Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Rewelacyjny tydzień na GPW. WIG20 najwyżej w tym roku

Rewelacyjny tydzień na GPW. WIG20 najwyżej w tym roku

Wyświetlaj:
synonim / 2014-09-07 10:01 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Fabryki zbrojeniowe na wschodzie Ukrainy to główny łup, na który liczy Putin. Bez tamtejszych linii produkcyjnych nie zdoła on dokończyć wielkiego programu przezbrojenia armii i floty

http://www.parkiet.com/artykul/1388341-Czemu-Rosja-chce-oderwac-Donbas.html

Putin miał być jak Hitler gotowy do wywołania III Wojny Światowej a tymczasem musi okraść biedną Ukrainę żeby się w ogóle zmodernizować

Śmiech na sali
z doskoku / 86.5.204.* / 2014-09-07 13:11
Miałem ostatnio dysputę, z kilkoma antyamerykańskimi fanatykami, przekonanymi o wielkiej prowokacji USA i rychłej wojnie światowej na Ukrainie.
Merytoryczne dno, Stany są be i już...Putin obrońca pokoju...

Putin nie jest w stanie wypowiedzieć wojny NAWET słabej Ukrainie. Stać go tylko na podsyłanie najemników i sprzętu z magazynów.
synonim / 2014-09-07 13:50 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Putin nie jest w stanie wypowiedzieć wojny NAWET słabej Ukrainie.


Piszę o tym od dawna

Dlatego śmieszą mnie wpisy tutejszych panikarzy o III Wojnie Światowej
ZT / 95.49.226.* / 2014-09-06 14:43
Letnia fala wzrostowa trwa w najlepsze, pisałem, że tak będzie ale nikt nie dawał mi wiary, no przepraszam Synonim uklepywał dno na 2300. Obecnie zmodyfikowałem wykres w20: http://stooq.pl/q/a/?s=wig20&i=d&u=12045444 Na wykresie mamy w układzie dziennym formację Shark, która ma spadkowy charakter, obecnie posiada opór w rejonie 2530-2560 odpowiednio 1.130B i 2-2.24AB. W nadchodzącym tygodniu spodziewam się zatrzymania wzrostów i wejście w korektę, zresztą nie dziwota po takim rajdzie. Pytanie co dalej i tu sprawa się komplikuje albowiem w/w formacja oraz koniec wzrostowej fazy cyklu 10 miesięcznego nakazuje wzmożoną czujność i możliwość ochłodzenia nastrojów do grudnia (koniec fazy spadkowej owego cyklu), jednak z drugiej strony otoczenie makro oraz pozostałe informacje rewelacyjne. Podsumujmy: PKB rośnie, inflacja niska (nawet deflacja ostatnio rdr),bardzo prawdopodobne obniżki stóp% w październiku, wzorem USA dodruk pieniędzy w strefie Euro oraz koniec (na razie) konfliktu na Ukrainie, to każe zakładać kontynuację wzrostów na GPW. Szczególnie przykładam dużą wagę do dodruku pieniądza czyli QE w Euro, albowiem masa taniego pieniądza ma rozruszać gospodarkę, czyli okazało się, że Stary Keynes miał rację w Stanach to pomogło a UE zapada się w recesji. Oczywiście Kenio będzie oponował, że wzrostu nie ma itd. ale fakty są takie, że bezrobocie w USA 6% a w Unii 20%. Stymulacja fiskalna i monetarna są bardzo ważne a ich celem nie jest wzrost PKB o 10% tylko złagodzenie skutków cyklicznych recesji (skąd recesje się biorą to już inna sprawa). Sprawa Ukrainy na razie toczy się dokładnie tak jak przewidziałem, polecam mój komentarz z przed tygodnia a pokrótce: Putin wschodnie rubieże Ukrainy, podobnie jak Abchazję i Osetię w Gruzji zamroził sobie od wpływów UE i NATO, wywalczy tam szeroką autonomię, którą będzie kontrolował, a sama Ukraina pozostanie jak porzucone dziecko. Zresztą sami to sobie zgotowali nie potrafili pójść ścieżką podobną do Łotwy, Litwy i Estonii (to byłe republiki ZSRR). Kończąc spodziewam się kontynuacji wzrostów ale po drodze możliwe ochłodzenie i korekty szczególnie w okresie wrzesień-grudzień. Pozdrówka i miłego łikendu i kibicowania siatkarzom przy płynach wyskokowych najlepiej.
synonim / 2014-09-07 09:47 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Letnia fala wzrostowa trwa w najlepsze, pisałem, że tak będzie ale nikt nie dawał mi wiary, no przepraszam Synonim uklepywał dno na 2300


W tym czasie mitoman vel brydzia naganiał na branie S

Moja nowa teza brzmi: skoro kończy się QE w USA a zaczyna się QE w Europie to kapitał spekulacyjny nastawiony na wzrosty akcji będzie teraz przepływał na zdołowane europejskie rynki akcji i przed nami okres relatywnej siły giełd europejskich i relatywnej słabości giełdy w USA
z13 / 217.99.35.* / 2014-09-06 09:09
A co na to forumowi malkontenci? Ogonki podkulili pod siebie i szlochają gdzieś w kąciku
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy