Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ratowanie górnictwa. Powstaje nowy państwowy gigant

Ratowanie górnictwa. Powstaje nowy państwowy gigant

Wyświetlaj:
Lech316 / 83.0.31.* / 2017-03-29 16:46
Brawo Towarzysze PiS-owscy. To co robicie to TRAGEDIA dla polskiej gospodarki - ale co z tego - jak Wy i tak odkroicie co swoje.
Bog / 67.245.60.* / 2017-03-29 16:34
Jedyna Szansa Na Success to Najechac Rosje.Stolice przeniesc do MOSKWY.Uda Sie? Jak sie kocha to sie
xxxxxxxxxxxxxxxxx / 83.21.23.* / 2017-01-05 18:03
No i może górnictwo przetrwa ale czy przetwają polskie rodziny czy czas kupić świece
Pick158 / 81.190.69.* / 2017-01-05 00:41
Pani Szydło, może Pani tak dotrzymywać słowa żeby nie było to z naszej kieszeni?
natalia copy / 83.10.6.* / 2016-04-27 07:02
Jakie Państwo, taki stan gospodarki. Trzeba uświadomić sobie, że "zarządcą" górnictwa w Polsce były kolejne rządy, które potrafiły wyłącznie wszystko zadłużać i zamiatać pod dywan. Jaki menadżer prywatnego przedsiębiorstwa doprowadziłby własną firmę do takiego stanu i co mieliby z tym wspólnego pracownicy? To, że pobierają pensje? Zarzuty wobec pracujących na kopalniach ( pomijam opasłych panów z kompanii itp) są irracjonalne. Każdy z nas darłby się ile może, gdyby chciano mu odebrać coś co otrzymywał przez dekady. Rzeczywiście, wypłata 14 pensji już dawno była grubą przesadą, ale nie wszystkie kopalnie to praktykowały - o tym się milczy. Nie za bardzo wierzę w tę przemianę restrukturyzacyjną, ale cierpliwie będę się temu przyglądała. Swoją drogą jestem ciekawa, czy pracownicy biurowi z kilku kopalni stracą pracę - skoro ma się utworzyć pięć podmiotów na miejsce obecnych jedenastu - i czy w końcu uszczupli się rada "nicnierobienia" przez prezesów.
jarek385 / 92.110.51.* / 2016-04-27 01:06
Moim zdaniem górnictwo węglowe to przyszłość naszej energetyki. Niewielkie zasoby innych węglowodorów skazują nas na ich import. Elektrownie jądrowe w Polsce nie powstaną bo to jest związane z programem atomowym. Wzbogacanie uranu, wirówki, budowa bomby atomowej, ble ble.. Reaktor w Świerku jest zaopatrywany przez "przyjaciół" w ramach rozwoju nauki. Bo może Polacy coś nowego wymyślą? Iran jest potężnym i bogatym 80 mln. państwem położonym na uboczu. Polska to od ponad wieku trakt pomiędzy żydami okupującymi Rosję i zwaśnionymi z nimi żydami okupującymi kraje zachodniej Europy. Gdybyśmy jakimś cudem wreszcie się zorganizowali i wyrżnęli żydów być może Polska stałaby się europejskim Imperium. Rzymianie nie zapuszczali się do Polski ale Polacy dotarli do Rzymu. Żydowscy fałszerze historii nigdy nie nazwali Polaków dających łupnia Rzymianom Polakami. Wymyślili inna nazwę - Wandale. Aby było bardziej naukowo - Wandalowie. Żaden z Polaków nie miał aspiracji by zostać Imperatorem a szkoda. Czy ktoś z Was zastanowił się kiedyś jaka przeszłość byłaby naszą przyszłością gdybyśmy wytępili żydów pomagając Chmielnickiemu? GDYBYŚMY WYTĘPILI ŻYDÓW zanim opanowali umysł Kazimierza i jego popęd Esterą.
ΔE=(m - M)c2 / 31.42.20.* / 2016-04-27 07:49
Kolejny obwiniający kogoś innego o wszystko, jakie to proste: znaleźć sobie wroga i jego obwiniać o wszystkie swoje niepowodzenia. A weź się chłopie do roboty! Jak potrafisz tylko machać łopatą, to machaj dwa razy szybciej, a potem może przyjdzie Ci do głowy, że lepiej do tego użyć koparki i tu tkwi cały polski problem, od 25 lat odkrywamy koło na nowo nic nie wnosząc, ale ilu ludzi ma zatrudnienie! Imperium Ci się marzy, chyba słomiane, wbij sobie do głowy, że my nie mamy w Europie żadnych kart przetargowych, oczywiście można to zmienić, ale nie uda się to przy polityce planowanej do czasu następnych wyborów... A taki np Singapur opracowuje plany na następne 40 lat i konsekwentnie trzyma się opracowanych wcześniej. O energetyce jądrowej w ogóle się nie wypowiadaj, bo nie masz o tym jakiegokolwiek pojęcia, to że znasz frazy" wzbogacanie uranu, wirówki, bomba atomowa" to nic nie znaczy, w skrócie potrzeba: naukowców, inżynierów, odpowiedniej technologii no i olbrzymich pieniędzy - nic takiego nie mamy.
Aton / 89.67.177.* / 2016-04-27 00:27
A ja nie jestem górnikiem. Pobieram w roku tylko 12 pensji i nie mam gwarancji zatrudnienia do 2020 r , kolejnych 13 i 14 pensji, deputatów, barbórki, dwuletniej odprawy i cholera wie ilu jeszcze przywilejów, które posiadają górnicy. No i będę pracował do 67 roku życia.
natalia copy / 83.10.6.* / 2016-04-27 06:55
Aton, to co stoi na przeszkodzie? Idź na kopalnię :)
Komuna PISowsko-górnicza niech żyje ! / 89.67.177.* / 2016-04-26 23:36
Komuna PISowsko-górnicza ! Niech żyje, niech żyje, niech żyje - urrrra .....!
hedwig / 83.24.239.* / 2016-04-26 23:27
powinna Szydło sfinansować górników ze swoich pieniędzy albo pisowskich , tylko czekać na podwyżki
michal p / 79.186.191.* / 2016-04-26 23:21
Dosyć dopłacania górnikom !!!!!!!!!!!! Tylko wymagają a sami nie potrafią modernizować i dbać o siebie. Jak moja firma nie przynosiła by zysków i plajtowała to pomogli by mi płacić ludziom tylko po to żeby utrzymać ich stanowiska i przywileje ? Dość tego dopłacania !!! Koniec z PRL-owskimi przywilejami. Czas na odwarzne zmiany i dość płacenia za coś co zysku nie przynosi. Wiem co mówie bo mój ojciec i część mojej rodziny pracowało i pracuje w kopalniach i wszyscy mnie popierają. Związkowych panów oskarżajcie sobie bo już nie jedno przedsiębiorstwo rozkladli i teraz w przepychu stołków pilnuja. Banda i tyle.
jarek385 / 92.110.51.* / 2016-04-26 23:18
Margaret Thatcher wykonała plan syjonistów polegający na zniszczeniu brytyjskiego górnictwa. Dziś Korea Południowa ma trzykrotnie większą flotę wojenną niż Anglia. Trudno pominąć dzisiejszą nagonkę światowego żydostwa na rząd Camerona za referendum w sprawie wyjścia Anglików z UE. KTO stoi za ograniczaniem wydobycia i spalania węgla? I dlaczego dziś nasze wojsko to ok. 60 tys. urzędników sztabowych i ok. 30 tys. zdolnych do walki (?) żołnierzy? Dla porównania w Izraelu ok. 600 tys. przy zaludnieniu ok. 7 mln. Wszystkich żydów którzy chcą mnie skierować do psychiatry za "wymyślanie teorii spiskowych z udziałem żydów" proszę o wyjaśnienie dlaczego umieralność na raka w Izraelu jest 100-krotnie mniejsza niż we wszystkich innych krajach.
Echhhh / 31.42.20.* / 2016-04-27 08:04
Umieralność na raka w Izraelu jest 100-krotnie mniejsza z powodu bardzo dobrej PROFILAKTYKI, w Polsce większość ludzi idzie do lekarza jak zaczyna odczuwać dolegliwości, badań profilaktycznych właściwie nie ma, chyba, że sam za nie zapłacisz.

Co do wydobycia węgla: wiesz, że na 15 kopalń na śląsku tylko trzy przynoszą zyski i ciągną cały wózek? Wiesz, że likwidacja samego deputatu węglowego zbilansuje straty pozostałych 13 kopalń, przy likwidacji 14 pensji wyszedłby zysk - ale nie jest to popularne politycznie.
babunia723 / 81.15.241.* / 2016-04-26 23:13
czyli dobra zmiana i nastepne podwyzki ,gornikow uspokoili zeby nie zwalili sie do Warszawy a ze zwykly obywatel nastepny raz dolozy ze swoich i tak marnych zarobkow to juz nikogo z tej dobrej zmiany nie obchodzi,do gornictwa panstwo doklada od kad pamietam ,pamietam tez ze juz wczesniej byly próby polaczenia kopalni i tak jak zwiazki gornicze tak i Pis tego nie chcieli a teraz prosze i jedni i drudzy zrobili to co poprzednicy proponowali i juz PIS-orki nie maca tylko sie dogaduja i oznajmiaja sukces kosztem calego spoleczenstwa.EMERYCI I RENCISCI POLACZMY SIE I ZAWALCZMY O SWOJE,ZJEDZMY SIE DO W-wy I SPOTKAJMY SIE POD SEMEM,placilismy podatki ubezpieczenia przez caly okres naszej pracy i to samo placimy teraz a i tak nas z tego minimum oskubują zeby dac innym ale sobie nie ujmuja tylko podwyzszaja i w d....e nas maja bo siedzimy cichutko i na to sie godzimy.
Sryms / 5.172.237.* / 2016-04-26 23:10
Kolejną Wielka afera korupcyjna PiS. Najpierw skorumpowali za 500 patologię, a teraz czas na kolejnych pasożytów czyli górników, na których łożyć będzie reszta. To nie są jakieś tam aferki na miliony, to grube afery na setki miliardów.
jacek8359 / 89.73.50.* / 2016-04-26 23:10
Taka ściema propagandowa. A na 500 + wystarczy czy dokręcimy śrubę wyrobnikom podatkowym ? Boisz się poseł K kazał. Dramat nastąpi jeszcze chwila. Pa Pani prezes eksperyment się skończył.
dam / 94.254.252.* / 2016-04-26 22:43
Jeszcze powinna pomóc Stoczniowcom. Potem będzie miała ŚWIĘTY spokój ze strajkami. Co zatem widzę że GÓRNICY i Stoczniowcy z PiS sprzedadzą całą Polskę. A reszta hołoty muszą zgnić pod MOSTAMI...
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy