Forum Forum dla firmKsięgowość

Rozliczenie faktur zaliczkowych

Rozliczenie faktur zaliczkowych

elag73 / 2016-09-21 10:22
Witam,
Prowadzę działalność opodatkowaną ryczałtem, dodatkowo korzystam ze zwolnienia z vat.
Na wykonanie pewnej usługi umówiliśmy się z zleceniodawcą łącznie na 3 zaliczki na zakup mateiału itp. (3 zaliczka przekazana po zakończeniu prac daje pełną kwotę).
Wszystko zostało zawarte w umowie. Zleceniodawca wymagał wystawienia faktur więc wystawiłem 2 faktury bez vat, w opisie dodałem że jest to zaliczka do umowy z danego dnia.
W tej chwili prace są na ukończeniu i będę musiał zakończyć tą sprawę. Vatowiec wystawia w takim przypadku fakturę końcową, ja korzystam ze zwolnienia. W jaki sposób należy rozliczyć te zaliczki, jaki dokument wystawić? Czy wystawienie 3 faktury na pozostałą kwotę będzie poprawne? Czy istnieje taki dokument jak faktura końcowa zwolniona z vat?
Proszę doradzcie co powinienem zrobić.
Wyświetlaj:
Ligaturek / 185.161.93.* / 2019-06-02 17:49
No wszystko się czasami opłaca, nie ma że nie ma. Natomiast nie każda firma jest równa drugiej. Ja korzystam z usług Gamy z ulicy Myśliborskiej (to jest Warszawa) i zdeycdowanie ich funkcjonowanie mi bardzo odpowiada. Dbają o klientów, w razie czego szybki kontakt telefoniczny. Warto.
H Szatkowski / 2016-09-21 10:33
Kwestia zwolnienia z VAT jest kwestią niezależną od 'technologii' wystawiania faktur w cyklu fv zaliczkowe- fv końcowa.

FV końcowa powinna być wystawiona jak przez VAT-owca moim zdaniem, tj. przywołać (numer/data) w swej treści wystawione wcześniej 2 faktury zaliczkowe oraz w części rozliczeniowej (należność/do zapłaty) wykazać sumę już wpłaconą, czyli aby w polu 'do zapłaty' wyszła kwota różnicy między wartością całkowitą usługi a wpłaconymi już zaliczkami.

Najnowsze wpisy