Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rząd szukuje nowe przymusowe ubezpieczenie!

Rząd szukuje nowe przymusowe ubezpieczenie!

nieojciec / .* / 2004-08-24 09:37
Komentarze do wiadomości: Rząd szukuje nowe przymusowe ubezpieczenie!.
Wyświetlaj:
Eugeniusz / .* / 2004-10-06 14:58
Edward Gierek dużo i głosno mówił o socjaliżmie, ale dawał możliwości do rozwoju drobnym przedsbiorcą. Obecnie dużo i głośnio mówi się o rozwoju kapitalizmu i przedsiębiorczości, ale tak naprawdę to nasi urzędnicy państwowi dążą do całkowitego unicestwienia prywatnych firm i firemek i powiększenia isniejącego a przecież już wysokiego bezrobocia.
Para / .* / 2004-10-05 22:18
Czy składki na ZUS są zgodne z Konstytucją????????Od początku reformy (1999) wpłacając do banku miałbym teraz odłożone ca 50 000 zł.A co mam teraz? Żaden oddział Zus nie będzie w stanie odpowiedzieć mi na to pytanie.Kolejny podatek, kolejny haracz na rzecz rządzących.Mafia to "pikuś".Na każdym kroku nas wszystkich okradają.
sceptyk / .* / 2004-09-22 02:37
Belka do Iraku, nie zapomnij o Kwachu.Niech żyje rynek uporządkowany, marzenie Zyty, kosztem 75mld $.Jak Wam Unia kazała likwidować przedsiębiorstwa, to niech da na ZUS. Nieżle Nas wycyckali i Unia i Fachowcy - pokroju j.w.!!
theguru / .* / 2004-09-20 12:04
mam 25 lat. przez następne 40 lat będę płacił powiedzmy 1000zł/mc na zus. średniu na emeryturze żyje się 10lat, więc na pewno będę dostawał 4 000zł/mc nie licząc odsetek !!!!I jeszcze jedno spostrzeżenie nie zapominajmy, że tak jak mówimy PŁACIMY NA ZUS !!!! a nie na swoją emeryture
kamyk / .* / 2004-09-20 12:58
No, aż taki prosty ten rachunek nie jest.1. Część z tego, co płacimy na ZUS to koszty zasiłków chorobowych. Nawet, jeśli Pan nie choruje, to trzeba mieć na uwadze, że np. żona była/jest/będzie na urlopie macierzyńskim.2. Znaczna część składek idzie na sfinansowanie rent osób, które nie są, czasowo lub na stałe, zdolne do pracy. Jest ich w Polsce dziwnie dużo, z prezentowanych wcześniej na forum opinii wynika, że 4/5 to osoby, które rent mieć nie powinny.3. Długość życia rośnie. Jeżeli nawet w tej chwili wynosi x, to w momencie, gdy dobrnie Pan szczęśliwie do emerytury, będzie wynosiła x+2 lub więcej.4. Koszty wewnętrzne ZUS nie są znów tak olbrzymie, konsumują około 1% składek; nie jest to mało, ale nie wpływa zasadniczo na otrzymywaną emeryturę.Wszystko to nie oznacza bym uważał, że składka na ZUS jest mała. Przeciwnie, jest z pewnością zbyt duża. Jednak nie można tu stosować uproszczeń, których Pan był uprzejmy dokonać.
Heniek / .* / 2004-09-12 18:40
Prowadząc dzial. gosp. muszę szczegółowo planować swoje wydatki.Jeśli rosną koszty to muszę zwiększać dochód/co obecnie jest b.trudne/ lub ciąć plany inwestycyjne /budowęnowej siedziby/czy zatrudnienie.W skrajnych przypadkach pozbywam się części majątku trwałego.Dlaczego ?Bo nikt mi nie da.Chyba , że ukradnę ?!!!!Dlaczego ZUS nie działa podobnie?Skoro brakuje już środków to przy obecnych trendach demograficznych więcej ich nie będzie.Recepta jest tylko jedna.Wstrzymać budowy kilkunastu pałaców biurowych,sprzedać połowę istniejących siedzib i zwolnić ludzi tam pracujących./czytaj-głównie pań biegających po korytarzach i udających ciężko zapracowane/Ten manewr dałby moim zdaniem kilkaset miliardów zł oszczędności.Ale to jest trudna iniepopularna decyzja,prościej jest po raz kolejny sięgnąć do kieszeni tych co mają,jeszcze mają.Ale jak długo będą w stanie to jeszcze wytrzymać???
baba / .* / 2004-09-12 19:32
Przecież już w 5 i 6 zdaniu własnej wypowiedzi powiedział Pan jak to działa. I ONI to robią!
UPR-owiec / .* / 2004-09-11 11:47
Ludzie wydaję mi się, że dyskusja na tym forum zmierza w niewłaściwym kierunku. W obecnej Polsce kobiety i mężczyźni są w jednakowej - beznadziejnej sytuacji. Powinniśmy raczej próbować się skupić na meritum naszego problemu, na biórokreacji oraz socjalistyczno - etatystycznej mentalnośi rządzących i naszych władz ustawodawczych. Na koniec dodam, że miałem ostatnio piąkny sen. Śniła mi się piękna ogólnokrajowa akcja. Marzyłem we śnie o dwóch miesiącach obywatelskiego nieposłuszeństwa - takich bez zapłąconych składek ZUS przez wszystkich którzy prowadzą samodzielną działalnośc gospodarczą. Niestety to był tylko piękny sen :)
jestem za / .* / 2005-02-11 20:43
Popieram. Tylko jak stworzyć taką inicjatywę? Lecz by nie było to, no nazwijmy to – antyspołeczne, w ramach takiej akcji powinno się w zamian zebrać jakieś pieniądze np. na szpitale. Jak najbardziej bym się przyłączył. Bez wahania
Yaracz / .* / 2004-09-11 11:23
Juz mnie tak wkur*** ci komunistycznie podnosiciele podatkow trza sie zgromadzic pod sejmem i nakopac im do dupy niech sobie nie mysla ze w tym panstwie sa sami i nas tu nie ma.
viv7 / .* / 2004-09-11 16:47
POPIERAM !DOKOPAĆ TYM ZŁODZIEJOM !
anka / .* / 2004-09-09 21:43
ktoś musi zapracować, na tych, co lekką, rączką biorą, delikatnie to ujełam, KRADNĄ, gdzieś dziurę załatać trzeba, bezmyślność totalna, podcinają stołki na których siedzą.Ktoś MĄDRY, udowodnił, że te emerytury, to fikcja, niż demograficzny i bezrobocie, dla jeszcze nie emerytów, żadnych profitów, nigdy.Ale jest wyjście dla przedsiębiorców, twórzcie spółki, byle przed nowym rokiem, tam mażna się zatrudnić na min. wynagrodzenie i pie... zus
anka / .* / 2004-09-09 21:30
ktoś musi zapracować, na tych, co lekką, rączką biorą, delikatnie to ujełam, KRADNĄ, gdzieś dziurę załatać trzeba, bezmyślność totalna, podcinają stołki na których siedzą.Ktoś MĄDRY, udowodnił, że te emerytury, to fikcja, niż demograficzny i bezrobocie, dla jeszcze nie emerytów, żadnych profitów, nigdy.Ale jest wyjście dla przedsiębiorców, twórzcie spółki, byle przed nowym rokiem, tam mażna się zatrudnić na min. wynagrodzenie i pie... zus
anka / .* / 2004-09-09 21:28
ktoś musi zapracować, na tych, co lekką, rączką biorą, delikatnie to ujełam, KRADNĄ, gdzieś dziurę załatać trzeba, bezmyślność totalna, podcinają stołki na których siedzą.Ktoś MĄDRY, udowodnił, że te emerytury, to fikcja, niż demograficzny i bezrobocie, dla jeszcze nie emerytów, żadnych profitów, nigdy.Ale jest wyjście dla przedsiębiorców, twórzcie spółki, byle przed nowym rokiem, tam mażna się zatrudnić na min. wynagrodzenie i pie... zus
anka / .* / 2004-09-09 21:11
to, mi się, kojarzy z ekonomią: socjalistyczną i kapitalistyczną, czyli, jak pamiętam, jeszcze Sadzikowskim, cz jak mu tam...
RG / .* / 2004-09-09 15:53
... nie moga robic prywatne firmy ubezpieczeniowe (zapewne takiej i racjonalniej)?!
Wrocław / .* / 2004-09-09 13:32
To swoiste zapętlenie. W kraju z tak nieprzychylnym nastawieniem do przedsiębiorców, nie daje sie stabilizacji finansowej. Stąd brak (nie mylić z brakiem chęci) posiadania dzieci. Za tym idzie starzenie sie spoleczeństwa, wyższy ZUS. CZY NIKT TEGO NIE WIDZI, że to doprowadzi do rebelii?
babaj / .* / 2004-09-09 12:14
Całkiem i nie zaciągać nowych zobowiązań.
Patriota / .* / 2004-09-09 09:20
Jedynym wyjściem z sytuacji jest jak najszybsza zmiana lewicowego rządu i lewicowego sejmu. Niestety czytając, słuchając i oglądając wiadomości łatwo zauważyć, że nie ma dnia bez finansowych afer na wielką skalę - miliony złotych uciekają z budżetu do rąk prywatnych i są lokowane na kontach banków za granicami Polski, a nawet Europy w licznych "rajach podatkowych" lub też przeznaczane na inwestycje typu hotele, luksusowe domy wypoczynkowe oczywiście też poza Polską.W tej sytuacji ciągły brak pieniędzy również, a może przede wszystkim dla najsłabszych ekonomicznie - starszych ludzi jest oczywisty. Dodajmy jeszcze do tego np. pieniądze zarabiane przez Zarząd ZUS oraz Radę Nadzorczą (oczywiście te pieniądze idą z naszych składek) - okaże się, że wystarczyłoby na emerytury w dużym mieście (np. Kraków)!!! Tak więc jedyną radą na wszystki dolegliwości jest jak najszybsze usunięcie post-komunistycznej lewicy od władzy. Oczywiście nie uzyskamy szybkiej poprawy, ale przynajmniej nie będziemy zagłębiać się w szykowaną nam przez Panów lewicowców ogólnokrajową nędzę.
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy