Forum Polityka, aktualnościKraj

Rolnicy protestują. Hodowla świń przestaje im się opłacać

Rolnicy protestują. Hodowla świń przestaje im się opłacać

Wyświetlaj:
Perseusz / 83.9.101.* / 2014-03-13 02:35
Słyszałem w tv, że rolnicy pomstują, bo muszą karmić świnie zamiast własne rodziny - to jak to jest? Głodujecie, bo nie możecie sprzedać świń? Sami nie chcecie jeść tej wieprzowiny, czy co? Świat się wali, skoro mając pod nosem jedzenie nie wiecie co z nim zrobić. Rolnicy w całej Europie załamują ręce jak tylko coś im nie idzie - jak ja mam fatalny okres w firmie, to nikt mi do niczego nie dopłaca i niczego ode mnie interwencyjnie nie kupuje. Jak zdechnę z głodu - bo świń nie hoduję - to żadna gazeta o tym nie wspomni, chyba że w płatnym nekrologu.

Ubijcie prosię, przeczekajcie kryzys i dalej sprzedawajcie. Was trzeba uczyć zaradności a nie jak pobierać dotacje.

Prometeusz
T. / 81.190.62.* / 2014-03-06 23:47
Niech "nasi" więcej zadzierają z Rosją,potężnym rynkiem zbytu na żywność ,owoce ,warzywa,AGD itp.,to wszystkie firmy w Polsce splajtują.
Niemcy, Francuzi siedzą cicho i eksportują wszystko co się da do Rosji ,aż gwiżdże. Ich TIR-y jeżdżą tam i z powrotem. Zaś nasi politycy zawsze wychodzą przed szereg i ... później dziwią się wszyscy ,że na wschód eksport spada.
103545 / 37.31.75.* / 2014-03-06 19:00
Jak się nie opłaci to nie hodować. Krawiec kiedy uszyje odzież i nie może sprzedać , obniża cenę i szyje inne wzory. A chłop chce hodować świnie. Może, ale na swoją odpowiedzialność. Trochę pomyśleć , oczywiście jeżeli ma się czym. Alle jaja.
1 dobra rada / 89.67.175.* / 2014-03-06 18:36
pakować w konserwy ! będzie wojenny czas !

Najnowsze wpisy