Forum Forum prawnePracy

PYTANIE DOTYCZĄCE NAGANY (prawo pracy)

PYTANIE DOTYCZĄCE NAGANY (prawo pracy)

emo1 / 87.205.201.* / 2008-01-19 18:03
Witam,
Chciałem się zapytać czy przełożony ma prawo po godzinach pracy przekazywać informacje dotyczące błędów, które popełni się w pracy ? Jestem tzw. telemarketerem i często mam sytuacje, że będąc w domu dzwoni mi telefon i mój przełożony wypytuje się czemu coś zrobiłem tak a nie inaczej? Jaka jest prawna podstawa (jeśli jest) tego, że nagany powinno udzielać się w pracy a nie po godzinach pracy ??
Proszę o odpowiedź.
Wyświetlaj:
przewodnick / 2008-01-19 20:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pierwsze co mi się nasuwa (o ile dobrze zrozumialem) - jestes szcześciarzem - pracujesz na umowę o pracę a w tym fachu rzadko sie to zdarza.
Nie bardzo rozumiem jaka jest wg Ciebie roznica miedzy naganą udzieloną po pracy a np. nastepnego dnia? Jesli masz telefon sluzbowy to pracodawca mogl zapewnic sobie mozliwosc wykonywania telefonow do Ciebie o kazdej porze. Nagana ustana czy bez wpisu do akt to w moim odczuciu zadna nagana. Dopiero nagana udzielona na pismie z wpisem do akt (dodatkowo z kara pieniezna lub bez), to problem - pojawi sie na świadectwie pracy.
edek2342 / 79.186.83.* / 2008-07-03 20:59
Zdaje sie, ze jesli chodzi o nagany na swiadectwie pracy to nie masz racji. Pracodawca nie moze wpisac Ci nagany na swiadectwo pracy !!
Olenka / 2008-01-28 16:13
Czy za bezczelna odpowiedz na bezczelne uwagi pracodawcy mozna zostac ukarana nagana?czy lepiej pozwolic sie ponizac i upokarzac kazdego dnia a uniknac nagany?

Najnowsze wpisy