Forum Forum prawnePracy

Przerwanie stażu poprzez podjęcie zatrudnienia

Przerwanie stażu poprzez podjęcie zatrudnienia

kasia412 / 91.218.61.* / 2015-06-13 07:00
Dzień dobry,
Jestem uczestniczką projektu unijnego "równi na rynku pracy" organizowanego przez OHP. Mój problem jest następujący: Otóż szukałam nowej pracy podczas stażu z którego nie jestem zadowolona i znalazłam pracodawcę, który zaproponował mi umowę zlecenie na okres 1 miesiąca. W regulaminie projektu jest taki zapis:
"Niezwłocznego poinformowania koordynatora projektu o rezygnacji z uczestnictwa w projekcie.
Rezygnacja może nastąpić z przyczyn uzasadnionych i niezależnych od uczestnika (szczególn
ie
w
przypadku podjęcia zatrudnienia, samozatrudnienia lub długotrwałej choroby
uniemożliwiającej kontynuację uczestnictwa w projekcie)."
Więc wczoraj poinformowałam OHP o sytuacji i tu jest mój problem: otóż stwierdzili, iż umowa zlecenie musi trwać min. 3 miesiące, by móc przerwać staż bez ponoszenia konsekwencji. Jeszcze pytałam się swojego regionalnego doradcy zawodowego, który zapewniał mnie, że wystarczy umowa zlecenie(nie wspominał o długości trwania umowy
Na pytanie, gdzie jest taki zapis(odnośnie wymogu trwania takiej umowy) nie uzyskałam odpowiedzi, gdyż pani z ochotniczego hufca pracy, musiała wyjść w pilnej sprawie.
Czy faktycznie jest taki wymóg, że umowa zlecenie musi trwać min. 3 miesiące? Dużo poczytałam w internecie i prawie wszędzie pisze, że wystarczy byle jaka forma umowy, a nigdzie o okresie jej trwania
Proszę o pomoc
szklarek / 2015-06-15 12:12
Jak sama Pani napisała- w regulaminie dostępnym na www
REGULAMIN UCZESTNICTWA W PROJEKCIE
„Równi na rynku pracy – EFS”
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego"

NIE ma zapisu o 'długości'. Zwracam uwagę też, że w rozumieniu np. ustawy o promocji zatrudnienia (która reguluje wszystko co z PUP związane) zlecenie NIE jest zatrudnieniem- jest 'inną pracą zarobkową'.

Z tego punktu widzenia uznanie zlecenia za przyczynę uzasadnioną to ukłon ze strony organizatora.

Problem tym większy- że właściwie nie jest to kwestia prawa pracy- w Pani programie w ogóle nie trzeba mieć statusu bezrobotnego.

Zatem regulacje ustawowe dotyczą relacji organizatorów z Ministerstwem- np. rozliczania tych staży.

Nie było osobnego dokumentu- jakiegoś regulaminu stażu, umowy stażu ?

Najnowsze wpisy