(bez urazy dla OFE Allianz i Pocztylion które cenie zdecydowanie wyżej niż CU).Ale to tylko moja opinia.A na marginesie zadam putanie uprzedzając riposte agentów CU.Zapewnie pojawią sie głosy że skoro CU zapisał tyle osób to nie było to przypadkowe.Tylko zastanówmy sie kto w 1999 roku wiedział jakie wyniki bedzie miał dany fundusz??Na jakiej podstawie wybrał właśnie CU???Te pytania pozostana bez odpowiedzi.A w zasadzie odpowiedz jest jedna.Ze względu na super promocujna akcje werbunkową agentów Commercial Union.Tylko dlatego!!
eme / 83.22.10.* / 2008-04-17 07:46
Darek.R Z pełnym szacunkiem dla twojej wypowiedzi, ale podpowiedz mi:
1) na czym ma polegać to zapominanie o kliencie?
2) na czym polega to ze inni akwizytorzy wywiązuja sie z nawiązką ze swojej roli?
3) Kto teraz wie jakie beda wyniki funduszy w nastepnych latach?
Jeżeli potrafisz to odpowiedz , jezeli nie potrafisz do wróć do poczatku swojej wypowiedzi.
Teraz ja powiem pare słów jako klient jednego z funduszy który dał zdecydowany odpór rycerzom innych ofe.
Tak naprawde liczysz sie jako klient tylko do momentu transferu, i dopoki nie spotkasz sie ze zmieniaczem jestes albo zadowolony z dotychczasowego funduszu albo jest ci to zupełnie obojetne. Po prostu sie tym nie interesujesz. Wizyta lub spotkanie ze zmieniaczem wprowadza niepokój. A to wszystko za sprawa zmyslnie zbudowanej ścieżki sprzedaży i rozmowy ukierunkowującej myślenie klienta zgodnie z planem i szkoleniem. W rzeczywistości to zmieniaczowi kiedy puka do twoich drzwi bardzo zależy na transferze.
Nie gniewaj sie ale tak jest:) Po to powstał ten zawód tak samo jak sprzedawców perfum, garnków, szmatek do kurzu itd. Typowa akwizycja.
Dalej:
1) 4% nie jest bajką a faktem i nie jest argumentem CU
2) Rankingi mówia same za siebie :):):)
3) Wszystkie fundusze startowały na tych samych warunkach i zasadach
4) W 1999 roku kilka funduszy zrobiło falstart, teraz staraja sie nadrabiać w sposob nie zawsze uczciwy.
5) W 1999 roku wybierano fundusze ze wzgledu na twarz w reklamie, wage ciała, kolor skóry, wiek, orientację seksualną itd. Nikt nie wiedzial czy wybierze dobrze. Po czesci była to loteria po częsci praca wlozona przez zapisywaczy:)
6) Rankingi (polecam) czyta sie samemu. :):)Wiedza nie boli.:):)
7) Jestes wolnym człowiekiem i zyjesz w wolnym kraju. Twoj wybór. Albo chodzisz w w salamandrach albo zamieniasz je na gumiaki:):)
Tak na marginesie tez mialem spotkania z kilkoma zmieniaczami i jak juz pisalem kilka razy, byla to absolutna porazka na przestrzeni dziejów. Wiedza która tutaj na forum udalo mi sie posiąść ( od przedstawicieli różnych funduszy) pozwolila na wyrobienie sobie opinii nie tylko o funduszach ale także zrozumiec o co w tym wszystkim chodzi.Tak naprawde chodzi tylko o prowizje. Różnica w zgromadzonym kapitale w okresie 9-letnim (!!!) pomiedzy poszczególnymi funduszami jest prawie zadna. Zabawa w robienie "kasy" zacznie sie kiedy na rachunkach zostana zgromadzone wieksze srodki :):) Wtedy i ja zaczne sie rozgladać:)
Mam prosbe: policz, czy po zmianie funduszu zarobiłeś czy tez nie. Jeżeli tak to ile w % ??
Czy zarobisz znowu czy tez znowu stracisz? Daj znać, bede szczerze zobowiazany :)
any / 2008-04-17 10:02 / portfel / Bywalec forum
Ale jatka się wywiązała...
No dobra to po kolei spróbujemy się rozprawić z mitami na rynku OFE.
Darek R. i nowy10 - przeczytajcie sobie uważnie wypowiedź eme, a następnie wróćcie do mojej pisaniny.
Mogę dalej? Dziękuję.
Mit 1 - opieka nad klientami OFE.
Uważacie się za osobników rozsądnych, więc skupcie się nad słowem akwizycja. Jest to działanie zmierzające do zawarcia umowy i koniec - taka jest definicja. Czyli patrząc na to zimno i logicznie. Działanie akwizytora kończy się w momencie przekazania podpisanej umowy do centrali towarzystwa. I patrząc rygorystycznie na to, ew. "opieka" jest działaniem sprzecznym z ustawą. I potwierdza to polityka prowizyjna wszystkich PTE. Prowizja jest wypłacana jednorazowo, za zawarcie umowy. I teraz trochę liczenia i spekulowania. Średnio sprawny akwizytor jest w stanie doprowadzić do skutecznego zawarcia kilkudziesięciu, góra stu umów w ciągu roku, co daje kilkanaście - kilkadziesiąt tysięcy złotych prowizji. Pomniejszając to o koszty (ZUS, telefon, dotarcie do klienta itepede) wychodzi, że lepiej pracować w Carrefourze, czy innej Biedronce. Kto pojedzie za darmo do klienta, zwłaszcza, że przez dwa lata i tak jest on uwiązany?
A żeby ponownie zarobić należy doprowadzić do zawarcia kolejnych umów.
I zagadka - kiedy "opiekunom" braknie czasu na pozyskiwanie nowych klientów? I co wtedy się stanie?
Mit 2 - rankingi.
Często gęsto nadużywane, dla wykazania "lepszości" jednego funduszu nad drugim. Więc polecam wszystkim zerknięcie w wyniki Polsatu - rewelacyjne zyski i rewelacyjne spadki. I na przykładzie tegoż OFE, wybierając do ilustracji odpowiednie okresy jestem w stanie udowodnić, bądź obalić każdą tezę. Serio. I kolejna zagadka - chcąc być konsekwentnym i kierując się magią rankingu, to Polsat powinien być największym w tym kraju OFE.
Mit 3 - wybór OFE ze względu na jego zalety.
A któż przedstawia klientom zalety danego OFE? Czyż nie akwizytor? I co przedstawia? To co trafi do klienta i klient kupuje akwizytora, a nie OFE.

I reasumując to wszystko.
Jak już wspomniał eme o OFE zaczyna się myśleć w chwili, kiedy trafi do nas akwizytor, jeżeli jego argumenty trafią do Ciebie, zmieniaj i bądź zadowolony, ale uwaga - argumenty, a nie obietnice wyssane z palca typu opieka nad klientem, lub zapowiedź świetlanej przyszłości i megazysków w nadchodzących latach. Tudzież półgębkiem opowiadane zapowiedzi, że mały ale za to prężny...
A jak się napręży w przyszłości, to ho, ho...

I patrzcie na fakty.
Krytykowany CU jako pierwszy w tym kraju dostrzegł szansę w rynku OFE i od początku ruszył ostro z akwizycją. Efekty tego są widoczne - największy kapitał i ilość klientów.
I reszta stawki usiłuje go dogonić.

I Darku krytykujesz CU za ten ostry start akwizycyjny, ale na jakiej podstawie?
Czy wadą jest, że CU od początku solidnie potraktował ten rynek?

Tak mocno cenisz Allianz i Pocztyliona, ale powiedz jakież to ich cechy zasłużyły na Twoje uznanie?

Ale proszę o rzetelną i uczciwa odpowiedź, bez bełkotu o "uczciwie zarobionych pieniądzach na oszukanych klientach", tudzież o kupowaniu opinii.
nowy10 / 77.252.80.* / 2008-04-17 07:30
Brawo Darek.R!!!!!!!!! To co napisałeś to cała i szczera prawda o CU. Szkoda tylko, że teraz agenci CU będą za wszelką cenę chcieli udowodnić że to co napisałeś jest nie prawdą i będą obracać kota ogonem jak to czynią w rozmowie ze swoimi klientami. Zamiast opowiadać bajeczki o potędze i doskonałości CU powinni pokazać rankingi, stopy zwrotu za cały okres od 1999r, te krótsze za np. 3 lata ale także te za 12 miesięcy żeby klienci widzieli jak teraz stoi CU a nie jechali na opinii z 2007r, którą kupili w gazecie za sporą sumkę, którą oczywiście uczciwie zarobili na klientach których oszukali i omamili swoimi opowieściami.
Darek.R / 78.88.192.* / 2008-04-17 12:21
Witam!
Kilka słów do eme:
Pytasz na czym polega zapominanie o kliencie?Na fakcie że kiedy moja zona potrzebowała pomocy od goscia który ja zapisał w 1999 roku do CU i zadzwoniła do niego to stwierdził ze niestety ale on sobie nie przypomina mojej żony jako swojej klientki(zrozumiałe,nie musi pamietać) ale czaru goryczy dopełniło stwierdzenie że klient powinien sam sie martwic o swoje konto OFE,samemu sobie pilnować składek i że on nie jest od tego aby jeździć od klienta do klienta i pomagać mu wypełniać pisma.
Drugie pytanie:
Jak inni wywiazuja sie z nawiazką?Przykład Nordeii.Agent który podpisał ze mna umowe to przesympatyczny człowiek.Gdy zadzwoniłem po roku do niego to okazało się że prowadzi sobie teczke ze wszystkimi swoimi klientami,gdy zmienialiśmy adres zamieszkania i trzeba było to zmienic w funduszu przywiózł mi do domu!!! gotowe pismo gdzie brakowało tylko nowego adresu i podpisu.Taka obsługa jest bardzo cenna.
Tutaj właśnie wudać ta wyższośc innych agentów nad agentami CU.Nie muszą pewnych rzeczy a jednak je robia i pomagaja klientom.Mysle że tym samym zdobywając sympatie.
Człowiek z natury nie lubi kogos kto robi tylko to co musi.Lubimy tych którzy daja coś więcej.Lubimy przyjaznych i pomocnych ludzi!!!
Kilka słów do Any:
Allianz i Pocztyliona wcale nie cenie wysoko.Napisałem po prostu ze cenie ich wyżej niz CU.
Commercial zrobił na mnie fatalne wrażenie poprzez nachalnych akwizytorów nastawionych tylko na podpisanie umowy.Moze taki cel akwizytora i definicja AKWIZYCJI tak właśnie brzmi ale ton z jakim agent CU olał moja żone i stwierdził że to nie jego sprawa to skandal.W chwili kiedy zmienialismy fundusz dostaliśmy pismo od ratownika z CU.Stek bzdur.Oszczerstwa,rankingi nie wiadomo skąd,nawet bez nagłówka i daty.Tylko aby nas zniechęcić do zmiany.Moze inni ratownicy innych OFE działaja podobnie?Nie wiem!!Wiem tylko tyle że CU bardzo ale to bardzo neguje wszystkich twierdząc i sugerując klientowi ze wybierając inny fundusz niz Commercial,klient jest tępakiem.
Nie krytykuje Commerciala za start!!!!!Brawo za taki start!!!!Życzyłbym sobie by każdy fundusz tak startował.Krytykuje za to że agenci CU mówia klientom ze ta wielka rzesza która wybrała CU to ludzie mądrzy,odpowiedzialni itp.A prawda jest taka że Ci ludzie wybrali ten fundusz dlatego ze trafiliscie do nich przed innymi.Nie wiedzieli kogo wybieraja ,była to loteria jak sam wczesniej przyznałeś.Więc liczba klientów CU o niczym nie świadczy.O dobrej kondycji Commercialu świadczyć by mogła liczba osób zmieniających fundusz i wstępujących do CU ale tutaj juz jest kiepsko.I oba OFE o których pisałem wczesniej czyli AXA i NORDEA w tej kwestii sa lepsze.
Czasy sie zmieniaja i w sytuacji gdy konkurencja na rynku OFE jest wielka nie wystarczy skupić sie na encyklopedycznym znaczeniu słowa AKWIZYCJA.Poza spisaną umową oddaną do centrali Ci agenci którzy są lojalni i sumienni wobec swojego chlebodawcy dbają o to by klient był zadowolony z obsługi.By nie zmienił funduszu za dwa lata tak jak to teraz robią klienci Commercial Union którzy nie mają oparcia w swoich agentach!!!W agentach dla których słowo AKWIZYCJA ma tylko jedno krótkie znaczenie!!Szkoda że tacy agenci są jeszcze na rynku OFE...??Pozdrawiam
eme / 83.22.10.* / 2008-04-17 13:23
Darek.R Z uwaga przeczytalem twoja wypowiedź. Być może nie znasz do konca zasad funkcjonowania akwizytorów ofe.
1) rola akwizytora czy tez zapisywacza konczy sie zgodnie z ustawa w dniu podpisania umowy z klientem. Jego dobrą i nieprzymuszoną wola jest zalatwianie spraw typu zmiana adresu, stosunków majatkowych itd.
2) O ile sie orientuje nie wolno mu przechowywać danych osobowych klientów i ich przetwarzać. Jasne??:):)
3) Akwizytorzy podpisuja umowe akwizycyjna na okreslony czas.Być może Twojemu akwizytorowi skończyła sie umowa lub po prostu zaniechał dalszej współpracy. Tak jest w kazdym ofe.
4) Nie wierze aby ktoś sugerował ze jestes tepakiem.
5) Wiodacymi funduszami w pozyskiwaniu klientów na rynku pierwotnym nigdy nie była Nordea a tym bardziej axa.!!! Wiodacymi są CU,NN i PZU i tak juz bedzie.
6) Na rynku wtórnym przoduje axa ze wzgledu na agresywną działalność akwizycyjną za posrednictwem różnego rodzaju spółek gdyż nie posada wlasnej sieci dystrybucji. A że Nordea przoduje??? Nie znam takich wyników.Nordeę opuscilo w ostatniej sesji 13519 czlonków a zapisało sie tylko 6919 jest m i n u s !!!!! ubywa klientów!!!
Odeszlo w ostatniej sesji transferowej:
Z CU 11105 klientów tj. 0,39% ogólu
Z axa 5624 klientów tj.0,89% ogółu
z Nordea 13519 klientów tj. 1,84% ogółu
Troche inaczej to wyglada niz infvormacje które posiadasz i tutaj podajesz :):):)
Zagladnij na strone KNF - dane o rynku :):)
7) N a rynku wtornym bodajże drugie miejsce posiada CU ze wzgledu na powrót starych klientów do macierzy do swoich pierwotnych funduszy.
8) Małe fundusze lub fundusze z ogona płacą najwiecej za klienta.
9) Jeżeli płaca najwięcej, znajdziesz tam ( z racji dzikiego naboru) wielu naciagaczy różnej maści.
10) żaden akwizytor ofe nie jest upowazniony do kontrolowania twoich skladek w zusie. Jak juz pisalem na forum ta metoda służy tylko temu by klient oczekiwał pomocy ( przeciez ma problem :):):) ) a akwizytor miał wglad w składki i mógł sobie wyliczyc należną prowizję:D:D Patrz stony KNUiFE
11) Gorycz przez Ciebie przemawia a nie logika czy też przesłanki ekonomiczne:)
Nie gniewaj sie na tego akwizytora z CU. Byc moze on faktycznie był lub sobie go wyimaginowałeś ale tak sie mogło zdarzyć i zdarza w kazdym funduszu.
A tak na marginesie sa inne metody i sposoby dokonywania zmian osobowych i adresowych:):):) Wystarczy troche wlasnej inicjatywy podobnie jak w odzyskiwaniu składek z zusu :):)
Darek.R / 78.88.192.* / 2008-04-17 19:04
Posłuchaj eme!!!
Nie mam zamiaru dyskutować na tym forum i sie kłócić bo przecież nie o to chodzi.Widać że jesteś aktywnym agentem CU i nie dasz złego słowa powiedzieć na swój fundusz.W przeciwieństwie do Ciebie jestem zwykłym prostym człowiekiem który trafił tutaj przypadkowo i tylko ze względu że rozwineła sie dyskusja pisze kolejny wątek.Zapewne ostatni.Akurat tak sie złozyło że przedstawione przez Ciebie dane nie pokrywaja sie z prawdą.Poświęciłem chwile czasu i sprawdziłem stronki KNF oraz AnalizyOnline i nigdzie nie znalazłem takich liczb jak podajesz jeżeli chodzi o liczbe transferów.Nie przemawia przeze mnie gorycz jak sugerujesz.Niesmak owszem pozostał po zachowaniu akwizytora Commercial ale nie patrze w tył.Oczywiście zgodze sie że akwizytor nie może kontrolować składek z usowskich ale nikt mu nie zabroni uświadamiania klienta że braki są,nikt nie zabroni pomocy jeżeli taka bedzie możliwa,czy chociaż naprowadzenia klienta by sobie tego pilnował.Idąc Twoim tokiem rozumowania to akwizytorowi nie wolno nic...:))Nawet nie powinien sie pewnie przedstawić tylko napisać umowe i wyjazd..??Dziwne myślenie!!
Piszesz że AXA przoduje bo ma sieć akwizycji poprzez spółki,korporacje itp.A co w tym złego??Gdyby ktoś chciał współpracować z Commercialem to myślisz że Commercial by odmówił??Myślisz że zrezygnowałby z setek albo tysięcy umów kwartalnie na własne życzenie??Tylko fakt jest taki że mało takich firm chce współpracować z funduszem którego agenci tylko "zapisują" jak to nazwałeś.Każdy kto dba o swoje dobre imie i o renome wie że sztuką jest nie tylko pozyskac klienta ale także zatrzymać go na dłużej.
Inicjatywa własna o której piszesz,gdzie twierdzisz że klienci powinni sami wykazać troche chęci to także mozliwość zmiany funduszu przez internet.Zatem po co istnienie takich ludzi jak Ty??Akwizytorów lub "zapisywaczy" jak ich nazwałeś??Skoro wszystko można przez internet,sprawdzić rankinki,poczytać fora,zmienić OFE to po co fundusze płacą prowizje akwizytorom?Na pewno słyszałeś o planach aby zlikwidować rynek akwizycji OFE.Czy myślisz że to dobre?Nie każdy jest mobilny i nie każdy nawet ma internet.Dlaczego tacy ludzie maja byc traktowani gorzej?Oni potrzebuja kogos kto im podpowie i kto poda im pomocna dłoń.Rada na przyszłość.Pamietaj że AKWIZYCJA to nie tylko podpisanie umowy.Na tym koniu daleko nie pojedziesz.Jeżeli chodzi o przetwarzanie danych osobowych klientów to oczywiscie zgadzam sie że akwizytorowi nie wolno stosować takich praktyk.Ale jeżeli ktoś prowadzi sobie zeszyt gdzie zapisuje swoich klientów,ich numer telefonu czy adres to chyba nie jest to sprzeczne z prawem?Niektórzy tak jak Ty wychodząc z umową od klienta naciska klamke i w tym momencie zapomina o kliencie a inni o tym kliencie pamietają.Cóż prawo wyboru czy chce się być zapisywaczem czy osoba pomocną na która szary człowiek może liczyć w przypadku komplikacji.Nasuwa mi sie jeszcze jedno pytanie.Piszesz że nie możecie przechowywać danych klientów i Ty jako praworządna osoba zapewne tego nie robisz..??A jeżeli z jakiegoś powodu osoba która chciałeś zapisać do CU nie zostanie z jakiegoś powodu przetransferowana to czy nie wracasz do takiej osoby??Skąd zatem masz jej dane jeżeli nie możesz ich przechowywać??Zastanów się zatem jeżeli kolejny raz będziesz chciał napisac takie farmazony.
KONIEC POLEMIKI.
To był mój ostatni post.Każdy wybiera jak chce.
PS.Nie jestem związany z AXA.Nawet nie mam wybranego ich OFE.
Pojawił sie ten fundusz w tresci gdyz sam o nim wspomniałeś jako współpracującym z innymi spółkami.Tyle gwoli wyjasnienia.Wszystkim życze mądrego wyboru i wszystkim życzę aby mieli do czynienia z LUDZMI a nie z ZAPISYWACZAMI jakich pewnie większosc w Commercial Union.
eme / 83.22.6.* / 2008-04-18 07:04
Darek.R Napiszę w skrócie:
1) nie jestem akwizytorem ofe CU ani zadnego innego OK?
2) Interesuje sie tym tak jak moimi oszczędnosciami
3) Jeżeli nie znalazłeś danych to sł€żę uprzejmie, to są sesje transferowe
http://www.kpwig.gov.pl/system_emerytalny/Dane_o_rynku/Transfery/transfery.ht
4) wystarczy bardzo prosto wyliczyć to o czym pisalem , a więc odsetek odchodzących.
Liczbę odchodzących podziel przez ilosc czlonków i pomnóż razy 100 i wyjdzie ci w %
Tutaj ilosci klientów, puste rachunki oraz inne dane
http://www.kpwig.gov.pl/system_emerytalny/Dane_o_rynku/Dane_miesieczne/dane_miesieczne.html
5)Zgadza sie czy nie??? Zarzuciłeś mi kłamstwo.
6) Dlaczego spółki? Dlatego że wprowadzają progresywny samonapędzający sieciowy system akwizycji. Fundusz na to sobie nie pozwoli :):) To nie szmatki czy garnki.To pieniadze klienta :)
7) Dobre fundusze nie potrzebują budowania sieci sprzedaży za wszelką cenę. To się z reguły odbija czkawką.
8) CU nadal pozyskuje wielu klientów na rynku poczatkowym i utrzymuje swoich klientów( policz a sie przekonasz)
9) Jestem za likwidacja akwizycji OFE na rynku wtórnym. Obecnie określam to jako szturm na klienta. Jeżeli sam bedzie chcial zmienic, niech tylko zadzwoni do nowego ofe i sprawa zalatwiona:) Nie trzeba do tego internetu:)
10) przechowywanie i przetwarzanie danych osobowych to nie tylko adres i nazwisko. Napisaleś ze przyjechał dokonać zmian z gotowym wypelnionym drukiem, a na nim: nr pesel, numer rachunku, nip itd itp
11)Nie wychodze z umową, nie jestem akwizytorem ok?
12) Nie ja wyznaczyłem te fundusze do dyskusji. Panimajesz?
To tyle, zycze miłej lektury na linkach ktore podałem.Przykro mi że nie zgadzaja sie one z Twoja wiedzą, i całe szczęście.
any / 2008-04-18 09:41 / portfel / Bywalec forum
Eme, przez chwilę myślałem, aby dać już spokój koledze Darkowi, bo jego stan emocjonalny jest mocno niepewny. Jednostkowy przypadek, faktycznie naganny i moim zdaniem agent, który tak potraktował klienta strzelił sobie w kolano, rozciąga na ogół...
Zastrzega się, że nie chce się kłócić i atakuje ad personam, miast zerknąć w statystyki.
Ale do rzeczy.
Do tego co napisałeś, poszedł bym dalej w analizę statystyk i w arkuszu, który wskazałeś zajrzałbym w zakładkę "Rachunki", i analizę tego w kontekście cytatu ze strony Rzecznika Ubezpieczonych, pozwolę sobie wkleić:
"Niewątpliwie negatywnie na efektywność OFE wpływa duża liczba tzw. martwych rachunków, czyli kont na które nie dokonano jeszcze żadnej wpłaty. Duża liczba martwych rachunków we wrześniu 2001 roku sięgająca w przypadku OFE Polsat nawet ponad 50%, stanowi poważne obciążenie dla zarządzających funduszem, ponieważ utrzymanie konta kosztuje niezależnie od tego czy wpływają na nie składki czy też nie. Tak duża liczba martwych kont wynikała z wadliwego procesu akwizycji oraz problemów z identyfikacją składek i ubezpieczonych w systemie informatycznym Zakładu Ubezpieczeń Społecznych."
Mój komentarz do tego?
Czwórka największych OFE dziwnym trafem ma najmniejszy odsetek tzw. martwych rachunków i dziwnym trafem te cztery największe mają właśnie swoje własne sieci dystrybucji. I dziwnym trafem ta najbardziej agresywna i najczęściej korzystająca z usług zewnętrznych firm ma jeden z największych odsetków martwych rachunków.
Wniosek - "doradcy" piszą umowy na pałę, nie zważając na to czy klient jest zatrudniony, czy nie.
IMHO AXA płaci za każdą umowę, a np. CU, PZU, czy ING (wymieniam te trzy, bo jestem tego pewien) płacą dopiero za umowę potwierdzoną przez ZUS i po zaksięgowaniu składki.
Acha i oczywiście link: http://www.rzu.gov.pl/publikacje/artykuly-pracownikow-i-wspolpracownikow/Marcin_Kawinski_-_Wybrane_elementy_oceny_funkcjonowania_otwartych_funduszy_emerytalnych__173
Darku, ulżyłeś sobie, ale powinieneś przeprosić eme i jeżeli chcesz się coś dowiedzieć, to zapraszam do dyskusji, ale proszę niech to będzie merytoryczna dyskusja, poparta liczbami i argumentami, a nie jednostkowymi przypadkami. jak już wcześniej wspomniałem, dla dobrego agenta każdy klient jest potencjałem do dalszych sprzedaży, więc w przypadek, który Ciebie dotknął trudno mi uwierzyć, ale z drugiej strony różni ludzie funkcjonują w tej branży. Także tacy, dla których szczytem możliwości jest zawijanie ryby w starą gazetę, czy zamiatanie magazynu w TESCO.
Chociaż jestem agentem CU nie specjalnie jestem zainteresowany przekonaniem Ciebie, czy kogo innego do wyboru CU. Po prostu obecność tutaj traktuję jako połączenie nauki i rozrywki. a osobnicy tacy jak eme zmuszają mnie do zerknięcia w liczby i poszukania rzeczowych argumentów. A zapytania osób niezorientowanych pozwalają mi poznać ścieżki sprzedaży konkurencji - to jest dla mnie cenna wiedza.
I dla Ciebie także może to być kopalnia informacji nt. OFE i Twoich pieniędzy, ale naprawdę, odrzuć emocje i skup się na liczbach i argumentach. Zgoda?
Jola123 / 78.88.99.* / 2008-05-05 11:41
Jeżeli chodzi o to że AXA płaci za każdą umowę to jesteś w błędzie. Wiem bo tam pracuję. w tej chwili nie ma czegoś takiego jak martwe rachunki. W momencie kiedy umowa nie jest potwierdzona przez ZUS jest kasowana. Więc jej poprostu nie ma!!!
any / 2008-05-05 16:56 / portfel / Bywalec forum

w tej chwili nie ma czegoś takiego jak martwe rachunki.

Acha, czyli KNF błądzi...
http://www.knf.gov.pl/system_emerytalny/Dane_o_rynku/Dane_miesieczne/dane_miesieczne.html
maciek68 / 77.252.80.* / 2008-05-06 11:51
any w AXA są martwe rachunki i to sporo. Joli123 chodzi zapewne o to że jeśli ZUS nie zatwierdzi umowy to konto w AXA które zostało wczesniej otwarte jest zamykane a nie jak do tej pory nic się z nim nie dzieje i widnieje w wykazie ale żadne pieniądze tam nie wpływają
any / 2008-05-06 20:23 / portfel / Bywalec forum
maciek68 - jak w takim razie wyjaśnisz wzrost martwych rachunków na przestrzeni jednego miesiąca przybyło ich dokładnie 3220 (dane z lutego i marca 2008 roku), w tym samym czasie przybyło 7499 rachunków (wszystkich)?

Ja wiem skąd się biorą takie puste rachunki, sam się do kilkunastu przyczyniłem...

Acha i ZUS nie zatwierdza umowy, ale ją potwierdza. I praktyka uczy, że potrafi potwierdzić te umowy po kilku miesiącach. Mój osobisty rekord to 11 miesięcy - umowa spisana w grudniu 2006 roku, została potwierdzona przez ZUS w październiku 2007 roku. Inny przypadek z tej działki to klient podpisujący umowę dosłownie kilka dni przed terminem losowania (dostał zawiadomienie) została potwierdzona przez ZUS po trzech miesiącach - klient teoretycznie powinien zostać wylosowany. Pochopne i przedwczesne kasowanie w systemie umów byłoby pozbywaniem się klientów.

I wybacz, ale opowieści o natychmiastowym kasowaniu takich kont należy między bajki włożyć, nie przybywałoby ich, ale ubywało.

Rzut oka w dane KNF naprawdę może pomóc i czasami obronić przed palnięciem głupstwa.

No bo zobacz:
CU, które nie kasuje zbyt wcześnie takich rachunków, u mnie na stanie wiszą niepotwierdzone umowy z 2007 roku, jedna nawet ze stycznia, ma w sztukach bezwzględnie mniej niż czterokrotnie mniejsza AXA.
Przedstawicielka AXY twierdzi, że kasują i robią z tym porządek, tymczasem martwych rachunków przybywa.
Tak mówią liczby.

Więc jak to jest?
Piotrcu / 2008-05-07 07:12 / Bywalec forum
Any zgadza sie.żaden fundusz z dnia na dzień nie kasuje umowy z klientem. Nawet jezeli osoba ktora podpisała transfer wycofała sie z tej decyzji dalej figuruje na liscie czlonków ofe. Fundusz po prostu dalej czeka na potwierdzenie z zusu. Dotyczy to nie tylko osób które wycofały decyzje o swoim transferze ale także osób których dane osobowe w funduszu sa rozbieżne z danymi ktore posiada zus. Myśle ze w przypadku axa lwia cześć to wlasnie osoby ktore zreflektowały sie i pozostaly w swoich macierzystych funduszach :):):)Takie moje przemyslenia , gdyż nowo zatrudnionych axa nie ma prawie wcale.
Uważam tez ze część martwych rachunkow w axa podyktowana jest zapisywaniem " na pałę", po prostu na ilość, nie wazne czy ktoś pracuje czy tez nie. Jest to wynikiem szkolen i braku zrozumienia zasad kto powinien i kto może :)
Z reszta podobna zasada jest w pocztylionie. Tam znów ( znam z autopsji) obiecywano pracownikom poczty premie za przepisywanie sie do pocztyliona. I cóż sie okazuje?? podobnie jak w axa sodomia i gomoria :)
Morpheo78 / 77.253.240.* / 2008-05-08 22:30
Chyba się kolego rozpędziłeś w tym wieszaniu psów na funduszach. Może mówisz o własnej autopsji? Może to Ty tak robisz? Nie wiem dlaczego większość tu nakręca najeżdżanie na AXA i ich akwizytorów. Tylko oni są niedoszkoleni, albo wręcz, jak piszesz Piotrcu, szkoleni żeby oszukiwać?? To chyba lekka przesada. Piszesz że klienci się reflektują i zostają w starym OFE. Wspomnij w takim razie, ile mają płacone ratownicy PZU czy CU za uratowanie klienta. Więc są w stanie zrobić wszystko (dosłownie), żeby uratować. Co do małej liczby nowo zatrudnionych - trudno wygrać z 4% prowizją Allianza i ich polityką "podpisywania umów in blanco", często bez daty (to już z mojej autopsji). Co do zasad kto powinien i kto może - w AXA ludzie wiedzą dokładnie tyle co inni akwizytorzy - znam sprzedawców AXA, Nordea, Bankowego, PZU, Generali i CU - nikt się tu nie wybija, każdy prezentuje podobny poziom wiedzy na temat OFE, niestety ogólnie niski... Wyluzujcie ludzie trochę bo zacznę myśleć, że boli was to, że AXA jest liderem transferów. Pozdrawiam.
any / 2008-05-09 15:15 / portfel / Bywalec forum

ile mają płacone ratownicy PZU czy CU za uratowanie klienta.

Oj, chciałbym mieć zapłacone za uratowanie tyle, ile za transfer do AXA. Serio.
A przy okazji - rozumiem Twój poziom wiedzy na temat OFE jest wysoki?
Pewnie tak jak domniemanie o prowizjach...
Morpheo78 / 77.253.253.* / 2008-05-09 17:08
Cóż, widać wiem więcej o systemie prowizyjnym w niektórych funduszach niż Ty, mimo że Ty z siebie robisz znawcę tematu Any... Popytaj, posłuchaj i dowiesz się, jak dobrze można zarobić ratując np. dla PZU. Podpowiem Ci, że więcej niż za zapisanie do AXA. Sprawdź jeśli nie wierzysz i daj znać czego się dowiedziałeś. I jeszcze jedno - ja nie domniemywam, ja wiem o czym piszę. Z autopsji (modne słowo na forum ostatnio). Co do poziomu wiedzy o OFE - wiem zdecydowanie więcej niż przeciętny Polak, bo siedzę z tej branży już kilka ładnych lat i staram się być "na bieżąco". Nie tylko z systemem wynagradzania. Pozdrawiam.
any / 2008-05-09 17:57 / portfel / Bywalec forum

Podpowiem Ci, że więcej niż za zapisanie do AXA.

Hi, hi...
Ale budzik jeszcze nie zadzwonił?
Jakoś tak CU wypadło z wątku, dlaczego?

ja nie domniemywam, ja wiem o czym piszę. Z autopsji (modne słowo na forum ostatnio).

Ano modne, modne, ale czy sens jego jest Ci dokładnie znany?

bo siedzę z tej branży już kilka ładnych lat i staram się być "na bieżąco".

Widzisz, ja nie siedzę ale pracuję w tej branży i nie ładnych kilka lat ale od początku i jestem na bieżąco, a nie staram się być i bez cudzysłowu.
Szczerze ubawiony pozdrawiam
Morpheo78 / 77.253.253.* / 2008-05-09 19:07
Cóż, ciężko rozmawia się z kimś, kto jest aż tak pewien swej nieomylności jak Ty. Skoro Cię moje słowa bawią - cieszę się niezmiernie. Ja jestem inny - zdaję sobie sprawę, że mimo wszystko nie wiem jeszcze tyle, ile chciałbym o OFE wiedzieć. Ale staram się zgłębić ten temat. Cóż, może będzie mi kiedyś dane spotkać taki autorytet w tym zakresie jakim Ty jesteś i uścisnąć Twą dłoń. Czego i innym, równie jak ja błądzącym forumowiczom życzę.
any / 2008-05-10 15:00 / portfel / Bywalec forum

Ja jestem inny

No cóż, każdy z nas jest inny. Gratuluję pokory, szkoda że musiałem ją odrobinę wymuszać.
Nie lubię sięgać po tego typu argumenty, jednakże trafiłeś z zarzutami o wysokości prowizji ratowników CU i PZU jak kulą w płot. Tak się składa, że w początkach OFE pracowałem dla PZU, obecnie pracuję dla CU. I nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności pozostały mi świetne kontakty w naszym narodowym ubezpieczycielu, na tyle świetne, że znam siatki prowizyjne. Więc proszę się nie silić na ironiczny ton i wycieczki w licytacje kto ma lepsze informacje i nietrafione podpowiedzi. Zwłaszcza w kontekście nagłego zamilknięcia na temat prowizji w CU (zorientowałeś się, że jednak znam lepiej te prowizje, prawda?) brzmi to dość groteskowo.

Niezmierne mnie ucieszyłeś chęcią spotkania i szacunek jakim mnie obdarzyłeś...

Życząc miłego weekendu, pozdrawiam.
Morpheo78 / 87.205.178.* / 2008-05-12 21:41
Ech, Twoja wiara w nieomylność mnie poraża. Skomentuję tylko jedną sprawę - prowizje. Sam OSOBIŚCIE dostałem propozycję od kolegi - agenta PZU - by uratować klienta który zmieniał OFE z PZU na CU. Wynagrodzenie wynosiło 1000 zł (jeden tysiąc złotych polskich). Tyle płaciło PZU. Ja w "naszym narodowym ubezpieczycielu" świetnych kontaktów nie mam. Ja WIEM ile tam płacą. Po prostu. Jeszcze jedno - może znasz się lepiej na prowizjach i na OFE jako całości, ale poczytaj co piszesz - więcej pokory. Ty też się zapewne mylisz i nie pokazuj każdemu, kto myśli inaczej niż Ty, że nic nie wie... Pozdrawiam i kończę temat, odbiegający z resztą od meritum.
Piotrcu / 2008-05-09 07:36 / Bywalec forum
Morpheo78 problemem nie jest axa jako fundusz. Dobrze wiesz i ja też że aby przetransferować dużą liczbę klientów potrzeba duzej liczby akwizytorów. W ślad za tym idzie intensywny nieustajacy ich nabór. Teraz masz prosta odpowiedź skąd taka duza liczba osob wytransferowanych do axa. W odwecie fundusze organizują grupy "ratownicze" ktore uważam za normalny odruch obronny. Jest atak musi byc obrona.To prawa natury.
Morpheo78 z reka na sercu odpowiedz: po co to wszystko?? Po co te namawianie do zmiany? Czy główną role tutaj nie odgrywa prowizja?? Co napedza ta maszynę?? Co powoduje że taka armia "zmieniaczy" ruszajaca szturmem na klienta, wyszkolona jak komandosi używa argumentów zupelnie niesprawdzonych??Co powoduje to ze zmieniacz uprzedza o telefonie ratownika i zaleca a wręcz odradza spotkanie z ratownikiem???

Tylko oni są
niedoszkoleni, albo wręcz, jak piszesz Piotrcu, szkoleni
żeby oszukiwać??


Nic takiego nie napisałem. Jezeli juz poruszyles taki temat to ci odpowiem: Ludzie dla pieniedzy zrobia wiele, o wiele wiecej niz myslisz. Dotyczy to zwłaszcza ludzi - akwizytorów ktorzy nie maja zamiaru wiązać sie na dłuzszy czas z ofe lub firmą posredniczącą w transferach.Oni przychodza po kase, szkolenie jest dla nich tylko biletem wstępu na rynek. Reszte mozesz sie sam domyśleć.
Co do wynagrodzen za uratowanie to tez ci odpowiem : nie bedzie pieniedzy za uratowanie jeżeli nie bedzie transferów.

Wspomnij w takim razie, ile mają płacone ratownicy PZU czy CU za
uratowanie klienta. Więc są w stanie zrobić wszystko
(dosłownie), żeby uratować.


Tak samo wszystko jak akwizytor aby wytransferować.Proste. Jezeli cie ktos uderzy to albo oddasz, albo bedziesz dalej stał jak osioł i dalej bedziesz bity.
Po co to wszystko???Niestety lawina ruszyła, klient jest coraz bardziej zagubiony.
Jeżeli chodzi o mnie osobiście, to jestem za tym, aby zakazac jakiejkolwiek akwizycji zmieniania ofe. Jeżeli takie cos faktycznie zaistnieje, to bardzo zaboli tych, ktorzy z tego procederu stworzyli sobie niezłe źródło dochodu. Na dzien dzisiejszy wyglada mi to na rzeź klienta. Takie moje zdanie.Pozdrawiam.
Morpheo78 / 77.253.253.* / 2008-05-09 17:15
Zgodzę się z Tobą z tym co piszesz. Faktycznie jest to lawina. Zwróć uwagę jednak na jedną rzecz - to ustawodawca dał możliwośc transferowania klientów OFE. A za klientem idą pieniądze. Więc który fundusz nie chciałby mieć jak najwięcej klientów? Dlaczego CU jest największy? Czyżby miał ponadprzeciętne wyniki? Nie, te są co najwyżej na średnim poziomie. Po prostu świetnie spisali się, szczególnie na początku reformy, ich akwizytorzy. I jakoś wszystko było ok. Czy uważasz że jak ktoś ucieka z CU, PZU czy innego ING np. do AIG czy Generali (o AXA boję sie pisać) to robi błąd? Albo jak ktoś chce iśc do Polsatu, mimo że dekoderów już nie dają? Jeżeli przemyślał tą decyzję to jego wybór. Inna rzecz że jest mnóstwo osób które faktycznie tylko o zarobku myślą. Tego nie wyeliminujemy. Uważam że system nadawania uprawnień powinien zostać zreformowany ale transfery jako takie powinny pozostać. Bo co ma powiedzieć przykładowy Kowalski, który zapisał się do Bankowego bo ciotka nalegała? Ma tam zostać do emerytury i patrzeć jak inne OFE zarabiają dla swoich klientów więcej? Tym bardziej teraz, kieyd prozije od składki będą na tym samym poziomie i zmieniając fundusz nic się nie traci. Są plusy i minusy transferó, ja widzę więcej za niż przeciw. Pozdrawiam trzeźwo myślących i nie dyskryminujących żadnego OFE.
Piotrcu / 2008-05-09 17:49 / Bywalec forum
morpheo78 ustawodawca dał mozliwosc zmiany ofe to niezaprzeczalne, gdyz nie mozna wiązać klienta z firma na smierc i zycie. I do czego doszło?? Jezeli klient moze zmieniac to nalezy mu pomóc w decyzji i przy okazji zarobić. Prawda??Dorobiono na predce ideologię, wymyslono akcje odzyskiwania składek, jakieś kampanie informacyjne itd. to o czym sporo na stronach starego KNUiFE. Jak myslisz który fundusz zaczął stosowac takie zagrywki??Zapewniam cie ze zaden z duzych funduszy bo im to bylo niepotrzebne.I znowu musialbym palnąć nazwe tego funduszu, ale sie pogniewasz ze tylko o nim sie pisze.
Zapewnie mi na nie nie odpowiesz, tak jak nie odpowiedziałes na poprzednio zadane pytania.
Co do ucieczek, to moim zdaniem ponad 90 % transferów jest dziełem akwizytorów.I ten przyslowiowy Kowalski o ktorym wspominasz niech zmienia fundusz , jego wola, żyje w wolnym kraju, ale czy on tak naprawde chce i ma zamiar zmienić fundusz?? Czy raczej ty go do tego zachecasz? Jakich argumentów w takim razie uzywasz przy zmianie z NN na axa lub z generali na axa lub z innych?Odpowiedz jezeli posiadasz cywilna odwagę.
Morpheo78 / 77.253.253.* / 2008-05-09 19:29
A dlaczego nie napiszesz nic o sytuacji, że 90% Polaków nie ma pojęcia o co chodzi z "tymi funduszami"? Nie uważasz, że należy się nam wiedza na tem temat? Nie powinniśmy miec świadomości dokąd trafiają nasze pieniądze? Co do brakujących składek - pochodna tego co napisałem. Jesli klient nie wie co to za system to skąd ma wiedzieć czy trzeba składek pilnować czy nie? Czy trzeba wyciągi czytać czy nie? No i skąd wiedza co z tych wyciągów wynika? Ja jestem zwolennikiem pilnowania systematycznego wpływu składek do OFE. Zapewne Ty również, bo gdybys napisał że nie, to chyba byłbys niespełna rozumu. Powtórzę po raz kolejny - skąd klient ma wiedzieć że to dla niego tak istotne, by składki wpływały? Z własnego doświadczenia moge powiedzieć, że ok. 90 % klientów OFE nie ma wszystkich składek, i kolejne 90% nawet o tym nie wie. Więc co mi da, że jestem w Polsacie, ING czy CU skoro nie ma tam moich pieniędzy, a co za tym idzie nie kupuje jednostek? Nie zarabiam wtedy, z tym chyba też się zgodzisz. Co do zmiany z ING OFE na AXA nie miałbym obecnie żadnych oporów - spójrz na wyniki OFE za ostatnie 24 m-ce, 12 m-cy, 6 m-cy. Trend się odwrócił i teraz sa lepiej zarabiający od ING (no chyba że posługujesz się stereotypami, zasłyszanymi przeze mnie niedawno z ust jednej z kierowniczek PZU, która powiedziała "przecież ING jest najlepsze"). Może w reklamie jest najlepsze. Co do Generali - też ma słabsze wyniki od AXA, ale spisuje się lepiej niż ING. Dla mnie to jeden z najlepszych OFE, mimo że nie lubię ich akwizytorów. Gdyby klient chciał się do AXA zapisać - zapisałbym, gdyby miał opory - zrozumiałbym. Co do innych OFE - nie ruszałbym obecnie AIG, przepisując z innych OFE do AXA nie miałbym żadnych wyrzutów sumienia. Tyle teorii. Pamiętaj o jednym - od 2004 prowizje od składki dla nowo wstępujących sa takie same (wyjątek Allianz), a opłata za zarządzanie nie robi zbyt wielkiej różnicy (kilka złotych w skali roku przy przeciętnym kapitale), więc jestem zdania, że jeśli ktoś chce to może i powinien zmieniac fundusz. Jeszcze jedno - nie jestem osobą, która co 2 lata ciągnie za sobą swoich klientów do nowego OFE licząc na nowe prowizje. Żeby była jasność.
Piotrcu / 2008-05-05 12:21 / Bywalec forum
Jola123 Są martwe rachunki w axa i to sporo. Z notowań za marzec 2008 jest ich w axie 13,5 % !!!!
slabszy jest jedynie Pocztylion 14,05%. I tak należą sie gratulacje :):):)
Daniel.axa / 83.14.149.* / 2008-04-18 13:16

Wniosek - "doradcy" piszą umowy na pałę, nie zważając na
to czy klient jest zatrudniony, czy nie.
IMHO AXA płaci za każdą umowę, a np. CU, PZU, czy ING
(wymieniam te trzy, bo jestem tego pewien) płacą dopiero
za umowę potwierdzoną przez ZUS i po zaksięgowaniu
składki.
any pozwolę się wtrącić swoje trzy grosze.Nie wiem jak to jest w przypadku akwizycji przez spółki dla AXY,ale akurat tak się składa,że ja pracuję dla AXY,tylko że mam umowe podpisaną bezpośrednio z nimi i wynagrodzenie za spisaną umowę otrzymuję dopiero wtedy,gdy na konto zapisanej osoby z rynku pierwotnego,wpłynie składka z ZUSu i to w wysokości nie mniejszej niż 50,00 zł (te same zasady są w przypadku osób z rynku wtórengo).Więc po co miałbym pisać umowy na kogoś kto nie pracuje i nie odprowadza składek.Myślę,że te same warunki dotyczą i spółek prowadzących akwizycję na rzecz OFE AXA.
hehe / 83.3.249.* / 2008-05-01 13:28
spólki prowadzące akwizycję na rzecz AXA OFE płacą w ten sam sposób, pracuję w takiej spółce
any / 2008-04-18 13:39 / portfel / Bywalec forum
Danielu
Wiem jak płacą 3 towarzystwa, przepraszam, teraz 4.
Szukam przyczyny takiej wielkiej rozbieżności pomiędzy ilościami martwych rachunków w towarzystwach. Zobacz sam - w sztukach AXA ma więcej martwych niż CU.
A taka konkluzja jest pierwsza z brzegu.
eme / 83.22.6.* / 2008-04-18 14:00
Any tak jak pisałes dziki nabór akwizytorów powoduje to że oni zapisuja do ofe ciotki, wujków , bezrobotnych, bezdomnych, po to tylko aby tylko zarobić.Powazny fundusz na tego typu akwizycje sobie nie pozwoli.
any / 2008-04-18 15:52 / portfel / Bywalec forum
Eme, może inaczej - AXA spóźniła się ze startem w Polsce, teraz usiłuje nadrobić zaległości. Sięgnięto po pierwsze z brzegu rozwiązanie i najęto zewnętrznych doradców, czy dobra czy zła to polityka - czas pokaże.
Jednak nie odsądzał bym tego towarzystwa od czci i wiary, bo równolegle z tym działaniem rozpoczęła budowę własnej sieci dystrybucji, czego dowód masz w osobie Daniela.
Taka polityka może przynieść korzyści, ale istnieje (o czym już wspominałem) ryzyko, że doradcy, którym się podziękuję wezmą ze sobą swoich klientów OFE, a często gęsto bywa, że i życiowych i ogólnych.
I moja praktyka wskazuje, że to ryzyko jest całkiem spore.
Bo kilkukrotnie zdarzyło mi się już wraz z OFE ratować polisy życiowe kolegów...
A to już jest przestępstwo w naszej branży...
Darek.R / 78.88.195.* / 2008-04-21 08:38

Sięgnięto po
pierwsze z brzegu rozwiązanie i najęto zewnętrznych
doradców, czy dobra czy zła to polityka - czas pokaże.

Kolego akwizytor to nie doradca!!!Kolejny raz tak piszesz i uzywasz tego okreslenia w swoich postach.Myśle że to podstawowa wiedza którą powinien posiadać każdy akwizytor.
Jeżeli chodzi o mój stan emocjonalny to bez obaw:))Dobrze ze nie próbujesz mnie przekonać do CU bo i tak by Ci sie to nie udało.Dziwi mnie troche fakt ze tak bezgranicznie ufacie swoim kolegom akwizytorom CU i po raz kolejny czytam że powątpiewacie w moje doswiadczenie z gburowatym akwizytorem Commercial.W każdym stadzie można spotkac czarną owce.Pewnie tak samo wśród agentów innych OFE tacy ludzie są.Ale dlaczego piszesz że nie wierzysz aby tak było??Nie wiem?Gdybym się skupiał tylko na liczbach to wybrałbym Polsat,tylko pytanie czy po ostatnich czarnych miesiącach na giełdzie byłbym zadowolony?Jak sie odbiła bessa na wynikach OFE Polsat nie trzeba podpierać linkami.Kazdy akwizytor to widzi.Dzieki wszystkim za sugestie.Na pewno taka polemika jest cenna.Gdyby jeszcze nie było tutaj opinii akwizytorów,agentów,doradców i innych ludzi zajmujacych się OFE zawodowo to byłoby całkiem fajne forum.tylko ze Ty chcesz napisać jak najlepiej o CU a inny akwizytor o AXA.
eme / 83.22.43.* / 2008-04-23 08:21
Darek.R


Gdyby jeszcze nie było tutaj opinii akwizytorów,agentów,doradców i innych ludzi zajmujacych się OFE zawodowo to byłoby całkiem fajne forum.


Czytam i nie moge nie zabrać głosu. Na wszystkich forach wypowiadaja sie nie tylko laicy ale tez w wiekszosci osoby posiadajace odpowiednia wiedzę i doswiadczenie. Gdyby wypowiadali sie tylko ci ktorzy takowej wiedzy nie posiadaja, powstało by błędne koło, z wielka przewaga informacji nieprawdziwych, zmyslonych lub też wypowiedzianych pod wpływem emocji. To własnie ci ktorzy maja wiedze uporzadkowuja to o czym tutaj sie mówi, wyjaśniają sporne kwestie, odpowiadaja na pytania. Jak sobie wybrazasz forum bez znawców tematu?? Jak sobie wyobrazasz takie forum gdzie są same pytania bez odpowiedzi? Zastanów sie.
any / 2008-04-22 12:38 / portfel / Bywalec forum

Kolego akwizytor to nie doradca!

No przecież stale o tym piszę, i zdaje sie wskazywałem nawet definicję akwizycji, w kontekście pretensji do OFE o brak obsługi, ale faktem jest, że transfery do AXY w przeważającej większości robią pośrednicy mianujący się "doradcami" czasami nawet "niezależnymi". No ale cóż, zbyt słabo wyartykułowałem ironię, ze co słusznie mi się oberwało - wybacz brak cudzysłowu.

Dziwi mnie troche fakt ze tak bezgranicznie ufacie swoim kolegom akwizytorom CU

Hmm, dziwne by było, gdybym sobie samemu nie ufał, nieprawdaż? Jestemm akwizytorem i co gorsza (dla niektórych) w obie strony, to znaczy zapisuję, przepisuję i odzyskuję dla CU

powątpiewacie w moje doswiadczenie z gburowatym

Już napisałem dlaczego trudno mi w to uwierzyć, przeczytaj kolego o strzelaniu sobie w kolano, ale cóż Panem Bogiem nie jestem i moje doświadczenie jest ograniczone.
A wierz mi każdy, wcześniej czy później, będzie potrzebował dobrego agenta, dlatego kontakt z klientem jest dla nas bezcenny.
Czyli podsumowując nie kwestionuję Twojej wypowiedzi, tylko prosto mówiąc "w pale mi się nie mieści" że takich ludzi ta święta ziemia nosi. Czy teraz jaśniej się wyraziłem?

tylko pytanie czy po ostatnich czarnych miesiącach na giełdzie byłbym zadowolony?

A to zależy kiedy przeniósł byś się z CU do Polsatu. Jeżeli przed trzema laty - byłbyś do przodu. dwa lata temu - jesteś na równo, rok temu - mógłbyś się zdenerwować
Ale agresywna polityka inwestycyjna tego funduszu sugeruje, że powrócą mocne stopy zwrotu...
Ale to takie gdybanie, w każdym razie wszystkim rozważającym zmianę funduszu na inny, lepiej zarabiający, pytam czemu nie wybrali właśnie Polsatu.
any / 2008-04-22 13:07 / portfel / Bywalec forum
A i jeszcze, za szybko kliknęło mi sie "Dodaj"

Gdyby jeszcze nie było tutaj opinii [...] ludzi zajmujacych się OFE zawodowo to byłoby całkiem fajne forum

A pozwolę sobie się nie zgodzić - nudno by tutaj było.
Każdy czego innego tutaj szuka, Ty chciałeś sobie ulżyć i zjechać CU i nie neguję Twojego prawa do wyrażenia swojej opinii, ale probowałem polemizować z nią. Chyba mi wolno?
A moja prywatna opinia jest taka, że na przejściu do Nordei akurat za dużo nie zyskałeś, a trochę utraciłeś. Nawet nie biorąc pod uwagę opłaty dystrybucyjnej.

Świadom zasięgu i ograniczeń wynikających z tej formy komunikacji nie sprzedaję nic w tym miejscu - byłoby to bez sensu i nieuczciwe w stosunku do klienta. Zwłaszcza, ze podstawą mojego utrzymania nie jest OFE.
Proszę więc o traktowanie mojego wyznania, dla kogo pracuje, zgodnie z moimi intencjami. To znaczy nie ukrywam, że pracuję dla jednego podmiotu, bo nie mam nic do ukrycia, ale jestem świadom, ze moja opinia może być traktowana na zasadzie "każda sroka swój ogon chwali". Tylko proszę przy tym pamiętać, że bywam na tym forum w celach rozrywkowych i edukacyjnych, serio - naprawdę pytania i opinie klientów OFE są dla mnie świetną nauką, a okazja do poznania ścieżek sprzedaży agentów konkurencji jest bezcenna.
I sugestia dla Ciebie - szkoda, że opinie na temat jednostki przenosisz na ogół, bo uraziłeś także mnie, na podstawie jednostkowego incydentu. Jeżeli chcesz się czegoś dowiedzieć, to posłuchaj co inni mają do powiedzenia, a nie reaguj impulsywnie na opinie odbiegające od Twoich. Dyskusja ma to do siebie, że przedstawiając odmienne poglądy usiłujemy wypracować kompromis.

pozdrawiam
Darek.R / 78.88.195.* / 2008-04-24 00:03
Nikogo nie chcialem urazić!Jezeli tak się stało to sorry!!Mielismy do czynienia z niesympatycznym agentem funduszu dla którego Ty pracujesz wiec mieliśmy świete prawo tak napisać.Jakbys troszke bardziej przyjrzał sie moim wypowiedziom to byś zauważył stwierdzenie:

Żeby była jasność.Nie twierdze że wszyscy agenci CU to
niesympatyczne gbury.Może po prostu my mielismy pecha

Natomiast Ty twierdzisz ze wiekszosc agentów konkurencji nazywa siebie "niezaleznymi doradcami."
transfery do AXY w
przeważającej większości robią pośrednicy mianujący się
"doradcami" czasami nawet "niezależnymi".

Więc kto kogo obraża??
Jeżeli zaś miałbym się odnieśc do sprawy obecności na forum ekspertów to wcale nie twierdze że nie sa potrzebni.Źle mnie zrozumieliście.Jasne że są potrzebni.W końcu na każde forum zaglądają ludzie którzy chcą sie dowiedzieć czegoś i zdobyc cenną informacje.Zatem fajnie że profesjonaliści są.Tylko że powoli zaczyna to przypominać spór gdzie jeden próbuje pokazać że akurat OFE dla którego pracuje jest lepszy niż inne.I wbrew temu co piszecie pośrednio odbywa się tutaj właśnie"sprzedaż produktów" którymi się zajmujecie.Nie reaguje impulsywnie ale denerwuje mnie to że agent CU neguje wszystko i wszystkich choć doskonale wie że akurat CU to nie jest TOP wśród funduszy.
Dlaczego nie chcesz uwierzyć w żenujące zachowanie agenta CU??To ze Ty jesteś być może uczciwym i miłym gościem nie generalizuje sprawy.
W każdym stadzie
można spotkac czarną owce.Pewnie tak samo wśród agentów
innych OFE

Pozdrawiam wszystkich!!
RyB / 2008-04-18 17:01
AXA nie spóźniła sie ze startem w Polsce tylko przejeła gotowe PTE i OFE.
AXA chciała wejść do Polski dużo wcześniej i kupic akcje PZU. Wtedy się wycofali a PZU kupiło Eureko. Jak się to dla Eureko skończyło to wszyscy wiemy.
A te zewnętrzne firmy pracowały już dla Winterthura. A że są skuteczne o tym świadczy ilość klientów w sesjach transferowych - Winterthur/AXA od dawna jest w czołówce.
any / 2008-04-22 13:27 / portfel / Bywalec forum

AXA nie spóźniła sie ze startem w Polsce tylko

Właśnie - spóźniła się, bo na starcie reformy emerytalnej było głośno w całym świecie, system kapitałowy nie jest novum i wiadomo było, że może być to niezły biznes i okazja do wejścia na świeży i chłonny rynek. Niestety AXA w latach 1998-1999 zajęta była czymś innym i zignorowała otwarcie się nowych rynków na wschodzie Europy, a teraz usiłuje to nadrobić. I w tym sensie mówię o "spóźnieniu" AXY.

Co do skuteczności "zewnętrznych doradców" już wcześniej wyrażałem swoje zdanie na ten temat - natomiast moja praktyka "odzyskiwacza" kładzie w gruzy mit o skuteczności tych państwa - transfery do AXY wybijam z głowy w 90%, przy średniej skuteczności na poziomie 50%. Taka mała statystyka mówi chyba sama za siebie?
Morpheo78 / 87.205.213.* / 2008-04-24 00:20
TAk sie tylko wtrącę - dlaczego uważacie że AXA to pachnie nieuczciwością? W czym ten fundusz jest gorszy niz inne? To że Bankowy pozyskuje klientów z innych OFE to ok, a że robi to AXA to już źle? To że CU, PZU, Bankowy czy inna Nordea ratuje kogo sie da używając czasami mało etycznych argumentów to ok? To że agenci Generali często pokazują wyniki któreych żródła pochodzenia nie potrafia przytoczyć to w porządku? Jeśli AXA jest nieuczciwa to o innych OFE i ich agentach trzeba powiedzieć tak samo. skoro już uogólniamy. Bo oczywiście my, tu piszący na forum, jesteśmy idealni i myślimy tylko o naszych klientach. Bo jak inaczej... Co do ratowników - CU, PZU, BAnkowy i Nordea to dla mnie Anty TOP 4. Za całkiem dobre prowizje potrafia zrobić wszystko by klienta odzyskać. I nie jest ważne, czy przeszedł do AXA, ING czy Polsatu. Nie uwierzę żadnemu ratownikowi, że zostawił klienta jak się dowiedział, że przechodzi do lepszego OFE. Taka branża że kasa i nic więcej, nie ukrywajmy. Zacytuję pewnego faceta w sukience, któremu kasa tak bliska jak agentom OFE - "Nie róbmy z szamba perfumerii".
kalusia / 194.181.127.* / 2008-04-24 11:00
PIOTRCU
Jetes wielki.

Świeta prawda, to co napisałeś. W przygotowaniu przez KNF sa zmiany, które zakazują bezposredniej akwizycji funduszy. Na transferach zarabiają tylko akwizytorzy. Ttrzy miesiące temu jeden taki z DSA próbował mnie namówic na przejscie z NN do AXA. W NN jestem od samego poczatku (od1999roku). Duzo zarabiam więc płacę wysokie składki do OFE. Mam znizki od comiesięcznej składki wpływajacej na OFE. NN jest duzym funduszem, który pobiera niższe składki za zarządzanie w porównianiu do AXY. A co najwazniejsze ma wyższą powiedzmy 3 letnia stopę wzrostu w porównaniu ze wspomnianą AXĄ. Oczywiscie nie dałam sie przekonać, bo mam argumenty i interesuję sie finansami. Nachalność i brak troski o klienta, brak profesjonalizmu ze strony DSA była żenujaca. Wobec powyższych argumentów jezeli jestem przymuszona do płacenia na OFE mam prawo powiedzieć NIE akwizycji. Ja nie dałam sie urobić, ale ilu jest takich , którzy przetransferuja sie do OFE na gorszych warunkach?
edafton / 83.14.149.* / 2008-04-24 13:02

A co najwazniejsze ma wyższą powiedzmy 3 letnia
stopę wzrostu w porównaniu ze wspomnianą AXĄ

Czyli to już przeszłość.A teraźniejszość jest już inna i ten "cudowny" ING idzie na dno.W inwestycjach nie ważne jest to co było,tylko to co będzie.I coś jeszcze dla porównania-czyli stopy zwrotu:

zacznijmy od ING
Tygodniowa (1T)
-0,28%
Miesięczna (1M)
+0,46%
Kwartalna (3M)
+1,96%
Półroczna (6M)
-9,32%
Roczna (1R)
-7,15%

a teraz odżegnywana od czci na tym forum AXA
Tygodniowa (1T)
-0,19%
Miesięczna (1M)
+0,53%
Kwartalna (3M)
+2,05%
Półroczna (6M)
-7,83%
Roczna (1R)
-5,92%

na dokładke dodajmy CU
Tygodniowa (1T)
-0,22%
Miesięczna (1M)
+0,45%
Kwartalna (3M)
+1,74%
Półroczna (6M)
-9,57%
Roczna (1R)
-6,29%

Dane ze strony www.notowania.pb.pl
Piotrcu / 2008-04-24 09:08 / Bywalec forum
Tez czytam i mysle ze nie chodzi tutaj o nieuczciwość axy jako funduszu a jedynie o agresywność akwizycji. Popatrz ci sie porobiło. Był spokój do czasu az ktos wymyślił transferowanie klienta pod pretekstem odzyskiwania skladek z zusu, akcji informacyjnych, doradztwa emerytalnego i wszystkiego tego co bylo i jest na stronach KNUiFE. Wiązało sie to przede wszystkim z tym że fundusze chcialy pozyskac klientów, lecz na rynku poczatkowym ( nowozatrudnianych) po prostu sie nie liczyły. Obiecano akwizytorom zdrowe wynagrodzenie i hurraaaa na klienta. Uruchomiona została cała maszyneria poczawszy od telesekretarek, kierowników grup, scieżki kariery, samochody, itp.Prym w tej mało chlubnym ale zarazem intratnym interesie wiedzie własnie axa W ślad za akwizytorami ruszyły osoby starajace sie o pozostanie klienta w starym funduszu.To normalny odruch, podobnie tak jak ty bys stracil swojego klienta z którego zyjesz. Prosze nie pisz że ratownicy CU,PZU, Bankowy, Nordea robia wszystko aby klienta odzyskać. Wymieniasz ich tak jakby ci staneli na drodze do odniesienia sukcesu:):):) Skad wiesz że tak robią?? :):):) Druga sprawa co twoim zdaniem znaczy przejscie do lepszego funduszu??? Który to jest?? Jak pamietam ktos reklamowal w telewizji ze axa jest funduszem ktorego wybiera sie najczęściej. Wybiera czy podpisuje transfer???To duza róznica. Transfer prawie w 100% przypadków jest zasługa zarabiajacego na tym akwizytora a nie inicjatywa klienta. Po prostu prowizja jest jego świetlana ideą. Mam nadzieje ze niebawem sie to skonczy a wówczas sie zobaczy ktory to fundusz jest najchetniej wybierany.
dor / 85.28.153.* / 2008-04-25 11:01
Podpisywanie transferu to wg Ciebie nie wybór?
Akwizytor lub agent przykuwa kajdankami klienta do siebie ,albo go torturuje ?
Przepraszam ale żeby się podpisać pod czymś to ja muszę chcieć a wg mnie to jest wybór.:)
Piotrcu / 2008-04-25 12:14 / Bywalec forum
dor Z pełnym szacunkiem. Dla mnie wybor znaczy cos co ja robie z własnej inicjatywy i po własnych przez nikogo nie ukierunkowanych przemysleniach. W momencie kiedy pojawia sie akwizytor, faktycznie tez mam wybor lecz jest on podyktowany presja spotkania i pozyskanych od niego informacji. A czy wiesz co jest w tym zastanawiajace??? To że te informacje zawsze sa korzystne dla klienta!!!! Nie dziwi cie to????? To zasada akwizycji, klient musi poczuc korzyść chociaż jej nie ma i moze nigdy jej nie zaznać.:):) Samo złożenie przez klienta podpisu, jest koncowym elementem taktyki ( sciezki sprzedaży) sprzedawcy- akwizytora.Przeciez wybrał :):)Ale czy rzeczywiście samodzielnie czy wieksza rola byla w tym akwizytora??
Darek.R / 78.88.192.* / 2008-04-17 12:33
Żeby była jasność.Nie twierdze że wszyscy agenci CU to niesympatyczne gbury.Może po prostu my mielismy pecha na takiego trafić??Bez urazy.Pozdrawiam

Najnowsze wpisy