Forum Forum finansoweBanki

przelew zagraniczny

przelew zagraniczny

joannaaaugustyniak / 2010-04-06 19:15
mam problem.29.03.2010r. wysłałam internetowo poprzez bank BZWBK przelew do Stanów.A ponieważ robiłam to poraz pierwszy wpisałam go tak jak dostałam od beneficjenta czyli czysty numer konta składający się z 9-ciu cyfr.Komputer przyjął ten przelew ,bank obliczył prowizję,ale do tej pory beneficjent nie otrzymał pieniążków.Wpisałam prawidłowo numer SWIFT banku a routing wpisałam w tytule(czyli w rubryce gdzie wpisuje się tytuł zapłaty).czy jest możliwośc że przelew dojdzie.?czy ktoś miał też taką sytuację i co zrobic?
Wyświetlaj:
ewelina_26_warka / 193.201.167.* / 2010-04-08 01:36
jezeli nr konta jest poprawny i kod swift tez to powinien byc zaksiegowany jezeli dane odbiorcy i jego banku sa odpowiednie. Gdyby przelew miał byc niezrealizowany to powinien pojawic sie komunikat o niepoprawnej dyspozycji. W najgorszym wypadku powinien przelw byc cofniety na rachunek nadawcy w ciagu kilku dni roboczych.
joannaaaugustyniak / 2010-04-08 10:57
dane odbiorcy się zgadzają ,dane banku i numer rachunku również ale niepokoi mnie fakt ze nie połączyłam numeru ABA z rachunkiem tylko wpisałam go w innej rubryce.Niedługo mijają dwa tygodnie i echo,z tym że pieniądze nie cofnęły się a bank informuje mnie że przelew został zrealizowany.Tak że nie wiem co o tym wszystkim myślec.

Najnowsze wpisy