Rosja

fronczak.michal / 2008-09-19 10:10
Witam.
Takie przemyślenie mam - a może teraz na jakiegoś shorta ubrać troche fundów inwestujących w BRIC i Rosji ( jakiś DWs albo Uni ). Co o tym myślicie ??
Wyświetlaj:
KoP / 2008-09-20 14:19 / Bywalec forum
Rosja capem zalatuje, politycznie sterowana giełda nie może budzić zaufania. Teraz zamykano gieldę na kilka godzin, a następnym krokiem bedzie nacjonalizacja Twoich pieniędzy. Komu, jak komu, ale Rosjanom nie wierzę jak psom. Grube ryby już to zrozumiały, zostały tylko płotki.
Pilsener / 2008-09-23 00:45 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Już dawno mówiłem, że Rosja to syf - nie słuchajcie naganiaczy, kierujcie się własnym rozsądkiem. Rosjanie tęsknią za imperium - a politycy im to fundują - dawno nie było drugiej Czeczeni, Afganistanu itp. Rosja też potrzebuje "swojego Iranu". Poza tym - są nisko w rankingu wolności gospodarczej a standardy "demokracji" pukają w dno. Najlepiej stawiać na kraje, które nie mają silnej gospodarki, ale dają nadzieję na trwałe rządy liberalno-demokratyczne. Kiedyś ktoś stawiał na Singapur i Hongkong? Niby kawałek skały, ale wolny rynek nie zna uprzedzeń, natomiast inwestorzy - tak. Dla kapitału nie ma znaczenia, czy to skały, czy stepy, czy NATO czy OPEC - różnica jest w umysłach inwestorów - trzeba wyrzucić te różnice, nabrać dystansu - inaczej zawsze zainwestujemy "w dużej i bogatej Rosji" zamiast na "kawałku skały".
$$$$$$$$$$$$$$ / 83.14.70.* / 2008-09-19 14:47
moim zdaniem te +20% to bardziej zagranie psychologiczne mające na celu przyciągnięcie kapitału na rosyjską (bardzo spekulacyjną) giełde
smooth / 2008-09-19 12:35 / portfel / Tysiącznik na forum
shorta?
krzysiek29 / 2008-09-19 12:39 / Uznany Gracz Giełdowy
pewnie chodzilo mu na krotka a nie S-ki
krzysiek29 / 2008-09-19 11:54 / Uznany Gracz Giełdowy
a czego nie kupywales wczoraj przedwczoraj jak krew sie lala???
fronczak.michal / 2008-09-19 18:34 / portfel / Bywalec forum
Bo wczoraj i przedwczoraj giełda w Rosji byla zamknięta. A swoja drogą zakupiłem troche fundu Opery oczywiście nie za wiele - ale zawsze coś :).
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy