Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rząd zbudował system za miliard złotych. Teraz wyda kilkaset milionów na jego rozbiórkę?

Rząd zbudował system za miliard złotych. Teraz wyda kilkaset milionów na jego rozbiórkę?

Wyświetlaj:
Partyzant z PRL / 93.105.251.* / 2016-06-08 21:58
A może wzorem Węgier wprowadzą winietki dla osobówek ? Tam za 40 zł przez miesiąc śmigam po wszystkich autostradach, u nas za 40 zł. przejadę raz z Katowic do Krakowa i z powrotem .
Bob510 / 31.178.147.* / 2016-05-29 14:01

Zakres inwestycji to jest około 1,3 mld zł. Zebraliśmy dzięki viaTollowi już 6 mld

25% koszt ściągalności podatku? Toż to granda roku!!!
sjofor362 / 193.218.176.* / 2016-05-21 14:50
totalnie chory system via toll chore przedwpłaty. Powinna byc faktura do domu po przejechaniu km. miesięcznie.
chory bo obwodnica osobówka z większa przyczepą nie może przejechać a oplata uzależniona jest od Klasy ekologiczności pojazdu.
Okradali na platfusy na kazdym kroku!!!
obierzyswiat / 193.218.176.* / 2016-05-21 14:44
To po zbudowało chory system naliczania opłat złodziejski promujący koncerny transportowe uwalający lokalnych przewoźników.
Więc tytuł artykułu zły . Jakaś wazelina go napisała co nic po drogach nie o wozi a jeździ tylko tramwajem!!
Tadeusz 12345 / 83.6.182.* / 2016-05-20 13:10
Złomiarze za darmo Wam to rozmontują tylko im pozwólcie. Ale lepiej zatrudnić kolegę do rozbiórki bo on zarobi kilka milionów i coś jeszcze Wam z tego skapnie pod stołem.
kierowca / 91.193.13.* / 2016-05-20 05:41
dlaczego w Polsce nikt za te wyrzucane miliony na te kratownice nie odpowiada a jak byłyby winiety to nie można kręcić lodów ?
Salik / 62.29.136.* / 2016-04-29 08:21
W I N I E T Y tyle państw to używa i nie wymaga praktycznie żadnego nakładu środków własnych. Niema bramek / korków na autostradach.
Kovson / 148.198.41.* / 2016-05-04 17:21
W Polsce były winiety i była niska ściągalność ( ludzie woleli płacić niskie kary , bo byli rzadko łapani , opłacało im się to , polska mentalność ) . Nie sprawdziło się to . Teraz narzekają właśnie tacy ludzie , bo system jest , w miarę szczelny ( nie ma nic perfekcyjnego ) . Z tego co wiem , to wiele krajów ma na zachodzie podobne systemy co u nas , widać po boxach na ciężarówkach . Rzadko kto narzeka na ten system w tej chwili . Wiem to po rozmowach z kierowcami .
W Polsce były winiety i była niska ściągalność ( ludzie woleli płacić niskie kary , bo byli rzadko łapani , opłacało im się to , polska mentalność ) . Nie sprawdziło się to . Teraz narzekają własśnie tacy ludzie , bo system jest , w miarę szczelny ( nie ma nic perfekcyjnego ) . Z tego co wiem , to wiele krajów ma na zachodzie podobne systemy co u nas , widać po boxach na ciężarówkach . Rzadko kto narzeka na ten system w tej chwili . Wiem to po rozmowach z kierowcami .


W Polsce były winiety i była niska ściągalność ( ludzie woleli płacić niskie kary , bo byli rzadko łapani , opłacało im się to , polska mentalność ) . Nie sprawdziło się to . Teraz narzekają własśnie tacy ludzie , bo system jest , w miarę szczelny ( nie ma nic perfekcyjnego ) . Z tego co wiem , to wiele krajów ma na zachodzie podobne systemy co u nas , widać po boxach na ciężarówkach . Rzadko kto narzeka na ten system w tej chwili . Wiem to po rozmowach z kierowcami .
W Polsce były winiety i była niska ściągalność ( ludzie woleli płacić niskie kary , bo byli rzadko łapani , opłacało im się to , polska mentalność ) . Nie sprawdziło się to . Teraz narzekają własśnie tacy ludzie , bo system jest , w miarę szczelny ( nie ma nic perfekcyjnego ) . Z tego co wiem , to wiele krajów ma na zachodzie podobne systemy co u nas , widać po boxach na ciężarówkach . Rzadko kto narzeka na ten system w tej chwili . Wiem to po rozmowach z kierowcami .



W Polsce były winiety i była niska ściągalność ( ludzie woleli płacić niskie kary , bo byli rzadko łapani , opłacało im się to , polska mentalność ) . Nie sprawdziło się to . Teraz narzekają własśnie tacy ludzie , bo system jest , w miarę szczelny ( nie ma nic perfekcyjnego ) . Z tego co wiem , to wiele krajów ma na zachodzie podobne systemy co u nas , widać po boxach na ciężarówkach . Rzadko kto narzeka na ten system w tej chwili . Wiem to po rozmowach z kierowcami .
W Polsce były winiety i była niska ściągalność ( ludzie woleli płacić niskie kary , bo byli rzadko łapani , opłacało im się to , polska mentalność ) . Nie sprawdziło się to . Teraz narzekają własśnie tacy ludzie , bo system jest , w miarę szczelny ( nie ma nic perfekcyjnego ) . Z tego co wiem , to wiele krajów ma na zachodzie podobne systemy co u nas , widać po boxach na ciężarówkach . Rzadko kto narzeka na ten system w tej chwili . Wiem to po rozmowach z kierowcami .


W Polsce były winiety i była niska ściągalność ( ludzie woleli płacić niskie kary , bo byli rzadko łapani , opłacało im się to , polska mentalność ) . Nie sprawdziło się to . Teraz narzekają własśnie tacy ludzie , bo system jest , w miarę szczelny ( nie ma nic perfekcyjnego ) . Z tego co wiem , to wiele krajów ma na zachodzie podobne systemy co u nas , widać po boxach na ciężarówkach . Rzadko kto narzeka na ten system w tej chwili . Wiem to po rozmowach z kierowcami .
W Polsce były winiety i była niska ściągalność ( ludzie woleli płacić niskie kary , bo byli rzadko łapani , opłacało im się to , polska mentalność ) . Nie sprawdziło się to . Teraz narzekają własśnie tacy ludzie , bo system jest , w miarę szczelny ( nie ma nic perfekcyjnego ) . Z tego co wiem , to wiele krajów ma na zachodzie podobne systemy co u nas , widać po boxach na ciężarówkach . Rzadko kto narzeka na ten system w tej chwili . Wiem to po rozmowach z kierowcami .


Krzysiek387 / 91.239.36.* / 2016-04-29 19:38
Kolego chyba Ci się przysnęło parę lat. Winiety zostały tylko w NL, LUX, DK i SE. Reszta to elektroniczny system poboru opłat lub bramki na autostradach.
hey / 87.207.172.* / 2016-04-28 18:12

Rząd zbudował system za miliard złotych. Teraz wyda kilkaset milionów na jego rozbiórkę?

Polska myśl techniczna .
andogi / 178.37.129.* / 2016-04-28 11:10
Jak budowano te potężne "bramiska" mówiłem że można to było rozwiązać jak we Włoszech , słupeczki przy drodze . Ale jak to już pracuje i przynosi dochody , to po jakie licho to ruszać .
polo905 / 94.229.223.* / 2016-04-28 10:14
System trzeba zmienić, bo nie jest to system PiSobolszewicki. Czyli działa przeciw Polakom. Tak nastojaszczy bolszewik powiedział. Ha, ha, ha
derr / 91.205.33.* / 2016-04-28 09:40
system panstwowy obsuguje prywatan firma , to tylko w Polsce moze takie cos powstac za rzadow PO/PSL , chore. GPS najlepsze rozwiazanie , ktos mowi ze teraz nas beda inwiligowac , tak moze pisac czlowiek co siedzi w POlsce na jakim zadu...u naprawde ludzie przestancie te brednie pisac o inwiligacji , i wyjedzcie w koncu na wycieczke po Europie , to sie dowiecie jak jest , Niemcy dawno maj GPS sytem , najciekawsze rozwiazanie jest w Holandi ostanio przejzdzalem przez Holandie i wstapilem do znajomych , moje zaitersowanie wzbudzilo to ze na kazdym doslowie na kazdym skrzyzowaniu sa kamery , w kazdej miescowosci , pytam kolegi czy ludzie sie tu nie oburzali na takie cos , mowi nie ludzie sie bezpieczniej czuja, Ja mowie w POlsce nie do pomyslenia , on mi niedopomyslenia bo metalnosc Polska to jest ta zwana inwiligacja , a kto sie boi na pewano nie uciwy czlowiek, to Ja dodam wiecej troche jak by PIS takie cos wymysli to w Polsce KOD by stal przed sejme caly rok , a Niesiolowski i Neumann byli by czerwoni jak truskawaka dojrzal , a paina by im z geby szla , taka My mamy medtalnosc inwiligacja , ale kogo , jak czytam komentarze nowej usatwy o ABW , ze teraz nas beda inwiligowac wszytkich w Polsce , to nie siemiej sie tylko plakam nad ciemnota ktora to mowi, nie ma organizacyjnie i systemowo sznas na takie praktyki , bo biuro AWS by musialo zartudnic tysiace osob i kazda z tych osob by musial tysiac inwiligowac kazdego dnia , ludzie opamietajcie sie , krew mnie zalewa ze w Polsce nic nie idzie a zagranica wszytko mozna .
andogi / 178.37.129.* / 2016-04-28 11:15
Tak ma być , prywatna firma zawsze będzie to rzetelnie i starannie obsługiwać . System wymaga ciągłej konserwacji , a o to najlepiej i najtaniej zrobi prywatna firma . Jest zainteresowana ciągłością pracy urządzeń .
Bobik2014 / 5.172.247.* / 2016-04-30 13:30
O ile z góry nie zabezpieczyli sobie opłat ze skarbu państwa, a tak było w państwie kolesiów, czyli Państwie Oszustów.
Gosc303 / 37.47.109.* / 2016-04-28 09:32
A czemu nie mozna polaczyc systemu dotychczasowego z satelitarnym. Tak zmodyfikowac urzadzenia w samochodach aby tam gdzie sa bramki dzialaly tak jak do tej pory a tam gdzie nie ma bramek naliczaly oplaty w oparciu o GPS. Bramki przy satelicie tez musza byc bo urzadzenia pokladowe co jakis czas musza sie komunikowac z serwerami i raportowac o wynikach swojej pracy. Bramki mozna tez wykozystac na wiele innych sposobow. Nie bardzo wiem po co to rozbierac?
kierowca / 37.201.197.* / 2016-04-28 09:17
miliard ? to 10x 100.milionuw kto zgarnol czytaj przekrencil -takom kase i nic z tym nie zrobiom ? znowu zamiotom pod dywan ? ciekawe gdzie i u kogo som te pieniondze bo tyle to napewno nie kosztowalo a pieniondze zniknely w urzedzie finansowym o 1 zloty sie upomnom a tu zginelo 10 x 100 milionuw
Alexx775 / 81.219.96.* / 2016-04-28 09:15
Zapomnieliście napisać od kiedy węgierski będzie językiem urzędowym...., w PISie już się chyba uczą....
Maniek514 / 89.151.16.* / 2016-04-28 09:09
Już dawno mówiłem ze trzeba to rozebrac a opłate niech lepiej dorzucą do paliwa np 10 groszy w ramach istniejącego podatku, sciagną wtedy tyle samo podatku ale nie zatrudnią zadnej dodatkowej osoby ani nie bedą utrzymywać kosztownego systemu. Ja jako kierowca osobówki tych 10 groszy nie poczuje i tak zapłacą to głównie cieżąrówki które spalają 40l/00km
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy