Proszę o opinie

Marylka / 83.22.212.* / 2006-09-29 08:10
Witam wszystkich forumowiczów.Mam kasę do zainwestowania na ok 5 lat jestem amatorskim inwestorem i mam taką opcję przedstawioną przez Deutche bank i mam czas do poniedziałku.
Otóż 1/3 kasy w CITI Akcji
1/3 kasy w Arka-zrównoważony
1/3 kasy w Skarbiec-III filar w sumie koszty manipulacyjne wyjdą mnie 6,5% to b,dużo .Bardzo proszę o podpowiedz i opinie może ktoś ma lepszą wersję sprawdzoną w praktyce bo te pienążki są b ważne i nie mogę sobie pozwolić na wielkie ryzyko.Mam czas przez wekend do przemyślenia pomóżcie.Bardzo cenię opinie i propozycję, bo jest tu dużo dobrych finansistów oraż graczy giłdowych,czytam stronkę codziennie.Bardzo dziękuję i Pozdrawiam
Wyświetlaj:
pawlo / 2006-10-01 22:34 / portfel / Bywalec forum
jeśli na 5 lat to polecam AEGON brak kosztów manipulacyjnych in 23n fundusze do wyboru
, bezstresowe inwestowanie
analizy@neostrada.pl
piszta / 85.28.114.* / 2006-10-01 12:38
poleczm supermarket funduszy w mbanku bez prowizji fundusze akcyjne na piec lat pewny zysk !
in.in / 83.144.75.* / 2006-10-01 12:47
skad wiesz ze fundusze akcyjne po 5 latach dadza pewny zysk? Np w Japonii bessa trwala ok 15 lat... Po drugie mowisz w ujeciu realnym czy nominalnym?

in.in
wojcher / 2006-09-29 11:11 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Najpierw musisz sobie odpowiedzieć na pytanie ile chcesz zarobić i ile jesteś w stanie ponieść strat (nie może to być odpowiedź max zysków min strat).
5 lat to długi okres. W tym czasie fundusze akcj nie przyniosą straty a zysk na peweno bedzie większy niż na lokacie bankowej. Jeśli cenisz bezpieczeństwo to polecam zdywersyfikowasć portfel w którym powiny się znaleźć fundusze akcyjne i lokaty bankowe. Co do funduszy akcji to podzieliłbym je również na fundusze akcji zagranicznych i krajowych. Nie polecam funduszy hybrydowych gdyz (jak zauważyłem z własnego doświadzczenia) ich wahania są dodatnio skorelowane z wahaniami giełdy - jak bedzie bessa to i tak stracisz.
Fundusze rynku pieniężnego nie są konkurencyjne dla lokat bankowych (bodajże w ubiegłym miesiącu robiłem sobie zestawienie Arki Ochrony Kapitału z rachunkiem a vista E-MAX+ w m-banku i m-bank okazał sie korzystniejszy o kilka dziesiątych %).
Ale najpierw musisz skupic się na pierwszym akapicie i wtedy można zacząć rozmawiać dalej a decyzja zawsze należy do Ciebie
mick / 2006-09-29 11:38 / Uznany Gracz Giełdowy
ja jeszcze dodam ze III filar nie nadaje sie na 5-letnią inwestycje. tam wkladasz kase z mysla o emeryturze. przy wyjeciu kasy wczesniej (przed 60-tką) zaplacisz dodatkowo podatek oraz dosc spore oplaty za wycofanie srodkow. Po za tym inwestycja w 3 filarze (IKE) ograniczona jest max rocznym limitem wplat - 150% sredniego wynagrodznia w Polsce (czyli obecnie ok. 3500zł rocznie mozna wplacic na IKE).

Potwierdzam takze z wlasnego doświadczenia ze fundusze hybrydowe, zrownowazone nie sa najlepszym wyborem. Ryzyko do akcyjnych jest podobne a zarobek duzo mniejszy, a wprzypadku spadkow zrownowazony (Arka) tracil mi nawet wiecej od akcyjnego. TAk wiec czesc kasy w akcyjne, a czesc w stabilny wzrost lub ochrone kapitalu z mozliwoscią konwersji na akcje (lub jezeli nie bedziesz miala czasu sledzic sytuacji na gieldzie to lokata bankowa).
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy