Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rząd zdecyduje o reformie szkolnictwa wyższego

Rząd zdecyduje o reformie szkolnictwa wyższego

Wyświetlaj:
taki tam / 77.65.1.* / 2009-10-26 07:38
Sens reformy szkolnictwa wyższego zawiera się w sensie reform ogólnych i w odpowiedzi - co ten rząd chce zrobić dobrego dla rozwoju kraju.
Jak można dążyć do połączenia rodzimej nauki z przemysłem, kiedy przemysł się masowo wyprzedaje za granicę?
Ekonomicznie stajemy się już niewolnikami zagranicy.
Teraz, jak się zdaje, przychodzi kolej na niewolę intelektualną.
WacuśMłodyDemokrata / 83.29.208.* / 2009-10-25 20:31
Niejeden rektor jest prezesem w zarządach spółek, obwieszony jak choinka MISIAMI, RYSIAMI, ZBYSIAMI, DONKMAI i BRONKAMI - a po za tym jako Młody Demokrata żadam by ten Komitet Centralny nie tylko habiltował i rehabilitował ale żeby też mianował licencjatów - ja juz mam taki dorobek na forumowiskach, że mi wystarczy na coś około 3 licencjaty
jastudentka2roku / 217.153.189.* / 2009-10-25 19:51
a moze mazna wreszcie zrobic cos zeby nie tylko bogaci mogli studowac na dziennych studiach??? ba jak na razie to roztacza sie przede mna piekna wizja teg,ze musze wziac kredyt studencki bo inaczej nie da rady sie utrzymac..
a-m / 89.74.246.* / 2010-01-14 21:54
Jasne. Stypendium socjalne (nie wliczając stypendium mieszkaniowego żywieniowego) u mnie na jednym z wydziałów UWr, na którym studiuje, wynosi minimalnie 600 zł. Tyle moi rodzice nie są w stanie dać mi miesięcznie na utrzymanie, a na to stypendium się "nie łapię". Poza tym mimo dziennych studiów z powodzeniem sobie dorabiam.. Więc zamiast narzekać, wystarczy się postarać. Dla chcącego nic trudnego.
man13 / 2009-10-26 00:27 / Tysiącznik na forum
Można okraść tych co mają pieniądze i chcieli by je wydać na coś co nie jest studiowaniem. Ot taki pomysł realizowany od dziesięcioleci pomiędzy Wisłą a Odrą.

Najnowsze wpisy