Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Renty socjalne - senatorowie poparli stopniowe podwyższanie

Renty socjalne - senatorowie poparli stopniowe podwyższanie

Wyświetlaj:
agnieszka sylwia / 46.205.117.* / 2012-11-17 23:30
komentarz taki my renciści zawsze na końcu jak trędowaci dostajemy ochłapy czemu nie razbiorom bogatym jak janosik dzielił równą miarą .zrozumcie i nas my socjalni mamy po nie całe 400-do 600złotych na ręke z czego mamy się utrzymać ? minister finansów żarłok i dusigrosz tylko o sobie myśli a może zacząć podwyżki po 88 złotych .od jakiegoś czasu kpiny robią znas to mi się nie podoba zmieńcie system.
asocjalny / 164.126.59.* / 2012-07-19 22:07
Ludzie zdrowi nie zdają sobie sprawy co to znaczy być na rencie socjalnej. Ja byłem przez kilka lat zmuszony być na takiej rencie i było mi bardzo przykro, że nikt nie chce mnie przyjąć do pracy, i że muszę się utrzymywać z takiej renty. Teraz mam pracę i nigdy nie chciałbym korzystać z takiego świadczenia mimo posiadanych uprawnień do takiej renty. Sam wiem, że jest sporo osób, które są zmuszone do bycia na rencie socjalnej, bo nie są w stanie wykonywać jakiejkolwiek pracy. Być chorym od dzieciństwa to jest inaczej niż zachorować w dorosłości, np. w pracy. To dobrze,że w końcu ktoś dostrzega problemy osób chorych od młodości, dzieciństwa czy urodzonych z chorobami. Bo dla takich osób jeszcze niedawno nie było nic!
mama126 / 87.205.161.* / 2014-01-22 11:36
Witam mam syna który jest nie zdolny do pracy (niewidomy)i jest na rencie socjalnej , bo limit rent inwalidzkich na ten czas co był na komisji się wyczerpał , co oni robią z tymi ludzmi , to jest wstyd jak państwo traktuje ludzi chorych , To się musi zmienić , tak dalej nie może być.pozdrawiam
H Szatkowski / 2014-01-22 12:15
Przecież warunki uzyskania r. socjalnej są inne niż r. z tyt. niezdolności do pracy, więc nie ma tu zwykłego "wyboru" tych świadczeń i jakichś puli.
Co więcej r. socjalna ratuje właśnie młodych, niezdolnych do pracy, którzy zwykłej renty z tyt. niezdolności do pracy nie uzyskaliby ze względu na znikomy lub zerowy staż ubezpieczeniowy.

Najnowsze wpisy