Forum Forum pracyDokumenty

przedstawiciel handlowy dla sklepu internetowego

przedstawiciel handlowy dla sklepu internetowego

keywon / 2017-06-06 17:59
Witam,
Prowadzę sklep internetowy i chciałbym zatrudnić osobę do pozyskiwania klientów i zbierania zamówień - taki przedstawiciel handlowy.

Czytałem trochę o zarobkach dla takich osób i wiem że mają podstawę i jakiś mini procent od sprzedaży.

Czy gdybym chciał zatrudnić osobę i z góry zaoferować mu że otrzymuje np. podstawę 500zł miesięcznie i 8-10% od wartości sprzedanego towaru (netto) to czy to będzie uczciwa zapłata?

Jeżeli macie jakieś propozycje jak to lepiej rozwiązać to chętnie posłucham.
Oczywiście telefon służbowy zapewnię i laptopa do pracy.

Pozdrawiam i czekam na Wasze opinie.
Wyświetlaj:
ragnesha / 2017-11-29 10:29
Myślę, że to dobra oferta. Tez kiedyś zaczynałam z menedżera internet-sklepu. Za pół roku zadecydowałam sie na otwarcie własnego internet-sklepu. Teraz kończymy web-dyzajn strony, już zapłaciłam imię domenowe i hosting tu https://hostovita.pl/, też mam niezła baze klientów, któe wcześniej pracowali ze mną. Gdychcecie p[rzedstawiciela handlowego z bazą klientów, mu łatwiej będzie zaczynać w tej branży samemu. Ale możecie zaoferować zielonemu.
szklarek / 2017-06-06 20:31
To zależy od realnych możliwości uzyskania konkretnej kwoty z tej sprzedaży i formy owego 'zatrudnienia'. Innymi słowy od łatwości uzyskiwania prowizji w tej dziedzinie, na tym rynku.

Przecież ma to znaczenie, czy taki handlowiec uzyskując za dany miesiąc np. 500 + 2323 zł, czyli wynagrodzenie 2823 zł będzie:
- miał DG i wystawiał fakturę (tu jeszcze kwestia tego czy będzie VATowcem czynnym)
- będzie na etacie,
- będzie na zleceniu (tu jeszcze kwestia rodzaju jego ubezpieczeń)

Innymi słowy jaki rzeczywisty koszt dla Ciebie będzie miało jego 2823 brutto.

Zwracam uwagę na kwestię płacy minimalnej :
- etatowca miesięcznej
- zleceniobiorcy i samozatrudnionego - godzinowej.

Najnowsze wpisy