Forum Forum prawneGospodarcze

prowizja dla firmy windykacyjnej

prowizja dla firmy windykacyjnej

węzeł / 83.10.162.* / 2010-06-02 00:03
podpisałam umowę z firmę windykacyjna, której powierzyłam egzekucję zapłaty 3 faktur od mojego dłużnika Dzisiaj dłużnika wpłacił mi pierwsza fakture. Jestem pewna ze nie było to spowodowane działaniami windykacji. Napisałam inforumjacego maila do biura windykacji, by sciagali tylko dwie pozostałe faktury, bo pierwsza jest uregulowana,, zaznaczając ze nie nalezy im sie prowizja od tej pierwszej, poniewaz nie było to zdeterminowane ich działaniami, a własna inicjatywa dłuznika. Windykacja wystawiła nakazała opłacic mi prowizje od odzyskanej kwoty. nei rozumiem dlaczego, skoro nie jest to ich zasługa. Zreszta to ja biuro poinformowałam o tej wpąłcie, a nie na odwrót. do tego poprosiłam o przedstawienie mi dokumentów swiadczacych ze faktycznie wczesniej niz dzisiejszy przelew skontaktowali sie z dłuznikiem(czy to formą pisemną czy osobistym spotkaniem), co swiadczyłoby o ich działaniu. Mysle ze jesli nie zdazyli skontaktowac sie z dłuznikiem, a on sam z siebie wpłacił to mimo zawarcia umowy nie wykonali tej usługi, zatem nei powinni dostac porwizji...
w ogole moja umowa z windykacja jest dla mnie nei zrozumiała, nic w niej nie jest sprecyzowane i pewnie tu jest haczyk. nosi nazwe: umowa przelewu poiwerniczego przelewu i mówi o przejęciu przez windykację wierzytelności na mocy art. 509-518. k.c, dalej tylko podane sa kwoty do sciagnięcia i dane dłuznika, na koniec podpisy.Teraz nie wiem co moge z tym zrobic...
pomózcie
Wyświetlaj:
Gru[...] / 89.65.189.* / 2016-03-11 23:31
Umowa przelewu powierniczego polega na czasowym przeniesieniu długu na rzecz firmy windykacyjnej. W umowie zapewne jest zaznaczone że wszelkie wpłaty przez dłużnika po podpisaniu umowy traktowane są jako spłaty w wyniku działań windykacyjnych i należy się prowizja a za zerwanie umowy przed jej wygaśnięciem lub jeśli okaże się że dług nie jest wymagalny itd. należy się pełna prowizja liczona od wartości całego zadłużenia. W takim przypadku nie pozostaje nic innego jak zapłacić prowizję dla firmy windykacyjnej. No chyba że w umowie jest inaczej.

[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
rozjechany... / 83.31.13.* / 2012-04-11 20:40
Ja także podpisałem taką umowę. I powiem Ci , że musisz te pieniążki chyba im wpłacić na konto a później może Ci zwrócą co masz zapisane w umowie. Ale kiedy... Ja ma 10% ale jak odstąpię to muszę zapłacić 20 %. Jeżeli jednak nie uda się ściągnąć to i tak muszę zapłacić 9 + VAT. No gówno kompletne ... Ciekawe czy pójdą na jakąś ugodę. Odradzam komukolwiek. Lepiej iść do prawnika zapłacić za napisanie ponaglenia do zapłaty a efekt może być 5 razy lepszy. NAUKA kosztuje ale NAUCZKA jeszcze więcej.
----- / 83.1.81.* / 2010-06-02 23:30
Czy wiesz gdzie ja bym miał firmę windykacyjną? Pewnie tak, więc teraz już wiesz.
ekstrafight / 93.179.208.* / 2010-06-02 14:32

w ogole moja umowa z windykacja jest dla mnie nei zrozumiała



Jak mozna podpisywac cos, czego sie nie rozumie ?

Najnowsze wpisy