Forum Forum pracyDokumenty

pytanie na temat drugiej pracy

pytanie na temat drugiej pracy

lukaszek0991 / 66.249.81.* / 2014-04-17 11:47
Witam mama takie pytanie pracuje w pewnej firmie i mam umowe o prace ale zostalem ciekawa oferte z innej pracy i wysylaja mnie na miesieczny kurs ale nie jest gwarantowane czy po tym Miesięcznym kursie zostane prace w tej firmie i moje pytanie polega na tym czy jest mozliwosc nie zwalniania się aktualnie z mojej pracy w której aktualnie pracuje tylko np wykorzystac urlop i chorobowe bo na tym kursie zostanie sie umowe na.okres probny napewno na miesiac czasu i nie wiem czy moge zrobic takie cos i miec przez ten miesiac dwie.umowy o prace czy musze sie zwolnic ze starej pracy.
Wyświetlaj:
szklarek / 2014-04-17 12:18
Można mieć dwie umowy o pracę jednocześnie, o ile nie wchodzi tu w grę konkurencja, a któraś z umów zawiera klauzulę o zakazie konkurencji.

Natomiast:
- nie ma gwarancji urlopu w wymiarze i pasującym terminie. Co do zasady plany urlopowe są już ustalone w firmach je tworzące. Natomiast wnioskiem w innym terminie pracodawca tak naprawdę jest związany tylko w przypadku zakończenia u. macierzyńskiego/rodzicielskiego i urlopu wypoczynkowe bezpośrednio po nim.
- co ma chorobowe do tego ? Przecież nie mówimy o kwestiach nielegalnych.
lukaszek0991 / 66.249.81.* / 2014-04-17 13:20
Bo np byłbym sobie załatwić chorobowe na okres 2-3 tygodni u lekarza i bym to zaniosl do firmy w.której pracuje i wyjechać na ten kurs i się sprawdzić czy mi przedłuża umowę z okresu próbnego na dłuższy okres bo jeśli na kursie by powiedzieli ze próbnej umowy ze mną nie przedłuża to bym wrócił do tej firmy co pracuje teraz a jeśli by powiedzieli ze się nadaje to bym się.po chorobowym.z tej firmy zwolnił co teraz pracuje tylko właśnie nie.wiem czy jest takie cos mozliwe i czy legalne żebym potem nie miał problemów wiednej lub drogiej.firmie.za takie kombinacje. Bo najlepszy to bylby urlop ale.nikt tak odrazu mi nie da na rzadanie.
szklarek / 2014-04-17 13:42
"Załatwianie" chorobowego jest nielegalne. Jest to kwestia oświadczania nieprawdy przez lekarza, albo świadomego wprowadzania go w błąd, a potem wyłudzenia wynagrodzenia chorobowego od pracodawcy lub zasiłku chorobowego z ZUS. Takie zachowanie jest podstawą np. zwolnienia dyscyplinarnego.

Poza tym w czasie zasiłku chorobowego nie można świadczyć pracy, czyli i z umowy próbnej należy być na chorobowym.

Racjonalnym rozwiązaniem jest wniosek o urlop bezpłatny u obecnego pracodawcy. Oczywiście też nie musi się zgodzić.

Zwracam uwagę, że przecież nawet zakładając uzyskanie u. wypoczynkowego/bezpłatnego i przepracowanie ze skutkiem pozytywnym umowy próbnej pozostaje kwestia rozwiązani umowy dotychczasowej, która też ma okres wypowiedzenia. Na porozumienie stron też pracodawca nie musi się zgodzić.
H Szatkowski / 2014-04-18 11:35
Nie ma co zwracać uwagi, bo przecież ewidentnie założył porzucenie pracy....
Przecież to zawsze pracodawca jest ten zły, łamie prawo i wykorzystuje pracownika.

Najnowsze wpisy