Forum Forum ubezpieczeńNa życie

PZU życie wasze opinie!!

PZU życie wasze opinie!!

Armagedon01 / 2011-04-19 13:05
Witam!! Zamierzam zakupić ubezpieczenie na życie w PZU życie, zastanawiam się tylko czy to trafny wybór , czy nie lepiej zainwestować te pieniądze w innej firmie ubezpieczeniowej!! bardzo bym prosił o napisanie waszej opinii na temat PZU!! Z góry dziękuję
Wyświetlaj:
Daniel Szczegielniak / 193.28.84.* / 2023-10-06 13:15
Najgorszy ubezpieczyciel w Polsce. Urzędniczo-komusze podejście do klienta. Nie polecam.
A.g. / 193.28.84.* / 2023-05-23 12:58
Dzień dobry


W marcu 2021 roku przymuszony przez bank PKO SA, przy okazji zawierania umowy na kredyt hipoteczny - do podpisania z bankiem, jako pośrednikiem - umowy o ubezpieczenie kredytu hipotecznego. Ubezpieczenie jest „realizowane” przez PZU (ubezpieczenie CPI).

Zapłaciłem 8402,95 zł za 4-letni okres ubezpieczenia. Zakres ubezpieczenia obejmował m.in. cytuję paragraf 3 pkt 2 umowy: „Utrata pracy”.

W listopadzie 2022 zostałem zwolniony z pracy „z przyczyn nie dotyczących pracownika”. Wypowiedzenie przekazałem ubezpieczycielowi - PZU w lutym tego roku (byłem na wypowiedzeniu do końca lutego). Na początku marca na prośbę psu przekazałem świadectwo pracy. 30 marca zarejestrowałem się także na prośbę PZU jako bezrobotny w Urzędzie Pracy.

PZU do tej pory odmawia wypłaty ubezpieczenia, argumentując, że za krótko jestem bezrobotny. Po 3 miesiącach bez pracy, płacę samodzielnie już 3 ratę kredytu hipotecznego, mimo iż zapłaciłem PZU 8402,95 zł za ubezpieczenie od utraty pracy. PZU powołuje się na regulamin PKO SA. Przy czym nikt mi tego regulaminu przy podpisywaniu umowy o ubezpieczenie nie przedstawił. Nigdy takiego regulaminu nie podpisywałem.

Co ciekawe, PZU co jakiś czas prosi mnie o zaświadczenia z Urzędu Pracy o statusie bezrobotnego. Jedną taką prośbę wysłali 31 marca. Zaświadczenie wysłałem do PZU. Kolejną prośbę wysłali 2 maja. Znów zaświadczenie zostało dostarczone na prośbę PZU.

Próbowałem 2 razy reklamować sytuację w PZU, bez skutku. Za drugim razem u „Rzecznika Klienta PZU”.

Czy to normalne, że kupuje się ubezpieczenie od utraty pracy i kiedy się traci pracę, to takie ubezpieczenie nie działa? Co mam zrobić w takim przypadku? Czy zasadne jest poinformowanie KNF, UOKiK czy RPO? Czy może potrzebna jest pomoc prywatnej kancelarii?
Daniel S. / 193.28.84.* / 2023-04-20 10:42
Zdecydowanie odradzam korzystanie z usług PZU.

W marcu 2021 roku podpisałem z PZU umowę o ubezpieczenie kredytu hipotecznego - zapłaciłem 8402,95 zł za 4-letni okres ubezpieczenia. Zakres ubezpieczenia obejmował m.in. cytuję pkt paragraf 3 pkt 2 umowy: „Utrata pracy”. W listopadzie 2022 zostałem zwolniony „z przyczyn nie dotyczących pracownika” z pracy. Wypowiedzenie przekazałem ubezpieczycielowi w lutym tego roku (byłem na wypowiedzeniu do końca lutego). Na początku marca przekazałem świadectwo pracy (niezwłocznie po otrzymaniu od byłego pracodawcy). 30 marca zarejestrowałem się także na polecenie PZU jako bezrobotny w Urzędzie Pracy.

PZU odmówiło wypłaty ubezpieczenia, argumentując, że za krótko jestem bezrobotny. Po 2 miesiącach bez pracy płacę samodzielnie już 2 ratę kredytu hipotecznego. W tym momencie zabiegam o zwrot kosztów ubezpieczenia (skoro ubezpieczenie nie zadziałało zgodnie z warunkami opisanymi na umowie). Zdecydowanie nie polecam.
let2 / 83.11.202.* / 2023-06-30 08:11
Jesteśmy ubezpieczeni http://cancept.pl/?p=3014 bardzo dobra oferta.
emeryyt / 91.246.66.* / 2023-03-20 09:41
PZU okrada Polaków na IKZE. Defrałdacja pieniędzy zgromadzonych na koncie. To również wina Rządu RP, że pozwala takim instytucjom prowadzenie rachunków bez ochrony kapitału.
I na stare lata zamiast dodatków do emerytury z IKZE zostana tylko wpsomienia . Przez 5 lat zdefrałdowali ponad 5 tyś złotych a gdzie jest z wpłat a gdzie jest zysk???????
E.Kubicka / 188.147.0.* / 2023-03-10 20:57
Nie polecam. Nowotwór usunięcie połowy języka z rekonstrukcją pobranie płata z ręki i pachwiny. Odszkodowanie za operację 350zl . Śmieszne.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Agata434 / 5.173.126.* / 2023-07-26 15:54
PZU to kpina ..odradzam..oszuści tylko kasę co miesiąc biorą za zerwane wiązadła w kolanie Operacja acl

usunięcie częściowe łękotki dali 175 zł ..płacę durna 15 lat składki
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Bogumiła Eckert 66-100 sulechow sulechow / 89.64.14.* / 2023-03-09 22:41
pzU życie Mam żal Ciągle to wspominam .Maz mój był pracownikiem PZUbyl dobrym pracownikiem Wierzyl w to co robi .Mial dużo chętnych do ubezpieczeniami się też ubezpieczył od zawału i udarów.Los sprawił że zmarł na zawał sercaFirma odmowiła wypłaty ubezpieczeniaTłumaczac że był schorowany.Niby zdrowi tylko mogą umrzeć na zawał Zostałam sama z dziećmi i firmy nie polecam Było to dawno 1997 rok ale ciągle do tego wracam.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Wsieklla / 188.47.119.* / 2023-03-09 10:36
Hej :)Mam pytanie , jaki procent przysługuj pacjentowi przy stałym uszczerbku?
Serwanie więzadła ACL uszkodzenie rzepki i łekotki po 24 miesiącach rehabilitacji na koszt chorego?
Bez pomocy chirurgiczo _operacyjnej ,?
Pozdrawiam
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
cccs / 212.7.215.* / 2021-08-05 10:18
Oferta ubezpieczeń za pośrednictwem https://www.ubezpieczony-online.pl/ wypada świetnie. Kupuje tam ubezpieczenie samochodu, zawsze pakiet ubezpieczenia przed wakacjami i jestem bardzo zadowolony. Z Panią Dorotą jest świetny kontakt, można liczyć na jej pomoc przy wyborze, poza tym duże doświadczenie i oferta z różnych firm ubezpieczeniowych też ułatwia wybór konkretnych propozycji.
pollll / 212.7.215.* / 2021-07-29 11:24
Jeśli chcesz się zdecydować na ubezpieczenie na życie to ja mogę polecić ofertę Pana Jerzego Kota (stwórz https://bezpieczny.pl/kup-zycie-wlasny-pakiet/20005) Świetna opcja, gdzie możesz sam układać polisę dla siebie. Bardzo wygodna propozycja, można na spokojnie wybierać rozwiązania, które będą dopasowane do oczekiwań i ostatecznie mieć idealnie pod siebie skrojoną polisę. Jak dla mnie oferta, z której warto skorzystać.
ccccxcx / 212.7.215.* / 2020-11-09 14:55
Bogatą ofertę jeśli chodzi o ubezpieczenie na życie ma Pani Lidia Kraszewska (531 067 607) Współpracuje z różnymi firmami. Ja znalazłem dla siebie super ochronę w rozsądnej cenie. Wygoda jest dzięki temu, że pracuje zdalnie i można sprawnie taką polisę dla siebie kupić.
gudii / 178.235.179.* / 2020-10-06 11:49
Postanowiłem poznać ofertę największego ubezpieczyciela. Chciałem skorzystać z ubezpieczenia domu i NNW w życiu prywatnym. Wszystko za pośrednictwem kontaktu telefonicznego na infolinii PZU. Po wysłuchaniu oferty chciałem wszystko przemyśleć i umówiłem się na kontakt telefoniczny z konsultantem. Konsultant nie oddzwonił więc postanowiłem sam zadzwonić. Zapytałem o konsultanta z którym chciałem rozmawiać i uzyskałem odpowiedź, że jest na urlopie na żądanie. Zachęcony postanowiłem kontynuować rozmowę z konsultantem, który odebrał połączenie. Oczywiście poinformował mnie, że słabą ofertę otrzymałem i że on da mi lepszą. Otrzymałem nie co droższą ofertę niż u konkurencji w związku z ubezpieczeniem domu. Natomiast odnośnie ubezpieczenia NNW zupełnie nie tą ofertę jaką chciałem jak się po czasie okazało. Nie podpisałem żadnej umowy tylko umowa została zawarta przez telefon. Nauczony doświadczeniem i poszanowaniem klienta przez inne firmy ubezpieczeniowe postanowiłem, że nie chcę takiego ubezpieczenia z którego jestem niezadowolony i nie opłaciłem składki. U innych ubezpieczycieli jeśli się rozmyślisz po podpisaniu umowy i nie opłacisz pierwszej składki to umowa wygasa- tak jest np. w Compensie czy Nationale Nederlanden. Nikt od Ciebie nic nie chce bo rozumie, że nic na siłę i szanuje klienta, ponieważ zależy tym firmom nie głównie na zysku, ale na tym, aby klient wiedział co kupuje i był zadowolony. PZU zachowuje się jak by było firmą mało znaną, firmą Krzak i aby tylko zarobić i pozyskać jak najwięcej pieniędzy, a Klient się dla nich nie liczy. Bazują na nieuczciwości i niewiedzy klientów. Zadzwonili do mnie z działu windykacji PZU to powiedziałem, że takie postępowanie jest nieuczciwe i od razu wpisali mnie do rejestru dłużników oraz przekazali sprawę do Firmy windykacyjnej Kaczmarski z prośbą o pomoc w uzyskaniu zapłaty za ubezpieczenie. Wiem, że można odstąpić w ciągu 14 dni od umowy zawieranej na odległość, ale nie miałem głowy do tego ponieważ choruję i wyszły dodatkowo inne sprawy. Nie spodziewałem się tak nieuczciwego podejścia z ich strony, gdyż jest to znana firma i duża oraz miałem przykłady z innych firm ubezpieczeniowych. Napisałem reklamację do PZU to jej dobrze nie przeczytali. W reklamacji napisałem, żeby anulowali umowy oraz co o tym myślę i przebieg sytuacji. To odpisali, że nie znajdują podstaw do uznania reklamacji za zasadną i że mogę w każdej chwili rozwiązać umowę, lecz nic nie napisali że rozwiązują tak jak prosiłem w reklamacji. Oczywiście mam zapłacić za czas ubezpieczenia do kiedy będą trwały umowy. Wiadomo, że przy tego typu transakcji przez telefon, człowiek nie jest w stanie wszystkiego zapamiętać i wierzy w to co mówi konsultant. Uczciwa firma w taki sposób by nie postąpiła tylko okazałaby szacunek dla klienta i jego dobro oraz jego zadowolenie. Uważajcie na praktyki jakie stosuje PZU bo później może być niemiła niespodzianka. Jest to ewidentne sprzedawanie produktu na siłę, wykorzystując niewiedzę drugiej strony i brak poszanowania.
Iwet / 94.172.203.* / 2021-04-11 15:15
Ja straciłam bardzo dużo na ike. Właściwie wszystko straciłam. Zbierałam 20 lat. To jedno wielkie oszustwo. Nie polecam!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Sara446 / 2.247.251.* / 2020-09-02 17:27
Zapraszam do kontaktu. Pracuję bezpośrednio z Towarzystwem Ubezpieczeniowym, nie jestem pośrednikiem. Ubezpieczenie dobieram bezpośrednio pod potrzeby danej osoby, a nie ogółu.Raz w roku ( w rocznicę polisy) zawsze się z Panstwem kontaktuję, żeby upewnić się czy dany wariant ubezpieczenia jest dla Państwa nadal korzystny, czy możemy go zmienić. Nr do kontaktu 782406006.
Pozdrawiam
Alice / 85.210.166.* / 2021-10-01 15:29
Nigdy żadnych umów z PZU
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Zenek774 / 90.156.40.* / 2020-03-30 17:55
PZU jak chyba większość firm ubezpieczeniowych dba tylko o klienta gdy potrzebuje go namówić na polisę. Gdy nie daj Boże coś Ci się przytrafi zawsze w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia( nie do przeczytania i zrozumienia dla laika ale i fachowca) zawsze znajdzie punkt uzasadniający odmowę wypłaty należnego odszkodowania ! Zal jest gdy człowieka traktują jak przedmiot.
leonka9 / 188.146.182.* / 2020-05-28 12:03
Warto postawić na takie rozwiązanie https://www.prudential.pl/ochrona-zycia
I naprawde szczerze polecam.
monika_sygut / 2020-03-20 13:58 / portfel
Co do ubezpieczeń, powinny być one wybierane indywidualnie dla klienta, jego potrzeb, zakresów i sum ubezpieczeniowych.
W każdym towarzystwie ubezpieczeniowym działa to na trochę innych warunkach.
Jako niezależny doradca zawsze zbieram informacje przed czym konkretnie klient chce się zabezpieczyć, czy to choroby, wypadki, pobyty w szpitalu, utrata pracy, czy cokolwiek innego i wtedy porównuje w wielu towarzystwach zakresy, sumy ubezpieczeniowe i składki, tak żeby ochrona była jak najszersza w oczekiwanych aspektach, a składka najmniejsza.
Zachęcam do kontaktu w razie pytań i do zerknięcia na mój profil: https://www.phinance.pl/doradca/monika.sygut_4136268
tulipan500 / 62.108.186.* / 2020-03-17 23:14
oszukańcy za chorobę płacą tylko raz skręcona noga po 5latach ponownie,powiedzieli że limit wyczerpany na tą chorobę
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy