Forum Forum emerytalneZUS

Rząd chce by każdy mógł przenieść pieniądze z OFE do ZUS

Rząd chce by każdy mógł przenieść pieniądze z OFE do ZUS

Wyświetlaj:
www.legeo.pl / 79.110.194.* / 2010-01-13 17:06
Ustawy ciągle się zmieniają, o emeryturach - zawsze aktualnie - przeczytasz tu http://www.legeo.pl/prawo/dziennik-ustaw-2004/39/353/?on=2009-09-17
paulbociek / 2010-01-09 21:12 / Bywalec forum
Przy każdej propozycji rządu pojawia się próba ograbienia przyszłych emerytów. W OFE są konta prywatne a pieniądze tam gromadzone realne (w obligacjach, akcjach na lokatach itp.) W ZUS pieniądze są wirtualne - to jest tylko zapis bez pokrycia. OFE - tak krytykowane - przynoszą spory zysk dla klientów ( stopa zwrotu od początku działalności to średnio ok . 180%) i jakoś nie potrzebują dopłat z naszych podatków. ZUS przeciwnie - waloryzacja jest na niższym poziomie za to deficyt liczony w miliardach zł rocznie. W dodatku ZUS zalega z przelewaniem składek lub ich części do OFE. Sprawdźcie swoje wyciągi z OFE. Większość osób powinna się upomnieć o zaległe składki i odsetki za spóżnienia!
@@@ / 195.90.107.* / 2010-01-12 14:57

OFE - tak krytykowane - przynoszą spory zysk dla klientów ( stopa zwrotu od początku działalności to średnio ok . 180%)

A w zeszlym roku, po 10 latach obracania naszymi pieniedzmi. to ile przyniosly zysku?

ZUS przeciwnie - waloryzacja jest na niższym poziomie za to deficyt liczony w miliardach zł rocznie.

Drogi panie, gdyby wszyscy pobierajacy emerytury z ZUS placili wczesniej skladki do ZUS to ZUS nie mialby zadnego deficytu.
Moze nam pan wyjasnic dlaczego wszelkiej masci sluzby mundurowe nie palca do ZUS skladek a emerytury i to nie male z niego pobieraja?
Niech tylko pan nie pisze ze "ustawodawca tak chcial"
Pilsener / 2010-01-09 00:48 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
'będzie musiał zapłacić od nich 19 proc. podatku" - przecież to są moje dochody od których już zapłaciłem podatek! Niech ktoś mnie przekona, że polska to nie jest złodziejski kraj. Te całe OFE od początku były pomyślane po to, żeby nas wydoić i uzasadnić, że ZUS to jo, nie jest zły i w ogóle super, że mamy naszych dzielnych polityków.

Proponuję w ogóle zrobić system tak skomplikowany, który będzie miał tą cudowną zaletę, że zanim jakiś obywatel zdąży się zorientować o co w nim chodzi i zaprotestować, padnie porażony nabytą podczas studiowania tych absurdów epilepsją.

Co może wyjść z nieudolnych prób usprawnienia czegoś, co już od początku jest złe? Zło do kwadratu, nic więcej. Politycy łapy precz od naszych pieniędzy.
@@@ / 195.90.107.* / 2010-01-12 12:04

'będzie musiał zapłacić od nich 19 proc. podatku" - przecież to są moje dochody od których już zapłaciłem podatek!

Kiedy zaplaciles ten podatek?
Elendir / 2010-01-10 18:29 / Łowca czarownic
Podatek płaciłbyś tylko od zysków.
@@@ / 195.90.107.* / 2010-01-12 12:02

Jeżeli uprawniony do emerytury zabierze z OFE pieniądze i np. wpłaci je do banku, albo wyda na dowolny cel, będzie musiał zapłacić od nich 19 proc. podatku.


Przeczytaj powyzsze zdanie jeszcze raz. Tym razem ze zrozumieniem.
Elendir / 2010-01-12 12:23 / Łowca czarownic
Sądzę że był to skrót myślowy całkiem często zresztą używany - jak widać jednak nie dla wszystkich oczywisty. W Polsce podatek płaci się od zysku, a nie od kapitału.
@@@ / 195.90.107.* / 2010-01-12 13:25
Przeczytaj jeszcze raz i jeszcze raz az wreszcie zrozumiesz.
Podpowiem ci ze pieniadze w OFE nie byly nigdy opodatkowane.
Pilsener / 2010-01-12 19:38 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A co mnie to obchodzi? Wytworzyłem ten dochód i zapłaciłem podatki, dlaczego mam płacić drugi raz? Oddaję połowę pensji na podatki, z tego rząd mi cześć odda w postaci np. emerytury a z tego znów część zabierze i tak tyle razy, aż mi nic nie zostanie.
@@@ / 195.90.107.* / 2010-01-12 20:04
Juz cie raz pytalem.
Kiedy zaplaciles podatek od pieniedzy wyslanych na twoje konto do OFE?
Pomoge ci.
NIGDY.
Pilsener / 2010-01-13 22:28 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Przecież to z moich podatków część trafia do OFE! A może wg Ciebie to nie podatki? Składki to ja płace do Polskiego Związku Wędkarskiego, to co polski rząd nazywa składkami to zwykły podatek.
@@@ / 195.90.107.* / 2010-01-14 00:13
Panie Pilsner, niech sie pan nie osmiesza.
Do OFE trafiaja pieniadze z panskich zarobkow ale przed opodatkowaniem.
Jak je pan w koncu dostanie w postaci emerytury albo calej sumy to dopiero wtedy zaplaci pan od tych pieniedzy podatek PIT.
Pilsener / 2010-01-15 15:20 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A co mnie to obchodzi? Zarobiłem np. brutto około 4000, czyli na rękę około 2420, zatem podatku zapłaciłem od tego 1580. I co mnie obchodzi, ile z tego podatku idzie na ZUS, ile na OFE, ile na drogi a ile na szkoły? Z tego podatku teraz rząd mi wypłaci emeryturę, od której znów pobierze jakiś podatek - podatek to podatek, możesz sobie go nazywać składką, ukrywać prawdziwą kwotę brutto po stronie pracodawcy ale mnie nie oszukasz. Podatki 19%, a połowę pensji oddajesz dla rządu, tak to tylko naiwnych polaków możesz nabrać.
@@@ / 195.90.107.* / 2010-01-15 16:46
Idz na swieze powietrze i odetchnij a nastepnie kup sobie ksiazke na temat podatkow i przestan tu pisac bzdury zanim jej nie przeczytasz ze zrozumieniem. Obawiam sie bedziesz ja musial przeczytac kilka zazy aby zrozumiec.
Pilsener / 2010-01-15 18:51 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ta, bo podatek to to, co politycy nazwą podatkiem - nie rozśmieszaj mnie, poczytaj definicję podatku a książek przeczytałem aż nadto, nikt mi nie będzie wmawiał, ze podatek jest składką, składki mają charakter dobrowolny natomiast podatek jest płacony przymusowo, składki trafiają zazwyczaj do organizacji pozarządowych, natomiast podatki do US lub instytucji kontrolowanych przez rząd czy samorząd. Podatek jest to przymusowe świadczenie na rzecz instytucji państwowej, tak znam ustawową definicję podatku która mówi, że jak coś nie trafia do US czy samorządu to nie jest podatkiem - taką polityczną definicję to ja mam głęboko, przez taki chory system 99% polaków nawet nie wie, ile zarabiają brutto - i o to chodzi, zwiększymy "składki", obniżymy PIT i będziemy zarabiać mniej, bo podatki spadły? Ten system jest tak chory, że tylko polak mógł go wymyślić.
@@@ / 195.90.107.* / 2010-01-15 20:11

...podatki do US lub instytucji kontrolowanych przez rząd czy samorząd.

Od kiedy OFE jest jedna z tych instytucji ktore wymieniles?
OFE zarzadza twoimi pieniedzmi i dopiero jak je dostaniesz w postaci emerytury zaplacisz podatek - pierwszy raz.
Mysl to nie boli.
Wiecej myyslenia a mniej zacietrzewienia by ci sie przydalo.
Pilsener / 2010-01-16 10:19 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Poza tym podatki trafiają do ZUS, dopiero ZUS je przekazuje OFE, które mają nam wypłacać z tego emerytury, tak samo jak przekazuje je poczcie by wypłaciła je obecnym emerytom. Pisałem, że ustawowa definicja podatku mnie nie interesuje, jest polityczna.
@@@ / 195.90.107.* / 2010-01-16 12:46

Pisałem, że ustawowa definicja podatku mnie nie interesuje, jest polityczna.

Twoje opinie mnie tez nie interesuja bo sa polityczne.
Elendir / 2010-01-12 19:28 / Łowca czarownic
Dotychczas nikt nie wypłacał z OFE i zdaje się ta kwestie nie została dobrze uregulowana. Wydaje się, że można to porównać do IKE - jeżeli wypłacisz wcześniej to płacisz podatek od zysków.

Sam się zastosuj do swojej rady. Od tego zacznij.
@@@ / 195.90.107.* / 2010-01-12 20:02
Ciagle nie rozumiesz.
Pieniadze ktore zostaly wyslane do OFE na konto Kowalskiego nie zostaly w zaden sposob opodatkowane PIT.
Porownanie tego z IKE swiadczy ze nie wiesz o czym piszesz.
Kowalski jak te pieniadze wyplaci bedzie musial zaplacic podatek PIT i wyglada na to ze planuja tu znowu jakis kretynski ryczalt.

Reszty nie komentuje bo to jest typowa dla ciebie wypowiedz.
Elendir / 2010-01-12 20:25 / Łowca czarownic

Ciagle nie rozumiesz.

Pieniądze które zostały wpłacone na IKE Kowalskiego również nie zostały opodatkowane PIT. Dopiero ich wypłata przed emeryturą spowoduje naliczenie podatku. W przypadku OFE wcale nie było takiej możliwości - ot i różnica.

Reszty nie komentuje bo to jest typowa dla ciebie wypowiedz.
@@@ / 195.90.107.* / 2010-01-12 20:46

Pieniądze które zostały wpłacone na IKE Kowalskiego również nie zostały opodatkowane PIT.

A gdzie to taka bzdure mozna wyczytac?
Moze jakis link do tej rewelacji.
Jedyna zaleta IKE jest to ze nie placimy podaku Belki od procentu od kapitalu.
Na IKE wplacane sa pieniadze po opodatkowaniu PIT.
Elendir / 2010-01-13 08:36 / Łowca czarownic
A jednak okazało się że się myliłem. Choć również Ty się myliłeś. Nie jest prawdą że:

pieniadze w OFE nie byly nigdy opodatkowane.

Są opodatkowane PIT. Możesz o tym przeczytać chociażby tutaj:
http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/104330,emerytury_kapitalowe_wyplacane_z_ofe_sa_opodatkowane.html
http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/107123,emerytura_kapitalowa_z_podatkiem.html
@@@ / 195.90.107.* / 2010-01-13 13:07

A jednak okazało się że się myliłem.

Cud sie stal. Elendir przyznal sie do bledu.

Choć również Ty się myliłeś.

No ale zwyczaj wybielania siebie mu pozostal.

[OFE} Są opodatkowane PIT

Poniewaz nadal nie rozumie pan co sie do pana pisze, napisze to lopatologicznie.

Pieniadze do OFE przesyla ZUS i jest to procent od zarobkow Kowalskiego.
Od pieniedzy przesylanych do OFE na konto Kowalskiego
NIE SA ODPROWADZANE ZADNE PODATKI.
Leza sobie one w OFE i procentuja, czasami.
Linki ktore raczyl pan zacytowac mowia o podatku PIT pobieranym od wyplacanej emerytury i nie jest w tym nic dziwnego bo jest to dochod Kowalskiego opodatkowany jak kazdy inny.
Oczywistym jest ze jak Kowalski bedzie mogl wyplacic z OFE pieniadze to bedzie do jego dochod ktory bedzie opodatkowany.
Niech pan wreszcie zrozumie ze bedzie on wtedy opodatkowany PIERWSZY RAZ.

Wg mnie powinien on zwyczajnie wejsc do dochodu Kowalskiego i byc opodatkowany zgodnie ze skala podatkowa a nie jak proponuje POpaprany nierzad ryczaltem 19 procentowym.
Elendir / 2010-01-13 14:34 / Łowca czarownic
Jeżeli twierdzisz że pieniądze w OFE nie są opodatkowane PIT tylko dlatego że podatku tego nie zapłaciło się od razu, lecz zapłaci go się dopiero przy wypłacie, to wybacz, ale takie rozróżnienie w najlepszym razie można nazwać sztucznym.

Chciałbym przy tym zauważyć, że jeżeli jednorazowa wypłata z OFE byłaby opodatkowana na zasadach ogólnych, to wiele osób, nawet tych, które normalnie mieszczom się w progu 18%, od sporej części takiej emerytury musiałoby zapłacić podatek wedle najwyższego progu podatkowego (aktualnie 32%), a nie zryczałtowany (19%).

Cud się nie stał - @@@ nie przyznał się do błędu.
@@@ / 195.90.107.* / 2010-01-13 15:36

....sztucznym.

Pan nic nie rozumie albo z uporem maniaka nie chce zrozumiec.

Powtarzam jeszcze raz.
Pieniadze wysylane do ZUS i do OFE NIE SA OPODATKOWANE.
Jeszcze raz.
NIE SA OPODATKOWANE.
Zostaja opodatkowane dopiero po wyplaceniu emerytowi.
Niewazne czy to wyplacenie jest realizowane miesiecznymi wyplatami czy jednorazowa wyplata.
Dopiero w momencie wyplaty do rak Kowalskiego powstaje obowiazek podatkowy PIT.

Niech pan to wreszcie zrozumie bo mi sie nie chce tego ciagle powtarzac.


mieszczom

Ma pan racje dla tych ktorzy mieszczą sie w 18% zaplacenie 19% jest znacznie korzystniejsze. :)
Nie mowiac juz o ulgach ktore te 18% zmniejszaja do 13-15%.
Elendir / 2010-01-13 21:47 / Łowca czarownic
Jeszcze raz zacytuję swój tekst. Przeczytaj go raz jeszcze - tym razem ze zrozumieniem. Jako wskazówkę podam Ci, że nie wynika z niego iż od pieniędzy które znajdują się w OFE został odprowadzony podatek.

Jeżeli twierdzisz że pieniądze w OFE nie są opodatkowane PIT tylko dlatego że podatku tego nie zapłaciło się od razu, lecz zapłaci go się dopiero przy wypłacie, to wybacz, ale takie rozróżnienie w najlepszym razie można nazwać sztucznym.

Może jeszcze raz innymi słowami. Jeżeli procentowo podatek będzie taki sam (podobnie jak koszty OFE), to dla Kowalskiego nie ma znaczenia czy płaci podatek w momencie wpłaty do OFE, czy też w momencie wypłaty z OFE.

Nie zrozumiałeś również dalszej części wypowiedzi. Zobaczmy czy może z innym sformułowaniem sobie lepiej poradzisz.
Jeżeli całą pensję z np. 10 lat dostałbyś w jednym roku (a przez pozostałe 9 lat nic) to najprawdopodobniej zapłaciłbyś większy podatek PIT z uwagi na progresywność skali podatkowej niż w przypadku gdybyś przez 10 lat otrzymywał po 1/10 tej sumy. Podobnie byłoby w przypadku jednorazowej wypłaty emerytury.
@@@ / 195.90.107.* / 2010-01-14 00:10
Panie Elendir, jest pan manipulatorem i kretaczem.

Panska metoda dyskusji polega na ciagnieciu jej tak dlugo az nikt juz nie pamieta jakie bzdury pan wypisywal na poczatku.
Ja panu przypomne.
Pilsner napisal:

'będzie musiał zapłacić od nich 19 proc. podatku" - przecież to są moje dochody od
których już zapłaciłem podatek!

Jako komentarz do tego Elendir napisal:

Podatek płaciłbyś tylko od zysków.

Na moja uwage ze nie rozumie pan co autor napisal.
Pan odpisal:

Sądzę że był to skrót myślowy całkiem często zresztą używany - jak widać jednak
nie dla wszystkich oczywisty. W Polsce podatek płaci się od zysku, a nie od
kapitału.

Dal pan tym dowod ze nie wie pan ze pieniadze przekazywane do OFE (kapital) sa nieopodatkowane a podatek zostanie zaplacony dopiero przy wyplacie i nie od zyskow a od calej wyplaconej sumy (kapitalu).

Dalsze panskie wywody mialy na celu zatuszowanie tej niewiedzy i pchal sie pan w dalsze bzdury.

Inna panska metoda rozmydlania tematu jest wprowdzanie nowych watkow do dyskusji aby za wszelka cene udowodnic ze cos pan wie i dalej zacierac swoje bzdurne wypowiedzi.

To nie pierwszy raz stosuje pan ta metode dyskusji i nie wiem co mnie podkusilo dyskutowac po raz kolejny z takim indywiduum jak pan.

Zegnam
dys / 89.174.4.* / 2010-01-09 00:26
to wymyślił jakiś debil:) no ale takich w Polsce nie brakuje niestety, może oddawajmy 50 % pensji do Zus'u 3% do OFE, z 20 % na inne podatki pośrednie wynikające z obciążeń nakładanych na nasz wypracowany zysk przez państwo, zapłaćmy od tego na koniec podatek no i żyjmy szczęśliwie w państwie dobrobytu:) ZUS stracił chyba wszystkie możliwości finansowania (nie mówiąc już o samofinansowaniu) więc teraz musimy się wszyscy złożyć. A fundusz pobierał do tej pory 7% (- Generali), od tego roku 4 % za obsługę OFE, a ZUS jest niewypłacalny na dobrą sprawę:p wnioski wyciągnijcie sami
@@@ / 195.90.107.* / 2010-01-09 01:10

A fundusz pobierał do tej pory 7% (- Generali), od tego roku 4 % za obsługę OFE

Nie za obsluge tylko od pierwszej wplaty.
Stawka za obsluge sie generalnie nie zmienila a niektorym nawet wzrosla.
paulbociek / 2010-01-08 23:18 / Bywalec forum
Wszystko OK pod warunkiem, że nie zmniejszy się składka do OFE- powinna zostać 7,3% tak jak było do tej pory. Poza tym projekt nawet mi się podoba.
Jeśli jednak zabrane zostanie 4,3% do ZUS to II filar zostanie zmarginalizowany do 3% (wobec 16,52% ZUS). Gdzie równowaga? To miała być jedna z podstaw tego systemu. Ciekawe co będzie jak ZUS'owi zabraknie w końcu pieniędzy i któryś kolejny rząd ogłosi, że dla ratowania finansów państwa trzeba zamrozić waloryzację rent i emerytur...
FED / 85.222.77.* / 2010-01-08 22:37
Dobrze , że po publikacji takiego artykułu "Money" trzyma go dłużej na stronie ażeby umozliwić choćby symboliczne przypomnienie arytmetyki , którą pomija V-ce Bucior z Kozienic , po takim samym kierunku studiów jak premier , ale szlifował swoją wiedzę ubezpieczeniową na 2-letnim podyplomowym studium na SGH (2001-2002r)
Z pracy każdego Obywatela ZUS otrzymuje składkę w kwocie : 9,76% potrącane z pensji , drugie 9,76% obciąża koszty firmy . Czyli ZUS otrzymuje od każdego pracownika 19,52% kwoty wynagrodzenia . Z tych 19,52% procent 7,3% odprowadzane jest na wybrane OFE a reszta czyli 12,22% (19,52%-7,3%) pozostaje w ZUS . Wg podanej koncepcji do OFE odprowadzane byłoby teraz 3% tylko z całej składki a w ZUS pozostawałoby 16,52% (19,52% - 3%) .
Czyli OFE dostawałyby ponad dwukrotnie mniej niż dotychczas . Jakby to się miało na konstrukcję wielkości emerytury przez ZUS i OFE pominieto . Pomimo tego ja jestem za .OFE to ciepłe gniazdka spadochroniarzy - pobierają przeciętnie 0,04% otrzymanych miesięcznych aktywów na własne koszty . W czasie kryzysu wyszła ich kiepska operatywność . Jestem za tą koncepcją tylko gdyby ją kompetentny ekspert analitycznie wyjaśnił V-ce Ministrowi a ten jeszcze raz przedstawił w artykule .
paulbociek / 2010-01-08 23:13 / Bywalec forum
OFE pobierają ok 0,04% miesięcznie za zarządzanie ale komercyjne fundusze inwestycyjne o podobnym profilu pobierają nawet 6 razy więcej !!!
Pilsener / 2010-01-09 00:51 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
http://www.money.pl/emerytury/kalkulator/prowizje/
lezdrub / 79.185.111.* / 2010-01-08 20:32
Jednak e-SB-cja rzadzi dalej.
edek345345 / 85.221.177.* / 2010-01-08 20:30
W czasie ostaniach rozgrywek piłkarskich Tusk po cichu przewalił ustawę że pieniądze OFE należą do Tuska Rycha i Zbycha (tzw. państwa) i nie ma dziedziczenia (he, he) . Możecie sobie wyobrazić jakie wałki w ustawach będą przewalone podczas Euro 2012 gry naród będzie walił konia przed telewizorem patrząc na kopiących szmaciarzy na stadionach wybudowanych z podatków dla ITI , Agory i innych ???
lezdrub / 79.185.111.* / 2010-01-08 21:52
Edek 34345. nie jesteś w temacie. Nie wyszło to Tuskowi i ferajnie. Ustawę zawetowal Prezydent L.Kaczyński. A do odrzucenia weta nie zezwoił PiS i ustawa poszła do kosza.

teraż prubuja z innej strony pozbawić ludzi kasy.
Kto tych czóbków wybrał??/ No kto.
Po wyborach w mediach twierdzono, że na PO głosowała iteligencja i najwięcej osób z dużych miast.

Gratuluję inteligencji wyboru.
Rewelacyjna / 79.184.197.* / 2010-01-08 20:23
Rolnicy z Warmii i Mazur będą mogli się szkolić z fryzjerstwa i stylizacji paznokci. Kursy, na które trwa obecnie nabór, finansuje unijny Europejski Fundusz Społeczny.

Jak poinformowała w poniedziałek Justyna Jeleniewicz z biura projektu, kursy skierowane są do rolników i domowników opłacających składkę KRUS, mieszkających w gminie wiejskiej, miejsko-wiejskiej lub w mieście do 25 tysięcy mieszkańców.

Jak zakładają organizatorzy szkolenie ma przejść 32 rolników na czterech kursach.

Chodzi o to, by dzięki nauce fryzjerstwa i pielęgnacji paznokci rolnicy mogli odejść z rolnictwa, podjąć pracę bądź rozpocząć działalność gospodarczą. Szkolenie z fryzjerstwa obejmować będzie strzyżenie damskie i męskie, koloryzację, trwałą ondulację, upinanie i modelowanie fryzur. Zaś zajęcia ze stylizacji paznokci mają objąć zagadnienia z zakresu pielęgnacji dłoni i paznokci, manicure, metod przedłużania paznokci za pomocą żelu i akrylu oraz ich zdobienia.

Rolnicy mają się także nauczyć współpracy w grupie, wypowiadania się, podnoszenia samooceny, pisania listów CV i motywacyjnego, obsługi poczty elektronicznej oraz rozmów kwalifikacyjnych z pracodawcami. Mają poznać także zagadnienia dotyczące zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej.

Jak poinformowano w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Olsztynie kursy organizowane są dla rolników, którzy nie mają dużych gospodarstw ale 2-3 hektarowe, z których otrzymują niewielki dochód, a poza nim nie są nigdzie zatrudnieni.
edek345345 / 85.221.177.* / 2010-01-08 20:33
E tam , fajnie. Rolnik jest taki męski i ma taki fajny owłosiony tyłeczek, mniam. Chyba się umówię z takim fryzjerem.
m2010 / 89.72.80.* / 2010-01-08 20:02
www.Cinemak.pl najnowsze filmy online i seriale online !!
Polecam.
Sprawdz !!
przyszły / 83.31.236.* / 2010-01-08 19:01
Szykuje się ostre dymanie emerytów. Nadal nie będą mogli decydować w 100% co zrobią ze SWOIMI pieniędzmi.
hans 1 / 87.105.149.* / 2010-01-08 18:33
A dlaczego tylko do ZUS.Mam inne lepsze pomysły na pomnażanie tych pieniędzy.A w ZUSie przejedząje.
sdfrtyy / 195.116.98.* / 2010-01-08 17:33
A ja chciałbym sam sobie odkładac przez 30 lat na bankowej lokacie
...
www.tnij.org/niespodzianka2010
lezdrub / 79.185.111.* / 2010-01-08 20:25
To sobie odkładaj.W czym problem.
płat / 83.31.241.* / 2010-01-08 17:24
Czemu!!!

Czym się ludzie zachwycają wysokością stopy zwrotu w ZUS-ie skoro to jest ZWŁYKŁA WALORYZACJAl, czyli coś sztucznego.
Doczego państwo musi dopłacać.
asdfaaf / 194.106.143.* / 2010-01-08 17:12
o ile mi wiadomo to w ofe w razie smierci osoby pieniadze moze odebrac ktos upowazniony w zusie znikaja do czarnej dziury, tak samo jak i teraz robia...
zlikwidowac ZUS nipotrzebna instytucja ciagnaca kase dlaczego w innych krajach za zachodzie nie ma posrednikow emerytalnych i wszytko dziala w miare dobrze?
m123123 / 89.174.122.* / 2010-01-08 17:25
Tak mozna odebrac zgromadzone srodki pod warunkiem, ze osoba ktora zbierala pieniadze w ofe nie rozpoczela pobierania emerytury. Co do likwidacji ZUS to nie poszedl bym az tak daleko ale kazdy powinien miec prawo wyboru gdzie odklada na emeryture (zus czy ofe czy tylko ike)
@@@ / 195.90.107.* / 2010-01-08 17:22

o ile mi wiadomo

Slabo ci wiadomo.

Po przejsciu na emeryture pieniadze z OFE sa wlasnoscia panstwa.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy