Forum Forum prawneCywilne

Razem w bogactwie i biedzie - o wspólnocie majątkowej

Razem w bogactwie i biedzie - o wspólnocie majątkowej

Wyświetlaj:
letbe32 / 2017-10-06 09:53
Trzeba się po prostu dogadać, a jeśli to nie pomaga, a nie chcemy się denerwować to wystarczy dobry prawnik. Ja takiego miałam i zajął się wszystkim. Mogę polecić Kancelarię Grzybkowski Guzek, ponieważ rzetelnie podchodzą do sprawy. Można się z nimi skontaktować tutaj https://grzybkowskiguzek.pl
Dziubo / 83.8.89.* / 2015-03-23 09:19
Pytanie;
mój ojciec chce sam sprzedać dom rodzinny z działką. Moja Matka nie żyje. Czy sam może doprowadzić do sprzedaży tej nieruchomości? Czy potrzebne mu będą zgody nas dzieci(3 synów i każdy jest już pełnoletni)
Proszę o poradę.
szklarek / 2015-03-23 12:43
Nie może, bo najpierw potrzebne jest postępowanie spadkowe po zmarłej. Jeśli nie był jej testamentu, wydziedziczenia to dzieci będą współwłaścicielami z udziałem 1/8- jeśli też w trakcie działu spadku nie przekażą swoich udziałów. Sprzedaż domu wymaga zgody wszystkich współwłaścicieli.
Bez takiej zgody najpierw potrzebne było sądowe zniesienie tej współwłasności.
iryssz / 89.67.41.* / 2014-08-16 17:08
Mój mąż jest alkoholikiem,znika czasem na parę tygodni,oczywiście dopóki nie przepije renty.teraz z bratem sprzedają mieszkanie po matce.Boję się ,że przepije swoją cześć,a chciałabym uzyskać pomoc w jaki sposob uzyskać swoją cześc,mamy córkę i jesteśmy po ślubie 34lata.nie mamy rozdzielczości majątkowej.Proszę poradę.
szklarek / 2014-08-18 12:25
Zwracam uwagę, że spadek w postaci udziału w mieszkaniu po matce stanowi jego majątek odrębny, i takowym będzie dochód z jego sprzedaży. Nie ma więc Pani w tym kontekście 'swojej' części.
waldii12 / 95.49.47.* / 2012-10-15 12:45
pomocy !!
mamy wspólny kredyt na dom , obecnie od 8 m-cy nie mieszkamy wspólnie z powodu oskarżenia mnie z art 207 k.k , na dzień dzisiejszy żony nie stać na mieszkanie w naszym wspólnym domu , bo ja z niego musiałem "uciekać " za bezpodstawne oskarżenia i obawy o samego siebie , nbałem się , że coś sobie zrobi a wszystko przypisze mi ! obecnie wyczyściła wszystkie wartościowe rzeczy z domu bez mojej wiedzy a mi pozostawiła kilka starych mebli , użytkuje samochóe zarejestrowany na mnie . Jak mogę odzyskać to wszystko , skoro jest to wspólnota majątkowa ? czy mogę zgłosić kradzież ? jak mam odzyskać swoje auto ?
pomóżcie prosze ! nie było jeszcze sprawy rozwodowej
KOPIKO 1111 / 95.50.225.* / 2012-07-30 07:49
Pieniądze na koncie OFE TRAKTUJCIE TAK JAKBY ICH NIGDY NIE BYŁO BO ZUS I TAK TO PUSTY DZBANEK
onaaa / 92.30.247.* / 2012-03-08 13:33
Witam. Pytanie dotyczy funduszow OFE ja rozumiem nalezy to niby do podzialu majatku, ale co jesli ja na tym funduszu przed slubem zgromadzilam juz sume rzedu 20tys zl? czy ta sume tez ma byc dzielona? Bo wedlug mnie to nalezy do majatku osobistego zdobytego przed slubem:/
chojn / 178.235.167.* / 2011-12-15 19:40
prosze o pomoc. Córka jest po rozwodzie który dostała w lipcu.w 2010 kupili mieszkanie w raz ze swoim byłym mężem w kwietniu 2011 mąż wyrzucił ja z domu z rocznym dzieckiem ale w trakcie małżeństwa pozaciagał w rożnych bankach kredyty które przeznaczył tylko on wie na co bo corka nawet nie wiedziala o tych kredytach dowiedziała sie dopiero po jakims czasie. sama spłaca kredyt mieszkaniowy oraz koszyta z nim zwiazane ziec rzucił prace aby nie płacić alimentów a teraz oddał sprawe do sądu o rozdzielnosc majatkowa jak to powiedział zeby spłaciła połowe jego dlugów zaciagnietych w bankach. Czy jest to możliwe aby ona sama spłacała kredyt miaszkamiowy i do tego jeszcze jego gługi zaciagniete w trakcie małżeństwa. prosze o pomoc i przepraszam ale nie umiem za bardzo posługiwac sie komputerem i za błedy. prosze odpisac na maila bede czkac na odpowiedz
oszukany71 / 86.61.38.* / 2011-12-01 20:40
Porzebny dobry, skuteczny, konekwenty i walecznz prawnik!!!!
Kto zna skutecznego prawnika z Warszawy, ktory poprowadzilby sprawe poczialu majatku z chorobliwie zawzieta, manipulacyjna i chciwa osoba po drugiej stronie?
Napiszcie nazwisko lub dajcie link do strony
leszekl1 / 2011-05-07 11:05
Witam moze ktos wie do kogo mozna sie zwrocic w sytuacji gdy malzenstwo trwa a jedno z malzonkow zalozylo sobie oddzielne konto i odmawia drogiej stronie wgladu oraz jakiego kolwiek wplywu na zarzadzanie gromadzonymi tam srodkami.
powoduje to caigle klotnie o decyzje finansowania aktualnych zobowiazan rodziny.
czy prawo w jakis sposob umozliwia wymuszenie wspolnoty majatkowej
ivonka35 / 212.183.140.* / 2011-03-15 12:05
Mam pytanie. Wlasnie toczy sie sprawa o podzial, byly maz probuje udowodnic, ze przez caly okres malzenstwa zarabial lepiej, ze mial duzo wieksze dochody, zajmowal sie domem, dzieckiem itd, a prawda jest taka , ze przez pare lat po urodzeniu dziecka on nie pracowal, tylko siedzial z nia w domu bo ja zarabialam lepiej, a on zaczal zarabiac lepiej dopiero na 2 lata przez rozwodem, z reszta wyprowadzil sie zaraz potem (jak zaczal zarabiac) do kochanki, zostawiajac mnie z mieszkaniem, niezaplaconymi czynaszami itd. Teraz chce mnie z tego mieszkania wyrzucic, twierdzac, ze polowa mu sie nalezy, a nawet wiecej bo zarabial wiecej i wiecej lozyl. Nie wiem co robic, mieszkanie dostalismy za odstepne w ramach ktorego przekazalam wyremontowana przez mojego tate kawalerke, premie z dwoch moich ksiazeczek mieszkaniowych i kredyt z mojej karty kredytowej. Czy on jest ponad prawem - od wyprowadzenia sie z mieszkania (2 lata przed rozwodem) do teraz (kolejne 3 lata) nie placil za wspolne mieszkanie czynszu, powynosil z niego co cenniejsze rzeczy, a teraz chce polowe. Nie wiem juz co mam robic.
jolitka122 / 2011-01-15 22:25
Witammam pytanie rozwodzimy sie z męzem i chce zapytac jak podzielić wspólność mieszkamy w domu mamy przez 8 lat remontowalismy mamy wspólne auto mąż wziął pozyczkę na remont domu w którym mieszkamy i teraz ząda odemnie wszysko na pół on bierze auto a ja mam go spłacic za reszte połowe za wszystkio automat pieniadze z wesela bramy kostke i cała pozyczke itd.bo twierdzi ze nie bedzie tu mieszkał wiec nie bedzie korzystał nie wiem czy spłacić na słowo czy po rozwodzie wnies sprawe o podział prosze o jakąś porade
olga145 / 81.190.89.* / 2009-10-18 03:59
mam pytani czy ojczym ma prawo do mieszkania po mamie jeśli lokal ten był wyłączną własnością mamy jeszcze przed ich ślubem bardzo proszę o odpowiedz
olga145 / 81.190.127.* / 2009-10-19 00:28
dzieńkuję za zaiteresowanie moją sprawą Wyjaśnim że mieszkanie to było wcześniej własnością obojgu moich rodziców i było przez nich wykupione na własność Po śmierci taty zrzekłam się mojej częsci po ojcu na rzecz mamy co uczyniło ją jedyną właścicielką lokalu Moje pytanie dotyczy jakie prawa do tego mieszkani po śmierci mamy ma jej 2 mąż
Ciułacz / 2009-10-18 21:24 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Olga , witaj !Nie jestem pewien czy trafiłaś do odpowiedniego forum.Ale może coś Ci podpowiem.Piszesz:
lokal ten był wyłączną
własnością mamy

Z tego wynika że go kupiła lub dostała itp, jak np samochód.Wczesniej piszesz:
mieszkania po mamie

Wynikałoby że mama zmarła.
Jak tak jest jak zrozumiałem to tu wchodzi w grę sprawa spadkowa.
Najprościej to wniosek piszesz do sadu, ze chcesz stwierdzenia nabycia spadku po mamie.Jak ojczym ponosił koszty na podniesienie wartości tego mieszkania to ma prawo to odzyskać.Jak to były koszty zwykłego malowania czyli utrzymanie w nie pogarszajacym sie stanie to nie podlega zwrotowi.
Inaczej może sie mieć np. w wypadku gdyby matka była głównym najemcą mieszkania spółdzielczego lokatorskiego, tego sie nie dziedziczy.Natomiast dziedziczeniu podlega wkład do spółdzielni mieszkaniowej .
Pojęcia obiegowe oraz potoczna terminologia odnosnie nieruchomości nie zawsze jest dokładna tak jak w kodeksie , wiec niekoniecznie to co piszesz my tu czytający możemy rozumieć w ten sam sposób. Pozdrawiam.
Ps. Napisz cd
mysia145 / 81.190.89.* / 2009-10-18 03:56
mam pytani czy ojczym ma prawo do mieszkania po mamie jeśli lokal ten był wyłączną własnością mamy jeszcze przed ich ślubem bardzo proszę o odpowiedz
kuczka / 91.94.155.* / 2007-09-04 10:20
ja mam dom , oszczędności i dwoje dzieci-mój przyszły mąż kilka nieruchomości, firmę, akcje i rożne oszczędności i nie ma dzieci- chcemy podpisać intercyzę przedślubną--i mam pytanie: jak będzie wyglądała sprawa dziedziczenia po mnie a jak po moim mężu gdy nie będzie majątku wspólnego
Miras32 / 83.22.167.* / 2007-08-07 10:07
Jesteśmy z żona w separacji nie chcemy robić podziału majatku,ale chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwa taka opcja że żona nie będzie miała praw do żeczy zakupionych przezemnie po naszym rozstaniu
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy