Forum Forum finansoweKredyty

Pytanie - pismo do banku :( - zawiesznie rat

Pytanie - pismo do banku :( - zawiesznie rat

dannykrk / 89.187.236.* / 2009-02-07 20:17
Witam Serdecznie.
Mam pytanie do osób, które miały podobny problem.
Napisze krótko. Moi rodzice zatracili płynność finansową, mają powiedzmy 10 kredytów i przez ostatni okres nie wyrabiają ze spłata rat. Zaległośći sięgają powiedzmy, 2-3 miesiące wstecz,.
Czy jest jakas możliwość, żeby napisać pismo do banku z prosba o zawieszenie np. na 2 miesiące rat, z powodu poprostu braku pieniędzy. Czy banki mogą coś takiego uznać.
Jak takie pismo powinno wyglądać, chodzi mi bardziej o rozpisywanie o problemach czy prosto z mostu ze nie ma sie kasy na spłate. I czy takie pismo wysyłać bezpośrednio do banku czy kierować do jakiś osób, np. prezesa banku.
Proszę o radę.
Pozdrawiam i dziękuje
Wyświetlaj:
sylwia invigo sa / 89.171.28.* / 2009-02-18 16:34
Szkoda, że nie napisałeś w jakim banku rodzice mają kredyt.
Wakacje kredytowe pozawalają zawiesić pełną ratę (czyli kapitałowo odsetkową).
Niektóre banki nie mają wakacji w ofercie, ale można zawiesić ratę kapitałową (odsetki musisz płacić)
bobogumi / 2009-02-17 14:31
witam!Z tego co ja sie orientuje zawieszenie raty jest to zawieszenie splaty kapitalu w racie a odsetki trzeba zaplacic.Tak samo jest z tymi wakacjami kredytowymi, odsetki trzeba splacic i nie ma zmiluj.jesli sa to poczatkowe raty wtedy wiekszosc stanowia odsetki, to w sumie zadna roznica.Ale tak to jest w hipotecznych czy w zwyklych to nie wiem.Jednak zawsze mozna sprobowac napisac pismo do banku , jezeli faktycznie sytuacja jest tragiczna moze sie zgodza.pozdrawiam
iwaok / 84.10.93.* / 2009-12-16 20:58
a czy w lukas bank udzielają wakacji kredytowych i na jaki czas ? ewentualnie co powinno zawierac pismo prośba o przedłużenie i zmniejszenie rat?

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: