proszę poczytać

gosiek75 / 2009-03-02 20:58
witam mam otóż taki problem a niewiem gdzie o umieścić.
jestem matką samotnie wychowującą 3 dzieci.Od 2004 roku pracowałam sezonowo w Holandii żeby z czegoś żyć.Wtym czasie pobierałam zasiłek rodzinny w polsce ale teraz rops stwierdził ze niesłusznie dlatego ze moje składki były odprowadzane w Holandii i tam powinnam sie ubiegać o zasiłek rodzinny a ze sie nie ubiegałam to moja strata.Ale wpolsce za rok muszę zwrócic .miałam czas zeby sie odwołać ale... pismo pisane dn05.02 dotarło do mnie.......27 lutego?????????czyli po czasie co jest grane kto ma racje?Ja twierdze ze to dzieci są uprawnione do zasiłku a one były w polsce a ROPS ze tam gdzie składki.czy ktoś sie zna na tym tak dobrze że może mi coś doradzić ?Nadmienie że jeżeli składa się wniosek to trzeba mieć z USdokument o dochodach na którym widnieje że są z holandii.prosze o pooomooooc!!!!!
Wyświetlaj:
jaroslawlabecki@wp.eu / 2009-03-08 20:05
Witam.Uprawnienia do świadczeń społecznych ,w postaci zasilkow,nabywa się podwarunkiem oplacenia skladek,a ich rodzaj i zakres zależą od sposobu i okresu pracy w Holandii, W Królestwie Niderlandów może Pani otrzymać zasilek rodzinny po uprzednim przedstawieni zaświadczenie ,że zasiłek na dzieci nie jest pobierany w Polsce.Sprawami zasiłku zajmuje się SVB (Bank Ubezpieczeń Społecznych) strona internetowa http://www.svb.nl/.
Po co to piszę ?.Zapytać SVB (adres podany) czy były odprowadzane składki socjalne ?Nie ma skladek nie ma prawa do zasiłków.
gosiek75 / 2009-03-18 20:29
dziekuję za odpowiedz.Pani kierowni rops oswiadczyła ,że mają potwierdzenie opłacania składek bo prosili o to stosowny urząd w holandii.Ja tego niewidziałam więc niezwłocznie to sprawdzę.

Najnowsze wpisy