Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Przetarg na śmigłowiec dla armii. PZL-Świdnik chce wymogu produkcji dla wojska w Polsce

Przetarg na śmigłowiec dla armii. PZL-Świdnik chce wymogu produkcji dla wojska w Polsce

Wyświetlaj:
producent / 5.172.234.* / 2015-08-02 09:46
Mroczek wspiera polski przemysł zbrojeniowy: śmigłowiec z Francji, czołgi z Niemiec, samolot szkolno-bojowy z Włoch,różne pojazdy kołowe także z zagranicy.Modernizacja Leoparda z Niemiec, praktycznie bez udziału polski, podwozie do Kraba z Korei i tak by można bez kończ.Niech Mroczek powie co bierze z polskich zakładów, że o eksporcie nie wspomnę. Więc po co te brednie!
Erdon / 31.178.66.* / 2015-07-30 17:19
Związkowcy z solidarności boja się o własne stołki. Przepieprzyli kraj, a teraz wielcy patrioci? Tępe prymitywy. Który z tych zakładów jest polskim zakładem? Który z tych składanych śmigłowców jest polskim samolotem? Który z nich jest uzbrojony? Jaki system szkolenia oferowano? Jakie trenażery zbudowano? Głodne pieprzenie solidaruchów.
Pawel130 / 79.185.200.* / 2015-07-25 08:12
To jakaś hipokryzja.Mówią o zwolnieniu 100 osób, a w tym samym czasie prowadzą rekrutację do PZL przez Manpower.
Ergo846 / 91.199.250.* / 2015-07-24 11:52
Pytanie na inteligencję - która z tych dwóch firm produkcyjnych, jest polską? Dodam też, że Sykorsky'ego wykupił Lokheed Martin :) same polskie firmy :) MON wybrał najlepszą ofertę, otwierającą de facto miejsca pracy w Polsce. Sykorsky tak czy siak by zwolnił swoich pracowników - a właściwie robi to już nowy właściciel firmy, który ma INNĄ politykę!
trotyl smolenski / 83.9.150.* / 2015-07-24 10:18
zwiazki zawodowe rolnikow zadaja aby banany na polskim rynku byly produkowane w Polsce przez polskiego rolnika.
lech643 / 95.41.233.* / 2015-07-24 09:51
Polski żołnierz potrzebuje broń na najwyższym światowym poziomie, inaczej będzie atrapą wojownika, iluzją. Panowie związkowcy, najpierw trzeba umieć produkować towar zbywalny a później startować w przetargach. Wówczas nieważne czy dla polskiego czy obcego wojska, robota się znajdzie.
lenio410 / 83.26.253.* / 2015-07-24 09:50
No to stanęliśmy na głowie. Teraz w referendum naród i związki będą decydował o sprzęcie dla armii o którym nie maja zielonego pojęcia. "Bo ma to być wyłącznie polski sprzęt". Nadal przypomina mi to wbijanie gwoździa do ściany za pomocą komórki, bo za pomocą młotka nie da się prowadzić rozmów.
Gucio77 / 89.188.201.* / 2015-07-24 09:33
I tu kolejne kłamstwo zakłady w Mielcu i Świdniku od paru lat nie są polskie. Tylko prezes bywa pochodzenia polskiego aczkolwiek sterowany jest z "tylnego fotela"
--wałęsa / 83.5.144.* / 2015-07-24 09:30
Kiedy wreszcie tą bandę związkową rozgonicie na cztery strony świata?
jason504 / 31.174.48.* / 2015-07-24 09:20
jakie wspieranie polskiego przemysłu zbrojeniowego, czyżby zakłady w Świdniku lub Mielcu były jeszcze Polskie? żeby było śmieszniej związkowcy z Mielca i Świdnika protestują razem a co by zrobili gdyby przetarg wygrali albo amerykanie albo włosi? no i pomysł z obowiązkiem zakupów tylko z polskich zakładów to idiotyzm, ten kij ma dwa końce po pierwsze: jeśli polski przemysł zbrojeniowy zaproponuje produkcje kos przekutych na sztorc dla wojska to w to wyposażymy naszą armie? po drugie jeśli związkowcy w krajach do których my eksportujemy broń wpadną na podobny pomysł, wystarczy trochę myśleć
popass6 / 78.8.35.* / 2015-07-24 08:57
Czesiu - zobacz jak to robią Amerykanie - jak nie produkujesz u nich - to masz 0,1% szans na sprzedaż USA. Przykład Harriera - kupili, ale musiał być wyprodukowany w Stanach i to w takiej wersji w jakiej ONI chcieli...
Ale tak to jest, jak do decydowania pchają się dyletanci...
jason504 / 31.174.48.* / 2015-07-24 09:26
amerykanie to inna bajka, jeśli się wykłada taką kasę to się wymaga, a nie parę skromnych miliardów dolców, a w offsecie chcielibyśmy dostać 2 razy więcej, o ludzka naiwności
Ryki Rol! / 88.156.137.* / 2015-07-24 08:25
Konkurencyjność? Przykład konkurencyjności: prostytutka dała mi za 100zł i "uczciwy" doniósł mojej żonie która zrobiła mi potężną awanturę mówiąc żem baran i nawymyślała od jakich tylko. Argumentem było również że straciłem te stówkę a w domu mam to za darmo! Czyżby? odrzekłem jak tam dostałem za stówkę a ty mi za to całą wypłatę inkasujesz! Wpierw się zasępiła po czym durszlak wylądował mi na głowie!
niteb / 213.192.73.* / 2015-07-24 08:24
To skoro ma sprzęt które Polskie wojsko chce kupić to było go dać do przetargu a nie dawać sprzęt którego Polskie wojsko nie chciało a potem płakać w mediach...
WAGA1348 / 164.127.14.* / 2015-07-24 08:18

Związkowcy ze Świdnika i Mielca od kilku miesięcy protestują przeciwko tej decyzji, argumentując, że dyskryminuje ona polskich pracowników.

Zgodnie z prawem, skutecznie wspieramy polski przemysł, ale nie z powodów czysto ekonomicznych, ale z powodu bezpieczeństwa państwa. Oczywiście to jest ekonomicznie bardzo korzystne dla polskiego przemysłu - przypomniał wiceszef MON.
Takie i inne bajki słyszeliśmy już przy likwidacji polskiego przemysłu, m.in. przy sprzedaży "Świdnika". Tylko gdzieś mi się zapodział offset związany z F-16. Za to i wiele innych niegospodarnych decyzji i przekrętów uruchomimy po wyborach społeczne trybunały sprawiedliwości!
obserwator613 / 83.10.217.* / 2015-07-24 10:01
Pomysł związkowców oczywiście chory bo w dalszym ciągu wojsko musiało by kupować ten shit co do tej pory. Trzeba było wystawić do przetargu śmigłowiec taki jak chciała armia a nie teraz za plecami związkowców próbować wcisnąć armii wasz złom szanowny panie prezesie. Pochwalcie się jak wygląda wasza współpraca z armią dotycząca eksploatacji śmigłowców W-3W Sokół czemu o tym nikt nie mówi ? Na mój gust to jak tak ma wyglądać współpraca z wami to dobrze, że wybrali francuski śmigłowiec bo może oni nie będą sobie życzyć za głupią podkładkę jak za zborze.

Najnowsze wpisy