Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Prowadzący firmy zapłacą wyższe składki. "To niesprawiedliwe"

Prowadzący firmy zapłacą wyższe składki. "To niesprawiedliwe"

Wyświetlaj:
tomcio_paluch / 2016-01-25 16:33 / Bywalec forum
Pani Taranowska z OPZZ czegoś nie rozumie. Prowadzący działalność, w przeciwieństwie do pracowników, nie mają żadnych ulg i odliczeń ani innych przywilejów, a nawet urlopów. Składki emerytalną i rentową płacą sami, a nie w połowie z pracodawcą. Ponadto płacą składki od 60 % średniej krajowej w dużych przedsiębiorstwach, które nijak się mają do rzeczywistej średniej płacy w Polsce.
miecz Damoklesa / 88.156.133.* / 2016-01-25 14:00
w każdej większej sieci handlowej pracownicy są segregowani na umowy śmieciowe i na etat.
Niesprawiedliwość ??????????????????? nie to jest granda komunizm w wydaniu Putina!
A co się dzieje z obniżeniem wieku emerytalnego , co się stało :)?
A obiecane minimalne stawki 12/h dla niewolników ?
Ostatnio czytałem że potrzebne są konsultacje :))))))))))))))))))))))))))))))
z kim :)
Czyżby Tusk BIS !
Gość482 / 31.61.140.* / 2016-01-25 12:24
Pani Taranowska,
a jaką emeryturę (w jakiej wysokości) otrzymam za 35 lat? Czy da mi Pani zaświadczenie, że za 35 lat dostanę emeryturę w wysokości ... zł? Obawiam się, że nie. Polecam wyrok SN - emerytura to nie prawo a przywilej. Co za emeryturę będzie można kupić? ZUS to piramida finansowa. Z bieżących wpłat wypłacona są bieżące świadczenia.
MajsterOdTapet / 83.243.38.* / 2016-01-25 12:00
Podstawa do obliczenia składki ZUS to średnie wynagrodzenie liczone dla firm zatrudniających powyżej 9 osób, czyli zupełnie innych firm niż tych prowadzonych jako indywidualna działalność gospodarcza. Stąd taka wysoka składka ZUS.
Składki ZUS niczego nie gwarantują na przyszłość, bo idą na wypłaty bieżących emerytur. Pieniądz nie przenosi wartości w czasie.
basia 10000 / 89.206.34.* / 2016-01-25 11:36
Pani Tarnowska nie wytrzymuje jak Pani mowi ze im wiecej odprowadze tym bedzie wyzsza emerytura-Dlaczego manipuluje pani spoleczenstwem TO NIEPRAWDA----jezeli za pare lat bedzie duzo starych ludzi to ja i tak dostane nizsza emeryture niz dzisiaj bo jak zawsze zus zmniejszy naliczany procent .....ile procent bylo 20 czy 10 lat temu ile jest dzisiaj a ile bedzie jutro---jakby nie patrzec dostane duzo mniej niz CI ktorzy juz sa na emeryturze-W gazetach pisza jak sie starzejemy i jakie czekaja nas za pare lat emerytury nawet 30 procent ostatniej placy WIEC TO CO PANI mowi nija sie z prawda zeby nie powiedziec klamstwo i oszustwo
moje imię / 79.191.144.* / 2016-01-25 10:58
Odprowadzam ZUS traktując go jako dodatkowy podatek. Nie liczę na pomoc lekarską z NFZ ani płatności w ramach mojej choroby. Godzę się z niższą emeryturą i ciężko pracuję z myślą o przyszłości.
Uprzejmie proszę wypierniczać z mojego życia.
Marek882 / 89.67.25.* / 2016-01-25 10:56
Chętnie bym założył działalność, pomysł mam, kalkulacje zrobione, zarobić mogę od 2 do 3 tysięcy zł, ale powiem wprost - przy składce ZUS 1200 zł mi się nie opłaca. Wiem, że wstępnie miałbym obniżony, ale to tylko krótki czas, ja liczę biznes na składce normalnej żeby się nie zdziwić. Co z tego że zarobię 3000 zł, wcale nie mało, jeśli połowę muszę oddać w haraczu ? Wolę siedzieć na bezrobociu i znajomym firmom budowlanym wynosić gruz po remontach do śmietnika, dostaję za to średnio 1500 zł do łapki. Ostatecznie nie jestem biznesmenem tylko pomagierem ale kasa ta sama i to 6-7 godzin dziennie. A państwo nic nie dostaje ode mnie, taki mamy kraj.
Adam40 / 195.248.247.* / 2016-01-25 09:17
2375,40 zł (60% prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego ) A jeśli w grudniu zarobiłem 870 zł ( brak klienta na usługi remontowe ze względu na święta ) to dlaczego nie mam zapłacić 60% od zarobionej sumy ? Dlaczego nie napiszą ze składka ZUS to nie mniej jak 1100 zł a górnej granicy brak ?
a fe / 79.184.240.* / 2016-01-25 07:47
Co za fajansiarstwo! Artykuł świadomie przemilczający zupełnie inną niesprawiedliwość i systemowe ograniczenie Polaków. Otóż te 60% podstawy wymiaru składek, to przede wszystkim silny kaganiec na rozwój jakiejkolwiek firmy, bo na zryczałtowanym ZUSie można zaoszczędzić jak już się zarabia, ale na początku, to jest tylko blokujący haracz, nieprzystający w żaden sposób do ekonomii i zysków małej , początkującej firmy. To jest obecnie ok 1200 zł, obowiązkowe, nieważne czy zarobiłeś , czy nie! Jakoś gadając od lat o gospodarce i jej rozwoju, żadna z liberalnych partii nie zwróciła świadomie uwagi na fakt, że uwolnienie tego kagańca da Polakom i budżetowi takiego kopa, że Europa się schowa!!! Jesteśmy bardzo przedsiębiorczy ale przyznano nam w unii status taniej siły roboczej więc do prowadzenia biznesu od początku nas się zniechęca wysokim, zaporowym haraczem, który ekonomicznie jest absurdalny, tak dla Państwa jak i obywateli. Dlaczego? Bo wpływy z tytułu ZUSu i podatków po jego uprocentowieniu będą rosnąć, a nie maleć! Społecznie Polacy też zyskają!. To myślenie o Polakach (nas samych i naszego rządu) jako o nieodpowiedzialnych złodziejach daje rządowym "ekonomistom" argument do utrzymywania tego szkodliwego kuriozum, choć nie ma on w ogóle pokrycia w faktach! No bo niech sam sobie każdy odpowie czy nie chciałby mieć wysokiej emerytury i czy nie jest sprawiedliwe, by była ona uzależniona od wysokości odłożonych na państwowym koncie pieniędzy?! Większość odpowie tak ,prócz... samych przedsiębiorców ale tych już dobrze sytuowanych. Dlaczego? Z dwóch powodów! Musieliby zacząć płacić większy , rzeczywisty ZUS (ale i tak tylko do określonej wysokości - jest górna granica) oraz musieliby ścierpieć powstającą niezależną konkurencję!!!! Każdy fachowiec czy pracownik u złego przedsiębiorcy mógłby bez problemu pod wpływem konfliktu z szefem, założyć własną firmę w tej samej branży. Prowadzący biznes to wiedzą i tego się bojąc jednocześnie, nie mają bodźców do pozytywnych zmian w kwestii praw pracowniczych i podnoszenia wynagrodzeń! Do tego dochodzi spore wyemancypowanie bogatszych przedsiębiorców! Zarobiwszy duże pieniądze w przedziwny sposób szybko dochodzą do wniosku, że żadne obowiązki fiskalne i społeczne już ich nie dotyczą!!! Bo oni na emeryturę już mają i już nie muszą dokładać się do pokoleniowego ZUSu, choć to przecież system solidarny, nic tu się nie zmieniło. O przepraszam zmieniło, bo przecież mieliśmy wolnorynkowe OFE, ale wolnorynkowi liberałowie nie mając pomysłu na wymierający pokoleniowo ZUS, zagrabili wcale nie wolnorynkowo, tylko po prostu złodziejsko jedyną skuteczną reformę emerytalną Polski współczesnej! Liberałowie ani myślą więc, by dorzucać się jak reszta obywateli do ZUSu składką od całych dochodów, to jeszcze ograbiają tychże obywateli z zagwarantowanej emerytury liczonej wolnorynkowo od rzeczywiście zgromadzonych środków. Czytaj: od podatków i haraczy to są biedni (gorsi), my to panowie szlachta i wara wam od naszych przywilejów! Pomyślałby kto , że nam się nowe kopalnie pootwierały! Następny argument to taki, że będą nadużycia! OCZYWIŚCIE ŻE BĘDĄ! Ale do ciężkiej cholery, od czego jest armia urzędasów zatrudnionych za nasze, na ciężkich etatach skoro nic nie robią, by tych nadużyć nie było?! To że wiele przepisów jest martwych , to wielka zasługa właśnie ekonomicznych liberałów ostatnich 20 lat! Bezmyślna wiara w wolny rynek, a przede wszystkim w pieniążki lobbystów i własne przywileje podtrzymuje tą patologie i nie daje nam żadnego bodźca do obywatelskiego rozwoju! Chcecie sprowadzić naszych rodaków do domu? Znieście haracz ZUS! Tylko tyle i aż tyle!!!
Adwk999 / 37.47.174.* / 2016-01-25 06:41
To może na początek proporcjonalnie do zarobków zapłacą dziennikarze, aktorzy i inne "gwiazdy" mediów.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
pracysienieboje / 94.254.133.* / 2016-01-25 01:44
Prowadzenie firmy wymaga nakładu czasu, pieniędzy i stresu. Dwa pierwsze lata to bardzo często praca 24 godziny na dobę. Potem też wiele czasu zajmuje marketing, pozyskiwanie klientów, koordynacja produkcji, nowe technologie czy produkty, bo konkurencja nie śpi. Kto nie probowal, ten nie wie. Wielu, ktorzy próbowali, wróciło na etaty do innych pracodawcow, bo nie dali rady. Bo to nie jest ciasteczko z wisienką prosto z nieba. To ciasteczko wymaga potu, nieprzespanych nocy i harowki dzien w dzien bez limitu. Dopiero kiedy tą ciezka pracą osiągnie się stabilność i firma zacznie dawać dochod można ciasteczko zwienczyc wisienką I, jak na wstępie zauważyłam, dla wielu ma to miejsce dopiero po dwóch latach wyrzeczeń i zapieprzania na maksa. Wprawdzie są i tacy, którym los za friko daje szansę na biznes, z nieba leci łatwy pieniądz, ale to inna bajka. Większość przedsięwzięć to praca krok po kroku, i zanim zacznie sie kręcić, ileś tam załaman i wątpliwości by rzucić wszystko w diabli. Ale zazdrosnicy widzą tylko efekty, bynajmniej nie ponoszone koszty.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
T. / 81.190.49.* / 2016-01-24 23:56

Wiesława Taranowska zwróciła uwagę, że w obecnym systemie emerytalnym im więcej składek odprowadzimy, tym przyszłe świadczenie będzie wyższe.

Zapomniała p. Taranowska tylko powiedzieć ,że wysokość emerytur uzależniona jest także od wskaźnika wyliczeń przyszłych emerytur,co od czasu do czasu ulega zmianom, aby obywatelom na emeryturach nie przelewało się.
tojak / 83.29.186.* / 2016-01-24 23:49
Tak wygląda ciągła pomoc małym przedsiębiorcom i zmniejszanie ich kosztów pracy. A zarabiają czasem 500 zł, czasem 1000 miesięcznie. Brawo! Tak trzymać i jeszcze dokładać!
Jolka - katolka / 174.113.84.* / 2016-01-24 23:26
Gratulacje dla przedsiębiorców, którzy głosowali na PiS albo olali wybory. Macie czego chcieliście. Cieszycie się?
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy