Forum Forum nieruchomościBudowa

prosze o pomoc czy za 150 tys wybuduje dom

prosze o pomoc czy za 150 tys wybuduje dom

Nikefor / 89.229.244.* / 2008-09-01 15:43
Witam mam równiez pytanko chce postawic dom taki około 100m w okolicach Grudziadza woj
kujawsko-pomorskie.Czy kwota 150 tys bedzie wystarczajaca chodzi mi o stan zamkniety
Wyświetlaj:
trani / 83.5.208.* / 2009-10-08 23:17
nie sluchaj tych bzdurnych wypowiedzi , ja za miesiąc sie wprowadzam do wlasnego domu ,dom ma 150 m2 budowałem na działce ktora juz miałem , calkowity koszt budowy to 250 tys. zl z tym ze dom jest w wysokim standardzie , zadna blachodachowka , zadne plastiki , zaden styropian ,
jr968 / 194.105.132.* / 2009-10-08 22:17
Spoko, to tylko kwestia standardu. Dla przykładu plemiona afrykanskie zamieszkujące dżunglę środkowo-zachodniej Afryki buduja domy (w których zamieszkują ich wielodzietne rodziny) zupełnie nie angażując się finansowo. Fakt, trochę z przymusu, bo nie mają żadnych pieniędzy (ani kredytów) po prostu. To tylko kwestia standardu.
ryjek_tom2 / 195.116.85.* / 2010-03-11 08:31
Krótko i na temat :) pozdrawiam takie pytania są bez sensu trzeba sobie ustalić standart , budżet i potem próbować sie w nim zmieścić... :)
103 / 213.158.199.* / 2009-10-08 21:18
Gdzie ty żyjesz? Za 150 tys. możesz postawić szklarnię 10m x10m. Pod warunkiem posiadania działki.
budowlaniec / 83.5.228.* / 2009-10-08 19:04
wybudujesz , nawet pod klucz pod warunkiem ze masz juz działke .
Barbetka / 83.238.226.* / 2009-09-21 19:28
JASNE! Dla lalek:) Pozdrawiam:)
Marek P / 77.254.61.* / 2008-12-14 18:05
Bialystok
dom160m2, parterowy z garazem.
od czerwca 2008 postawilem osobiscie - zatrudniajac zazwyczaj 2 ludzi.
Fundamenty, sciany, strop, wiezba, dach, dachowka plus o************ jak woda, szambo, posadzki. za 14.5 tys zaplacilem za okna i brame garazowa.
suma na dzis dzien 161 tys. (nie liczac dzialki)
najbardziej zaluje ze zdecydowalem sie na lany strop ktory mi zajal ponad miesiac i kosztowal 30 tys pln. dzis wiem, ze gdybym zrobil drewniany skrocilbym czas do 2 tyygodni i zaoszczedzil jakies 20tys.
chcesz zlecic budowe brygadzie zewnetrznej/ w bstoku biora zazwyczaj 140-150pln/m3 domu. albo 10tys fundamenty, 10tys sciany, 10 tys strop, 10 tys wiezba. 18pln/m2 balchodachowki, 30pln za dachowke chyba ze karpiowka(ponad 50)
jezeli jednak ksztalt domu bedzie wymyslny, dodasz klinkier, wole oczka to za luksusy trzeba placic. krotko mowiac, chcesz miec lepiej (czasami wcale nie lepiej tylko bardziej czaso- , praco- i kapitalochlonnie), plac lepiej.
Swieca1984 / 2011-03-23 15:13
Witam, również jestem z Białegostoku i poszukuję firmy, która zbudowałaby mi dom w stanie surowym zamkniętym. Czy może mi Pan przesłać na maila namiary na jakąś firmę godną polecenia. pozdrawiam
ElaKlara / 195.85.241.* / 2012-08-20 11:51
Witam,
ja również połączam sie sie do prośby.
baldy / 89.171.107.* / 2008-12-03 17:06
Ja zacząłem budować w 2007. Dom wprawdzie letni, ale normalny, murowany. Powierzchnia użytkowa ok 70 m.kw, pietrowy, prosty w fakturze. Jest prawie urządzony, bez ocieplenia zewnętrznego (będzie metoda lekka mokra). Licznik wybił 117 tyś. Instalacje elektryczną i hydrauliczną robiłem sam. Instalację elektryczna mam bezpuszkową, w topografii gwiazdy, a wodną z miedzi. Fakt, nie mam instalacji CO, ale mi niepotzrebna, przy tej kubaturze wystarczy dobra koza i ogrzewanie podłogowe.
Szacuję, ze dobiję gdzieś do 140 tyś złotych. I mam wszystko, z ogrzewaniem podłogowym włącznie.
A spece już w 2007 spuścili z tonu.
ROCY / 80.164.187.* / 2008-11-22 09:25
Ja zacząłem budwę domu w marcu 2008. Dom 129 m2 plus poddasze 80 m2 i piwnica. Do tej pory udało się zrobić stan surowy otwarty z dachem pokrytym na razie tylko deskami. Kosztowało mnie to (bez działki) ok 200000 zł.
acomitam / 83.11.112.* / 2008-09-18 08:57
Kluczową sprawą jest projekt. Trzeba się jednak liczyć z tym, że wyceny materiałowe inwestycji przedstawiane w projekcie są w luźnym związku z rzeczywistością. Gdy ja się bawiłem w budowę domu wyszło mi circa 2x tyle, z tym że do realizacji wynająłem firmę, na którą scedowałem także zakupy materiałów. Z doświadczenia mogę też powiedzieć, że w zakresie konstrukcyjnym nie warto oszczędzać na materiałach i surowcach. Przyzwoitej jakości musi być beton, elementy drewniane konstrukcji dachu, pokrycie dachowe i okna. W środku można sobie pozwolić na zdecydowanie większe oszczędności a i pole manewru jest zdecydowanie większe.
.
Jeśli mam być szczery to trochę nie wierzę, aby wystarczyło na stan "pod klucz", ale na surowy zamknięty + odrobina wykończenia, aby można było zamieszkać, jak najbardziej. Trzeba też zwrócić uwagę na przepisy, które uzależniają np odbiór budowy i możliwości zameldowania od stanu wykończenia.

Reasumując: jeśli Szanowny Kolega ma gotówkę i działkę, to nie ma się co zastanawiać, trzeba budować!!! Lepiej pomału wykańczać pomieszczenia we własnym domu niż dać się doić developerom i utonąć w kredytach na 30 lat, płacą bankom i developerowi..
Gresoeasd / 62.233.231.* / 2008-09-18 13:44
Mysle ze za 150 tys bez dzialki na stan surowy zamkniety + 80 tys na wykonczenie
T o m e k / 81.15.184.* / 2008-09-18 08:21
Cześć
Jestem na etapie rozprowadzania pradu po domu. Budowę rozpoczęliśmy w lipcu 2007. W 2007 zrobiliśmy tylko fundamenty, resztę w 2008. Do tej pory stoi dom przykryty blachodachówką, wstawione są okna i brama. Nie ma tynków, ocieplenia dachu, ogrzewania, podłóg (jest wylana pierwsza podłoga na gruncie). Dom jest parterowy bez poddasza mieszkalnego - 125m2 + 18m2 garaż. Fundamenty robiliśmy sami (aczkolwiek beton był z gruszki), do murów i więźby-blachodachówki wzięliśmy majstrow. Do tej pory wydaliśmy ok. 100tys zł (Pd-wsch Polska, działkę już miałem). Uważam, że spokojnie można ten koszt zmniejszyć jeszcze o ok. 10tys (pustaki brałem w bardzo wysokiej cenie w tamtym roku, teraz jest taniej, można z kilku rzeczy by było zrezygnowac, jak wklad kominowy, ocieplenie fundamentów, cieńsza pierwsza podłoga itp itd - ja to zrobiłem bo uważałem, że warto)
Wazny jest tez projekt. Ja patrze, jak placi znajomy i ja. On buduje wiekszy dom i on ma strop betonowy ja drewniany (ok. 8 tys taniej), on ma duzo okien z bajerami ja mniej (ok. 13 tys taniej), on ma schody i balkony ja nie mam bo w moim projekcie nie ma. Ja nie mam piwnicy on ma i boje sie zapytac ile go wyniosla.
Oczywiscie zapewne jemu sie bedzie bardziej komfortowo mieszkalo, chociaz juz widze, ze moj domek bedzie super i mniej do sprzatania ;-)

Proponuję zapoznac sie z budowlanka od znajomych w internecie na spacerach (bardzo dużo można się dowiedzieć jak co się robi obserwując domy nowobudowane lub już stojące) no i polecam wymienianego tu już Excela. W nim wszystko policzysz tak jak trzeba nie kupisz czegoś za dużo czy za mało. No i można sobie przekalkulować różne rozwiązania i wybrać dla siebie to optymalne.
Uważam, że 150 tys to dużo kasy. Ja zaczynałem mając 40 tys i nie wiem skąd wzięły sie pozostale. Jak zaczniesz to juz idzie.
Teraz przewiduje, ze potrzeba mi drugie 100 tys, żeby sie wprowadzic. Prosze o porade, skad je wziac ;-).
Samodzielna / 88.199.173.* / 2011-02-01 14:22
Nareszcie ktoś pozytywnie napisał, ja też mam ok 40 tyś i myślę o wylaniu fundamentów w tym roku nie wiem jak nazbieram resztę ale wiem że nie mogę liczyć na kredyt więc wolę wolno budować niż wynajmować. kiedyś zamieszkam we własnym domu( działke mam wolałabym inną ale..)Pozdrawiam
marek 19.53 / 83.24.72.* / 2008-09-17 23:11
Tak, ale:
1. prosty w kształcie, bez wielkich ozdobnych okien , łukowych lub okien wykuszowych .
2. parterowy z nieużytkowym poddaszem,
3. stropodach z dźwigarów, , najlepiej kopertowy, na planie prostokąta (nawet jeżeli budynek ma wcięcia lub wykusze) ocieplenie w stropie, nachylenie dachu nie więcej niż 35-40 % (ok. 20-22 stopnie).
4. najtańsze pokrycie to blachodachówka lub blacha trapezowa (dobrze dobrana trapezówka np. grafitowa matowa wygląda całkiem elegancko). Trapezowa przy dachu kopertowym daje mniej odpadu. Uwaga - nie kupuj najtańszej, to pozorna oszczędność.
Nie zapomnij o wentylacji dachu - perforowana podbitka i wylot powietrza w kalenicy.
Jeżeli deskę podrynnową ostrugasz i zaimpregnujesz oszczędzisz kilka arkuszy blachy i na robociźnie dekarza.
5. Ściany zewnętrzne - gazobeton M-500 na klej. Ytong jest sporo droższy. Grubość 24 cm wymaga ocieplenia i elewacji od razu, 36 cm wystarcza. Czysto wymurowane i ew. zaimpregnowane np. CT-17 mogą poczekać na tynk albo ew. docieplenie. Pamiętaj w tym przypadku o ociepleniu wieńca i nadproży. Sugeruję takie dobranie wysokości okien i drzwi wyjściowych (naświetle górne) by sięgały do wieńca. Oszczędzisz sporo na nadprożach.
6. podłogi - wyłącznie wykładziny. Włącznie z kuchnią i łazienką. Warunkiem jest dobrze zrobiona, przeszlifowana i zaimpregnowana wylewka.
7. Kuchnia, łazienka - żadnych glazur. System szorowalny Beckers'a - tapeta z włókna szklanego na specjalnym kleju i farba. Super i w dodatku zrobisz bez problemu sam.

ad. 6 i 7 - w ten sposób wykończyliśmy właśnie mieszkanie brata wynajęte na mini żłobek. Najemca jest zachwycony. Ja sam mam cały dom w wykładzinach, w kuchni tapetę winylową, w łazience trochę glazury nad wanną i umywalką (tak kupiłem), resztę łazienki wykleiłem dobrą papierową kilkanaście lat temu, nawet nie zmywalną . I trwa.
W korytarzu 8m2 wykładzinę dywanową traktuję jak wycieraczkę. 2 razy w roku piorę, raz na kilka lat wymieniam. Koszt raptem kilka stówek ale jaka wygoda.

Wkrótce zabieram się za przebudowę domu - starzywo i dziadostwo z epoki Gierka - w myśl powyższych zasad.

Życzę powodzenia.

Jeżeli masz pytania zostaw maila, chętnie pomogę.
gwin / 83.8.84.* / 2008-09-17 18:52
Tak, ale :
1. cena działki 0d 0 do 50tyś.
2. stan surowy od 30tyś do 150tyś. zależy od wielu czynników.
Fundament w wykopach wyłożonych folią.
Porotherm lub ytong lub keramzyt lub podobna technologia), strop drewniany z więźbą , deski i papa na welonie szklanym 9 tymczasowo ).
Tynki cienkowarstwowe.
mistrz budownictwa. / 80.239.242.* / 2010-08-22 13:58
dzialke moznakupic i taniej o dziesiec tysiecy,mury mozna wybudowac zatrzy tys,euro sa ludzie co zrobia na dniowke wszystko,ale wy znacie tylko jeden styl jak ,w polsce jest ciezko cos zrobic bo wszyscy uwazaja sie zauczciwych a innych za nie wiem co .pozdrawiam lepiej oddajcie sie tym co sami za was to umieja zrobic itaniej,pozdrawiam.
trani / 83.5.251.* / 2008-09-17 18:22
Ci co tutaj w wiekszosci sie wypowiadaja to zielonego pojecia nie mają o budowaniu , dom 150 m2 spokojnie systemem gospodarczym wybudujesz , troche braknie na wykonczenie w wyzszym standarcie , ja koncze dom 180 m2 zostały mi jeszcze podlogi , koszt całkowity z podlogami 300tys. dzialke miałem po rodzicach , przy budowie sam nic nie robilem .
pp75 / 212.2.108.* / 2008-12-03 13:09
taaa, no to widocznie Ci sie trafily rewelacyjne ekipy... :)
Moze sie podzielisz kontaktami, bo takich specow co za 150 kPLN wybuduja nawet stan surowy zamkniety dla domu z poddaszem 180m2 to ja jeszcze nie spotkalem :P
Aha no i oczywiscie zakladam ze wszystko jest zrobione dobrze z nie najtanszych materialow (jak mur z jednej warstwy najtanszego pustaka) i nie leje sie nic na glowe tudziez sciany maja przynajmniej gdzieniegdzie jeden kąt prosty.
Nie spotkalem jeszcze projektu domu w typie jaki opisujesz ktory by był liczony stan surowy na mniej niz 200 kPLN a te wyceny i tak sa zwykle zanizone jesli chce się zrobić cos porządnie.
nes / 2008-09-17 14:49
da sie wybudowac jak budujesz sam ja 83m2 2 pietra wybudowalem za 93 ale sam wszystko robilem
majer994 / 95.49.210.* / 2015-01-20 19:24
Jeśli budujesz dom samodzielnie, bierzesz inną firmę do każdego etapu robót i sam zamawiasz materiały to logiczne jest, że koszty rosną. Znajomy zlecił firmie V3nra budowe do stanu surowego otwartego i zyskał na tym około 20%, ponieważ każda duża firma zamawia dużo materiału i z tego powodu ma korzystne rabaty. Na pewno korzystniej jest zlecić całą budowę jednej firmie, która wcześniej robi kosztorys i od początku jest wiadomo jaki będzie koszt inwestycji.
Zbenio / 83.22.220.* / 2008-09-17 17:25
Za 150 tysięcy EURO z całą pewnością:)

Moim zdaniem powinno się założyć około 3000,- złotych za 1 mkw domu. Jeżeli standard ma być bardzo wysoki to nawet do 5000,- złotych za 1 mkw.

Pozdrawiam
cyfron / 79.186.170.* / 2008-09-17 12:30
Budę dla psa to postawisz :)

Najnowsze wpisy