Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Różnice między PP a PDA i ich wpływ na notowania

Różnice między PP a PDA i ich wpływ na notowania

AleExtra / 2007-10-25 07:35
Witam!

Mam pytanie, czym się różni PP od PDA. Więcej akcji danej spółki pojawia się na rynku, także kurs wtedy spada, czy rośnie? Bo zaraz po ogłoszeniu komunikatu o Prawach Do Akcji (mam nadzieję, że nie pomyliłem skrótu) kurs wzrasta (Hygenika np. do 16.10 kurs rósł, a teraz spada). Spółka ma pewną wartość podzieloną na określoną ilość akcji, także jak wprowadzi kolejne setki tysięcy akcji, czy miliony akcji, to wartość jej powinna spaść, bo podzieli się na większą ilość akcji tej spółki.

Jak to jest? Na internecie nie potrafię znaleźć konkretnych informacji na ten temat.
dzięki i pozdrawiam
monika f. / 193.200.82.* / 2007-10-26 00:01
pp to prawo poboru- np firma dla stałych akcjonariuszy podaje dzien pp, np 6.09.07 było dzien pp dla spółki x, pda to prawo do akcji, czyli na giełde wejda nowe akcje ( ze starszych spółek to te z nowej emisji, zyskowne jak kros ma pp), ale nieraz spółka wchodzi na giełde i wtedy ma pda, czyli tylko prawa, a zamieni sie to w akcje po komunikacie knf
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy