Forum Forum prawneCywilne

roszczenia komornika

roszczenia komornika

szangr / 193.239.56.* / 2011-01-10 21:39
Witam
Mam problem z komornikiem w zasadzie moja mama. Rozchodzi się o długi bankowe, długi z tytyłu nie płacenia za telefon komórkowy jakie zaciągnął mój ojciec bez wiedzy mamy( również mojej bo przez ten czas mieszkałem razem z rodzicami )
Przez pewien okres ojciec płacił i nic nie wiedzieliśmy na ten temat jednak po pewnym czasie ojciec przestał płacić raty. Między czasie rodzice wykupili mieszkanie z spóldzielni na własnośc. Kiedy do mieszkania załczęły trafiać listy z informacją o rosnącym zadłużeniu oraz róznego rodzaju monity o nie spłącanych ratach mama założyła sprawę o rozdzielność majątkową, na której ojciec zrzekł się wszystkiego. A następnie wzięła rozwód, ja również w tym czasie się wymeldowałem z tego mieszkania. Niestety jedna ze spraw trafiła do komornika , który wszczął proces egzekucyjny. Widzą ojca jako współwłaściela mieszkania dokonał wpisu w księdze. To spowodowało, że mama spłaciła dług ojca u komornika a on wycofał egzekucję z księgi ( taką informację mama dostała z sądu ) po czym u notariusza dokonali ( wspólnie z ojcem ) przepisania całej własności mieszkania na mamę. Po jakimś czasie otrzymała również potwierdzenie z sądu iż jest jedynym właścicielem mieszkania. Narazie wszystko wygląda na załatwione jednak wiem ,że ojciec ma jeszcze inne nie spłącane długi , które trafią ( może już są u komornika ). Bardzo proszę o odpowiedź czy z związku z tym mama może mieć z tego tytułu jakieś problemy i jak się może przed nimi obronić. Niestety ojciec jest nadal tam zameldowany ponieważ sama nie może go wymeldować.
Wyświetlaj:
audi43 / 2011-01-14 20:01 / portfel / Bywalec forum
....jeśli dobrze zrozumiałem to między mamą a ojcem nastąpiła rozdzielność majątkowa więc mamie nic nie grozi z tytułu długów ojca natomiast Twoja osoba nie może być do końca spokojna o długi ojca gdyż jesteś spadkobiercą. Pamiętaj o okresie 6 miesięcy po ewentualnej śmierci ojca żeby się zrzec spadku po nim biorąc pod uwagę że będą to same długi.
szangr / 193.239.56.* / 2011-01-15 13:09
Dziękuję zaodpowiedż i podpowiedź co do dalszej przyszłaści. Raczej poza długami nic mi po nim nie zostanie.
nastra / 89.72.239.* / 2011-01-17 20:19
Jeśli po ojcu zostaną same długi, to pamiętaj, że odrzucony spadek przechodzi na twoje dzieci i wtedy konieczne jest wystąpienie do Sądu Wydziału Rodzinnego o uzyskanie zgody na odrzucenie tego spadku (długów) w imieniu małoletniego potomstwa. Może się bowiem zdarzyć, że kiedyś wierzyciel od nich będzie się domagać spłaty. Ja spadek taki przyjęłam z dobrodziejstwem inwentarza i na rozprawie w sądzie poprosiłam o komornika skarbowego o sporządzenie spisu (bez opłat - komornik sądowy bierze za godzinę 10% średniej płacy). Nie można skorzystać z komornika skarbowego, jeśli zostają jakieś nieruchomości
szangr / 193.239.56.* / 2011-01-18 22:55
A proszę powiedzcie czy można zrzec się spadku( długów ) za życia ojca. Czy muszę czekać aż zakończy swe marne życie? I jeżeli tak to proszę o podpowiedź gdzie rozpocząć takie czynności.
Z góry dziękuję

Najnowsze wpisy