Forum Polityka, aktualnościKraj

Przewalutowanie kredytów walutowych na koszt banków może naruszać konstytucję. Polsce grożą duże straty

Przewalutowanie kredytów walutowych na koszt banków może naruszać konstytucję. Polsce grożą duże straty

Wyświetlaj:
zyt / 213.5.47.* / 2016-01-14 18:52
Niech wprowadzą ustawę a Trybunał za kilka lat zajmie się zgodnością z Konstytucją (wynik będzie taki jaki zostanie ustalony przez PIS)
anka760 / 37.128.20.* / 2016-01-14 17:16
To który art.konstytucji narusza ? Gdzie w konstytucji jest o złodziejstwach frankowych ?
Policzyć ile frankow jeszcze zostało-przeliczyt to na złotówki,po kursie z dnia podpisania umowy-przedstawić zarzuty pracownikom banków,którzy doprowadzili klientów do niekorzystnego rozporządzenia majatkiem-osądzic i skazać,banki całkowicie pokrywaja koszt przewalutowania-odpowiadaja materialnie i karnie za oszustwa-brak franków,klauzule niedozwolone.Natychmiastowa wymiana prezesów banków,w których Polska ma większosć-rozwiazanie i postawienie zarzutów członkom KNF i zarządowi NBP za parasol ochronny na bankowymi spekulantami. Jeżeli jakiemus bankowi nie pasuje,to proszę zlikwidować swoje siedziby na terytorium RP . KONIEC.
Wojciech005 / 5.172.232.* / 2016-01-14 17:01
USTAWA KOSZTEM BANKÓW ? A JAK BANKSTERZY NACIAGALI I OSZUKIWALI I KLAMALI TO BYŁO CZYIM KOSZTEM.
USTAWA MA ZLIKWIDOWAC SPEKULACYJNY I TOKSYCZNY PRODUKT JAKIM BYŁY KREDYTY W CHF I TEGO POLACY OCZEKUJĄ OD RZADU I PREZYDENTA -S PRAWIEDLIWOSCI, BO WTEDY BYŁO BANKI NACIAGAŁY I TO BYŁO NIEUCZCIEW BOGACENIE SIE BANKÓW KOSZTEM SPOLECZEŃSTWA
MARIONS / 31.1.179.* / 2016-01-14 16:39
CIEKAWE CZY DAWANIE POLAKOM KREDYTÓW W INNEJ WALUCIE NIŻ PLN, KTÓRY JEST ŚRODKIEM PŁATNICZYM W POLSCE BYŁO KONSTYTUCYJNE?????????????
Xco / 78.11.114.* / 2016-01-14 16:26
Jakoś Węgry mogły, a my Polacy dajemy w siebie orać. Dosyć tego. Wreszcie ktoś broni naszych interesów. Odwdzięczymy się wydając te pieniądze w trakcie naszej konsumpcji do budżetu Polski a nie do kieszeni banksterów.
uiohuuhi / 89.68.150.* / 2016-01-14 16:34
Co bredzisz ? sprawdź sobie jak przewalutowano na Wegrzech, nie po kursie z dnia kredytu.
A1c2 / 83.11.174.* / 2015-08-25 17:25
Czekam na decyzję Trybunału Sprawiedliwości - 19.09.2015 w sprawie Węgierskiej . Może być ciekawie .
buntownik / 95.160.227.* / 2015-08-25 16:32
Kredytobiorcy nie kłóćcie się . Banki to złodzieje czy bierzecie w PLN czy we CHF . Udzielili tym kredytów we CHF ,którzy nie mieli zdolności kredytowych, a więc biedocie bo wiedzieli że podniosą za chwilę kurs i uwiążą Polaków lub Polskę na 30 -40 lat by pracowali na nich . A teraz straszą sądami międzynarodowymi ,w przypadku niepłacenia .
MIKI666 / 83.26.89.* / 2015-08-25 13:17
A ktos zmuszal tych ludzi do brania kredytow we frankach?
Czy pracownik banku przykladal im pistolet do skroni i kazal pidpisac wniosek kredytowy.
KAZDY MYSLACY CZLOWIEK BIERZE KREDYT W WALUCIE KTORA ZARABIA!!!
Sami sa sobie winni!
Ja splacam w pln to moze tez zrobimy awanture zeby nam tez panstwo pomoglo bo my tez jestesmy biedni i piszkodowani.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
jan1978 / 80.54.42.* / 2016-01-14 16:29
generalnie obyło się bez broni ale 4 razy odrzucano mój wniosek o kredyt w PLN (brak zabezpieczenia, brak historii kredytowej bo byłem młody, singiel bez rodziny więc niepewny, itd). Bujałem się z wnioskami pół roku a banki rzucały kłody pod nogi. Kredyt w CHF dostałem w 2 tygodnie bez zabezpieczeń jak przy PLN, bez historii kredytowej itd. Czy to nie jest zmuszenie do kredytu w CHF? Może nie bronią ale banki znały moja sytuację (terminy oddania mieszkania, terminy wpłat u dewelopera, itd) więc miały ogromny wpływ na moją decyzję. Gdybym nie musiał to bym nie brał w CHF ale nóż bankstera był na moim gardle.
Waldek9191 / 212.160.172.* / 2015-08-25 13:56

KAZDY MYSLACY CZLOWIEK BIERZE KREDYT W WALUCIE KTORA ZARABIA!!!

Ta formułka to kolejna bzdura wypuszczona przez bankierów a powtarzana przez tępy lud bez zrozumienia. Przypomnij sobie hiperinflację i to co się działo wtedy z kredytami na zmienne oprocentowanie. Dla mnie kredyt oparty o LIBOR, który od dziesięcioleci był jednocyfrowy jest dużo stabilniejsze i pewniejsze niż branie kredytu złotówkowego opartego na zmiennej stopie procentowej WIBOR nawet jeśli doliczyć do tego ryzyko kursowe CHF/PLN.
PLNnaCHF / 194.114.62.* / 2015-08-25 13:00
Myślę, że należy tu rozróżnić trzy pojęcia, kluczowe moim zdaniem.
Kredyty walutowe, indeksowane i denominowane w CHF.
Ten specjalista niby mówi o kredytach walutowych, a tak na prawdę 1:45 mówi o kredytach denominowanych i indeksowanych, czyli o kredytach złotówkowych, rozliczanych w walucie.
To dwie różne sprawy.
ABZ / 77.255.41.* / 2015-08-25 12:59
Ustawa PO dotycząca kredytów frankowych jest niekonstytucyjna nie dlatego, że wystawia rachunek z tytułu przewalutowania kredytów - bankom, a dlatego, że dzieli Polaków na tych którym państwo pomoże i tym których banki mogą dalej wyciskać jak cytrynę.
Art. 32. konstytucji:
Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.
Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.
Ustawa ta łamie więc podstawowe artykuły konstytucji, jest sprzeczna z prawem.
Ale PO w czasie ostatnich 8 lat nierządów nie takie ustawki stanowili
adamkus7453 / 77.89.85.* / 2015-08-25 14:02
Burzycie się na pomoc "frankowcom" a jakoś mało kto pamięta, że od kilku lat pomagamy wszyscy "złotówkowiczom". A rodzina na swoim i inne wynalazki to co to jest? Frankowcy nie wzięli ani złotówki (i nie wezmą z budżetu) a wiesza się na nich psy. Na "złotówkowiczach" cicho sza. a tam dopiero brali dofinansowanie ludzie, którzy naprawdę dobrze zarabiali. Znam takich osobiście.
jareknaf / 2015-08-25 12:40
Ciekawe jest to ze jak banki naruszają podstawowe prawa konsumentów to nie ma takiego halo.
A jakie ma szanse konsument z bankiem. Już dawno banki powinny wyjść z inicjatywa, aby rozwiązać problem kredytów walutowych. Inicjatywę przejmuje teraz państwo i czy będzie to PO czy PIS to i tak już za późno. W Polsce nikt po bankach nie bedzie plakal. Jest wiele bankow ktore nie maja w portwelu kredtyow walutowych i to bedzie szansa dla nich.
on769 / 78.131.236.* / 2015-08-25 12:21
I bardzo dobrze!
Nieuczciwe banki upadną bo kradną!

Najnowsze wpisy