Forum Forum podatkowePIT

Rozliczenie w US za 2013

Rozliczenie w US za 2013

iiggaa / 78.9.49.* / 2013-12-10 09:47
Wiatam,
do marca 2013 byłam studentką dzienną, potem przez 3 m-ce pracowałam w Beligii, a teraz odbywam staż z pup w ramach efs. Mój mąż pracuje na umowę na czas określony.
Chciałabym się dowiedzieć czy możemy rozliczać się razem i czy w zeznaniu podatkowym muszę podawać dochody z zagranicy oraz efsu (stypendium z efsu jest wypłacane w całości bez odliczania podatku)?
Wyświetlaj:
iiggaa / 78.9.49.* / 2013-12-13 12:48
Problem tkwi w tym, że nie wiem na podstawie jakich dokumentów mam się rozliczać. Jedynym potwierdzeniem, że pracowałam w Belgii są wpływy wypłat na konto bankowe.
Zapomniałam dodać, że pracowałam tam jako pracownik sezonowy (nie wiem czy to ma jakieś znacznie)
Co robić w takiej sytuacji?
wiwan / 2013-12-10 10:48
Wspólne rozliczenie z mężem- tak, jeśli wspólność majątkowa będzie trwać cały rok kalendarzowy, czyli ślub odbył się przed 1 stycznia 2013 r. Kwestię rozwodu/śmierci pomijam.

Tak, w rozliczeniu rocznym należy wykazać dochód belgijski (PIT ZG), nawet mimo braku jak polskich dochodów w roku 2013 podlegających PIT, bo z Belgią obowiązująca metoda unikania podwójnego opodatkowania to metoda 'proporcjonalnego odliczenia'.

Dochodu ze stypendium jako zwolnionego(art. 21 ust 1 pkt 137 ustawy o PIT) nie wykazuje się, PUP nie wyda PIT 11.
belladonna / 2013-12-11 16:33 / Tysiącznik profesjonalny
Przy dochodach zagranicznych, często wspólny PIT się nie opłaca, więc... do końca kwietnia dużo czasu, trzeba zobaczyć co lepsze :)

Najnowsze wpisy